Skocz do zawartości
Forum

Wrześniowe 2018


Silvara

Rekomendowane odpowiedzi

Jasmine
U nas prawie nic z kosmetyków nie było . Do kąpieli wlewalam moje odciągnięte mleko . Na kosmetyki z hipp i Penaten mój syn był uczulony . Jedynie jakie kosmetyki z czasem zaakceptował to te z rossmana . Zel do kąpieli i balsam . Do noska sól morska . Na odparzenia Które dopiero się pojawiły przy ząbkowaniu pomagał krem z weleda. Na kolki sabsimplex i windi. Chusteczki miałam z rossmana takie zolte z dodatkiem oliwki i teraz do tego jeszcze dokupuje na bazie wody .

http://fajnamama.pl/suwaczki/yuv2v0z.png

http://fajnamama.pl/suwaczki/zhsqqws.png

Odnośnik do komentarza
Gość Lili jka

Chciałabym się zaszczepić na krztusiec, będąc jeszcze w ciąży. Podsyłam link, skąd u mnie taka decyzja. No i mam nadzieję, że lekarz nie będzie robił problemów.

http://mamapediatra.pl/2017/02/14/szczepienie-blonica-tezec-krztusiec-w-ciazy/

Też jestem zdania, że i mniej kosmetyków dla maluszka tym lepiej. Delikatny płyn do mycia ciała i włosów (mam z hipp ten z pompką, nie z kaczuchą; inne mają gorszy skład), zielony linomag, olej ze słodkich migdałów i krem na wiatr i niepogode (chyba z babydream).

Odnośnik do komentarza

Olalao - kandydat na Ojca to osobna historia. Choć przyznam, ze facetów zawsze miałam fajnych, ale jakoś nie do końca miałam parcie na zakładanie z nimi rodziny. Nie zmienia to jednak faktu, ze aktualny to mistrz świata i okolic! najlepszy Mąż jakiego miałam (pierwszy:)), ale nie gadam głośno, bo usłyszy i obrośnie w piórka:)

Jassmine,
Przyznam, ze bombarduję tym pytaniem położne, położników, pediatrów, neonatologów - wszytskich, z którymi rozmawiam .
Konkluzja jest jedna - im mniej, tym lepiej.
W tej chwili posiadam: Emolient do kąpieli, krem pośladkowy z Ziajki, zapas Sudokremu mam na stanie ( używałam podczas biegów górskich, kiedy masakrowałam stopy i pachwiny kilkunastogodzinnymi eskapadami), Mały ostenisept ( który ponoć już nie jest trendy, używa się go tylko go grubej pepowiny, normalne i nieskomplikowane kikuty myje się wodą), sól fizjologiczną ( choc pewnie nie bedzie konieczna), maly krem z Ziajki dla niemowlaków - w razie " w". Jeśli nie będę używała dla Dzieciątka, pewnie sama się nim wysmaruje. Oliwkę dla dzieci zawsze mam na stanie, więc w razie czego jest.
Mam jeszcze Alantan ( został mi po robieniu dziary) i mąkę ziemniaczaną :) ( mąka nie po dziarze:) ).

https://www.suwaczki.com/tickers/qdkkrjjgrkbzunbt.png

Odnośnik do komentarza

Jassmine , u nas również zasada im mniej tym lepiej. Do kąpieli emolient ( pewnie Oilatum) , na pupkę (i moje sutki) Linomag zielony, sól fizjologiczna, woda morska do noska, mąka ziemniaczana, chusteczki z Rossmanna lub z Lidla , mały sudocrem

Jak wypadliśmy z domu przed 9 tak dopiero wróciliśmy z Młodym:))) w końcu piękna pogoda jeeeeeeee:D

Milu, wszystko będzie dobrze:*

Kamka, przypomniałaś mi , że muszę wystawić swój organizer SkipHop , nie pasuje mi kolor do nowego wózka;)

Eleonora , nie noooo, serio, więcej mężczyzn chyba by mnie przytłoczyło;)))

Odnośnik do komentarza

Zawiszka duza masz juz coreczke.
Amizka ladne lozeczko. Cudowna pamiatke masz w postaci listów.
Milu jak czujesz sie, a Tosia?
Jassmine w sierpniu zrobie dopiero zakupy apteczne. Do kąpieli zel i balsam nivea, zielony linomag, sol morska i gaze, wode morska, chusteczki nawilżające do grubszych zadan, po siku myjka z woda, krem do buzi. Cazki i nozyczki juz mam. Szczoteczke z miekkim wlosiem.
Rowniez mialam plan urodzic przed 30, pozniej zaciazyc przed 30. Niestety nie udalo sie :(
Tez uslyszalam ze lecę na 500+. Smieszne. Nawet nie chce mi sie komentować.
Pachwiny mnie bola. Babelek sie krecil i moze tak sie ulozyl ze uciska na cos.
Zrobila sie ładna pogoda.

Odnośnik do komentarza

Gabi, bo plany planami, a życie czasem pisze swój scenariusz. Ja ogólnie bardzo się cieszę z tej ciąży, mąż chyba bardziej, bo on na dziecko był gotowy wczesniej niż ja (jest starszy o 5 lat). Tak czy siak, myslę, że posiadanie dzieci w każdej ilości jest fajne :) czy ma się jedno czy pięcioro.

Ja do kąpieli planuję kupić albo Hipp albo ten płyn rossmanowski. Dodatkowo linomag zielony na pupcię. Zobaczymy, czy starczy. Chusteczek nie planuję używać, tylko wacik i wodę, a na wyjścia kupię water wipes.

https://www.suwaczki.com/tickers/n59ykrhm3kzfsp89.png

Odnośnik do komentarza

No właśnie, palny planami. Ja urodziłam Młodego jak miałam 30 ... zawsze myślałam, że wtedy to będzie ostatnie ;) mąż zawsze chciał dziecko przed 30. Jesteśmy w tym samym wieku i jemu się udało. Tymek przyszedł na świat 10 dni przed jego trzydziestką hehehe

Niestety Hipp mi Młodego uczulał:( tak samo Bambino i Nivea.

Beti, dzięki za cynk o promocji Loveli:* właśnie moi rodzice kupili :)))

Odnośnik do komentarza

No dziewczyny dokładnie. Ja niby chciałam pierwsze w miarę szybko choć wyszłam za mąż mając prawie 21 ale wiadomo studia kariera itp :) w rezultacie jak poszłam do pracy niewymarzonej ale takiej żeby była to zaszlam z córką choć wtedy nie chciałam żeby nie było że od razu ciąża. No ale co miałam zrobić? :) wcześniej się nie udawało. Syn nie powiem bo byl planowany specjalnie żeby nie wracać do pracy no A teraz trzecie totalne zaskoczenie. Chciałam dopiero jak ustabilizuje sobie sytuację z pracą i finansami no ale skoro tak wyszło. I wiecie że teraz dostaje oferty pracy A ich przyjąć nie mogę no bo Jak? Życie życie. Nieprzewidywalne.

Eleonora mam pytanie co do Twojego synka czy on ma problem z wymawianiem niektórych liter skoro miał problem z ząbkami?

Co do kosmetyków to jest taka aplikacja w której sprawdza się skład itp ale muszę zapytać siostry jak się nazywa. Np babydream z rossmana są podobno ok.

My dziś znowu grillujemy. Młody szaleje w brzuchu A reszta na podwórku. Ogólnie lepiej się czulam na chłodzie, dziś jeszcze w miarę ale jutro ma być 31 więc zobaczymy...

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny:)
Wstaje i już jestem zmęczona, nocne wędrówki do toalety mnie wykańczają i nie wspomnę już o znalezieniu wygodniej pozycji do spania wrrrrr;/ wszystko boli i już powoli chyba mam dość;)

Jassmine na początek chyba jak najmniej, tak jak dziewczyny piszą:)

Milu, jak tam u Was?:*

Beti, jakieś pół roku temu ( zresztą pisałam na początku o tym) młody przestał mi jeść i biegałam z nim po lekarzach zrobiłam badania krwi i szukałam przyczyny nie jedzenia zresztą żaden lekarz nie umiał powiedzieć co może być przyczyną. Wtedy już zaczynał się problem próchnicy ( teraz już to wiem) i właśnie mniej więcej od tego czasu strasznie zaczął się ślinić i powoli zmiękczał litery ( miał 1,5 roku jak już pięknie mówił pełnymi zdaniami i nawet "r" ładnie wymawiał) Przypuszczam że przez te stany zapalne i duuuużą ilość śliny troszkę seplenił ale powoli sytuacja wraca do normy. Nie produkuje już tyle tej śliny więc mowa wyraźniejsza natomiast to i tak nie jest do końca tak jak było. Nie raz uda się jemu ładnie powiedzieć rower A niekiedy brzmi lowel. ( Ale jak parę razy wymknęło się jemu spier***** to "r" było baaaardzo wyraźne hahaha) W każdym razie jak coś zaczyna się dziać to czym szybciej zareagujesz tym lepiej takie jest moje zdanie. Teraz młody ma połowę ząbków A mówi lepiej jak miał wszystkie z próchnicą. Tak w skrócie:) opisałam ale mam nadzieję że zrozumiesz;)

Co do dzieci i wieku rozrodczego i głosu instynktu macierzyńskiego to nie wiem jak to ująć. Córa przyszła na świat dwa tygodnie po moich 18-tych urodzinach, młody w wieku 32 lat także różnica spora noooo ale wpływ miało na to wiele czynników. Czasami Życie układa się po naszej myśli A czasami wybory jakich dokonujemy nie rzutują zbyt pozytywnie na naszą przyszłość. Jest wiele rzeczy których żałuję ale i tak uważam że w całym moim życiu to najbardziej udały mi się dzieci:))):***

Odnośnik do komentarza

Eleonora, najlepsze podsumowanie. Nieważne kiedy i w jakich okolicznościach, ważne, że zdrowe:)
Co do spania... nie mam absolutnie żadnych problemów. Ciągle maksymalnie 1 sikanie w nocy. Problem mam jedynie z tym, że jak jest gorąco, to aktywna robię się dopiero wieczorem, późno idę spać, wierce sie zanim sie wychlodzi, a o 6:47 dzwoni budzik.
Czekam znów na ochłodzenie, dziś przytargamy klimatyzator, a jeśli nie zadziała, pogadam z Szefem o możliwości przychodzenia do pracy godzinę później. Ciężarnej się nie odmawia:)

https://www.suwaczki.com/tickers/qdkkrjjgrkbzunbt.png

Odnośnik do komentarza

Hej, hej, u nas od rana też ładna pogoda :) będę szaleć w cieniu
:)
Jeżeli chodzi o kosmetyki też uważam, że im mniej tym lepiej. Młodą "katowałam" całą serią z Nivei, teraz kupię tylko jakiś delikatny płyn z dobrym składem i ewentualnie oliwkę (najprawdopodobniej te Rossmannowskie, bo mają bardzo dobre składy), do noska Disnemar niebieski (nie ma takiego "wystrzału" jak te inne wody morskie) i Linomag zielony. Octanisept zawsze mamy, bo stosuje na swoją skórę na plecach.
Na temat szczepień się nie wypowiadam, mam tylko nadzieję, że dla kobiet w ciąży przeznaczony jest aceluarny krztusiec...
Macierzysntwo hmmm... W rodzinie męża panuje wielodzietność, jesteśmy ostatni, którzy dopiero z drugim w drodze, ale wiecie jak to.. Praca, praca, praca... Dobrze, że H nam się z wpadki trafiła, bo nie wiem czy nie rodziłabym pierwszego w wieku 32 lat...:)

Odnośnik do komentarza

Zdecydowałam się na probiotyk w trzecim trym- Dicoflor, gdzies tam wyczytałam, że przyjmowany regularnie zmniejsza ryzyko alergii ilu dziecka, a po moim P obciążenie jest duże.
Ginka zleciła mi jeszcze kolejne tabletki na poprawę krążenia, ale boję się, że tego kwasu askorbinowego będzie za dużo, więc na razie się wstrzymuje. No i Posterisan.. Z wiadomych powodów... :(

Odnośnik do komentarza
Gość Lili jka

KamKa86
Zdecydowałam się na probiotyk w trzecim trym- Dicoflor, gdzies tam wyczytałam, że przyjmowany regularnie zmniejsza ryzyko alergii ilu dziecka, a po moim P obciążenie jest duże.
Ginka zleciła mi jeszcze kolejne tabletki na poprawę krążenia, ale boję się, że tego kwasu askorbinowego będzie za dużo, więc na razie się wstrzymuje. No i Posterisan.. Z wiadomych powodów... :(

Piąteczka! U mnie procto glyvenol... (w pierwszej ciąży nie miałam, dopiero po porodzie...)
Odnośnik do komentarza

Zapytam Was, bo świruję. Od wczoraj czuję mniej wyraźnie ruchy mlodej. Tzn. One są glownie rano i wieczorem i czasem w ciagu dnia, ale znowu takie jakby stlumione jak wtedy, gdy okazalo sie, ze lezala poprzecznie. Martwic sie? Zaczelam 28tc. Bo wyczytalam, ze na tym etapie to juz powinny byc super mocne i czeste, a u mnie mocne (takie, ze bolalo) byly raz a normalnie to takie zwykle kopniaczki.

No i nie wiem sama. Nic mnie nie boli, a zaczynam chyba panikowac przed wyjazdem na te Wegry :/

https://www.suwaczki.com/tickers/n59ykrhm3kzfsp89.png

Odnośnik do komentarza

Zawsze lepiej w razie wątpliwości poradzić się lekarza, ale mój smyk też jakoś bardzo się nie rusza. Wierci się, ale nie jakoś boleśnie dla mnie, czasem tylko mi uciska na pęcherz, ale to pewnie dlatego, że jest głową w dół ułożony. I do tego mam łożysko na przedniej ściance, także podobno delikatniej się odczuwa. W każdym razie jak byłam u lekarza w poniedziałek to było wszystko ok i w zeszłym tygodniu w szpitalu robili mi ktg i usg i też było ok. Poza tym rano i wieczorem jak leżę i siedzę spokojnie to mogę się skupić na ruchach, a jak biegam za moim rozbujnikiem, który 5 sekund nie może na miejscu usiedzieć, to wiadomo, że nawet uwagi nie zwracam na ruchy bąbelka i potem się zastanawiam czy się ruszał

Odnośnik do komentarza

Hej Mamuśki :)

My właśnie po badaniach i śniadanku. Miałam do zrobienia mocz, morfologię i anty-HBS - też już robiłyście? U nas obecnie upalne lato i matka w związku z tym uprawia pranie wyczynowe :D Piorę wszystko co kupiliśmy dla córci, to co dostaliśmy, to co po Karolu się nadaje itp. Przyszła szafa więc chcę też poprasować żeby już sobie czekało. Jak się czujecie ? Ja dziś miałam koszmarną noc, drętwienie i uczucie 'mrówek' na całym ciele, swędzenie, okropny problem żeby zasnąć. Jak przysnęłam to pobudka po pół godziny ... Nieprzytomna jestem ... Buziaki dla Was;*

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egrm8fd7r.png

https://www.suwaczki.com/tickers/860ivcqgtujhjx0j.png

Odnośnik do komentarza

Amanalka,
Przed wyjazdem na urlop poszłam ekstra do innej lekarki, zeby się upewnić, ze wszytsko jest ok. Myślę, ze to zwykła korba :)
Moje Dzieciątko też rusza się inaczej niż kilka tygodni temu.
Często mam wrażenie, ze jest większa synchronizacja, ruchy są płynniejsze. Choć czasami... jak pierdyknie, to bebzon skacze jak szalony. Często też czuję, jakby się wyciągała, napina pod żebrami i na dole. 10.07 mam ostatnie prenatalne... ciekawe, czy się obróciła
Mimka1
Dostałam już skierowanie, ale badanie zrobię bliżej wizyty u prowadzącej (23.07). Wg listy badań, które trzeba przynieść do szpitala, dobrze, zeby HBS było robione po 32 tc, wiec tego się trzymam.

https://www.suwaczki.com/tickers/qdkkrjjgrkbzunbt.png

Odnośnik do komentarza

Olalao oczywiscie zadzwonilam do swojego lekarza, ale oddzwoni dopiero po 17... Maz chce jechac na IP, zeby zbadali czy na pewno wszystko ok. Nie wiem... Po prostu po tych 2 tygodniach, gdzie czulam ja praktycznie caly dzien wyraznie te ostatnie 24h mnie troche przerazaja. Bo rusza sie, ale mam wrazenie, ze jakos ospale, mniej.
Nie chce panikowac, a z drugiej strony... juz sama nie wiem, co robic.

https://www.suwaczki.com/tickers/n59ykrhm3kzfsp89.png

Odnośnik do komentarza

Amanalka sama miałam ostatnio kryzys, nawet pisałam zdaję się przedwczoraj że młoda mało ruchliwa ale na drugi dzień wieczorem sytuacja się "naprawiła" ale też wystraszyłam się. U mnie 31+5 tc . I te ruchy baaardzo bolesne. Choć i tak rzadsze niż powiedzmy 3 tygodnie temu. Jeśli masz wątpliwości i masz się denerwować to podjedź na IP dla pewności.

Odnośnik do komentarza

Amanalka może zjedz coś słodkiego i połóż się na chwilę. Może mała odczuwa Twój stres i dlatego się mniej rusza.
U mnie też te ruchy rzadsze, ale takie właśnie bardziej skoordynowane.
Dla upewnienia możesz zawsze podejechac na IP, sprawdza Ci cisnienie, tętno dzidzi, może nawet zalapiesz się na dodatkowe usg
:)

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny, dzięki za odpowiedź dotyczącą kosmetyków, ale :D to że im mniej tym lepiej to wiem.. Chodziło mi bardziej o konkretne marki.. Bo ze płyn do kąpieli czy oliwka to fajnie xd ale jakie :P

Kilka z was napisało, ok :) będę się rozglądać dalej.

Marcel ❤ 49 cm 2190g / 17.08.18 10:52
https://www.suwaczki.com/tickers/dqpr2n0afhk5kkpj.png

Igor ❤ 50cm 2700g / 25.01.20 11:31dqpr2n0a7xyod35i.png

Odnośnik do komentarza

U nas też mniej ruchów . One chyba są przemyślane po prostu. Ale wieczorem jak się rozszaleje to ledwo żyję.
Amanalka, a położnej nie masz jeszcze wybranej? Można się z nią skontaktować .
Jeszcze spróbuj tak jak pisze Kamka. Najedz się słodkiego i połóż . Do 20 minut powinno być szaleństwo:) oczywiście jak się martwisz to IP

Dzisiaj mam wizytę:D

Eleonora, pisałaś ostatnio o planowanych datach cc . Czy dostałaś już jakiś dokument, z którym byłaś w szpitalu ? Bo nie wiem jak to wygląda i czy już dzisiaj się upominać?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...