Skocz do zawartości
Forum

Czerwcowe maluszki 2018


Gość Szczesliwa mama2016

Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny ja tez mam takie bóle/ciągnięcia. Mowie na to, ze szelki mi sie znowu ponaciągały, bo to takie uczucie jakbym miała mini szelki od pachwin do macicy ;) przechodzi jak sie wysiusiam i poleze. Wydaje mi sie to normalne, macica sie rozrasta i to dlatego :)

Odnośnik do komentarza

Vickusia ja tak mam od dwóch miesięcy. Najpierw była prawa pachwina przy przekrecaniu się z prawego na lewy bok w nocy, ale jak wstałam rano to czułam przy każdym kroku. Pojechałam na Ip i nic złego mi nie stwierdzili nerki Ok, szyjka ok. Potem moja gin kazała mi zbadac mocz, bo może to cewka lub zapalenie pęcherza i też nic. W sumie z przerwami mnie to boli od tamtego czasu, teraz zdarza sie też i bol w lewej pachwinie, najwięcej jak dużo pochodzę po dworze.

Co do wiosny u nas też cieplej, ale padało wieczorem i w nocy....

https://www.suwaczki.com/tickers/atdc2n0a20fycap9.png

Odnośnik do komentarza

To mnie dziewczyny troche uspokoiłyscie. Ja w pierwszej ciąży tego nie miałam, więc nowość dla mnie :-) (chociaż takich rewelacji wolałabym nie doświadczać) Na początku się przeraziłam, że blizna po cesarce mi się rozchodzi bo to taki ból był jaki czułam po cięciu jak mnie pionizowali i kilka dni później. Dziś już o niebo lepiej, nawet kroki większe mogę postawić a nie tylko tiptopami.... ehhh uroki ciąży:-)

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny mi ostatnio znowu brzuch twardnieje ale w sumie takie ciągnięcia w pachwinach też czuję. Pocieszcie mnie i w sumie każda znajoma tak miała w ciąży. Mam wrażenie że w ostatnim czasie naprawdę mi mocno urósł brzuch i to może dlatego:)
Milka
To prawda co do zaparć, ja raz miałam wizyty co dwa tygodnie, w jednym tygodniu waga 53,5 a za dwa 52 :D położna się śmieje że niektóre dziewczyny lecą się wysiusiac przed pomiarem żeby było mniej:)

Odnośnik do komentarza

xyza
Trzymaj się w tym szpitalu. Tak nagle Ciebie dopadła zakrzepica?

Muszę sobie poczytać o kosmetykach i przejrzeć co mam, bo przy okazji bym już dokupiła co potrzebne do wyprawki.

Niestety tabletki z żelazem też zaczęły na mnie negatywnie działać i wizyty w toalecie są bolesne :/
Zapisałam się do ginekologa na przyszły tydzień to zobaczę czy wszystko ok z szyjką przy tylu skurczach. Już nie pamiętam jak dużo tych twardnień brzucha miałam na tym etapie w pierwszej ciąży. W pierwszej ciąży z szyjką macicy było wszystko w najlepszym porządku, dlatego jakiś strasznych obaw nie mam, ale wolę dmuchać na zimne.

https://www.suwaczki.com/tickers/1usaanli21un7ohr.png
https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5englt40xe.png

Odnośnik do komentarza

Kelis,wyniki masz w porządku :) także gratuluję:) u mnie mam napisane,że po godzinie ma być do 152 (140 miałam w poprzedniej ciąży, podobno jakieś normy sie zmieniły...).

Xyza,życzę szybkiego powrotu do domu :)

U mnie po wczorajszej wizycie ok,szyjka długa i zamknięta. Mały ponad 800 g, wszystko w porządku u niego. Ja tylko w wynikach krwi podniesione leukocyty (infekcja/przeziębienie, dopiero mi przechodzi) i liczne bakterie w moczu. Lekarz mi zapisal i globulki,i jakąś zawiesinę do wypicia jednorazowo,ale mam zamiar zrobić sobie wyniki zaraz,bo tak naprawdę przeziebienie przechodzi,a infekcji intymnej juz raczej nie mam (bombarduję się żurawiną i wit c) i nie chcę się raczyć niepotrzebnie lekami,które mają na ulotce,że dla kobiet w ciąży niewskazane...

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5ewahdy8r5.png

Odnośnik do komentarza

Obecnie PTD zaleca wykonywanie 3-punktowego testu obciążenia glukozą (wcześniej wykonywano 2-punktowy). Na podstawie wyników tego testu cukrzycę ciążową rozpoznaje się, gdy spełnione jest co najmniej jedno z 3 niżej przedstawionych kryteriów:

1. stężenie glukozy w osoczu na czczo od 92 do 125 mg/dl (5,1-6,9 mmol/l)
2.stężenie glukozy po 60 minutach ≥180 mg/dl (10,0 mmol/l)
3.stężenie glukozy po 120 minutach od 153 do 199 mg/dl (8,5-11,0 mml/l)

Czyli do tych wartości na czczo do 92, po 60min do 180 a po 120 min do 153 jest norma.

Odnośnik do komentarza

Dzięki dziewczyny za dobre zyczenia :)))
Kurde radiolog zrobil mi tylko jedna noge... szkoda gadać na oddziale w szoku i trochę zli na to. Ale moze do konca tygodnia wyjdziemy jak tak dalej bedzie. Podpytalam ordynatora.

Odnośnik do komentarza

Kurde dziewczyny znowu mam schizy bo mam taki twardy brzuch cały czas, to nie są skurcze tylko jest taki jakby pełny i napięty. Może to przez zaparcia które mnie znowu męczą. Generalnie brzucho bardzo urósł w ostatnich dniach to może dlatego. Wizytę mam za tydzień, jak nic więcej nie będzie się działo to nie będę przyspieszać. Może w kolejnej ciąży będę mądrzejsza i mniej panikująca:)

Odnośnik do komentarza

Marja,w kolejnej ciąży pewnie bedziesz sie martwila innymi rzeczami;) ale to dobrze, trzeba być czujnym.
Też mam taki pełny i napięty brzuch,ale jak mi się taki robi,to się kładę-lekarz mi powiedział w poniedziałek jaki powinien być brzuch,kiedy mnie badał (akurat teraz miałam miękki- sama sobie dotknęłam podczas badania, żeby mieć porównanie). Na poprzednich badaniach miałam twardszy i wtedy zwiększał mi dawki magnezu,kazał leżeć właśnie (odpoczywać) i uczulił,żeby zwracać na to uwagę.

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5ewahdy8r5.png

Odnośnik do komentarza

Wystarczy zagotować wodę i wyparzyć wszystko wrzątkiem.Nie potrzebny sterylizator.Zabijanie 100%bakterii za każdym razem też nie jest zdrowe.A niektóre smoczki(nie wiem czy inne akcesoria też) np.firmy MAM mają specjalne opakowania które razem ze smoczkiem można bezpiecznie włożyć do mikrofalówki i w ten sposób zdezynfekować.

Odnośnik do komentarza

Martusia dzięki za odpowiedź!
Marja, jeśli martwią Cię te twardnienia, to jasne że idź sprawdzić szyjkę, będziesz spokojniejsza. I powodzenia na krzywej! Daj znać jak wyniki. Ja też coraz częściej mam problemy z twardym brzuchem, martwię się tym,bo w poprzedniej ciąży się z tym zmagałam i urodziłam na początku 36 tyg. A teraz już mi naprawdę zaczęło to dokuczać, zwłaszcza po przytulankach z mężem, albo kiedy się nachodzę więcej niż zwykle. Wczoraj miałam pracowity dzień, umyłam okna,zmieniłam firanki, już mnie to od dawna męczyło,więc wreszcie z głowy.

https://www.suwaczki.com/tickers/w4sqhgqsnqy5ljln.png

Odnośnik do komentarza

Ja dostałam sterylizator angielski, ale moja mikrofalówka na niego za mała, jak popodgladalam te parowe to oświeciło mnie, że przecież mam parowar w domu.A tak poza tym jak pisze Akemi można sparzac wrzaca woda lub gotować chwile, choć to podobno gotowanie trochę niszczy butelki.

Kelis to zaszalałaś ja już mężowi powiedziałam, że on myje okna, ja się boję, bo nie powinno się już tego robić. Przyjął bez sprzeciwu, choć będzie myć po malowaniu, a to zaraz po świętach bo przed bezsensowne to robić. Ja mam w tym tygodniu w planie porządek w szafkach kuchennych, poprzestawiam już pod mała bo mąki, kasze mam nisko, a potem będzie to na kafelkach jak będzie zainteresowana tym.

https://www.suwaczki.com/tickers/atdc2n0a20fycap9.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...