Skocz do zawartości
Forum

KWIECIEŃ 2018


Rekomendowane odpowiedzi

karo1990 Na wizycie u ginekologa pytałam się o te bóle, odpowiedział że to normalne bo wszystko w środku się zmienia teraz. Cała macica się rozpycha. To jeszcze za wczesna ciąża żeby podejmować jakieś działania w tym kierunku. Ja wyliczyłam że to 6 tydzień i usłyszę serduszko, a to dopiero 4-5 tydzień. Niestety muszę czekać kolejne 3 tygodnie, a już nie mogę wysiedzieć żeby zobaczyć moje maleństwo jak się rozwija. Bo teraz to najgorszy czas- wielka niewiadoma. :(

Odnośnik do komentarza

KayaKrol miałam dokładnie tak jak ty wyliczyłam sobie 6 tydzień okazało się ze to dopiero początek 5. Wizytę dostałam za 3 tygodnie zostało już 12 dni także to czekanie jest najgorsze idę dopiero 22sierpnia :) ja mam teraz 7 tydzień przez ostatnie dwa dni miałam mocne boleści w podbrzuszu ale żadnych plamien dziś jak ręka odjął żadnych boleści ani mdłości. Nie wiem czy do normalne :/

Odnośnik do komentarza

Hej. Dzisiaj dostałam krwawienie. Byłam w szpitalu na usg. Pęcherzyka ciażowego brak. Jutro mam zrobić betehcg ale albo to było wczesne samoistne poronienie skoro wykazał je test lub spoźniona miesiączka a test fałszywie dodatni przez torbiel, która jest na jajniku. Dzięki za wszystkie ciepłe słowa. Szczęśliwych ciąż i zdrowych dzidziusiów. Ja i tak się nie załamuję. Próbujemy jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza

Siwa1 To już niedługo, ja początek września mam się pojawić, ale na szczęście już u mojego ginekologa bo ostatni to porażka straszna. Tutaj w Anglii ciężko o dobrego lekarza, więc chodzę do polskiej przychodni. Ale nawet ten ginekolog po 5 minutach mi pomachał na do widzenia, widać że tylko kasa. Szczególnie ze płace w sumie 500 zł za wizyte

Odnośnik do komentarza

Nawet w google sprawdzał czy mogę brać leki swoje na alergie, mimo ze to podstawowe dostepne w aptece. Żadnych pytań nic, a gratulacje złożył mi jak na pogrzebie... aby tylko szybko i następna pacjentka. Te_renia bardzo mi przykro, że tak się stało. Ale masz racje nie ma co się załamywać! Szybko zaraz będziesz w ciąży, mówie Ci :D
Coś mi się posty nie chcą całe dodawać

Odnośnik do komentarza

Ja teraz regularnie budzę się w nocy z bólem podbrzusza, uczucie może rozpychania, ucisku. Daję to duży dyskomfort, oprócz tego nogi mnie rwą strasznie. Też tak macie że wygodniej wam z nogami położonymi na czymś wyżej? Ja nie mogę spać z wyprostowanymi nogami, w nocy jak już mój partner zaśnie to po cichaczu kładę nogi na niego hehe .
Ale czuję nawet jak chodzę, że jest coś tam po prawej stronie i mi "przeszkadza" po prostu. A jak się schylę, czy nogę zginam to moja fasolka się na mnie gniewa chyba i zaczyna kuć bardzo :p Myślę teraz nad lataniem samolotem, niby jest to bezpieczne. Z chęcią wyleciałabym z deszczowej Anglii ma parę chwil... :(

Odnośnik do komentarza

I jak się czujecie dziewczyny, ja byłam wczoraj a usg i jest ładny pęcherzyk żółtkowy, a za dwa tygodnie już na badaniu będzie widać serduszko.

U mnie niewiele objawów. Trochę tylko piersi powiększone, zero nudności nic :P oby jak najdłużej.

Odnośnik do komentarza

Eh dziewczyny ja się właśnie trochę podłamałam . Byłam na kontroli u endokrynologa i powiedziałam mu ze nie czuje żadnych objawów ciazy i boje się bo jeszcze tydzień muszę czekać żeby zobaczyć na usg czy jest zarodek ( jestem w 7 tygodniu ostatnia wizyta w 5 tygodniu ukazała tylko pęcherzyk ) jakie było moje zdziwienie gdy zaprosił mnie na leżankę zeby sprawdzić przy pomocy jego usg obraz przez brzuch. I tu załamka widać tylko jakiś mały punkcik nie był w stanie powiedzieć czy to zarodek :( powiedział żebym się nie martwiła Ze napewno będę miec badanie dopochwowe i będzie wyraźniejsze ale nie wiem jak zniosę ten tydzień :(

Odnośnik do komentarza

Szczerze powiedziawszy nie mam pojęcia czy przez brzuch ktokolwiek jest w stanie zobaczyc tak młody zarodek? W pierwszej poronionej ciąży i teraz do tej pory jeszczs nikt mi nie robil USG przez brzuch. Ja też jeszcze czekam na serduszko a wizyta dopiero za 2 tygodnie.

Odnośnik do komentarza

Siwa1 Musisz zrobić usg dopochwowe, ja robiłam w 4 tygodniu i było wszystko widać , tak jak powinno. Teraz będę mieć wizytę 7-8 tydzień, żeby serduszka posłuchać. Ale usg przez brzuch to dziwnie trochę w czasie ciąży. Na pewno wszystko ok, musisz niestety czekać. Ja też bym już chciała zobaczyć maleństwo i usłyszeć serduszko.
Mi doszły teraz mdłość niestety,piersi bolą i ochoty nie mam na nic :p Jem za dwóch jak nic, taki spust mam...

Odnośnik do komentarza

Siwa1 na tym etapie wiarygodne jest tylko badanie usg dopochwowe, usg przez brzuch wykonuje się dopiero później, postaraj się zachować spokój do przyszłego tygodnia. Ja też mam wizytę w przyszłym tygodniu. To będzie już prawdopodobnie 7 tydzień.

Odnośnik do komentarza

Dzięki dziewczyny tez jestem tej myśli ze to badanie było mało miarodajne aczkolwiek jak lekarz Sam zrobił taki krok mówił ze czasami już widać tym bardziej ze miał nowy sprzęt .. dlatego się zmartwiłam. No nic musimy być cierpliwe :D gdybym miała jeszcze choć jeden objaw ciazy to byłabym spokojniejsza :D Aha lekarz zalecił mi wykonać betę tylko nie wiem czy zrobić dzień po dniu czy jak dziś robiłam to dopiero pojutrze kolejny raz

Odnośnik do komentarza

hej. ja przeżyłam dwa dni gości z grałem i ogniskiem dziś gorzej się czułam trochę brzuch boli. ale staram się nie myśleć źle. chociaż po wcześniejszych ciazach jestem mega wystraszona.
siwa spróbuj umówić się na usg wcześnie przezpochwowe. Mi było widać w 6 tyg serduszko. A z tamtego usg nie przejmuj się bo przez brzuch nic jeszcze nie widac. nieraz dziewczyny dowiadują się w 3 miesiącu o ciazy bo nie mają objawów i jest ok

Odnośnik do komentarza

Karo dzięki No trzeba być dobrej myśli ale nie wiem z kad w głowie tworzą się takie ciemne scenariusze. :( dziewczyny mi lekarka w 5 tygodniu przepisała prenetal + magne b6. Dziś endokrynolog powiedział żebym dodatkowo łykała folic ale gin uprzedził mnie ze w prenatalu jest kwas foliowy i już dodatkowo brać nie muszę. Nie wiem kogo słuchać może któraś z was tez to zażywa ?

Odnośnik do komentarza

W Foliku jest standardowa dawka 0,4 mg kwasu foliowego, podejrzewam że w tym drugim suplemencie niewiele więcej, ale trzeba by to sprawdzić.

Mnie lekarka przepisala kwas foliowy w dawce 15 mg więc jest to dużo większa dawka, ciągle bezpieczna więc musisz sama zdecydować czy brać oba.

W internetowych artykułach piszą że nadmiar kwasu foliowego jest wydawany z moczem i nie można go przedawkować.

Ja osobiście o nadmiar bym się nie bała.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...