Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2018


nati91

Rekomendowane odpowiedzi

Wyniki glukozy 81/135/110 także w normie :) teraz czekam na wizytę, najgorsze ze ta nieszczęsna anemia nie ustępuje...3 miesiąc, tabletki zmieniane i nic. Dziewczyny macie anemię? I jakie macie wyniki? Ja erytrocyty 2,98, hemoglobina 9,7 i hematokryt 28,1

Odnośnik do komentarza
Gość FloralDrop

Roks, super, że glukoza wyszła dobrze. Ja też dziś odbieram wyniki, ale po południu. Obawiam się trochę. Hemoglobiny też, bo przez ostatnie miesiące ciągle schodzila w dół i tym razem może być juz poniżej normy jeśli się ta tendencja utrzymala.

Odnośnik do komentarza

Hej Mamusie :)
Catarisa śliczne masz te zdjęcia, bo u mnie takie niewyraźne wyszły, wkładki też zmieniłam na klasyczne i nieperfumowane, już trochę lepiej u mnie ale i tak nie do końca wyleczona jestem..
kropkapoha biorę bo w sumie nie pytałam czy mam odstawić on też się nie pytał, więc nie widziałam czy mam je odłożyć już czy nie, myślisz że powinnam odstawić? Dodatkowo biorę falvit. Tak to ten sam szpital..
roks ja mam wszystkie wyniki w Normie, żadnej anemii następne mam zrobić przed 2.01
Kochane, mnie też zgaga męczy ciągle także same nie jesteście ehhh :p
Co do kosmetyków dziewczyny to na szkole rodzenia na 1 której ja byłam mówiliśmy o kosmetykach dla dzieci a akurat nie mialam długopisu i głupio było mi później zapytać a polecala różne dla dziecię, ogólnie mówiła położna że najlepiej nie kupować dużych produktów bo dzidzia może być uczulona i najlepiej sprawdzić na sobie zanim się zacznie stosować na małym, a i jeszcze ze można pisać do firm o próbki i wtedy testować sobie.
Tak w ogóle to chyba mam jakąś schize że mi się brzuch zmniejszyl :(

Odnośnik do komentarza

Laraa wspolczuje choroby. Duzo i szybko schudlas :o Ktos ci ustalal diete czy sama musisz kombinowac? A co z porodem? Beda ci przyspieszac przez cukrzyce?

Rosebelle Mierzylas? Byc moze dzidzius poszedl w dol albo o innej porze dnia sprawdzalas? Wieczorem brzuszek moze byc wiekszy niz rano.

FloralDrop i jak wyniki?

Roks co do anemii to nawet nie wiem bo dawno nie mialam robionej morfologii. Na tescie glukozowym badaja tez cos innego niz cukier?

azol jak po wizycie?

Catarisa sliczny dzidzius. Wszystkie pomiary mialas robione?

Dziewczyny, u was za kazdym razem lekarz podaje wage i wzrost maluszka? Ja do tej pory mialam 2 razy w 12 i 22 tyg. Chociaz usg mam na kazdej wizycie. Nastepnym razem pomiary dopiero w 32 tyg.

Odnośnik do komentarza
Gość MarinaKari

Roks, ja dzisiaj odebrałam morfologię i wychodzi na to, że nie będziesz sama z tą anemią, bo wyniki też mam kiepskie :/
U mnie glukoza ok, ale z lekarzem uzgodniłam, że będę stosować dietę cukrzycową tak, czy inaczej, bo za dużo przybrałam na wadze, a ta dieta nie jest zbyt groźna dla maluszka.
Co do Rossmanna, to ja zakupiłam 4 wielkie opakowania chusteczek, więc zapas już mam ;)

Odnośnik do komentarza

Lidi na wydrukach z usg masz podana wage i wzrost dziecka (crl) czyli dlugosc od glowki do pupki bez nozek.
Dziewczyny a ja mam pytanie bo widze ze w lidlu sa spodenki bez stope.Czy takim maluszkom na poczatek zaklada sie takie spodenki czy tylko spioszki i pajace.Nie bedzie mu zimno w nogi?
I jeszcze jedno pytanko do doswiadczonych mam W co ubrac dziecko zeby go kikut od pepowiny nie bolal kaftanik i spiochy czy body i spiochy? Co polecacie?
Ja mam termin na 1 marca wiec pewnie w lutym urodze .Bedzie zimno w co polecacie ubrac na wyjscie ze szpitala??

http://fajnamama.pl/suwaczki/drtimvu.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/qocx3hq.png

Odnośnik do komentarza

Lidi diete sobie sama ukladam wedlug wytycznych diabetologa,co do porodu nie mam pojecia w moim przypadku jak to rozwiaza. Marcoweczka najwygodniejsze sa pajace przy pielegnacji pepka ,bo nic tam maluszka nie uciska:)najlepiej jeszcze zeby nie mialy zatrzaskow na eckach tylko w kroku.pod spodem body.to z mojego doswiadczeni:)

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wli09k5rssy8k2.png

Odnośnik do komentarza

Undefined dużo nie pomogę bo u mnie się robi na oko, ale zawsze ciepła woda i bez jajka ;)
Marcoweczka i zakupilas coś w Lidlu? Ja z innymi ciazarnymi stwierdziłam że cienkie te spodenki i bluzki i kupiliśmy pajacyki i bodziaki. Skarpetki też jakieś cienkie mi się wydawały. To moje pierwsze dzidziowe zakupy ;)
Marina Kari i Roks, oprócz mięska polecam pokrzywę na anemię, też mam zaleconą...
Lidi nie martw się brakiem pomiarów, one i tak nie są bardzo miarodajne, ważne zeby przybierało, te długości kości i grubości na każdej wizycie nie są niezbędne;)
U nas po wizycie dobre i gorsze wieści. Mała rośnie, ma 870g ale szyjka mi się skrocila w ciągu miesiaca o połowę i mam za tydz na kontrolę przyjść,a teraz zakaz ćwiczeń, basenu i nawet spacer max 30 min, a jutro miałam rezerwacje w Zakopanem i raki pożyczone i miało być ostatnie sportowe wyjście a będzie leżenie:/

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=74915

Odnośnik do komentarza
Gość FloralDrop

Dziewczyny, wyniki glukozy mam super. Ufffff..... Wręcz się nawet zdziwilam, że tak niskie. Śmieje się, że może mi pielęgniarka nie rozpuscila całej tej glukozy ;))
W ogóle wizyta też ok oprócz tego, że znowu wymaz z pochwy mi pobierala. Zobaczymy jak wyniki. No i zdziwilam się, że nie miałam dziś usg dopochwowego, ale pomyślałam, że może szyjki macicy nie sprawdza się na tym etapie tak często i skoro miesiąc temu było ok to nie jest to teraz potrzebne. A tu czytam - azol się przez miesiąc skrócila tak bardzo!! Azol, który tydzień u Ciebie? U mnie 25 skończone. Wszystkie macie sprawdzana na każdej wizycie ta szyjke?

Odnośnik do komentarza

Azol ojej dbaj o siebie! Kurcze lepiej jednak sie przemeczyc i polezec.Tak oryginalnie przed swietami.Trzymam kciuki zeby bylo dobrze bo to jeszcze troche za szybko.
W Lidlu nic nie kupilam bo czekalam na Wasze opinie.Te spodenki wydawaly mi sie zupelnie bez sensu. Zatem tez kupie jutro body i pajace.
Floral moze Tobie tak jak mi sprawdza lekarz poprzez usg dopochwowe szyjke? Ja tez myslalam ze mi on nie sprawdza a sie okazalo ze na kazdej wizycie sprawdza wlasnie w ten sposob (bo mam 2 usg przez pochwe i brzuch).

http://fajnamama.pl/suwaczki/drtimvu.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/qocx3hq.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...