Skocz do zawartości
Forum

Mamy Listopadowe 2017


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Skorpionka

Ja mieszkam 4lata w Austrii i bardzo chce wracac. Planowalismy wyjechac na ok 5lat i mamy plan na przeprowadzke w licpu! :) Juz nie moge sie doczekac. Co prawda tu zyje sie dobrze i wygodnie, swietna opieka zdrowotna, ale... Ja jestem czlowiekiem bardzo rodzinnym i tego mi najbardziej brakuje - kontaktu bezposredniego z rodzina i przyjaciolmi. Sa telefony i komunikatory ale to nie to samo. A kontakt z rodzina meza mamy sporadyczny. Poza tym widze jak szczesliwy jest moj Syn jak lecimy do Polski i ma kuzynow i dziadkow do zabawy. Rodzice tez coraz starsi i chcialabym byc blisko.
A trawa u sasiadow jest zawsze bardziej zielona, wiec glownie ludzie z Polski mysla jak nam tu dobrze jak paczkom w masle.

Odnośnik do komentarza
Gość Skorpionka

Jedyne moje zmartwienia zwiazane z powrotem to praca dla mojego meza, obcokrajowcom w Polsce nie jest latwo. No i opieka zdrowotna, bo bez kontaktow i prywatnych wizyt w malej miejscowosci nie ma szans na wizyte.

Odnośnik do komentarza

Ja łykam trochę dużo :D Progesteron + l-thyrox, Femibion 2 z DHA, magnez 2x2 i wapń, bo mleczna nie jestem, a dzidzia teraz duuużo zabiera, nie chcę żeby z zębów poszło, bo słyszałam, że tak często bywa. Staram się też kupować wodę mineralną dobrej jakości, ale one smakują już zauważalnie inaczej gdy są tak napakowane tymi minerałami.
Szczerze, to mam już trochę dość tych pigułek :D
A pytanie tak z innej beczki kobietki, co z seksem u Was? Ja zauważyłam, że prawie za każdym razem jakaś kropeczka krwi się znajdzie na bieliźnie, ale to od początku i wszystko jest ok. Taka malutka, jak główka od szpilki i zawsze tylko jedna. Ale wiadomo, czasami jest strach. I im większy maluch tym mam większe obawy :D może nawet skrępowanie? A jak jest u Was?

Dominik ♡
https://www.suwaczki.com/tickers/17u96iyedqn96449.png

Odnośnik do komentarza

Ja sexu chce ale nie mogę, bo to łożysko przodujace. Ale w tej ciąży mam dużą ochotę.
W pierwszej ciąży nie mogłam do 12 tyg bo krwawilam a potem się bałam nie chciałam. I dopiero kochalismy się tydz przed terminem żeby poród był szybszy.

Co do wymiotów to ja nadal codziennie. Przytyłam 0,5-1 kg. Dziś równe 14+0. W pierwszej ciąży zaczęłam przybierać dopiero po 20 tyg. Z dzieckiem było wszystko ok.

Nadal mam duży trądzik :)
I zaczęło mi coś z piersi lecieć, na siare za wcześnie ale stanik wieczorem wyplamiony.

Też muszę zapytać jak to jest z tym lataniem w mojej sytuacji teraz. Chciałbym lecieć choć na dwa tyg wakacji.

Odnośnik do komentarza

ja też nie mogę uprawiac seksu z powodu przodującego łożyska :/

Skorpionka, a gdzie planujecie osiąść po przyjeździe do Polski?

ja pracuję w dużej korporacji i akurat wokół mnie jest mnóstwo ludzi różnej narodowości, także chyba obcokrajowcom nie jest tak źle...
A jeśli jeszcze są specjalistami branży IT, to już w ogóle szybko znajdą dla siebie miejsce.

Odnośnik do komentarza
Gość Skorpionka

Mogu dzieki za pokrzepienie :) Przeprowadzamy sie w okolice Szczecina. Na razie jestem dobrej mysli, bo z tego co slysze ten obszar preznie sie rozwija. W razie problemow Berlin blisko. Na pewno w okolicach Wroclawia byloby duzo latwiej. Sama pracowalam tam w korporacji, ktora zatrudniala wielu obcokrajowcow. Staram sie nie martwic na zapas.

Odnośnik do komentarza
Gość Skorpionka

Mam pytanko do dziewczyn, ktore juz czuja Maluszki. Na jakiej wysokosci macie swoje odczucia? Bo ja od weekendu mam takie jakby skurcze na boku na wysokosci pepka. Na Malucha to za wysoko (bo to koniec 17tego tygodnia), ale przypominaja kopniaki tylko mocne takie jak w pozniejszym czasie Nie wiem co o tym myslec. Pamietam ze pierwsze ruchy Synka poczulam nisko pod pepkiem w 21tygodniu.

Odnośnik do komentarza

Ja już po wizycie u pani profesor. Przemiła kobieta. Zrobiła mi badania prenatalne i wszystko z dziećmi dobrze. Jeden to chyba wstydliwy, bo buźkę rączką zasłonił :-) a drugi schował się głęboko, że musiałam mieć usg dopochwowe.
Normalnie siedzę i zachwycam się ich widokiem na zdjęciu. Nawet zdjęcie 3D dostałam. :-) Siedzę i uśmiecham się jak glupi do sera.

I co najważniejsze cesarka jak najbardziej może być. Kamień z serca.

https://www.suwaczki.com/tickers/ganngzu3ps2kqn3q.png

Odnośnik do komentarza
Gość Skorpionka

Gwiazdakaola ja tez wyczuwam macice nizej, dlatego wlasnie pisalam, ze to dzidzius byc nie moze, ale odczucia bardzo podobne. Mowisz ze to moga byc jelita. Mozliwe, bo z trawieniem ostatnio znowu pod gorke. Za tydzien mam wizyte u lekarki to dopytam. Kilka razy tez mialam takie uczucie jakby ktos mnie w brzuch uderzyl i taki tepy ucisk. Kazda ciaza inna z synkiem nigdy tak nie mialam. No a wszystko co inne wydaje mi sie troszke dziwne.

Odnośnik do komentarza

madzia2017listopad od razu człowiek spokojniejszy jak jest po wizycie i usłyszy ze wszystko dobrze :) ja też jestem ciekawa co będzie chociaż lekarz juz mówił ze dziewczynka tylko tak na 100 % dowiem się za 2 tygodnie
katnap fajny wstydzioch ciekawe czy tak zostanie po urodzeniu ;) córeczka koleżanki cały czas trzymała rączkę na buzi przy usg a po urodzeniu robiła to samo ;)

Widzę ze nie tylko ja tak mam ze czasem czuje gilgotanie w brzuchu tak jakoś pod pepkiem ;) najpierw myślałam że to urojenia bo mówi się że dopiero w 20 tygodniu można coś poczuć a tu 15 tydzień i coś czuć :D juz nie mogę się doczekać na mocniejsze kopniaki ;)

https://www.suwaczek.pl/cache/dd63331289.png

http://s3.suwaczek.com/201711191770.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...