Skocz do zawartości
Forum

MŁODE PRZYSZŁE MAMY


Rekomendowane odpowiedzi

Też słyszałam że każda ciąża jest inna i nie ma co porównywać... w pierwszej mdłości nie miałam, w tej mam. Nie wiedziałam też co to zgaga czy brak apetytu, a teraz wiem. Mam nadzieję że książkowosc zostanie :)

Co do szkoły rodzenia- moim bardzo skromnym zdaniem szkoda na nią kasy i czasu choć przy pierwszym dziecku każdy chce do niej iść. My tez poszlismy ;) Ja polecam książki np. Sharon Mazel w oczekiwaniu na dziecko plus filmy na ytbie dotyczące pielęgnacji noworodka. No i karmienie piersią! Strony mlecznewsparcie.pl, hafij, mataja dadzą moim zdaniem więcej niż 20 h w szkole rodzenia. A może to my trafiliśmy na kiepska szkole...

http://www.suwaczki.com/tickers/7a4atv73xrvt8vna.png
http://www.suwaczki.com/tickers/relgk6nlgqx6mp9k.png

Odnośnik do komentarza

grunt to się zdrowo odżywiać. Produkty o niskim bądź średnim indeksie glikemicznym są najlepsze. Warzywa i owoce wręcz trzeba. Raczej sezonowe, a nie chemiczne nowinki. Z tego co pamiętam, to nie można surowych ryb, serow plesniowych czy np. majonezu. Bardzo ważne jest picie wody!! Nawet 1,5 -2 litry dziennie. Szczególnie trzeba tego pilnować w bardziej zaawansowanej ciąży.

http://www.suwaczki.com/tickers/7a4atv73xrvt8vna.png
http://www.suwaczki.com/tickers/relgk6nlgqx6mp9k.png

Odnośnik do komentarza

Mi się wydaje, że druga ciąża o tyle łatwiejsza, że wiesz choć trochę czego można się spodziewać. Także mimo, że ciąży nie planowaliśmy i tak jestem mniej przerażona niż wtedy. Ale na pewno każda ciąża będzie niezapomniana i piękna, choćby trudna:)

Odnośnik do komentarza

Atepe - jasne, z tym się zgodzę, że chociaż od strony technicznej jest się spokojnym :) ale mi bardziej chodziło o takie sprawy jak samopoczucie, humorki, zachcianki no i kwestie czy wyników, czy w ogóle stanu dzieciątka :)
Justyna - u mnie to samo, teraz mam mdłości, a wczesniej prawie w ogóle.... miałam nadzieję, ze i teraz bedzie spokój:)
Noola - tak jak pisze Famii, szkoły moga być różne, my po prostu nie trafiłyśmy. ja sie np douczałam w szkole Prenalen, mega fajna. ta jest bezpłatna akurat, nie wiem jak reszta :)

rodzę z Prenalen

Odnośnik do komentarza
Gość zygzaczek

Witam wszystkie dziewczynki, jeśli pozwolicie to dołączę do Was :)
Jestem w 12 tc, termin na 04.12, to moja pierwsza ciąża.
Mam 23 lata i aktualnie jestem od kwietnia na L4 ,gdyż pracuje na RTG.
29 maja mam USG i wizytę u lekarza (oczywiście przed każdą wizytą najpierw do położnej)
To będzie moje trzecie USG ( lekarz ma aparat w swoim gabinecie)
Moje objawy to:
1. Dzień dobry i dzień zły- czyli albo czuję się 100% na siłach albo bym mogła przespać cały dzień, a później całą noc.
2. Mdłości wieczorem i zawsze gdy czuję że jestem już głodna.
3. Zdecydowanie częściej jem (8.00,12.00,15.00,18.00,21.00)
4. Zdecydowanie częściej siusiam.
5. Jak się " naganiam" w dzień to boli mnie dół brzucha wieczorem.
Wizyta w poniedziałek więc mam nadzieję, że będzie wszystko okey z maleństwem

Odnośnik do komentarza
Gość zygzaczek

Dodam jeszcze, że o dzidziusia staraliśmy się od lipca, dostaliśmy z mężem wózek i ubranka od mojej siostry i tak to obudziło nasze instynkty - jednak bez skutecznie, dopiero gdy mąż schował wózek i odpuściliśmy sobie - udało się.

Odnośnik do komentarza
Gość Wervkkk

Cześć wam!. Mam 21 lat. Mój mały ma nie długo 1.5 miesiąca. Urodził się 3 tygodnie przed terminem z om i usg :) będę podczytywać wasz wątek. Mam nadzieję że nie macie nic przeciwko. Też nigdy nie miałam kontaktu z dziećmi itp. W szpitalu nie umiałam wziąść małego na ręce ani go nakarmić itd.. Ale wszystko przyszło z czasem :))

Odnośnik do komentarza
Gość mlodamama96

Masz racje, staram się filtrować informacje ale nie zawsze jest łatwo, duzo głupot teraz jest w sieci. najgorzej ze nie mam za bardzo wsparcia, bo maz za granica, rodzina w innym wojewodztwie, a nawet glupia szkola rodzenia jest płatna u mnie w miescie, eeehhhh

Odnośnik do komentarza
Gość mlodamama96

tak, pije duzo, o zdrowie bardzo dbam. czasami tylko mysle co o bedzie bo wiecie dziewczyny... ciezko tak samej.
Nooola- własnie chciałabym chodzic do szkoly ale kosztuje 500 zl i ma nędzne opinie + to nawet nie polozna prowadzi

Odnośnik do komentarza

U mnie w sierpniu już 23 lata wpadną, dzieci nigdy nie lubiłam, ba! Ja od nich uciekałam jak mogłam i nigdy kontaktu nie mogłam z żadnym złapać, jednak się nie stresuję a termin mam na wrzesień. Liczę na to, że intuicja podpowie jak się własną córą zajmować. Do szkoły rodzenia też nie chodzę bo mieszkam za granicą i ciężko u mnie z językiem więc bardziej bym się w takiej szkole rodzenia bała że nie będę nic rozumieć a dodatkowego stresu mi nie trzeba.
Jedyne obawy to takie, żeby malutka była zdrowa po porodzie i żeby przyszła na świat bez komplikacji. :) I może jeszcze przeraża mnie odrobinę przyszły natłok obowiązków po urodzeniu jako że zawsze byłam strasznym leniem.

https://www.suwaczki.com/tickers/thgfyx8ds56okvbm.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...