Skocz do zawartości
Forum

Mamy Listopadowe 2017


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć kobietki:)
Dziś odebrałam wyniki z prenatalnego. Wszystko ok bardzo niskie prawdopodobieństwo. Cieszę się :)

W czwartek mam wizytę.
Dalej męczą mnie mdłości i wilczy apetyt.
Śpiączka mi trochę odpuściła.
Mogu pocieszyłaś mnie, bo ja dziś się zważyłam i 3+ . W aplikacji ciążowej wyskoczyło mi, że za dużo przytyłam :(

http://fajnamama.pl/suwaczki/6dg3c0y.png

Odnośnik do komentarza

Hej,
No to chyba jestem jedyna, która nie miała prenatalnych :] i pytanie, czy powinnam się bać? Z jednej strony ufam na słowo gina, że wszystko jest ok, a z drugiej przeraża mnie, że wszystkie je przechodzicie. A dodatkowo te moje poprzednie poronienie... zamówiłam sobie detektor, bo tętna też nikt nie mierzy. Czuję się jak w UK :D

Moja aplikacja pokazuje mi, że mogę mieć niedowagę! +1,7 kg od marca. A "żrę" jak świnka :)
Dziś znów boli mnie głowa, wczoraj tylko miałam przerwę, to w końcu poszłam na siłownię, ale za dużo nie mogłam bo kłuło mnie podbrzusze. Muszę się powoli przyzwyczaić.
Łeb już dawno tak nie nawalał, naprawdę aż ciężko mrugać :/ na szczęście nie ciągle, przejdzie na parę godzin i znów.
"Jak nie urok to sraczka", pomimo, że ciężki 1 trymestr za mną to drugi też trzyma w zanadrzu parę dolegliwości :]

Czekam na ruchy, ciekawi mnie jakie to uczucie, kiedy zdam sobie sprawę, że to to, a nie gazy? :D czasami staram się wyciszyc, kładę rękę na podbrzuszu i wychwytuję cokolwiek, ale czuję tylko mój puls i flaczki. Ciekawe, jak dam sobie radę z tym dyrektorem? :)
Pierwsza ciąża i mnóstwo pytań :)
Któraś z Was już czuje ruchy?? ☆

Dominik ♡
https://www.suwaczki.com/tickers/17u96iyedqn96449.png

Odnośnik do komentarza

Runa, to moja trzecia ciąża i pierwsze prenatalne. Zrobiłam tylko dlatego, że mi lekarka prowadząca poleciła i że wszyscy robią, ale nic (poza płcią) się ciekawego nie dowiedziałam. Jeśli kalkulacja ryzyka trisomi byłaby inna, ciąży bym i tak nie usunęła. Co do ruchów, to u mnie wydaje mi się że już 2 razy czułam, ale pojedyncze kopniaki i już od 3 dni znowu nic.
Ja to mam raczej z tyciem w drugą stronę. Chociaż w tej ciąży udało mi się jeszcze dużo nie przytyć (3kg) w pierwszej 23, drugiej 18 teraz mam nadzieję w 12 się zmieścić;)

https://lb1m.lilypie.com/jKB1p1.png
https://lbym.lilypie.com/XEgap2.pnghttps://lb3m.lilypie.com/UJcJp2.png

Odnośnik do komentarza

Kasia, no i dwójka na pewno będzie się bardziej rozpychać :)
Jutro wkraczam w 15 tydzień, więc czekam z niecierpliwością! Mam nadzieję, że u mnie będzie to szybciej niż w 20 tc.
MoniB o dzięki za jakieś pocieszenie :) w sumie prenatalne to tak naprawdę "nowość", moja mama przy młodszej siostrze nawet usg nie miała. A teściowa ostatnio mi opowiadała, jak w błogo przeżywała pierwszą ciążę, w niewiedzy, ciąża = dziecko i tyle, nic więcej nie trzeba. Na porodówce obok w pokoju kobieta urodziła dziecko z wodogłowiem i dopiero wtedy teściowa zdała sobie sprawę, że coś może przecież być nie tak. Panika, płacz, do dziś jak o tym opowiada widać przejęcie.
Ehh kiedyś to były nerwy :) moja mama gdy wyskoczyłam, jeszcze nie odetchneła a już z krzykiem pytała, czy mam ręce i nogi :)

Dominik ♡
https://www.suwaczki.com/tickers/17u96iyedqn96449.png

Odnośnik do komentarza

Hej, dziewczyny. Jestem tu nowa:) To moja pierwsza ciąża i trochę się stresuję. W piątek mamy usg genetyczne i strasznie jestem ciekawa czy wszystko dobrze z Maleństwem. Termin mam na 30 listopada więc jeszcze duużo czasu:) Co do wagi to jestem przerażona bo mam juz 4kg do przodu a bardzo się pilnuję z jedzeniem i trochę ćwiczę. Przed ciążą schudłam i już wszystko wróciło. Korci mnie zakup jakiegoś ciuszka dla maluszka, ale chyba jeszcze za wcześnie:)

https://www.suwaczki.com/tickers/atdc9vvj3tedvfnf.png

Odnośnik do komentarza

Ja mam dziś normalną wizytę. Leci 16 tydzień i nie wyjdę z gabinetu póki nie powie mi płci bo już tak mnie ciekawość zjada, a nastepną mam dopiero w 20-21 tyg. Ja już chce wiedzieć czy synek czy córeczka. Jak mnie zważy to Wam powiem ile przytylam;) może będę pocieszeniem a może zalamaniem;))) ja sobie daje limit do 20kg choć przy moich 158cm to będzie kosmos....

Odnośnik do komentarza

Runa - ja tez prenatalnych nie robiłam. Dla mnie to czysty marketing. Mi wystarczy przeziernosc karkowa i kość nosowa badana na zwyklej wizycie.
Czuje juz ruchy - a raczej pływanie malej istoty. Ale myślę, ze je czuje bo po prostu wiem czego sie spodziewać.
Moja szyjka jest cudownie wydłużona. W calosci ma ponad 6cm (badana głowicą dopochwową). Tylko część badana na palec jest krotka (te 2cm) ale to się nie liczy wiec mam spokojnie żyć.
Na 75% druga dziewczynka. Dwie raczki, dwie nozki, jedna Glowa. Ot maly kosmita wczoraj do mnie machal.
Na plusie 3kg. W pierwszej ciąży przytylam 18 a schudlam 21 wiec nie przejmuje sie tym.
Milego dnia wszystkim paniom.

http://www.suwaczek.pl/cache/c3963e8f05.png

Odnośnik do komentarza
Gość kuukuumuniu

Hej witajcie!
Ja jestem nowa, termin na 28.11.17 :-) no ale może doczeka grudnia?:))
Mogę się przyłączyć?
My jutro prenatalne, warto je robić? Czytałam ze często dodają tylko stresu mamusiom;)
Dodam ze mam 28 lat i to moja pierwsza ciąża- pierwszy cykl starań ale z kwasem foliowym od dłuższego czasu :) pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Z tym" nie wyjdę" oczywiscie żartuje ale byłoby super;) mi okropne całodniowe mdlości i wymioty przeszly jakis tydzien temu ok 15 tygodnia więc jak ktoś na nie jeszcze cierpi to wspólczuję i myśle, że lada chwila stopniowo będzie lepiej. U mnie trwalo to ok tygodnia aż się unormowalo. Nie przeszlo w 100% ale czuje się o niebo lepiej. W takiej ciązy mogę być ;)))

Odnośnik do komentarza

Z tym" nie wyjdę" oczywiscie żartuje ale byłoby super;) mi okropne całodniowe mdlości i wymioty przeszly jakis tydzien temu ok 15 tygodnia więc jak ktoś na nie jeszcze cierpi to wspólczuję i myśle, że lada chwila stopniowo będzie lepiej. U mnie trwalo to ok tygodnia aż się unormowalo. Nie przeszlo w 100% ale czuje się o niebo lepiej. W takiej ciązy mogę być ;)))

Odnośnik do komentarza
Gość Skorpionka

Witajcie nowe Mamuski! Fajnie ze nasze grono sie powieksza.
Owca ja jestem jeszcze nizsza.. w ciazy przytylam 6,5kg i bylo super bo ze szpitala wrocilam z waga z przed ciazy. Ale po ciazy przybralam prawie 20kg i to byl dramat - jak to mowi moj brat latwiej przeskoczyc niz obejsc hehe Ciekawe jak duze urosniemy do konca ;)
KaroSt jak Cie korci to kup jakis drobiazg i spraw sobie przyjemnosc.
Kuukuumuniu ja robilam tylko usg przesiewowe, ale wiele dziewczyn z forum robilo zintegrowany. Jesli wszystko wychodzi dobrze to stresu nie ma. Moze jakies mamy sie wypowiedza.
U nas dzis pieknie-24stopnue w cieniu!

Odnośnik do komentarza

No i wyszłam bez wiedzy ;( odwróciło się do nas dupką i takiego zobaczylismy.... nastepna wizyta w 20tygodniu. Zła jestem bo mam już potrzebe osobowego zwracania się do dzidziusia ;( nie wiem jak ja tyle wytrzymam... lekarz powiedział tylko że nie widzi by coś wisiało między nogami bo samą pępowine widac... ehhhhh

Odnośnik do komentarza

Owca, ja miałam podobnie w peirwszej ciązy - w 15. tygodniu doktor powiedział, że płci wyraźnie nie widzi, a 4 tygodnie później nie było wątpliwości, ze to chłop :D Cierpliwości.
Ja mam wizytę w czwartek (13+1 tydz), więc nie liczę na jakiekolwiek informacje o płci. A tak mi się ten Jędrek marzy... ;)

Przed pierwsza ciązą ważyłam 57 kg, mam 172 cm wzrostu. Do porodu jechałam z wagą ok. 80 kg. Po trzech miesiącach od porodu znów wazyłam 57 kg.
Ostatniej zimy przytyłam i tę ciążę zaczęłam z wagą 60 kg. Marzy mi się jeszcze kiedyś ważyć te 57 kg, chociaż oczywiście też wtedy narzekałam, że mogło być mniej...

Odnośnik do komentarza

Aaa no i u mnie waga stoi. 58.5kg od samego początku ciązy. A 27.05 zaczynamy 5 miesiac. Pewnie nadrobie ;) nooo cierpliwość mi się przyda w podwójnej dawce. Na szczęscie się dobrze czuje to mooooże mi szybko zleci....eh. Co za ludzik ;)

Odnośnik do komentarza

Moja siostra chyba do 24 tc nie wiedziała kogo tam ma, 2 x nie było widać, raz nawet usg było popsute :D taki peszek, to dopiero trzeba mieć cierpliwość :)
Zwariowana, a kupuj jeśli masz chęć :) ja poczekam raczej z powodu płci, bo serio nic nie widzę w sklepach co byłoby "neutralne". Albo po prostu podoba mi się na chłopaka ale na dziewczynkę już nie bardzo, i odwrotnie. Niby neutralne, ale jednak to nie to. Mam zakaz pracy, mamy auto, to z czasem i trudnością poruszania się nie będzie problemu.

Kukumuniu, u mnie były nudności ale gdy NIE jadłam, więc ciągle coś podgryzałam :D jeśli czujesz, że za mało dostarczasz dzidzi, to może kup sobie jakieś witaminki prenatalne. Jak już masz, to nie przejmuj się, maluszek da radę :)

Dominik ♡
https://www.suwaczki.com/tickers/17u96iyedqn96449.png

Odnośnik do komentarza

Ok ;) Melduję się już z założonego konta ;)
to ja KUUKUUMUNIU :P
jeszcze raz o sobie:
28 lat, pierwsza ciąża i termin na 28.11.17

Co do vitaminek: mój gin zalecił narazie tylko folik, magnez i vitaminę D3... wyniki miałam spoko jak robiłam kilka tygodni temu. Teraz zobaczymy.
Na szczęcie apetyt wraca powoli...

Odnośnik do komentarza

Mogu pociszyłas mnie;) jest jeszcze nadzieja na syneczka ;))) my raczej postaramy się kupować nuetralnie bo chcemy miec 2-3 dzieci w niewielkim odstępie czasu. Fajnie jakby 100x nie trzeba było kupować. Czas nas zweryfikuje. Może jeszcze nam się odechce jak nam pierwsze da popaloc hihi ;)))

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...