Skocz do zawartości
Forum

Mamy Listopadowe 2017


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Sylwia80

Nawet nie wiedziałam że foteliki samochodowe mają termin ważności . ja mam fotelik bezwypadkowy ale po córce czyli ma już 10 lat. Wszystko upralam i miał nam teraz posłużyć ale muszę zainteresować się tym temat i trzeba chyba będzie kupić nowy biorąc pod uwagę to że my dużo jeździmy autkiem.

Odnośnik do komentarza
Gość Sylwia80

Ja tez jeszcze nie miałam testu obciążenia glukoza ale wiem że będzie mnie to czekało.lekarz coś wspomniał że po 24 tygodniu. Dziś odebrałam wyniki mojej morfologi i wszystko jest w normie po za glukoza której mam za mało bo 62. Czy któraś z was nie ma nawet dolnej granicy normy glukozy ?

Odnośnik do komentarza

Hej :)
U mnie w poczekalni wisi plakat o tym teście po 24 tc, nic jeszcze o tym nie wiem, może po urlopie będę robić :) ktoś już wspominał, że w De ta glukoza jest owocowa, więc się nie boję.
Dziewczyny macie już te skurcze Braxtona-Hicksa? Ja chyba tak, no w sumie nawet nie wiem, ale to chyba te. Na kilkanaście sekund twardnieje macica i szybko puszcza. Czuję to tylko jak odpoczywam na plecach. Nie boli, może czasem leciutkie uczucie jak przy okresie. Normalne to? Za tydzień wizyta u gina, nie mogę się doczekać :)
I ruchy maluszków, też czujecie je dość nisko? Piszą, że w tym tc dno macicy jest już przy pępku, ale mały niechętnie tam kopie. Mam wrażenie że ciągle jest nożkami w dół, albo wszerz :)
Pierwsza ciąża, same pytania :)
Miłego weekendu ♡♡

Dominik ♡
https://www.suwaczki.com/tickers/17u96iyedqn96449.png

Odnośnik do komentarza
Gość Skorpionka

Runa moj Synus jest juz dosyc wysoko. Czasami kopie prosto w pecherz ale czasmi tez rozpycha sie tuz przy zebrach. Jeszcze ma duzo miejsca na plywanie, wiec korzysta i daje znac z kazdej strony.
Sylwia80 ta glukoza rzeczywiscie nisko. A co jadlas wieczorem na kolacje przed badaniem? Moze za bardzo ograniczylas weglowodany? Jak sie je za malo to w moczu powinny wyjsc chyba ketony. Wyniki w porzadku?

Odnośnik do komentarza
Gość Sylwia80

Mocz i cała morfologia w porządku ,nawet żelazo 108 gdzie norma jest od 50 do 150.glukoza na początku ciąży miałam 89 i z każdym badaniem jest niższa . nie mam.objawów hipoglikemi tj zwrotów głowy drżenia itd .w środę mam wizytę u lekarza i zobaczymy co mi powie .mam nadzieję że to nie jakieś spadki cukru przy cukrzycy ciążowej. Nigdy nie miałam do czynienia z cukrzyca więc nie wiem jak to jest .

Odnośnik do komentarza
Gość Sylwia80

A jeszcze nie mam żadnych skurczów .czasem czuje twardy brzuch ale tylko w jednym miejscu więc czuje wypinającą się córkę . dzidziuś najczęściej kopie na dole,czasami obok pępka .nad pepkiem kopniaków nie czuje czasami tylko takie łaskotanie i twardnienie.

Odnośnik do komentarza

Ja mam te skurcze od 19-20tygodnia. Z tego powodu byłam szybciej u lekarza. Lekarz powiedział, że to normalne i nawet killanascie razy dziennie moze tak byc. Troche nie przyjemne uczucie i lekko pobolewa. Wszystko sie robi twarde i sztywne i czuje parcie "na pochwe". Ja mam tak niemalże codziennie ale już szczególnie jak za duzo pracuje.
Co do kopniakow to najczesciej okolice wysokosci pępka.
U nas ze względu na fakt, że jest to pierwszy synuś w najbliższym otoczeniu od jakiś 30 lat to nie mam od kogo ciuszków dostać. Też raczej będę kupować uzywane ale nowe również. Bardziej ze względów nie finansowych, a zdrowo rozsądkowych.
Idę w srode na comiesieczną wizytę i musze do tego czasu zrobić obciązenie. Pilam to kilka razy bo studiowam na lekarskim medycyne laboratoryjną więc często byliśmy sami dla siebie królikami doświadczalnymi do wielu badań ;))) Dzis zaczynam 24tydz.

Odnośnik do komentarza

Nas studiowało 36 osób więc co roku wychodzi niewielka grupka osób z kilku miast. Faktycznie cięzko trafić na kogoś po takim kierunku. W zawodzie nie pracuje bo prowadzę firmę ale sentyment jest...może kiedyś. A skąd jesteś? ;)

Odnośnik do komentarza

Hejka! Ja też zamierzam zainwestować w lepszy fotelik samochodowy- właśnie ostatnio byliśmy z mężem w sklepie szukając materacyka do łóżeczka i rozmawialiśmy ze sprzedawcami. Dużo się dowiedziałam i nie będę na tym żałowała-tym bardziej, że mieszkamy na wsi i dużo autem jezdzimy:)
A co do ubranek z Olx- to ja wczoraj kupiłam za 110zł wielką pakę ubrań. Taki wielki karton- pełno bodziaków, spodenek, kaftaników itp. Nawet kombinezon na 62 jest i kilka ciepłych sweterków. Rzeczy są na prawdę zadbane- niektóre jak nie noszone(w lumpie gorsze kupuję). Nigdy nie kupowałam przez olx- ale jestem zadowolona. POpiorę, wyprasuję i będzie oki. A mały będzie wystrojony:)Mam oczywiście trochę nowych ciuszków, ale wszystkiego nie dam rady kupić nowego:)

https://www.suwaczki.com/tickers/w4sqe6hhw5c61oj2.png

Odnośnik do komentarza
Gość Sylwia80

2 dni temu pisałam że żadnych skurczow nie mam,to jednak od wczoraj mam już .nie byłam u lekarza,w środę mam wizytę.jak będzie tego więcej to jutro pojade do niego ale mam nadzieję że wytrzymam do środy. Dziś zostałam sama w domu .Mąż z córka pojechali do siostry na imprezke a ja ze względu na dużą odległość zostałam. A jak Wam mija weekend?

Odnośnik do komentarza

Ja mam czasem takie bardzo bolesne skurcze ale nie wiem co to jest bo trwaja chwile ale bola mocno az nie mozna sie wyprostowac przewaznie jak leze i zbyt szybko sie podniose. Cisnienie mam ksiazkowe caly czas wiec pewnie lekko podniesione bo cale zycie mialam duze niedocisnienie :p ale za to puls mam bardzo wysoki nie wiem o co chodzi az sie martwie bo 94 i czuje w srodku jakis silny niepokoj tylko zupelnie nie wiem dlaczego nie mam zadnych stresow ostatnio.

https://www.suwaczki.com/tickers/hchygov3wdput6wa.png

Odnośnik do komentarza

Wyzszy puls w ciazy to ponoć norma. Ja mam ok 80-85. Dziś bylam u koleżanki w labie na tescie obciazenia glukozą. Nie rozumiem jak ktoś moze nie być w stanie tego wypić ;) nie jest to takie straszne. Nie martwcie się dziewczyny. Już do takiego etapy doszlyśmy to może być kazdego dnia coraz lepiej. Każdy dzień zbliża nas do tego wyczekiwanego dnia ;)))

Odnośnik do komentarza
Gość Skorpionka

Hej Babeczki! U nas wreszcie burza i ochlodzenie :)) Znow mozna normalnie oddychac. Jakos upaly w tej ciazy daja mi wiecej popalic niz w pierwszej.
Mam nadzieje, ze mialyscie mily weekend. Udanego tygodnia :)

Odnośnik do komentarza

Jagoda! Nie martw się tym pulsem bo w stresie jeszcze bardziej się podnosi , ja też kilka dni panikowałam i bylo 90-100... A teraz wierzę ze lekarka powiedziałaby ze cos nie gra.
Ja z kolei martwię się bo powoli tyje :-) dopiero 4 kg na plusie (170 cm wzrostu i 66 kg waga wyjściowa) ... Eh pierwsza ciaza to dużo zmartwień i niewiadomych :))
Miłego tygodnia !!

Odnośnik do komentarza

U mnie weekend minął weselnie. Niestety bez męża który został wezwany do pracy. A wesele było z obu stron :D kuzyni do kuzynek chodzili :P wiec wszystko w rodzinie :) niestety po tych dwóch dniach mam strasznie spuchniete nogi :( co do pulsu to u mnie też podwyższony wiec nie ma co się martwić podobno przez zwiększona ilość krwi.

https://www.suwaczek.pl/cache/dd63331289.png

http://s3.suwaczek.com/201711191770.png

Odnośnik do komentarza
Gość Skorpionka

Tosca ja jestem 4tyg do przodu i mam 5+. Mysle, ze jesli je sie racjonalnie tzn. ani nie probuje odchudzac i ograniczac jedzene ani w druga stone jesc za dwoje i na wszystko pozwalac, to wszystko jest dobrze a przyrost wagi zalezy od predyspozycji i przemiany materii.
Mnie osobiscie denerwuje jak slysze od znajomych, ze jedza same salatki i owoce zeby nie przytyc za duzo w ciazy, zeby jak najlepiej wygladac. A dobro dziecka i dostarczanie mu wszytkiego co potrzebuje jest na drugim planie :/ Chyba na naszym forum nie ma takich, na szczescie.
Jesli lekarz mowi ze dziecko rozwija sie zdrowo to wszystko z waga ok.

Odnośnik do komentarza

Ja chyba mam predyspozycje do szybkiego tycie w ciąży :(
21. tydzień, ważę 71 kg :( mam 172 cm wzrostu. Zwykle wazylam 57 kg, ale w lutym, przed ciążą, dobiłam do 60.
11 na plusie.
W pierwszej ciazy bylo podobnie. Juz tak mam i tyle ;(

Bylam na miescie i poogladalam wozki. Nic mi sie nie podoba. Nic nie spelnia moich wygorowanych oczekiwan. Ech, co to bedzie!

Odnośnik do komentarza

Co do wagi to ja ani nie odchudzam się, ani nie jem za dwoje a mamy tydzień 20+1 a juz 9 kilo na plusie. Lekarz powiedział że mogę tak po prostu mieć i się nie martwić bo z Małym wszystko dobrze. Wiadomo chciałabym po ciąży wyglądać pięknie i nie zmagać się z nadmiernymi kilogramami, ale zajmę się tym po porodzie bo teraz najważniejszy Stefcio.
My jeszcze wózków ani fotelików nie oglądaliśmy. Trochę czytałam o różnych modelach ale muszą być funkcjonalne a nie tylko ładne i w miarę w rozsądnej cenie :) ech same dylematy. Myślicie że wrzesień to dobry moment na łóżeczko i komodę dla Malucha? Moja mama twierdzi że lepiej wszystko kupić i poustawiać jak już dziecko na świecie... na pewno będę miała wtedy ochotę na zakupy i przemeblowanie... ;)

https://www.suwaczki.com/tickers/atdc9vvj3tedvfnf.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...