Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Weronikkk

Jaki fotelik 9-18 kg?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość madagaskarówna

a co sądzicie o Graco Nautilus? Musimy wymienić synkowi fotelik i pomyślałam właśnie nad nim bo oglądałam w sklepie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Weronikkk

Hejka :) Jaki bezpieczny fotelik 9-18 kg czyli ten zaraz po nosidełku polecacie? Montowany przodem i na isofix :) Cena nie gra roli ma być bezpieczny :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość strrrunka

Polecam Ci fotelik montowany tyłem. Im dłużej tyłem dzieciątko jedzie, tym bezpieczniej dla niego.
My zakupiliśmy obrotowy Recaro zero (nie wiem czy dobrze napisałam). On jest do 25 kg, ale i tak zalecał nam sprzedawca że do tych 25 kg to tak niekoniecznie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Dama5

A dlaczego nie tyłem? Jeśli koniecznie chcesz bezpieczny przodem to proponowałabym Recaro Optiafix, ale polecam sprawdzić jeszcze RWF Recaro Zero 1 obrotowy i montowany tyłem do 18 kg.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Użytkownik

Ja nabyłam fotelik Avionaut Glider Royal, ale jest do 25 kg... Przed zakupem szukałam w internecie najlepszego ale i nie najdrozszego. Ten jest bardzo wygodny (możliwość odchylenia, gdy dziecko zasnie), łatwy w utrzymaniu czystości. Zagłówek elegancko podtrzymuje główkę, fotelik jest stabilne osadzony (mam montowany za pomocą pasów, ale z isofix też jest dostępny).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Użytkownik

Ja nabyłam fotelik Avionaut Glider Royal, ale jest do 25 kg... Zależało mi na montowanym przodem z dwóch powodów: córka nie wysiedziala by sama z tyłu, gdy ja bym kierowała a i ja wole widzieć dziecko w lusterku, gdy prowadzę auto). Przed zakupem szukałam w internecie najlepszego ale i nie najdrozszego. Ten jest bardzo wygodny (możliwość odchylenia, gdy dziecko zasnie), łatwy w utrzymaniu czystości. Zagłówek elegancko podtrzymuje główkę, fotelik jest stabilne osadzony (mam montowany za pomocą pasów, ale z isofix też jest dostępny).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość KatarzynaZL

My kupilismy fotelik Babysafe montowany tylem 9-18 kg. Jest najbezpieczniejszym o kakim czytalismy - w koncu skandynawska firma a oni maja bzika na punkcie bezpoeczenstwa. Kosztowal 2 tys. ale warto bylo, by Maluch byl bezpieczny i mial wygodnie. Ponadto mamy 3 dzieciakow wiec szukalismy tez takiego, zeby sie w kombi z tylu dwa foteliki zmiescily i jeszcze ja miedzy nimi:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Shaslan

A może obrotowy? Masz też na isofixie, z dodatkową opcją montowania siedziska przodem lub tyłem do kierunku jazdy. Co więcej, nie męczysz się przy wkładaniu dziecka do fotelika, bo ustawiasz siedzisko przodem do drzwi i po problemie.
Jeżeli szukasz więcej informacji na ich temat zajrzyj do grupy na facebooku poświęconej obrotówkom:
https://www.facebook.com/groups/1416202398445437/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jesli ma byc bezpieczny to montowany tyłem. Poza tym sprawdź crah testy fotelika np. na stronie fotelik.info, stronie ADAC lub szwedzki Test Plus.
Poza tym dobierz fotelik do samochodu. Nie każdy fotelik da sie zamontowac w każdym aucie prawidlowo. Najlepiej podjechac do sklepu i przymierzyc fotelik zarówno do samochodu jak i dziecka.

Z. 2011, J. 2014

Przepraszam za brak polskich liter - mam stara klawiature i alt mi nie zawsze działa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak jak już ktoś wspomniał, najbezpieczniejsze foteliki to te montowane tyłem z testem plus. Jeśli chcemy mieć alternatywę, zawsze można wybrać obrotowy, tylko z dobrą blokadą. My mamy britaxa dualfix, świetnie się sprawdza :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Respus

Polecam foteliki Joie. Warto zwrócić uwagę na rok produkcji, kiedy wypuszczono dany model na rynek. Generalnie im nowszy, tym lepszy (bardziej dopracowany). Nowe Joie spełniają najnowsze wymogi. Jeśli z isofixem to powinny spełniać warunki regulacji i-Size (informacja ta musi być umieszczona w opisie /instrukcji). Przykład takiego fotelika to Joie i-Anchor Advance. Montowany oczywiście tylem i przodem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Zizulaa

sylwia.giol1
Tak jak już ktoś wspomniał, najbezpieczniejsze foteliki to te montowane tyłem z testem plus. Jeśli chcemy mieć alternatywę, zawsze można wybrać obrotowy, tylko z dobrą blokadą.

Też mam obrotowy Recaro Zero 1, raz miałam "przyjemność" jechać w foteliku nie-obrotowym i przodem o zgrozzzzzzzzzzzo :P Fakt faktem że obrotowe nie mają Test Plus, ale za to w testach Adac wypadają bardzo dobrze i ogólnie uważane są za bezpieczne. Jak fotelik jest tylko tyłem to powinien mieć Test Plus moim zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość tysia89

może Adamex? my mamy wózek tej marki, z którego jesteśmy bardzo zadowoleni, bo jest niezawodny w każdych warunkach (model barletta) oraz mały fotelik samochodowy, bo kupowaliśmy w zestawie. myślę, ze taki większy fotelik też się sprawdzi :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Skoro cena nie gra roli, to najlepiej zainwestować w najbezpieczniejszy fotelik - tyłem. Jest duża szansa, że skoro dziecko jeździło tyłem w foteliku 0-13, to po przesiadce do większego też tyłem nie będzie protestować :) marki trudno polecać, bo nawet najlepszy fotel niedopasowany do dziecka i auta nie spełni swojego zadania. Radzę pojechać do dobrego sklepu z fotelikami RWF i poprosić o poradę. Foteliki warte uwagi to np. britax, recaro, axkid, cybex (model sirona), klippan.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość GirlTilBe

~nakija
witajcie co powiedzie o foteliku recaro optiafix? czy to dobry wybór?

jesli koniecznie chcesz przodem to jest to jest to jeden z lepszych wyborow

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość BaskaMor

Witajcie czy do 800 zł mogę dostać bezpieczny fotelik po nosidełku? Przodem czy tyłem lepiej?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...