Skocz do zawartości
Forum

Mamy Listopadowe 2017


Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj bylam na badaniach i po mojej cukrzycy nie ma sladu. Dziwne to, ale ciesze sie bardzo. Za to anemie mam znaczna. Do tej pory nie bralam zadnych preparatow witaminowych, ale musze cos kupic. Co dziewczyny zazywacie? I jak sie po tym czujecie? Z moim zoladkiem boje sie brac cokolwiek, zwlaszcza z zelazem.

Odnośnik do komentarza
Gość Skorpionka

Hej Babeczki!
U nas przeprowadzkowy szal. Padam umeczona i jade na oparach...
Dzis bylam na wizycie u nowego lekarza. Wszystko z Maluchem dobrze i ze mna prawidlowo. Niestety zaczely mi pekac naczynka na nogach - chyba przez ta przeprowadzkowa prace. Pisalyscie wczesniej, ale zanim sie dokopie to moze napiszecie co na to poleceacie.
Jak u Was licza - 27 tydzien to jeszcze 6 czy 7 miesiac?
Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza

Skorpionka cyclo3fort bez recepty i bezpieczny, ja mam 2x1 i smaruję nogi żelem z kasztanowca. Nie puchną, naczynka jakby mniejsze i nowych póki co nie widać. Mój lekarz w ogóle miesiącami nie operuje tylko łamanymi tygodniami, teraz mamy 22/23..
My zaczynamy przeprowadzkę w sobotę, ale już padam od worków i kartonów..

https://www.suwaczki.com/tickers/atdc9vvj3tedvfnf.png

Odnośnik do komentarza

Mój mężuś musiał szybko do Rodziny pojechać dzis, i wspólnie zdecydowaliśmy ze szybka trasa (4h w jedną stronę) pospiech i stres i powrót następnego dnia nie będą mi służyć w ciąży jednak mam wyrzuty sumienia :(

Odnośnik do komentarza

Tosca nie przejmuj się dobrze zrobiłaś :) lepiej zostać w domu bo jednak te 4h to kawałek drogi.
U mnie mąż przyjeżdża w środę :D bardzo się ciesze bo nie widziałam go już miesiąc :/ i tak samo z jednej strony bardzo się ciesze ale z drugiej będę musiała jechać do teściow i szykuje się nerwowy weekend. Szczęście w nieszczęściu hihi :P

https://www.suwaczek.pl/cache/dd63331289.png

http://s3.suwaczek.com/201711191770.png

Odnośnik do komentarza

Tosca zrobiłaś tak, jak uważałas za słuszne.
Nie ma co się nad tym zastanawiać.

Mnie jutro o poranku czeka jakieś 5-6 godzin drogi, ale nie rezygnuję. najbardziej stresujący element przedsięwzięcia to pakowanie. Ponoć ma być ładna pogoda nad Bałtykiem (aż wierzyć mi się nie chce). Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza

Mogu - super ;) Wakacje nad Bałtykiem zawsze super. Ja nie tyle o drogę, ale o pośpiech i stres w ciągu tych dni się obawiałam... plus ja potrzebuję sobie robić przystanki więc nie chciałam Męża opóźniać, żeby się jeszcze o mnie martwił czy coś;))

Eh dziewczynki, i już weekend prawie ;)

Odnośnik do komentarza
Gość Sylwia80

Jaki syrop na kaszel polecacie w ciazy .dziś byłam u lekarza rodzinnego i przepisala mi stodal. Nigdy w ciazy ani pierwszej ani do tej pory nie brałam żadnych leków. Poradzicie coś ? Żadnej infekcji nie mam prawdopodobnie to Refluks .

Odnośnik do komentarza
Gość Skorpionka

KaroSt dzieki za odpowiedz. Mnie nasza przeprowadzka i remont strasznie wymeczaja. Schudlam prawie kg i boje sie, ze te obciazenia i zmeczenie odbijaja sie na Maluchu :(
Co do podrozowania to nasza droga przeprowadzkowa do Polski trwala 13godzin. Caly dzien w aucie. Jednym slowem masakra!
Sylwia80 ja bol gardla leczylam szalwia a na kaszel pilam duzo herbaty z domowym sokiem malinowym.

Odnośnik do komentarza

Sylwia, ja byłam u dentysty i usuwałam zęba bo niestety musiałam. Wczoraj też byłam bo cos dziąsło zaczęlo mnie ciągnąć i chciałam sprawdzić czy aby coś z zębami ale nic tam nie ma. Kazał plukac szałwią i jak coś to przyjść do niego przed trzecim trymestrem.
Wiec bez obaw możesz się wybrać :) dentysta powiedział ze drugi trymestr przy normalnej ciąży jest bezpieczny do leczenia. Gorzej z pierwszym i trzecim.

https://www.suwaczek.pl/cache/dd63331289.png

http://s3.suwaczek.com/201711191770.png

Odnośnik do komentarza

Mam koleżankę stomatologa, endodontę. Matka 3 dzieci.
I ona mówi, że trzeba robić wszystko. Oczywiście bez rtg.
Dużo gorsze są niewyleczone zęby czyli siedlisko bakterii, które np. w okresie okołoporodowym mogą być siedliskiem sepsy.
Niestety większość wapnia dla malucha jest wyciągany z kości matki też z zębów. W czasie porodu tego wapnia potrzeba bardzo dużo do skurczu macicy.
Więc przed porodem zęby muszą być zdrowe bo to jest ważniejsze niż to, że się poda trochę miejscowego znieczulenia czy jakiś lek.

Tak samo od niej mam poleconą tą pastę o której pisałam i faktycznie póki co nie mam ani jednego nowego ubytku a w po poprzedniej ciąży miałam chyba cztery.

A lekarze co do zasady po prostu na wszelki wypadek zamiast się dokształcić wolą ciężarnych nie ruszać.

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny.

U mnie ciśnienie wysokie więc nie pomogę.

Pasty do zębów używam drogeryjnych. Moja dentystka leczy normalnie zeby u ciężarnych tylko nie robi przeswietlenia. Teraz mam wizytę we wtorek tylko sprawdzenie czy wszystko ok.

Bujaczek mam po synku Fischer price cudowna planeta 3w1 teraz dokupilam jeszcze jeden i hustawke też z Fisher price akwarium.

Ja to bym teraz narzekala tylko:) wszystko mnie boli brzuch, plecy nogi miednicy :) współczuję starszym ludzia. Dzieciaki skaczą coraz intensywniej w brzuchu :)

Mamy bliźniakow ( na początku tyle ich było a teraz cisza) jak duże są wasze cieciaczki i czy dużo przytylyscie??
Ja z synem w całej ciąży 12 kg a teraz 25 tydz i już 10 :o.

Co do leków to biorę dość dużo
Witaminy dla ciężarnych, magnez, witaminę d, żelazo, omega 3-6. I czasami nospe jak mi się brzuch spina.

Współczuję refleksu kiedyś bolało mnie bardzo gardło żadne leki nie pomagały i się okazało że to dziadostwo przyplontalo się do mnie. Brałam leki coś przez 3 miesiące i jak do tej pory mam spokój.

Dziewczyny z podwyższonym cukrem co wy robicie sobie do jedzenia? Jak przeczytałam w internecie to prawie nic nie wolno jeść :)

U mnie ostatnie dni bardzo zimne i deszczowne siedzimy z synkiem w domu całymi dniami.

Buziaki miłego dnia :*

Odnośnik do komentarza
Gość Sylwia80

Ja z Refluksem jak narazie staram się radzić dieta.już coraz mniej mi się odbija .gardło przeszło został tylko ten kaszel.ale odziwo pomaga mi bardzo mleko .filiżanka mleka i kilka godzin spokoju do następnego jedzenia . pije sok malinowy i miód .

Odnośnik do komentarza
Gość Skorpionka

Cukrzycowe jedzenie nie jest takie zle. A moze w mojej wersji nie jest zle ;) Nie wykluczam wszystkiego tylko metoda prob ograniczam to co znacznie podnosi cukier. Jem pieczywo ciemne i o obnizonej wartosci wegli. Ryz, makarony z pelnej maki i kasze - lekko niedogotowane. Do tego mieso ryby nabial. I do kazdego posilku duzooo warzyw - mniej wiecej tyle ile reszty razem. Jem 4razy dziennie.
Kasiu a masz juz wyniki?

Odnośnik do komentarza

Kasia (od blizniakow) ide 1 sierpnia na usg to powiem ci ile moi chlopcy waza, mysle, ze sporo, bo to 25 tyd a ja mam w pasie 102 :) za to z waga +4 ale pewnie na to mialo wplyw schudniecie w 1 trymestrze o 4. Wymiotowalam 4,5 miesiaca i jeszcze mi sie zdarza, a juz zawsze po zelazie, wiec do wizyty nie biore, moze mi jakies inne przepisze. Tak w ogole to nie biore nic ani witamin, ani magnezu, ani czegokolwiek. Po prostu mam wstret do wszelakich tabletek, na sam widok mnie mdli. Hemoglobiny mam na razie 11 a reszta wynikow ok. Cisnienie niskie, bywa nawet 80/40 za to puls 100 na lezaco :)
Na jeden dzien trafilam do szpitala z malym plamieniem i zaraz mi tony progesteronu dali, oczywiscie zwymiotowalam. Zaraz po wyjsciu zbadalam sobie poziom (powinnam miec w 20 tyg 50, powiedzmy, ze przy blizniakach 100, a mialam 200!!!) wiec zaraz go odstawilam, bo na pewno jego brak nie byl przyczyna tego plamienia. Wkurza mnie, ze lekarze nie zleca zbadania poziomu tylko od razu tony tabletek. Potem konsultowalam to z prowadzacym i pochwalil, ze odstawilam.
Ja mam strasznie wrazliwy zoladek, to mdlosci i wymioty sa dla mnie w ciazy najgorsze :(
Czy ktos sie jeszcze z tym meczy pod koniec 2 trymestru jak ja?

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za informację
Nie znam się na normach ale pani powiedziała że mam 7 a dobrze by było coś około 5. Nie wiem w jakich jednostkach to jest podawane.
Mam przejść na dietę i za 3 tyg zrobią powtórne badania i jak będzie wysokie to jakieś tabletki i nadal dieta. Ładnie któraś kiedyś to nazwała słodkie mamy :)

Jak narazie to mam wszystkie objawy ciąży bliźniaczej :) i wszystko podwójnie ksiazkowo

W pasie to ja mam 116cm :)
Rosne na potęgę :)
Na początku też dużo wymiotowalam gdzieś do około 18-19 tydz.
I potem było ok aż do wczoraj jak brałam tabletki to zwróciło wszystko.
W pierwsze ciąży miałam wstręt do leków i ich polykania teraz jest trochę lepiej.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...