Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
ewelina1989

SIERPNIOWE MALEŃSTWA 2018 :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dołączam do Was termin mam na 1 Sierpnia. Będzie to moje drugie dziecko, czuję się w ciąży nie za bardzo mam straszne mdłości. Powiecie mi jakie witaminy bierzcie co lekarz wam zalecił?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Marti ko

Sory Dziewczyny że tak marudzę ale schizuje już normalnie... Wkręcam sobie że jak pójdę na wizytę to nie będzie ciąży a tak bym chciała. Mam koszmary senne już. Ciągle chodzę zestresowana i płacze po nocach. Do wizyty tydzień a ja im bliżej tym bardziej się denerwuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Marti ko to może idź zrób betę ...jak zobaczysz że rośnie to się uspokoisz jak ja.

Czarna123 Witaj wśród nas :-) Jeszcze nie byłam u lekarza ale sama sobie kupiłam witaminy dla kobiet w ciąży z kwasem foliowym. W środę mam pierwszą wizytę . Już się nie mogę doczekać :-)

Ewelinka0014 skoro lekarz daje szansę to nie trać nadziei. Jakby nie było czego ratować to nie dałby Ci duphaston. Trzymam kciuki by wszystko było dobrze :-)

Marzenia są po to by je spełniać :-)
M ❤ 08.2018
J ❤ 03.2020

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Madzia0000

Hej również czekam na maluszka w sierpniu. Termin wypada na 13 sierpień trzecia ciąża mam dwie dziewczynki 5 lat i 1,5 roku. W poniedziałek ide do lekarza

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Marti ko

Myślałam o becie tylko że jak poszłam się zapytać ile czeka się na wynik i pani mi powiedziała że trzy dni to zrezygnowałam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziwne że tyle czasu trzeba czekać na betę - zwykle tego samego dnia nawet są już wyniki, maks na drugi dzień (chyba że to weekend).

Ewelinka - przyrost beta prawidłowy więc w czym problem? Na tym etapie mogło jeszcze nie być widać zarodka bo ciąża może być wcześniejsza niż ci się wydaje. Czekaj spokojnie do piątku. Ja jak w poprzedniej miałam ciążę bezzarodkową to się rzeczywiście nie czułam się w ciąży nic a nic.

Czarna - w I trymestrze nie powinno się brać żadnych dodatkowych witamin o ile nie ma takiej potrzeby (zaleca lekarz). Tylko kwas foliowy, ewentualnie witamina D.

Marti - te twoje nastroje, płaczliwość to właśnie mogą być jak najbardziej oznaki ciąży - w końcu huśtawka hormonalna na pełnym biegu jest w tym okresie :)

https://www.suwaczki.com/tickers/17u96iyerr760asd.png
http://www.suwaczki.com/tickers/qb3c20mmhtsnfha6.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Beta powinna się podwajac co 48h jeśli nie to może to być ciąża pozamaciczna lub źle rozwijającą się. Ale też czytałam gdzieś ze beta w późniejszych tygodniach zwalnia.

M ❤ 08.2018
J ❤ 03.2020

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wyczytałam teraz ze prawidłowo rozwijającą się ciąża ma wzrost wartości beta hcg co dwa dni o 66% na początku a później nawet zwalnia.

M ❤ 08.2018
J ❤ 03.2020

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witajcie. Jestem tu nowa, ale chętnie dołączę do rozmowy :) Miesiączkę miałam dostać 08.12., ale nie przyszła, więc wykonałam test i wyszły mi dwie wyraźne kreski. Ciąża jak najbardziej planowana. Z racji tego, że to mój pierwszy raz to do ginekologa poszłam już tydzień później i potwierdził widoczny pęcherzyk ciążowy. Teraz mam przyjść 28.12. sprawdzić czy serduszko bije. Według obliczeń urodzę jakoś 18.08. :)

http://s3.suwaczek.com/201808204965.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Madzia000

Miesiączką 8.12? To termin był by na wrzesień. Ja miałam 6.11 i mam na 13.08

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hildegarda witaj wśród sierpniowych mam :-) Gratuluję i nudnej ciąży życzę! Ja idę na pierwszą wizytę w środę, trochę się stresuje :-) Mam termin na 20 sierpnia więc blisko Twojego.

M ❤ 08.2018
J ❤ 03.2020

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale Hildegarda pisze ze miala przyjsc miesiaczka 8 grudnia a nie ze ostatnia wtedy byla :-)

M ❤ 08.2018
J ❤ 03.2020

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ostatnią miałam 10.11. Ciąża szykuje się chyba nudna, bo objawy mam znikome. Wrażliwe piersi, czasami ból podbrzusza i wcześniej się kładę spać. Lepiej też wyczuwam zapachy, ale nie prowadzą one (jeszcze) do mdłości. A jak u Was? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie tak samo z objawami :-) A ostatnia @ mialam 13 listopada. Fajnie że nie jestem sama co czeka na pierwsze dzieciątko :-)

M ❤ 08.2018
J ❤ 03.2020

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przeraża mnie to wszystko, zwłaszcza że nie powiedzieliśmy nikomu. Chcieliśmy to zrobić w święta, ale nie widziałam jeszcze bijącego serduszka i nie chciałabym zapeszać. Bardzo się cieszę, że są tutaj osoby, które przeżywają to samo. Razem będzie raźniej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Jagata

Cześć przyszłe Mamy :) witam się i ja, to moja pierwsza ciąża, jak najbardziej planowana, ale jestem trochę w szoku, bo to był pierwszy miesiąc starań i zaskoczyło!:) Jako, że nie mogłam uwierzyć, to testów zrobiłam 5 i na każdym dwie kreseczki, beta z piatku 635, jutro planuje powtórzyć, a do lekarza dopiero pod koniec grudnia, żeby coś tam było widać ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witaj hildegarda, gratulacje :) ja ostatnia @ mialam 7.11 wiec jest miedzy nami tylko 3 dni roznicy :)

Witaj jagata, gratulacje :) ktory tydzien?

https://www.suwaczki.com/tickers/oar8dqk3ztsh7asn.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest nas coraz wiecej :-) jagata witaj! Gratuluje i spokojnej ciazy zycze! Też będziemy mieć zbliżony termin bo moja beta w piątek była 551 :-) Termin mam na 20 sierpnia a pierwsza wizytę w ta środę :-)

M ❤ 08.2018
J ❤ 03.2020

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Madzia000

U mnie objawy takie ze nie mogę pić kawy nie smakuje mi i ten zapach mi pasuje w drugiej ciąży miałam to samo 3 miesiące nie pilam kawy ale później jakość się dało bo położna mówiła ze mam niskie ciśnienie o mam jedna codziennie pić. Kolejna rzecz to czuje taki ciężar w brzuchu jak by tam 100 kilo było najgorzej wieczorem zmęczona jestem jak mała po południu idzie spać to ja tez się klasę. Jutro idę do lekarza zacznie się 6 tydzień

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Jagata

anet23, pena89, ostatnia @ 15.11, czyli pena89 mamy bardzo blisko do siebie ;)) chciałabym na spokojnie zobaczyć już USG i dopiero wtedy pochwalimy się rodzinie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Madzia000 a ja wrecz odwrotnie nigdy kawy nie pilam a teraz mam straszna ochote. No i dzis dostalam pierwsze mdlosci i jeden raz wymioty plus objawy to jeszcze wieksze piersi i ciemniejsze obwodki wokol sutkow, sennosc, brak apetytu a jesli juz sie maly pojawi to na cos konkretnego :)

https://www.suwaczki.com/tickers/oar8dqk3ztsh7asn.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kawę to ja piłam może raz dziennie i to jeszcze rozpuszczalna, ale też z niej rezygnuje, bo staram się dobrze odżywiać. Nie jest to jednak takie łatwe, bo czasami mam ochotę na fast fooda :P Co do piersi to moje też cały czas puchną i są jakieś takie sterczące :)

A jak dziewczyny z pracą? Pracujecie? Planujecie L4 w najbliższym czasie? Ja właśnie ubolewam, że jutro muszę wcześniej wstać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Madzia000

Mnie piersi nie bola ale powiększyły się potrzebuje juz większego stanika. Smaka na inne rzeczy niż na codzien się je narazie nie mam. W pierwszej ciąży jadlam słodycze a w drugiej kwaśne pomarańcze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...