Skocz do zawartości
Forum

Wrześniowe 2018


Silvara

Rekomendowane odpowiedzi

O matko dziewczyny już prawie północ a ja dopiero kładę się spać. Mąż dziś cały dzień na wyjeździe a jak tylko wrócił to pojechał na tego paintballa i jeszcze go nie ma. W sumie jakoś nie narzekam dzisiaj bo może nie mam do kogo ;) ale dzieci były w miarę grzeczne, posprzatalam, zrobiłam pranie, popracowalam trochę na kompie w ramach pomocy spolecznosciowej, posluchalam narzekania tesciow i ich dziwnych teorii, upieklam karpatke i tak zlecial dzień. Synek nie chciał zasnąć wieczorem no ale cóż idealnie być nie może. Najwyższa pora na sen. Oby jutro było lekko :) śpijcie dobrze

Odnośnik do komentarza
Gość Lili jka

Przypomniało mi się jeszcze co do wyprawki. Jeśli zamierzacie karmić piersią to przydadzą się wkładki laktacyjne. Niezapomniane uczucie, gdy mleko samo tryska :D szczególnie, gdy dziecko płacze i to niekoniecznie własne dziecko ;)

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny :)
Oficjalnie zaczęłam wolne! Tak czekałam, czekałam, a wczoraj jak wychodziłam z pracy i się ze wszystkimi żegnałam to było mi tak przykro, że myślałam że się popłaczę. Tyle pozytywnych słów usłyszałam od koleżanek i nawet kolegów z pracy.

Właśnie się zbieramy na obiad do mojej babci. Kupiła Maluszkowi troszkę rzeczy i koniecznie chce mi je dać. :) później wam pokażę.

A tak nie w temacie. Smoczki Lovi, co myślicie? Bo ze wszystkich jakie przejrzałam (canpol,nuk,avent itp) to te z Lovi są najładniejsze, ale jako pierwsza, przyszła mama nie mam o tym pojęcia i mogę kierować się tylko wyglądem..

monthly_2018_05/wrzesniowe-2018_67399.jpg

monthly_2018_05/wrzesniowe-2018_67400.jpg

Marcel ❤ 49 cm 2190g / 17.08.18 10:52
https://www.suwaczki.com/tickers/dqpr2n0afhk5kkpj.png

Igor ❤ 50cm 2700g / 25.01.20 11:31dqpr2n0a7xyod35i.png

Odnośnik do komentarza

Ja nakładek użyłam może 2 razy. Jak mnie już Młody zmasakrował. Ale strasznie ich nie lubiłam. Mam jeszcze dwa komplety ;)
Ale wkładki laktacyjne to obowiązkowe :D

Milu, szczególnie ten granatowy pajac przepiękny !

U nas nadal goście. Chłopaki wczoraj dali czadu z pifffffkami i dopiero wstają;))) ja Warkę 0,0% zaliczyłam i bezalkoholowego Staropramena :D

Odnośnik do komentarza

Jasmine lovi są bardzo dobrymi smoczkami. Ja najpierw podalam avent i u mnie nie bylo idealnie troszke odruchu wymiotnego a lovi zassane i ciezko bylo zabrac. Dwom kolezankom ktore uzywaly nuka polecilam lovi bo tamte dzieciom wypadaly co chwile i do tej pory uzywają. Ja mam kilka roznych firm zeby w razie czego bylo z czego wybierac.
Wladki laktacyjne mi bardzo pasowaly Johnsona kupowalam w rosmanie maja fajne wglebienie na sutek. I nie odprzaja. Niektore firmy robia takie foliowe z jednej strony i te to masakra...

Madzia ur.06.09.2018, 3280g, 51cm szczęscia :)
Marysia ur.25.04.2016, 2960g, 50cm szczęścia :)

Odnośnik do komentarza

Z mojej perspektywy smoczek to genialny wynalazek. Dziecko ma duza potrzebę i silny odruch ssania, nie zawsze wynikająca z uczucia głodu :) smoczek to czasem jest wybawienie, uspokajacz, oswajacz, na spacerze zatyka buzię (dobre w mroźne dni), poza tym niweluje niebezpieczenstwo, że dziecko nauczy się ssać kciuk, a to już jest tragedia, bo smoczek w pewnym momencie można zabrać, a kciuka się raczej nie odetnie (mam koleżankę, która walczy z ssaniem kciuka u swojego dziecka od sześciu lat, masakra czego oni nie próbowali)..

Antonina 26.04.2010
Michalina 29.08.2018

Odnośnik do komentarza

Moja pierworodna jest bezsmoczkowa i bezbutelkowa. Ciekawe jak to z drugą będzie. Dobrze by było nauczyć ją pić z butelki żebym mogła czasem swobodnie wyjść :p

Dziewczyny to ja się też pochwałę bo moja pierwsza część wyprawki dotarła. ;) Chusta w lody w moich kolorach.

monthly_2018_05/wrzesniowe-2018_67402.jpg

https://www.suwaczki.com/tickers/3jgxugpjkygvgzpi.png

Odnośnik do komentarza

Gaya cudowne kolory chusty, zdecydowanie w mój gust :)

Co do smoczka i butelki, u nas samo karmienie piersią nie wchodzi w grę, nie zawsze będę mogła być przy młodej 24h/dobę. Dlatego moja chcąc czy nie chcąc dostanie i smoka, i butlę, pewnie z moim mlekiem, ale będzie musiała umieć z niej pić. Przede wszystkim też dlatego, że prawdopodobnie około miesiąc po porodzie będę miała operację i zapewne około trzy dni spędzę w szpitalu przy założeniu, że wszystko uda się bez żadnych komplikacji.

Antonina 26.04.2010
Michalina 29.08.2018

Odnośnik do komentarza

Chciałabym ją trochę pokarmić, ale też od początku muszę jej dać butelkę, choćby z wodą, żeby była przyzwyczajona do kształtu smoka i sposobu picia. Wszędzie teraz trąbią, że tak nie wolno, że to zaburza laktację, trudno, nie widzę lepszego wyjścia. Jak nie wyjdzie z karmieniem piersią to przecież nie skoczę z tego powodu z mostu.

Antonina 26.04.2010
Michalina 29.08.2018

Odnośnik do komentarza

Ja jestem zaopatrzona w butelki i Maluch nie będzie miał wyjścia . Też nie chcę utknąć w domu. Syna musiałam dokarmiać mm na początku , bo miałam tak mało pokarmu. Udało mi się po 1,5 miesiąca rozkręcić laktację, ale tym razem nie mam w zamiarze tak szaleć. Chociaż wiem z własnego , że się da jak się chce karmić tylko piersią.
I będę wpychać smoka:P u Syna się nie udało . Ni huhu nie chciał:-/

Gaya, przepiękna chusta!

Odnośnik do komentarza

Oj to nie jest tak do końca z ta laktacja że się zaburza bo niektóre mamy lecą tylko na laktatorze i długo w ten sposób karmią. Ja córkę zostawiłam na cały dzień jak miała dwa tygodnie bo chodziłam na drugi rok magisterki i jakoś dalysmy radę bez mm tylko odciagalam swoje. Potem zaraz dorabialam dorywczo także karmiłam ja pół roku bez mm i piersią i butelką i było ok. I wcale nie miałam malo przez to pokarmu. Tak samo było z Dominikiem tylko jego karmiłam 10 miesięcy i gdyby nie ciąża to walczylabym dalej bo jak go odstawilam to wyszła mu skaza

Odnośnik do komentarza

Beti ja bym bardzo tak chciała, żeby się udało karmić i piersią i moim pokarmem z butli, bo niestety tak to w życiu bywa, że nie zawsze jest możliwość bycia z dzieckiem bez przerwy całą dobę. Co do zaburzeń laktacji, moja pierwsza córka była na piersi siedem miesięcy, przy czym ja studiowałam jeszcze i co drugi weekend wyjeżdżałam na uczelnię, nie było mnie w domu od soboty wczesnego rana do niedzieli późnego wieczora, a laktacja jakoś nie chciała się zaburzyć ;) karmienie skończyłyśmy, gdy miała siedem miesiecy, bo ona za bardzo tęskniła za cycem jak mnie nie było i pluła modyfikowanym mlekiem, więc odstawiłyśmy cycowanie całkiem i wtedy już bez problemu zostawała z tatą.

Antonina 26.04.2010
Michalina 29.08.2018

Odnośnik do komentarza

Silvara, moja pierworodna jak zaciągnęła smoka w pierwszej dobie to dobrze, że był mocno przytwierdzony do tej plastikowej obudowy, bo by go połknęła dziewczyna ;) używała go potem głównie do spania czy np jadąc wózkiem na spacerze, ja go błogosławilam w myślach wiele, wiele razy.. to cudowny zatykacz wrzeszczącego dzioba ;) hihihi także trzymam kciuki, żeby Ci ten syncio wziął smoczusia na przekór modom na wychowanie bezsmoczkowe, bo to naprawdę ułatwiacz życia :)

Antonina 26.04.2010
Michalina 29.08.2018

Odnośnik do komentarza

Mam słuchajcie koleżankę co wychowuje córkę bez pampersów, w tych pieluszkach wielorazowych i tylko karmiąc piersią, zero smoczków, butelek. Tak też można. Tylko ja za bardzo chyba kocham takie wynalazki ułatwiające życie ;)

Moja teściowa swoje dzieci wychowała na tetrach i mówi, że za pampersy ktoś powinien dostać Nobla :)

Antonina 26.04.2010
Michalina 29.08.2018

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...