Skocz do zawartości
Forum

Skarby Październikowe 2017


Koraliczek

Rekomendowane odpowiedzi

Hello , podziwiam Was dziewczyny, że niektóre z Was dają radę z 2 dzieci. Mój mąż wziął sobie caly listopad tacierzyńskiego i będziemy we 3 w domu.

Dzisiaj zwątpiłam na całej linii. Napisałam swojej kumpeli o tym ze urodziłam. Napisałam Jej dlaczego nic nie powiedziałam wcześniej. Nie tylko ona była niedoinformowana bo cała reszta moich pseudo znajomych z PL również. Odpisała mi, że jest w głębokim szoku, że urodziłam dziecko. I to mówi laska, która kur.... przez 9 mcy mi pisała że jak ona żałuję że dała się namówić mężowi i rodzicom na dziecko. Jak jest jej źle w ciąży, a nic nie czuje do tego dziecka, a po urodzeniu jej odczucia wcale nie zmieniły się na inne. Pasuje odpisać "wiesz nie wiem co jest dziwnego w tym ze dwoje ludzi chciało mieć dziecko więc je poczęło. Bardziej dziwią słowa z ust osoby, która od 2 lat powtarza jak to żałuję decyzji o posiadaniu dziecka.

Odnośnik do komentarza

Hej,
Jak to miło ze jest tu tyle mamusi ze starszakami ;) nasza starszaczka na dłuższa metę wypada podobnie. Widać ze kocha braciszka, zwykle stara się być delikatna (niestety zwykle), głównie go głaszcze i całuje, chętnie pomaga przynieść np pampersa ale dużo się zmieniło w jej zachowaniu na te pisane powyżej. Napewno dużo dużo więcej płacze co łamie mi serce... stała się zdecydowanie mnie samodzielna np zje ładnie ale trzeba ja karmić, ściągać spodnie jak idzie siku bo nagle nie umie itp...
Jest co robić przy dwójce i po zmęczeniu ciążowym plus zmęczeniu po tym miesiącu czuje się trochę jak zombie ale uwielbiam te moje maluchy i jestem szczęśliwa

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczyny :)

podczytuje Was cały czas ale gdzieś nie mogę znaleść chwili żeby napisac co u nas :p

Byłam dziś z Martynką pierwszy raz u pediatry. Mała rośnie, przybiera-waży już 3980g :) wyszła jej jakaś wysypka ale pani doktor stwierdziła że to trądzik niemowlęcy i zaleciła ją kąpać w nadmanganianie potasu-używała może któraś z Was?
ogólnie to dajemy rade, troszkę się dokarmiamy mm bo mały głodomorek mi się trafił i piersi nie nadążają :D

wieczorami ma jakieś bóle brzuszka chyba bo daje koncert od 18-23... ale w nocy za to budzi się tylko o 3 i dopiero potem o 7 więc niema co narzekać :)

Wiecie, podziwiam Was-Mamy ze starszakami że to wszystko tak ładnie ogarniacie :) jak narazie sobie tego nie wyobrażam :D chociaż i tak podziwiam siebie bo od pierwszego dnia po powrocie ze szpitala juz zostawałam sama z Malutką i daję rade :)

Anielica Zdrówka dla najmłodszego maluszka:)

https://www.suwaczek.pl/cache/117a7371ba.png

https://www.suwaczek.pl/cache/eb0b94a641.png

Odnośnik do komentarza

Moja tez ma trądzik na twarzy i gdzie nigdzie na głowie. Położna zaleciła mąkę ziemniaczana, ale prawdę mówiąc jakoś jestem do tego sposobu sceptycznie nastawiona. Już nie pamiętam dokładnie, ale ze starsza chyba nic nie robiłam i minęło.
zoo, jak w klubiku? Fajny pomysł, też się powinnam czymś takim zainteresować, żeby starsza miała jakiś kontakt z dziećmi, bo w zimie jak nie będzie placu zabaw będzie o to trudno. Tyle że z tego co wiem u nas w okolicy jest problem z miejscami, ale warto popytać
Jeśli chodzi o prezent gwiazdkowy to prawdę mówiąc póki co skupiam się na pierworodnej, bo to większe wyzwanie. Chociaż nasz maluch tak naprawdę też ma wszystko po starszej. Musze pokombinować, ale jak coś mi przyjdzie do głowy to dam znać ;)

https://www.suwaczki.com/tickers/syy2krntz35jvksc.png

Odnośnik do komentarza
Gość Skorpionka

Ja na tradzik niemowlecy polecam mleko mamy. U nas pojawiaja sie jakies pojedyncze punkciki i jak tylko przyuwaze to smaruje kropelka mleka - schodza szybciutko.
Nie wiem czy pytalam, w razie czego sie powtorze. Macie jakies sposoby na odbicie sie dziecku po jedzonku? Standardowe na ramie poprzednim razem super dawalo rade, a teraz Maluchowi ciezko odbic. A ze moje mleko leci szybciej niz nadaza lykac to pozniej walczymy z gazami i bolem brzuszka:(

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry,
Nazywam się Magdalena Chrzan-Dętkoś, jestem pracownikiem Instytutu Psychologii UG. Chciałabym zaprosić chętne mamy do udziału w badaniu dotyczącego sposobu karmienia Pań dzieci oraz Pań samopoczucia. Badanie jest wykonywane telefonicznie, trwa około 10-15 minut, za poświęcony nam czas przelewamy na konto honorarium - 10 zł za udział w badaniu. Po miesiącu zadzwonimy znowu zapytać ponownie o sposób karmienia.
Numer telefonu gdzie można zgłaszać się na badanie: 502 642 608.
Badanie jest częścią projektu "Macierzyńwto krok po kroku" - więcej informacji: https://www.facebook.com/MacierzynstwoKrokPoKroku/?fref=ts
Zapraszam do udziału w badaniu i z góry dziękuję za podzielenie się Pań refleksjami dotyczącymi karmienia niemowląt
dr Magdalena Chrzan-Dętkoś

Odnośnik do komentarza

U nas poranki są ciężkie. Brakuje mi oczu i rąk ;)
Starszy ma różne pomysły i muszę mieć go cały czas na oku.
Ale jak już nauczę się zakręcać kubek360 jedną ręką to już będzie ok ;)

W klubiku idzie nam całkiem dobrze. Zajęcia plastyczno- muzyczne trwają 1,5 h potem jest przekąska, potem swobodna zabawa zabawkami a potem są kulki.
Więc młody zadowolony i co najważniejsze wybiegany.

Merci
Te nasze zajęcia są przy sali z kulkami. Może poszukaj w takich miejscach.
Wcześniej jeździłam na zajęcia do domu kultury. Tylko tam była to godzina i musiałam z nim być.
Teraz mi bardziej pasuje godzinowo bo dłużej i młody będzie zostawał sam tylko się musi zaadaptować.

Odnośnik do komentarza
Gość Mama Gadżet

Cześć Mamuśki zapraszam na recenzję super zabawki- Umywalki malucha! świetny pomysł na prezent - na urdzinki, mikołajki , święta...
Zachęcam do subskrypcji kanału- jeszcze w tym miesiącu konkurs! A w nim do zgarnięcia super zestaw dla maluszka!

Odnośnik do komentarza

Robię źle za często i za długo karmię. Franek jęknął teściowa jest przemarznięty trzeba go owinąć. Mówię, że kark ma ciepły i nie lubi szczelnego owijania. Poszłam do łazienki słyszę wrzask na siłę owija dziecko kocem nie mogłam go uspokoić jak zaczął płakać. Franek jęknął boli go brzuch trzeba go tak trzymać i przewraca na wszystkie strony. Często je bo boli go brzuch itd. No nie wiem jak ten Franek z nami przeżył do tej pory.
Prababci poszła do pokoju jak Franek spał za chwilę wrzask no bo ona mu prostowala nóżki i zadarla do góry k...

https://www.suwaczki.com/tickers/relg2n0a29lbyak8.png

01.12.2016 [*]

Odnośnik do komentarza

Wirgi
Trzymaj się i nie pozwól sobą rządzić.

Kiedyś kazali karmić max 15 minut, regularnie co 3 godziny. Nie wolno było częściej a jak dziecko chciało i płakało to trzeba było czekać. I max 6 miesięcy bo potem pokarm bezwartościowy.

Teściowa pewnie tak karmiła i jej się wydaje, że teraz jest wszystko na głowie postawione.

Ja też dziś od ojca usłyszałam, że się na rączkach przyzwyczaił. No ciekawe, noworodek i manipuluje, uhahahaha......
A teściowa mnie zgotowała bo ostatnio starszakowi u nas w domu wszystkiego zabraniała.
U mnie w domu to by się spytała co może a czego nie.....

Dziś w ramach odreagowania zabrałam starszaka na rower. Tylko nas grad dopadł.
Kondycja zdechłej żaby ;)

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny.
Jakoś cichutko się zrobiło tu...

Wirgi, Żoo, współczuję tych sytuacji z teściowymi. Moja jest w sumie w porządku, nie wtrąca się. Pewnie też dlatego, że widzi nas raz na tydzień przez ok. 2 godziny ;) ale był też czas kiedy opiekowała się starszym synkiem i nie miałam za wiele zastrzeżeń.

Jak Wasze maleństwa się mają?

Miłoszek rośnie zdrowo. W 1,5 miesiąca przybrał 1,5 kg. Pulpecik mój :)
Jedyne co mnie trochę martwi to fakt, że kupę robi raz na kilka dni. Ale widać, że nic mu nie dokucza, więc podobno wszystko jest w porządku.
Dziś mamy badanie bioderek. Starszak nie może się doczekać, żeby zobaczyć urządzenie do badania u pana doktora ;)

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsvx1hpddkvnmbq.png

http://fajnamama.pl/suwaczki/tuwys90.png

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczyny.
Ostatnio mam malo czasu na pisanie bo malutka Kocha leżenie z Mamusią i na cycusiu. W week miałam imprezę w domu, odprawiałam moje i córki urodziny, parapetówę i "opijaliśmy " narodziny Anusi, 4 w 1 :). Miłam masę szykowania, sprzatania i Moj wzioł sobie od poniedzialku tydzień urlopu Ojcowskiego ale i tak mało co mi pomogł bo miał mase rzeczy do załatwiania. I musiałam wszystko sama robic a imprezka na 20 osob i niespokojne dzidzi, nielada wyczyn żeby to wszystko ogarnąć i wyobraźcie sobie ze z tego wszystkiego zapomnialam ze w sobote jest swieto i w czwartek było juz za poźno by zamowic tort, i dzwoniłam do siostry zeby Nam zrobila. Imprezka troche na wariackich papierach ale przynajmniej humory wszystkim dopisywały, jedzenie w miare wyszło wieć było ok :). Teraz kolejna impreze robimy 9 grudnia urodziny syna Mojego mężczyzny a potem 26 grudnia Chrzciny Anny. Powiedzcie mi robicie Chrzciny w restauracjach czy w domu? Ile poki co macie osób? Bo ja mam 30 osob z czego 20 osob doroslych? Dowiadywałyscie sie ile kosztuja chrzciny w restauracji? Orientujecie sie ile trzeba dac w koperte Księdzu?
Byłyśmy z Anusia na pierwszej wizycie we wtorek i moj pulpecik przytyl 1 kg w 3 tygodnie :),teraz waży już 4700 g :). Kawalek babeczki.
Napiszcie co u Was jak Wasze malenstwa i jak Wy sie czujecie??
Ja nie umiem doczekac sie wizyty u mojego gin gdyż mam problemy z wypróznianiem, towarzyszą mi przy tym ból, szczypanie i krew. Zastanawiam sie czy to nie poczatki hemorojdow, i chcialabym jaj najszybciej aie tego dowiedziec i wrazie czego zaczac leczyc bo to nic przyjemnego:(.
Dobra ponazekalam troszke. Teraz lece bonie mój mały szef wzywa.
Pozdrawiam serdecznie :*:*

https://www.suwaczki.com/tickers/3jvzzbmh5gupub5e.png

Odnośnik do komentarza

A jeżeli chodzi o tesciowa moja to my mamy lajtową sytuacje, bo wyprowadzajac sie od nich z domu obrazili sie na Nas. I Jak Malutka sie urodzila to teściowa przyszła ale mnie pierwszy raz nie pouczała, zreszta nie dala byn jej na to szans :). Przy 2 wizycie troszke probowala mi wmowic ze Malutka powinna miec cos na stopkach bo jej zimno napewno jest, to jej powiedzialam ze położna ze szpitala w ktorym Ona pracuje powiedziala ze nie musi i ze mamy za cieplo w domu, no i trafilam nie chciala podwazac autorytetu kolezanki haha :) .
A tak w ogole dzieki Naszej wyprowadzce mamy w sumie zdrowsze relacje z tesciami. Nie kłócą sie z Nami, dzwonimy do siebie i rozmawiamy normalnie, nawet sobie pomagamy. Teściowa też stwierdzila ze tak jest lepiej :)

https://www.suwaczki.com/tickers/3jvzzbmh5gupub5e.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczynki :)

Moja Malutka przez 4 tygodnie przybrała 500gram. Wydaje mi się że to niewiele ale położna i pediatra mówią że jest ok wiec nie martwię się tym szczególnie.
U nas nadal trwają wieczorne płacze... już cuda wyprawiamy żeby ją uciszyć bo zanosi się płaczem i nie chcemy żeby zrobiła jej się jakaś przepuklina... :[

Co do teściowej to mimo tego ze nie mieszkamy razem to potrefi mnie doprowadzic do szalu.... ''nie noś jej [jak miała te wieczorne płacze] bo ją tak nauczysz i bedziesz musiała potem nosic''... ''nie dawaj jej smoczka bo bedzie miala krzywy zgryz'' ... ''zimno jej!!'' ''no wyprostuj jej nóżki'' no ku**a... :/ nie wiem czy to jeszcze hormony mną rządzą czy jestem taka przewrażliwiona ....

Mała kończy dzis 4 tygodnie :) kurcze tak szybko leci ten czas... już wodzi za nami oczkami, zrobiła się taka ''twardsza'' i dźwiga głowkę jak szalona :)

https://www.suwaczek.pl/cache/117a7371ba.png

https://www.suwaczek.pl/cache/eb0b94a641.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny :)

Coś nam forum przymiera ;)

Dzisiaj od rana jest ręce i cyc więcej nic ;))) Dobrze, że mamy takie czasy, ze z telefonu można coś napisać ;)

Jutro mamy pierwsze szczepienie.

Mąż przeprowadził rozmowę z teściową i następnego dnia nawet małego na ręce nie wzięła. Teraz nie widzieliśmy się 7 lat i myślę, że następne spotkanie też jakoś tak będzie ;) A brzuszek, który małego rzekomo bolał to przez zupę pomidorową, którą jadłam tak mężowi memu powiedziała ;))) Nie zauważyła, że mały przestał płakać jak tylko dostał cyca.
W niedzielę mały lekko się zakrztusił i teściowa jak mantrę „podnieś go do góry”, ale udawałam, że nie słyszę Młodzieniec świetnie sobie radzi w takich sytuacjach, więc tylko obserwuję nie podejmuję interwancji.

Mery też musiałam wysłuchać, że małemu zimno ha ha

Żoo co do prezentów pod choinkę to raczej niczym Cię nie zaskoczę ;))) Szczególnie nad tym nie rozmyślam, ale rodzina już dopytuje. U nas standardy szczeniaczek uczniaczek, kostka edukacyjna spodobała mi się Eichhorn (mam nadzieje, że nie przekręciłam nazwy) i inne zabawki edukacyjne. Planuje kupić taki oto pojazd na te zabawki ;) https://www.zielonezabawki.pl/product-zun-17549-Bialy-samochod-drewniany-wozek-na-zabawki.html
Możesz się podzielić co tam Tunio miał fajnego do zabawy :)

Migot jak Ci idzie karmienie Pchełki ?

https://www.suwaczki.com/tickers/relg2n0a29lbyak8.png

01.12.2016 [*]

Odnośnik do komentarza

Anielica gratulacje :)

Aktualizuję listę. Wigga chyba już w ogóle nie zagląda.

SKARBY PAŹDZIERNIKOWE 2017

Ana urodziła córeczkę :)
Agullka 13.09.2017 urodziła synka :)
Wonderlife 28.09 --- 22.09 urodziła córeczkę :)
Wirgi 18.10 --- 25.09 urodziła synka :)
MamaJG 16.10 --- 27.09 urodziła synka :)
Atram 11.10 --- 02.10 urodziła synka :)
Krysia 06.10--- 04.10 urodziła synka :)
Kasia 30.10--- 10.10 urodziła synka :)
Doti 15.10 --- 12.10 urodziła córeczkę :)
Bzaaa 17.10--- 12.10 urodziła córeczkę :)
Tyśka 07.10--- 12.10 urodziła córeczkę :)
Merci 12.10--- 16.10 urodziła córeczkę :)
Mery 11.10 --- 17.10 urodziła córeczkę :)
Mamatrojki 20.10 --- 21.10 urodziła synka :)
Żoo 24.10--- 25.10 urodziła synka :)
Migot 29.10--- 30.10 urodziła córeczkę :)
Anielica 21/24.10--- 04.11 urodziła synka :)
Wigga 01.10 chłopiec

https://www.suwaczki.com/tickers/relg2n0a29lbyak8.png

01.12.2016 [*]

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...