Skocz do zawartości
Forum

KWIECIEŃ 2018


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć dziewczyny, w końcu znalazłam czas żeby coś napisać. Wcześniej tylko czytałam. To moja druga ciąża. Jestem w 14tc. Tydzień temu byłam na usg gen. Wszystko wyszło ok ale plci nie znam bo tak sie wiercila dzidzia. Mam już Synka i czekam na córkę Ale coś czuje że to bedzie drugi chłop

Odnośnik do komentarza

Lekarz mi mówił o cc ponieważ w styczniu miałam konizacje szyjki macicy wiec nie chciał by tej mojej szyjki za bardzo nadwyręzac i z tego powodu ta szyjkę musze kontrolować w trakcie ciąży , gdyby się za bardzo skracała to będzie jakiś krążek zakladany ale jak na razie jest w porządku zobaczymy dalej :-) z jednej strony chciała bym rodzic sn ale gdyby miało być coś nie tak to już wolę to cc...Weronika a ty po cc jak się czulas jak w ogóle dochodzilas do siebie ?

Odnośnik do komentarza

Magda ja moje cc wspominam średnio, musiałam mieć je z powodu stanu przedrzucawkowego na skutek nadciśnienia indukowanego ciążą. Podczas operacji czułam tylko wyszarpywanie malucha, potem miałam aż siniaki w okolicach blizny. Chyba 4 godziny po znieczuleniu zaczęło mi wracać czucie w nogach, wcześniej nie czułam ich wcale. Byłam ogólnie bardzo słaba, w tym samym dniu zaczęłam z pomocą rehabilitanta pionizację, pamiętam, że strasznie piszczało i jednocześnie szumiało mi w uszach. Miałam też dość mocny kaszel, nie wiem czy było to spowodowane znieczuleniem, ale przed cc tego nie miałam. Przy kaszlu rehabilitant kazał mi przykładać do brzucha poduszkę żeby uniknąć uczucia rozrywania brzucha. Na początku rana mocno mnie ciągnęła. Ciężko było mi przystawiać małego. Ogólnie gdyby nie cc to pewnie nie byłoby nas wśród żywych, ale na pewno nie zdecydowałabym się na to na własne życzenie gdyby nie było konieczności. Są też pewnie mamy które dobrze zniosły cc. Wszystko zależy od sytuacji. Ja mam nadzieję, że tym razem uda się uniknąć cc.

http://fajnamama.pl/suwaczki/xd1yhop.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/xlzu2pq.png

Odnośnik do komentarza

Weronika no właśnie to zależy indywidualnie od osoby jak to będzie z nosiła ty np wspominasz to średnio ja mam dwie koleżanki które rodziły w tym roku przez cc jedna wspomina to super, gdy znieczulenie minęło jeśli by mogła to by wstała i normalnie funkcjonowala bo czuła się świetnie natomiast druga już gorzej wspomina wszystko ja bolało wstać nie mogła nawet na drugi dzień dzieciątko jej przynieśli nie umiała sobie z nim poradzić i w ogóle wspomina nie za dobrze ale to właśnie zależy od organizmu a mój niestety jest bardzo czuły na ból wiec coś czuje ze będzie ciężko lepiej bym wolała się pomęczyć przy porodzie a później szybciej dojść do siebie niż po cc no ale dla zdrowia mojego i dziecka lepiej nie ryzykować ewentualnych powikłań przy porodzie naturalnym :-) no ale jeszcze jest trochę czasu wiec aby teraz wszystko było dobrze to najważniejsze :-) Karo ja właśnie też ta szyjkę musze kontrolować częściej co prawda nie jest powiedziane ze będzie ten krążek musiała mieć ale ja już się lekarza wypytalam o to wszystko naprzód ;-)

Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczyny,
i ja dziś zaczęłam 15sty tydzień. Brzuch zaczyna rosnąć. Czuję takie jakby mrowienie po bokach i takie lekkie kłucie. Chyba rozciąga się macica i podobno to normalne.
Z witamin biorę Pregna Plus i Mum Omega i tak się zastanawiam czy nie za dużo tych witaminek. Ogólnie to siedzę w pracy i czytam co tam u Was. Chciałabym już poznać płeć żeby mówić po imieniu do dzidzi, czasem wydaje mi się, że czuje jak sobie pływa ale nie wiem czy to TO :) to moja pierwsza ciąża wiec wszystko jest takie nowe..

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny dawno nie pisałam ale mamy remont w mieszkaniu i zywcem nie miałam kiedy napissc. Przeczytalam wszystkie Wasze wiadomosci. Nie biorę żadnych witamin prócz magnezu i kwasu foliowego ale zapytam lekarza jakie on ma zdanie na ten temat. U mnie koncowka 15 tyg. Wczoraj odebralam całkowite wyniki badan prenatalnych. Jest wszystko w porzadku chociaż nie ma płci ustalonej ale może wszystko sie wyjasni przy kolejnej wizycie. Jak na razir czuje sie dobrze, bez mdłości i innych dolegliwości (w koncu) pokarmowych. Jedynie uczucie wzdęcia towarzyszy prawie codziennie wieczorem. Ale to chyba normalne. Pozdrawiam Was goraco i powiedzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...