Skocz do zawartości
Forum

Mamy Listopadowe 2017


Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam bardziej mokro prawie od początku. Nie śluzowane, a raczej wodniste. To normalne. Na pocztaku tez sie bałam, że wody plodowe ale przeczytalam gdzies ze jak wody sie sączą to nawet pół szklanki wody potrafi uleciec a do tego mi hoho daleko. Generalnie jak się mnie kto pyta to czuje sie super. Ja w takiej ciazy jak teraz to o 2 lata moge chodzic ;) dokładnie tak jak przed tylko brzuch juz ogranicza wiele kwestii i ciezko w nocy sie spi i budzi z bólem pachwin. Mam nadzieje, że tak dobrze bedzie do konca. A zgaga kogoś meczy? Bo to ponoć w ciazy standard?

Odnośnik do komentarza

Cześć. Czytam Was ciągle. Dzieciaczki rosna. Miałam w czwartek wizytę i mały ma się dobrze 340 g . Często czuje jak się rusza. Jak zejdzie na pęcherz to aż mnie boli i tez wtedy ciągle biegam siku.
Skorpiona bostonke miałam w grudniu najpierw syn, później ja. Czytałam ze dorośli zadko się zagrażają, ale ja zajmowałam się synkiem i osłabiona byłam. Staraj się nie dotykać tych owrzodzen jeśli oczywiście ma kto się małym zająć. W szpitalu każali pryska mu octaniseptem.
Ostatanio miałam straszny ból krzyża. A i wyniki krwi mam nie najlepsze. Musze żelazo łykać.

http://fajnamama.pl/suwaczki/6dg3c0y.png

Odnośnik do komentarza
Gość Sylwia80

Nie słyszałam o żadnym zakazie. Ze względów bezpieczeństwa w zaawansowanej ciąży odradzają prowadzenie autka, brzuch jest wtedy bardzo blisko kierownicy.ja jestem teraz w 20 tygodniu i jeszcze jeżdżę jako kierowca .

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny.
ja znów byłam na wakacjach i mało korzystałam z neta, więc znów jestem do tyłu, a do nadrobienia wiele.
ja sobie rosnę, dużo przytyłam, w sumie nie wiem czemu, nie obżeram się. jakoś specjalnie po mnie tego chyba nie widać. po prostu brzuch rośnie i tyle..no i może tyłek z rozmiaru 36 poszedł w 38, ale dramatu nie ma.
Jetsem w szale ogarniania mieszkania, wywalania niepotrzebnych rzeczy, segregowaia zabawek i szykowania synkowi (tego , ktory jest na świecie ;) ) pokoiku. Dotąd była to tylko bawialnia, teraz trzeba jeszcze kupić łózko, zamontowac rolety i takie tam.
Jędrek juz daje o sobie mocno znać. Wieczorami lekko pobolewają mnie plecy i kłuje mnie pod żebrami. Poza tym wszystko spokojnie. Nie moge uwierzyć, ze to już 20. tydzień...

Odnośnik do komentarza

Mój mąż miał bostonke jak bylam w pierwszej ciazy i udalo sie nie zarazic, ale tez sie zamartwialam.. ponoc jak zaczynaja sie objawy bostonki to chory juz nie zaraza.
Dziewczyny mi sie porod zaczal od saczenia wod plodowych. Bylo tak ze np. przy schylaniu sie tak troszeczke ulewalo, tak ze od razu wiedzialam ze to wody

Odnośnik do komentarza

Ja tez do samego porodu jezdzilam autem.Zapinalam pasy i spokojnie rak do kierownicy mi wystarczalo,a brzuch mialam potezny.
Dziewczyny,ktore maja cukrzyce ciazowa-robilyscie badanie hemoglobiny glikowanej?Jakie macie wartosci?Jutro bede miala wyniki.

Odnośnik do komentarza
Gość Skorpionka

Dzieki Dziewczyny za wsparcie. Na razie u mnie bez objawow a Jankowi powoli kropki bledna. Oby przeszlo bokiem ;)
My dzis zaliczylismy jednodniowa wycieczke i dlugi spacer po Bratyslawie. Niestety za chwile koniec weekendu...

Odnośnik do komentarza

Ja Wam muszę powiedzieć, że nie bardzo mogę się pozbierać po tym jak ktoś mi zabrał Antosia i wsadził do brzucha inne dziecko... (Wiem, że brzmi to strasznie ale takie właśnie mam uczucia). Jestem jedyną osobą na forum, której płeć w 14tc (na genetycznym) była podana nieprawidłowo. Chociaż ja muszę się przyznać, ciągle mam nadzieję, że jednak wtedy koleś widział dobrze, a teraz babeczka się po prostu nie doszukała. No to się wyzalilam...

https://lb1m.lilypie.com/jKB1p1.png
https://lbym.lilypie.com/XEgap2.pnghttps://lb3m.lilypie.com/UJcJp2.png

Odnośnik do komentarza

Moni szkoda, że tak bardzo się nastawiłaś po tym usg, ja nawet po stwierdzeniu w 17 tyg, że chłopak, nadal nie przyzwyczajałam się do tego i czekałam do 20 tc, kiedy już naprawde było widać lulka. I tak czasami myślę jeszcze, czy aby na pewno, ale mamy zdjęcie z dowodem :)
Nie wiem co Ci poradzić, zaczęłaś już jakieś przygotowania? Może jak zaczniesz zbierać wyprawkę dla dziewczynki, to w końcu przyzwyczaisz się do niej :)

Dominik ♡
https://www.suwaczki.com/tickers/17u96iyedqn96449.png

Odnośnik do komentarza

Ja bylam strasznie narwana na poznanie plci. Niestety jak na zlość czekalam do 20 tygodnia az ktoś coś ,, piśnie,, potwierdzilo sie w 22. Z perspektywy czasu bardzo sie ciesze i rozumiem, że woleli nic nie mówić. MoniB nie dziwie Ci sie. Nie wyobrażam sobie by ktoś mi teraz "zabrał" Stasia. I tu nie chodzi o to, że mam coś do dziewczynek tylko czlowiek już mówi do brzuszka po imieniu i się utożsamia z ta osobką, a potem się okazuje, że ona nie instnieje. To tak trochę jakby ją stracić i zostaje smutek. Tak to sobie wyobrażam. A masz już imię? Może czas zacząc mowić do brzuszka to jakoś samo przyjdzie ;)

Odnośnik do komentarza

Dostałam dziś wreszcie ciuszki po moich synkach, które kiedyś puściłam w obieg i nowe po bratanku. Niestety ubranka przeszły przez kilka par rąk ( pożyczały je różne osoby) i teraz niektóre są bardzo brzydko poplamione. Znacie jakiś skuteczny sposób na stare plamy?

Odnośnik do komentarza

Gwiazdkaola .
Niestety u mnie było podobnie . Spora część ubranek nadawała się tylko do wyrzucenia . Sprubój dobrym wybielaczem czy odplamiaczem . Potem i tak trzeba uprać jeszcze raz przed samym urodzeniem .
Rozumiem Ciebie ja się strasznie zdenerwowałam jak zobaczyłam te rzeczy poniszczone .

http://suwaczki.maluchy.pl/li-73173.png

Odnośnik do komentarza

Ja wielu plam, co prawda nie z dziecięcych ubranek pozbyłam się mydełkiem odplamiającym Dr. Beckman. Jak się dobrze natrze i zostawi na parę godzin to nawet stary sos pomidorowy, trawa i wino puszczają. Jest niedrogie może warto spróbować;) U nas w Łodzi dziś chłodno, takie małe wytchnienie. Równo za tydzień połówkowe, nie mogę się doczekać to będzie 20+1:) Ale ten czas leci!!

https://www.suwaczki.com/tickers/atdc9vvj3tedvfnf.png

Odnośnik do komentarza

MoniB u mnie w 14 tygodniu stwierdził że może dziewczynka a w 17 okazał się chłopak i tez się dziwnie czułam ale jak zobaczyłam tego banana na twarzy męża ze będzie miał synka to od razu zrobiło mi się lepiej ;)
Tez polecam to mydełko odplamiajace u mnie sprawdziło się w 100 %.
A ja teraz siedzę w kolejce do lekarza rodzinnego ze względu na ten pęcherz bo zaczęło mnie piec przy sikaniu. Przedemną same starsze babeczki i mimo że piszę na drzwiach ze kobiety w ciąży przyjmowane są bez kolejki to i tak nie przepuszcza bo one też czekają i one są stare i schorowane. Ja młoda i nie widać po mnie ciąży to mogę siedzieć. Wrrrr zero kultury.

https://www.suwaczek.pl/cache/dd63331289.png

http://s3.suwaczek.com/201711191770.png

Odnośnik do komentarza

Teraz mydelko odplamajace dr. Beckman jest w duzo wygodniejszej wersi w sztyfcie. Polecam!

MoniB, oswoisz sie z myslą o corce i pokochasz najmocniej, jak potrafisz.
Niestety, nie bardzo rozumiem, dlaczego lekarze juz w 14. tygodniu podają płeć. W poerwszej ciazy lekarz powiedzial mi w 15. tyg ze na to jest za wczesnie. W tej ciazy pani doktor stwierdzila (w 14. tyg), ze dziecko bardziej wyglada na chlopca, ale jako ze czesto okazuje sie, ze ten dzyndzel to wargi sromowe (na tym etapie zycia plodowego sa ponoc dosc duze) to wstrzymuje sie od glosu. Na kolejnej wizycie w 19. tyg widzialam siusiaka bardzo wyraznie i nie bylo juz wątpliwosci.

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za rady. Mam w domu mydełko odplamiające i spróbuję coś nim zdziałać. Nie wiem jednak czy samym mydełkiem dam radę. Moja mama próbowała już odplamić jedną partię i nie zeszło do końca, nawet odplamiaczem. A ja chcę żeby moje maleństwo miało czyściutkie ciuszki. Będę walczyć do skutku :) Dam znać jak poszło, a w międzyczasie czekam jeszcze na wasze sposoby odplamiania.
Co do płci to jeszcze nie znam, ale nawet jak już się dowiem to liczymy się z mężem, że to nie jest na 100%. Ale rozumiem rozczarowanie, sama bym tak zareagowała gdyby lekarz się pomylił a już bym się nastawiła.

Odnośnik do komentarza
Gość Skorpionka

Zgadzam sie z Mogu. Tez chcialam wiedziec kogo nosze pod serduszkiem, ale powiedzialam lekarce, ze nie chce zgadywania tylko jak juz bedzie pewniak. MoniB moze rzeczywiscie jak wybierzesz imie i zaczniesz szykowac ubranka to jakos to rozczarowanie minie.
A co do plam to powiem Wam ze tego nie rozumiem. Ja tez mialam sporo ubranek od przyjaciolki i bardziej o nie dbalam niz o swoje. Jak sie ubrudzily to szybko zapieralam zeby plam nie bylo, zeby komus nie poniszczyc. Ale widac inni sie tym nie przejmuja.. Z tego co pamietam to na niektore plamy typu marchewka najlepiej dzialalo po prostu slonko. Powodzenia

Odnośnik do komentarza

KaroSt ja też za tydzień połówkowe ;)
Idziemy równo ;)

A co do chłopczyk/dziewczynka - Nam Pani Doktor powiedziała dopiero po 16 tygodniu kogo widzi, ale i tak tylko na 90%... Czekam do przyszłego tygodnia na 100% potwierdzenie;-) ale rozumiem taki szok jak szykujesz się mentalnie na córę a tu okazuje się że chłopczyk.

Słuchajcie, jecie mięso?
Ja mam problem, bo nie jem... Żelazo mam super, wyniki krwi super. Jem ryby, nabiał, jajka... pytałam czy mam dołączyć teraz do diety mięso i doktorzy mówią, że nie ale się martwię. Dla dziecka nie mam problemu z tym żeby zjeść dwa razy w tygodniu coś mięsnego...
Jak to jest z Wami? Dużo tygodniowo jecie mięska? jakiego?
I czy śledzie ze sklepu, takie z zalewy - marynowane są ok? Czy to surowa ryba i jest zakazana?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...