Skocz do zawartości
Forum

Sierpniowe mamusie 2017


ineeska

Rekomendowane odpowiedzi

Hej dziewczyny:)ale się tu od wczoraj dzieje:)witam nowe mamusie:)
Ja jest z Tychów województwo ślaskie:)30-stka wypada mi 24 lipca a termin mam na 4sierpień:)śmieje się z mężem że będe odprawiać na porodówce urodziny:)byłam wczoraj u lekarza rodzinnego i dostałam antybiotyk:(dalej czuje się fatalnie, mam nadzieje że szybko mi się poprawi:)
Lex faktycznie musiałabyś zrobić dodatkowe badania, jeszcze przed ciąża włosy mi wypadały teraz w ogóle:)za to pamiętam że po porodzie moje włosy były wszędzie, a że mam ich dużo i długie to dostawałam szału ogarniając mieszkanie.
1987aga też słyszałam że biorąc witaminy w ciąży rodzą się duże dzieci, ja z córą nie brałam tylko kwas foliowy i miała 3035g.T eraz kuoiłam i będe sprawdzać tą teorie:p
Axam czemu masz już krzywą cukrową?miałaś cukrzyce ciążową wcześniej?

Odnośnik do komentarza
Gość Mama_2014

Te terminy porodow to ja nie wiem, wg om na kaluratorach w necie wychodzi 17.08, wg kekarza 24.08 (nasza rocznica slubu) .. a zycie pokaze swoje :-)
Z cora mialam termin na 08.07 a los chcial inaczej i wyszla miesiac wczesniej.
Mam usg 3.01 mam nadzieje ze zobacze serduszko :-) i dowiem czegos wiecej.
Wspomagacie sie juz suplementami dla ciezarnych ??

Odnośnik do komentarza

Tsh,ft 4, ft 3 i anty tpo + usg tarczy - to pełen pakiet. Tsh może przepisać lekarz ogólny, resztę endokrynolog, chyba że zrobisz prywatnie. To jest właśnie ta pułapka, jeśli pacjent przypuszcza że coś jest nie tak, lekarz daje skierowanie na tsh, te wychodzi w normie ( bardzo szerokiej) i na tym się kończy diagnostyka... mało kto trafia do endokrynologa, tym bardziej, że z kasy chorych dostać się do lekarza tej specjalizacji szybko graniczy z cudem, więc nieraz trzeba po prostu zrobić badania za kasę i iść do endo prywatnie i w ciągu tygodnia, dwóch zdiagnozowac się od a do z. Co do dziedziczenia, moja ma ma guzki i niedoczynnosc, Hashimoto - nie wiem bo jest uparta jak osioł i nie dawała mi się wywlec do endo. Usg miała robione przez rodzinnego i tsh tylko badane... ale teraz już widzi jak ja funkcjonuje z leczeniem i parę dni temu poprosiła mnie żebym ja zarejestrowała do mojej lekarki. Zabieram też do lekarza moja 14 nią córkę, tag wyszło jej pod gornacgranica a ft3 i 4 ma rozchwiane. Wlosy jej wychodzą, sucha skóra, sennosc, obniżony nastrój, mocne okresy, anty tpo ma w normie- na szczęście, sprawdzimy usg, wyniki zobaczy fachowiec i zobaczymy czy na razie będziemy obserwować tylko czy już działać.

Odnośnik do komentarza

Krzywą cukrową miałam bo wyszedł mi cukier 101 i 113. Więc gin wysłała mnie wczesniej, mam jednak nadzieję że będzie dobrze i że glukozy zabiłam. Dziś na czczo miałam 86,więc fajnie, no i mogłam mieć podana ta glukozy, bo gdyby był wysoki cukier na czczo to nie mogłabym mieć zrobionegovteho badania dziś.

Odnośnik do komentarza
Gość Mama_2014

1987aga pewnie by przekroczyla, hehe :-) niestety moj stan zdrowia sie pogorszyl - stan przedrzucawkowy i CC. Mam nadzieje ze tym razem nie bede musiala walczyc z nadcisnieniem. .
Mialam dzisiaj kupic witaminy ale stwierdzilam, ze moze lepiej najpierw badania itp zeby zobaczyc czego ewentualnie brakuje. Moze narazie nie trzeba sie wspomagac. W pierwszej ciazy mialam anemie i cisnienie.
teraz kwas foliowy mam na recepte 2 tab dziennie.

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny, faktycznie sporo nas 30-stek. Ja w 2017 skończę 31 lat. Co do witamin, to lekarz nie pozwolił mi nic kupować na własną rękę. Powiedział, że na razie mam brać foliany, a potem od 12 tygodnia resztę suplementów. Nie wychodzę przed szereg i nie kupuję na razie nic. Czy któraś z Was jest z Wielkopolski? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...