Skocz do zawartości
Forum

Mamy Listopadowe 2017


Rekomendowane odpowiedzi

Hejka. My już po urlopie była super pogoda i wróciliśmy opaleni i wypoczęci, chociaż 6godzin w samochodzie dało się we znaki moim plecom. Chodziliśmy po 15-20 km dziennie i o dziwo mój brzuchol (105cm)wcale nie przeszkadzał i czułam się super:)
Teraz siadam do listy wyprawkowej i biorę się za zakupy bo od października marne szanse na jakieś wyjścia zakupowe z mężem, zaczyna się rok akademicki i ma masę zajęć co oznacza czas dla studentów a nie żony, no ale cóż..
U nas intymnie nadal aktywnie chociaż nie tak często jak przed ciążą, brzuch czasem twardnieje ale dosłownie na pół minuty więc nie ma przeciwwskazań:)
Znów jestem płaczliwa i złoszczę się co chwilę.. ech..

https://www.suwaczki.com/tickers/atdc9vvj3tedvfnf.png

Odnośnik do komentarza

Sylwia, ja biorę tylko żelazo w prenatalu, musze tylko pamiętać żeby brać dwie godziny później lub wczesniej ze względu na magnez. Teraz brałam magneb6, wczesniej asmag, i chyba wrócę do asmagu teraz.
Tak się dobrze czułam do tej pory, a teraz jakby ciśnienie wyższe...
Masakra bo nie jestem w stanie go mierzyc- odrazu dostaje pikawy. Za każdym razem jak siadam do mierzenia ... U lekarza to samo. Czuje jak mi się podnosi w sekundę na sama myśl o pomiarze...

Odnośnik do komentarza

Hej ja biorę żelazo co drugi dzień i po jedzeniu. Jeśli chodzi o współżycie to ogólnie co jakiś czas :) Ale faktycznie po jest na chwilę twardy brzuszek.
Ja walczę z tą swoją dietą. Eh zaczyna mi brakować pomysłów na obiady, bo co szukam na necie to same mięsa. A ja bym już coś innego zjadła.
Dzisiaj naczytałam się o rzucawce ciążowej. Masakra przeraziłam się...

http://fajnamama.pl/suwaczki/6dg3c0y.png

Odnośnik do komentarza

Biore inny preparat zelaza,ale zawsze po jedzeniu. Inaczej to rewolucja zoladkowa murowana.
Mnie znow porzadnie mdli od kilku dni, ledwie moge sie starszakiem opiekowac. Nie jestem stworzona do ciazy. Juz wole wszystkie inne przypadlosci, bo az tak mnie nie wylaczaja z zycia. W pon. mam wizyte. Ciekawa jestem,ile syn urosl, bo kopie bardzo wysoko, na linii przepona-watroba.

Odnośnik do komentarza

Milka, ja w pierwszej ciazy mialam diete cukrzycowa, ktora sama sobie ulozylam z racji dodatkowego wyksztalcenia. Nie wiem ile mozesz zjesc wymiennikow weglowodanowych (lekarz to oblicza), ale ja spokojnie nawet takie troche odchudzone nalesniki jadlam. Poszukam tych
moich przepisow i dam znac, co mozesz fajnego zjesc.

Odnośnik do komentarza

Ja ciągle marudze. Czy to kolezance czy mamie... tak mi sie w glowie kreci od miesiąca, że sama siebie nie poznaje. A koncentracji i pamięci brak. Czasem musze dluzsza chwilę myslec jaki mamy dzień tygodnia! Mama mnie pociesza, że minie po ciązy ale az cięzko mi w to uwierzyc, że winne tej całej sytuacji są hormony...
Laski damy rade ;) blizej niż dalej!

Odnośnik do komentarza

U mnie ciężko z kojarzeniem, mąż ostatnio stwierdził, że się o mnie boi, że mi tak zostanie. Mam nadzieję, że wszystko wróci do normy;) Mi zostało 88 dni, jestem gdzieś na szarym końcu oczekiwania, ale do tej pory zleciało nie wiem kiedy to teraz chyba jeszcze szybciej :) Stefcio upodobał sobie teraz żebra do kopania, mam tak obitą lewą stronę,że nie mogę leżeć na lewym boku w ogóle.. i chyba wcale nie sypia to moje dziecko, oby mu tak nie zostało :D

https://www.suwaczki.com/tickers/atdc9vvj3tedvfnf.png

Odnośnik do komentarza

Ana 17 dzięki za każdą podpowiedź. Przyznam szczerze, że staram się przestrzegać diety, ale zdarzy mi się zjeść loda ;/
Dla mnie to katorga bo kocham słodycze.
Owca ja też jestem rozkojarzona i zdarza mi się częściej o czymś zapomnieć. Pewnie po ciąży minie.
Mi zaczyna przeszkadzać powolność, to że nie jestem jak zawsze wszędzie szybko. Boję się gdzieś sama chodzić, żeby nie zasłabnąć, bo czasami tak mi się słabo nagle robi.
Dziewczyny chodzicie do szkoły rodzenia?
Właśnie się zastanawiam czy nie iść. Wiem, że to moje drugie dziecko, ale odstęp 8 lat to sporo czasu.

http://fajnamama.pl/suwaczki/6dg3c0y.png

Odnośnik do komentarza

A ja siadłam pare dni temu przed komputer i 70% wyprawki kupilam na internecie. Wczoraj kupilam pare bzdetow w rosmanie. Brakuje nam wozka i przewijaka z komoda. I jakies tam ciuszki w miedzyczasie dokupujemy. 2 dni i z glowy. To nie komuna. Jak się coś zapomni to mąż dowiezie ;)

Odnośnik do komentarza

Dziś byłam na wizycie - Emilka ma się świetnie i waży już ok. 1,8 kg. Lekarz się zdziwił, że to dziewczynka bo był pewien, że takie dorodne dziecko to musi być chłopak ;) Pomimo skurczy szyjka wciąż długa i twarda, więc już bez stresu. Zacznę pakować już torbę do szpitala. Położna powiedziała mi dziś co trzeba zabrać do mojego szpitala. Sporo się zmieniło od czasu kiedy ostatnio rodziłam...

Odnośnik do komentarza
Gość Skorpionka

Milka29 ja tez sobie pozwalam czasami na drobna slodycz. Wazne zeby po tych lodach nie polozyc sie plackiem tylko isc na dobry spacer zeby spalic cukier. U mnie sie sprawdza. Przepisy mam tez ograniczone ale juz tal dlugo tak jem ze chyba sie przyzwyczailam.
KaroSt u mnie tez wyprawka daleko w lesie. Dzis bylam zakupowac ubranka ale dla starszego do przedszkola. Niestety na wyprzedazach juz malo. Mam nadzieje, ze zabiore sie za szykowanie w polowie wrzesnia.
Owca czy nasz lekarz nigdy nie robi usg u siebie? Bo dzis jestem po kolejnej wizycie i tylko badanie ginekologiczne. Wszystko w porzadku. Nawet nie jest problemem, ze od dwoch miesiecy nie przybralam nic na wadze. 2miesiace i 2dni do terminu. Juz niewiele...
Milego wieczoru Babeczki!

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny! No u mnie z koncentracja tez ciężko, chodze chwilami w kolko po domu i zastanawiam sie po co wstalam ;)
Ogolnie brzuchol coraz wiekszy i coraz ciezszy, mam problemy ze znalezieniem sobie wygodnej pozycji do spania no i niestety czesto budze sie bo zgniatam sobie brzuch i pozniej troche pobolewa:(
74 dni zostaly jeszcze, pora brac sie za wyprawke ;) macie jakas liste rzeczy must have?
A o szkole rodzenia myslalam,jeszcze sie do konca nie zdecydowalam, ale raczej nie bede chodzic.
Milego wieczoru dziewczynki!:)

https://www.suwaczki.com/tickers/qdkk2n0ac36k31jo.png

Odnośnik do komentarza

Skorpionka- Tak, ja miałam u niego z jego woli 1 USG potwierdzające ciąże w 8tygodniu. Potem już tylko ginekologiczne. Raz poprosiliśmy to na szybko sprawdził płeć (trwało to z 30 sekund) i drugi raz to teraz na wizycie bo już się trochę wkurzyłam, że płace, a nie robi USG i mąż poprosił czy możemy podejrzeć malucha byśmy być wiedzieli ile waży...to też ok 30 sekund. Czyli 1 długie USG ze zdjęciami dla nas, a dwa to po naszej prośbie takie 30 sekundowe. W sumie chciałabym mieć USG na każdej wizycie bo po to się czeka miesiąc ale on ponoć z tych co uważają, ze jak za dużo się ogląda to można coś przeoczyć i po to są prenatalne. Pooglądam sobie 5 września bo mam te w 32tyg ostatnie prenatalne.

Odnośnik do komentarza

gwiazdkaola jaka juz duza Twoja córeczka :) lekarz mówił ile ma długości ;) może szczupła a długa :) wtedy szykuje Ci się modelka :) u mnie siostra ważyła przy urodzeniu 4200 ale miała 63 cm długości dalej jej tak zostało dluga a chuda hihi.
Mój lekarz od sierpnia przeszedł do innego szpitala i teraz nie wiem co mam robić czy rodzic w mieście oddalonym o 45 km czy tam gdzie przyjmował wcześniej, miała bym bliżej bo tylko 20 km. Jak będzie cesarka to sprawa rozwiązana ale jak zacznę rodzić naturalnie to już sama nie wiem.
U mnie na razie prace na budowie zakończone, teraz czekać na męża, a tu jeszcze ponad tydzień. Miał przyjechać jutro i cieszył się, że pójdzie ze mną na wizytę w czwartek pooglądać małego ale przyjazd przesunął się o tydzień.

https://www.suwaczek.pl/cache/dd63331289.png

http://s3.suwaczek.com/201711191770.png

Odnośnik do komentarza

A mi pozostaje do terminu jeszcze 11 tygodni.Mam nadzieję, że urodze za jakies 9 :)

W piątek mój syn zaczyna przedszkole. Wczoraj poszłam na zebranie i strasznie się wkurzyałm, bo zapewniano mnie dwa razy, że przyjmowane są dzieciw wieku 2,5 - 3 lat, a tu się okazuje, że połowa grupy to dzieci żlobkowe, w pieluchach itd, a ja tu mam poważnego trzylatka... Wkurzyłam się, ale za późno na zmianę.

U mnie dizś gorąco, byłam na długim spacerze z kolezanką i jej półroczniakiem. Zaraz idę po dziecko do niani.
I tak dzień upływa....

Odnośnik do komentarza

Mi zostało 79 dni do terminu i również liczę na kilkudniowe wcześniejsze rozwiązanie . Więcej czasu spędzam na lezeniu. Długość szyjki 2,78 tragedii nie ma Ale wolę się pooszczedzac szczególnie ze 12 czeka mnie podróż do wawy na usg. Jak pochodzę z godzinkę to brzuch mnie ciągnie na dole. Od września czeka mnie prowadzanie córki do nowej szkoły.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...