Skocz do zawartości
Forum

Mamy Listopadowe 2017


Rekomendowane odpowiedzi

Kokony to macie na myśli te rożki(beciki) czy jest to coś innego.
Ja kąpałam wczesniej w pokoju. Problem taki że z parteru trzeba było nosic na góre do pokoju, a potem znów wylewać na dół. No i zawsze gdzieś się wychlapało i nasypało talkiem. Mieszkałam wtedy z teściami, w sumie można było w łazience ale miedzy parterem a 1 pietrem wiało zimnem. Teraz jestem już na swoim, i mam dużą łazienke, i myśle żeby kąpac w łazience. Okaże się w trakcie jak to bedzie wygladac.

https://www.suwaczki.com/tickers/relgh371nsun02fz.pnga href="http://

Odnośnik do komentarza

Ja polecam spiworki do spania. A kompiele najlepiej w tem. Pokojowej gdzie bedzie spal dzidzius. Ja tak do 3 miesiecy kompalam syna a potem w wanience we wannnie. Mylam go codziennie mimo ze sa zalecenia dwa razy w tyg. U mnie rusza sie wszystko w brzuchu I nie wiem Co gdzie jest :) na bole plecow polecam amol I cieple oklady.

Same duze dzieci beda na forum.

Buziaki

Odnośnik do komentarza

monix super wiadomość :) mi jeszcze parę rzeczy brakuje.
Miecia ja będę musiała tak robić jak Ty. Myć małego u nas w pokoju. Łazienka piętro niżej, a klatka schodowa nie ogrzewana. Ale dam rade ;)
Runaja też się czasem zastanawiam która to cześć ciała mi się wbija, czasem to potrafi robić fikolki wokół własnej osi. Główkę podobno wsadził w to miejsce co mi wydrążył lejek przy kanale rodnym nóżkami. Lekarz śmiał się, że już się nie obróci, nie ma takiej opcji.
Owca pięknie rośnie Twoja dzidzia. Koniecznie dodaj zdj ;)
Mi jeszcze zostało dokupić koszule dla mnie. Może macie jakieś sprawdzone firmy bo co znajdę w sklepie to taka tkanina że wszystko prześwituje. Jeszcze dokupie szlafrok, ręczniki, klapki,stanik do karmienia, rogal do karmienia, miękki rożek i ten kokon ;) i parę rzeczy z apteki. Juz wyprawka prawie na finiszu ;)
Kochane jeśli możecie pochwalcie się brzuszkami :)

https://www.suwaczek.pl/cache/dd63331289.png

http://s3.suwaczek.com/201711191770.png

Odnośnik do komentarza

Kasia, to co pokazałaś, to nie kokon, tylko śpiworek.
kokon wyglada np. tak: https://www.tinystar.pl/pl/p/Kokon-niemowlecy-Stars-Mint-Pink-Line/247

Runa, u mnie rusza się brzuch tontu to tam i szczerze, naprawdę nie mam pojęcia, jakim cudem wiesz, którą częścią ciała dziecko ruszyło :D

Skorpionka, ja też jestem totalnie zaabsorbowana przedszkolem Mikołaja. Co prawda był w nim juz 4 dni i jak na razie chodzi chętnie i bez płaczu, ale ciągle się na tym skupiam, odbieram go wczesnie i jestem cała w nerwach, czy na pewno sobie tam radzi. A jak Twój Maluch się adaptuje? Ok?

Odnośnik do komentarza

Sylwia mi taki lejek wydrążył główką już w 23 tc! :D i od tamtej pory nadal boleśnie to robi :) tak sobie myślę, że może szybszy poród będzie jeśli tak trenuje od dawna :D

Jeśli masz gdzieś w pobliżu TKmaxx to może tam sprawdź. Tu w Niemczech jest pełno pidżam, koszul i szlafroków różnego rodzaju.

Mogu no sama nie wiem jakim cudem ale jak odpoczywam to czuję dużo :) a najwięcej właśnie w dole brzucha gdzie ma buzię.

Kasia no u mnie jak na razie Dominik chyba najdrobniejszy z forum. Tydzien temu 1300g. Mam nadzieję, że nadrobi, bo ciuszki mam na 56-62. :)

Dziś wstępnie postawiliśmy mebelki w kąciku. Teraz już czuć w domu, że maluch jest w drodze :)

Dominik ♡
https://www.suwaczki.com/tickers/17u96iyedqn96449.png

Odnośnik do komentarza

Runa - 1300 to taka srednia waga na 29 tydz, taka w sam raz.

Pisalam o spiworku ze fajny I przez nieuwage pomylilam zdjecie.

Ja nie moge spac :( nagotowalam dzis obiadu jak na wojne, popakowalam pare pudel i juz bym chciala byc na nowym mieszkaniu. Caly czas sie boje ze sie zacznie wczesniej porod. Niby nie mam zadnych obiawow ale kto wie moze szyjka sie skraca a nikt jej nie bada. Teraz bede miec wizyte w 32 tyg musze im powiedziec zeby choc raz tam zagladli :) jak mialam jakies zapalenie to dostalam zestaw. Do wymaz I w wc mialam pobrac I oddac do laboratorium:)
Spijcie spokojnie :*

Odnośnik do komentarza

Kasia , nie bardzo sobie wyobrażam samodzielne pobranie wymazu . Przez brzuch nawet nie wiem jak tam trafić ;-) .
Czy do szpitala zabieracie nowe ciuszki czy takie gorsze bierzecie ? A nowe zostawiacie na po szpitalu ?
Przeglądałam sobie dzisiaj zwartość komody Janka pod kontem ilości niezbędnych w szpitalu rzeczy i się zastanawiam , czy zabrać nowe ciuszki czy takie noszone po starszym synku ?

http://suwaczki.maluchy.pl/li-73173.png

Odnośnik do komentarza

Runa,mimo wszystko dalej nie rozumiem, jak rozpoznajesz, ze to co sie poruszylo, to akurat ręka ;)

Ja sobie dzisiaj usiąde i pozamawiam kosmetyki na aptece gemini, jest dzien darmowej dostawy. Pizamy do porodu kupie na koniec pazdziernika. Mam jeszcze jedną koszulę nocną i szlafrok z poprzedniego porodu. Na później tez zostawiam zakup laktatora elektrycznego.
Na targach Mamaville za tydzien kupię kokon, rożek i kocyk minky.

W domu mam ubranka, ręczniki, pościel, wanienkę, jedną paczkę pieluch, woombie, łóżeczko, wózek. W sumie jestem już prawie przygotowana :)

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny, ja właśnie zrobiłam listę i oszacowalam koszty. Ale mam straszny dylemat czy zamawiać pościel czy rożek i ciepły kocyk wystarczą na początek jestem totalnie zdezorientowana w tej kwestii:( ja z wyprawki mam ubranka i ciepły kocyk, wózek i fotelik a reszta do kupienia. Zaczynam się przerażać pojawieniem Stefcia na świecie, że tego nie ogarnę. No i załapałam dziś przez to doła a Mały daje popalić i nic dziś nie śpi... czy Wam też wyszły spore sumy czy tylko ja taka rozrzutna jestem. Jak wszystko podliczyłam oczywiście to co muszę kupić to wyszły mi ponad 2tys a jakoś cenowo z łóżeczkiem nie szalałam. Ale pocieszam się ze są tam też rzeczy dla mnie kosmetyki i chyba wszystko co znalazłam na wyprawkowych listach, ale i tak się załapałam za głowę.. buziaki:)

https://www.suwaczki.com/tickers/atdc9vvj3tedvfnf.png

Odnośnik do komentarza

Według mnie rożek i kocyk w zupełności wystarczą na początek. Ja mam na razie przygotowane 3 rożki po synach i dzieciach z rodziny, w razie czego jak mała podrośnie to przez jakiś czas będę je używać jak kołderkę. Pościel zawsze można dokupić, a może ktoś zrobi prezent. W ogóle przy trzecim już tak nie szaleję z " potrzebnymi" rzeczami. Naprawdę wiele rzeczy to po prostu bajery, a to co naprawdę okazałoby się potrzebne można dokupić później.

Odnośnik do komentarza

Według mnie rożek i kocyk w zupełności wystarczą na początek. Ja mam na razie przygotowane 3 rożki po synach i dzieciach z rodziny, w razie czego jak mała podrośnie to przez jakiś czas będę je używać jak kołderkę. Pościel zawsze można dokupić, a może ktoś zrobi prezent. W ogóle przy trzecim już tak nie szaleję z " potrzebnymi" rzeczami. Naprawdę wiele rzeczy to po prostu bajery, a to co naprawdę okazałoby się potrzebne można dokupić później.

Odnośnik do komentarza

Według mnie rożek i kocyk w zupełności wystarczą na początek. Ja mam na razie przygotowane 3 rożki po synach i dzieciach z rodziny, w razie czego jak mała podrośnie to przez jakiś czas będę je używać jak kołderkę. Pościel zawsze można dokupić, a może ktoś zrobi prezent. W ogóle przy trzecim już tak nie szaleję z " potrzebnymi" rzeczami. Naprawdę wiele rzeczy to po prostu bajery, a to co naprawdę okazałoby się potrzebne można dokupić później.

Odnośnik do komentarza

Według mnie rożek i kocyk w zupełności wystarczą na początek. Ja mam na razie przygotowane 3 rożki po synach i dzieciach z rodziny, w razie czego jak mała podrośnie to przez jakiś czas będę je używać jak kołderkę. Pościel zawsze można dokupić, a może ktoś zrobi prezent. W ogóle przy trzecim już tak nie szaleję z " potrzebnymi" rzeczami. Naprawdę wiele rzeczy to po prostu bajery, a to co naprawdę okazałoby się potrzebne można dokupić później.

Odnośnik do komentarza

Według mnie rożek i kocyk w zupełności wystarczą na początek. Ja mam na razie przygotowane 3 rożki po synach i dzieciach z rodziny, w razie czego jak mała podrośnie to przez jakiś czas będę je używać jak kołderkę. Pościel zawsze można dokupić, a może ktoś zrobi prezent. W ogóle przy trzecim już tak nie szaleję z " potrzebnymi" rzeczami. Naprawdę wiele rzeczy to po prostu bajery, a to co naprawdę okazałoby się potrzebne można dokupić później.

Odnośnik do komentarza

Według mnie rożek i kocyk w zupełności wystarczą na początek. Ja mam na razie przygotowane 3 rożki po synach i dzieciach z rodziny, w razie czego jak mała podrośnie to przez jakiś czas będę je używać jak kołderkę. Pościel zawsze można dokupić, a może ktoś zrobi prezent. W ogóle przy trzecim już tak nie szaleję z " potrzebnymi" rzeczami. Naprawdę wiele rzeczy to po prostu bajery, a to co naprawdę okazałoby się potrzebne można dokupić później.

Odnośnik do komentarza

Według mnie rożek i kocyk w zupełności wystarczą na początek. Ja mam na razie przygotowane 3 rożki po synach i dzieciach z rodziny, w razie czego jak mała podrośnie to przez jakiś czas będę je używać jak kołderkę. Pościel zawsze można dokupić, a może ktoś zrobi prezent. W ogóle przy trzecim już tak nie szaleję z " potrzebnymi" rzeczami. Naprawdę wiele rzeczy to po prostu bajery, a to co naprawdę okazałoby się potrzebne można dokupić później.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...