Skocz do zawartości
Forum

Mamusie po 30-stce czyli "k�cik mamutków"


gabalas

Rekomendowane odpowiedzi

Anulka
monika4
Devachan
No Moniu "zabiłaś" mnie tym tekstem:sofunny::sofunny::sofunny:

chcialam jak najbardziej technicznie to wyjasnic...

a same panele to nawet nie zapamietalam nazwy, takie co mam w PL to byla nazwa babmus afrykanski chyba z Praktikera, ale te paski są drobniejsze i sa jasne i ciemne, te w NO sa kupione w Leroy Merlin, tez sa tylko dwa rodzaje jasne i ciemne, ale tu te jasniejsze sa szersze...
jak widac monotematyczna jestem, bo w obu mieszkaniach mam podobnie, ale bardzo mi sie spodobalo...a klasa scieralnosci AC4 to taka juz bardziej wytrzymala, bo AC2 to na sypialnie sie tylko nadaja - mam w PL AC3 i nie narzekam na korytarzu ale w kuchni jak cos ciezszego upadnie z ostrym kantem to juz mam dwie dziurki... ale co tam, panele wymieniac nieproblemi na niewielkim metrazu niedrogo...te byly w granicach 33zl/m2

ja myślałam o sypialni ale se tylko pomyślę, nie mówię nawet o tym ile kosztowałoby wypoziomowanie pod panele ale sam koszt paneli to dla mnie kosmos przy 30metrach

mama teraz robiła wylewki na podłodze, zapłaciła 14,50 z metra plus materiał - wyszło chyba za całość 1400 zł(80 metrów), więc do przeżycia

u mnie nie przejdzie, bo sypialnia na piętrze, stropy drewniane i beton mógłby troszkę byś za ciężki, coś mi tam m. klarował ale nie słuchałam dokładnie, skupiłam się na tym NIE jedynie
zresztą i tak do konca roku to mam taki kanał finansowy, ze żyć nie umierać
pocieszam się, że od nowego będzie lepiej ale sama w to nie wierzę:ehhhhhh:

http://www.suwaczek.pl/cache/4ccc13b87c.png
serdecznie zapraszam, zniżki dla parentingowców:Śmiech:
http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=3249849

Odnośnik do komentarza

MOniko ja w PL kładlam na same takie jakby maty korkowe, i blad,nastepny fachman powiedzial ze trzeba bylo wziac samopoziom (nie beton,masa samopoziomujaca , to chyba nie to samo?? a moze sie myle...)ale tak łatą rozprowadzic by tylko zakryl nierownosci, nie tworzac grubej wylewki z niego i na to dac te maty korkowe czy jakkolwiek to sie nazywa...
ipanele kupisz na sypialnie nawet za 11-14zl za m2...
ale masz wielka!!!ja w PL to salon mam 20m2 a sypialnie 10m2...alecalema 47m2 i to juz nalezy do tych "wiekszych" bo standardy to 38m2 na dwupokojowe...

za to tu mam wiecej metrow bo sam balkon od salonu ma 11m2...a widok jaki...na fiordy...

chlebek bellissimo!!!!!!!!!!!!!
pycha!
wyszedl mi z frmy rzy rosnieciu, zupelnie niepotrzebnie (nie dowierzalam swoim umiejetnosciom robienia zakwasu - 1szy raz - i dosypalam 2 szczypty suszonych drozdzy)
ddalam garsc siemienia lnianego, a make babunu pol na pol z gruboziarnista zytnia (na takiej zakwas robilam).
Ja juz rozne chleby piklam, lubie tenie wymagajace wyrabiania, tylk dobrego polaczenia, po kilku latach na szmacie niemamjuz takiej "epy" w rekach by wyrabiac, atym bardziej po myciu okien... a mam teraz caly balkon oszklony...

http://www.suwaczek.pl/cache/726950a1c9.png
www.devachan-viking.blogspot.com www.0-dzidzi.bloog.pl

Viking - Victor Leon

Odnośnik do komentarza

dzieki babeczki za rady w sprawie prezentu ur... nawet fajne te Wasze pomysly!!! nie wiem czy do realizacji ale super :)

ja wlasnie (prosze odznaczyc na czerwono w kalendarzu) obejrzalam w calosci i bez wstawania film!!!!! pierwszy raz od niepamietnych czasow, teraz czuje sie jakos tak..... z lekkim opoznieniem do co poniektorych ja dopiero odkrylam Twilight (Zmierzch?) kto widzial???

Odnośnik do komentarza

aha, Moniko, na pewno nie do Playa!!!!!
ja przenioslam tamnumer potem zalowalam, jak pisalam smsy na PL numer bedacy na urlpie w Hiszpanii chyba, to z karty mi sciagalo anie dochodzily - oni tak wielu umow miedzynarodwych nie maja, z norweskich numerow na playa do PL tez nie dochodzi, kumpel musial kupic kolejny tel z numerem...
od lat jestem najwierniejsza Plusowi - podoba mi sie mozliwosc brania w miksie nowych tel jaktylko wydzwonie te 36 kart, bo na tyle biore, mam tanie smsy w sieci, darmowy numer, i inne tansze, owszem, przedplacone pakiety ale nie narzekam...
wlasniepojde w PL zobaczyc jakie maja telefoniki, nowy SE by mi sie przydal...samsynga mam tymczaswo i tak mi jakosnie jakos...owszem, upatrzony SE 905 w Playu jest tanszy...

http://www.suwaczek.pl/cache/726950a1c9.png
www.devachan-viking.blogspot.com www.0-dzidzi.bloog.pl

Viking - Victor Leon

Odnośnik do komentarza

deva, kurcze, ale zazdroszcze zakwasu, ja probowalam zrobic (zytni) i nie wyszedl mi, chyba glownie dlatego ze nie ma we FR dobrej maki zytniej, jest zawsze jakas mieszana z nie wiem jaka inna..... a tak chcialam sobie polski chleb upiec. ale jak bylam w PL to szukalam po normalnych sklepach maki zytniej i tez nie znalazlam a do zdrowej zywnosci nie poszlam bo mi bylo nie po drodze... :( no to sobie tylko marze o zakwasie i o polskim kwaskowatym chlebie....

uciekam, do jutra babeczki

Odnośnik do komentarza

MONIQ ja Twiligh uwielbiam!!!

czytalam wszystkie ksiazki, a film znam na pamiec...
Stara baba ze mnie, ale...Edwardowi to bym sie oddala natychmiast!!!
ito nie ze wzgledu na wyględnąprzystojnośc Roberta Pattinsona ale na właściwości wampirze...
och,wampirzyca byc.............taka z ksiazki...

polecam dopoczytania cala serie Saga:" Zmierzch" "Księżyc w nowiu" "zaćmienie" "Przed świtem"
Niby ma byc 5ta czesc ale pisarka sie letko wsciekla jak dala komus zaufanemu do poczytania rekopis i czesc wyciekla do netu...
w listopadzie wychodzi druga czesc na ekrany w USA ju zsie szykuje by poprosic siostre mojej Asi wspollokatrorki zeby mi to z Torrenta sciagnela...b w PL ma byc dopiero w Lutym 2010...

http://www.suwaczek.pl/cache/726950a1c9.png
www.devachan-viking.blogspot.com www.0-dzidzi.bloog.pl

Viking - Victor Leon

Odnośnik do komentarza

a ja robilam zakwas z grubo mielonej mąki po prosty - bo u nas tylko 2 rodzaje sa zytnia i pszenna i mieszanki na chleb na drozdzach...

i dawalam tyle samomakicowody i d piekarnika podgrzanego do50st i wylaczlami tak zostawal i przez 5 dni to samo robilam o podobnej godzinie i ladnie sfermentowal mimo iz wcaleani odrobineminie urosl amaka opadalanadno ana wierzch wychodzila woda, tylko to zamieszowywalam i dokarmialam, sprobuj jeszcze raz!

a wgole to podaje ci namiar na strone na ktorej znajdziesz przepis na zakwas pszenny

Moja piekarnia

http://www.suwaczek.pl/cache/726950a1c9.png
www.devachan-viking.blogspot.com www.0-dzidzi.bloog.pl

Viking - Victor Leon

Odnośnik do komentarza

deva, no kurde Edward to dokladnie tak samo, szczegolnie z ta jego powsciagloscia!!! sfrustrowana siedzialam przez caly film i koniec mnie pozostawil... no sama wiesz...
ksiazek nie mam bo tak naprawde zastanawialo mnie co w nich takiego jest ze WSZYSCY wkolo czytaja ale teraz juz rozumiem :D to pewnie sie zapozycze od znajomej...
a we FR druga czec 18go listopada.... chyba pojde

Odnośnik do komentarza

Witam w październiku :lol:

Średnio jestem wyspana, spodziewałam się deszczu rano a tu całkiem ładnie, fajnie :Śmiech:
I ja już wiem czemu mi w poniedziałek było tak niedobrze, to przez te tabletki :Zły:

Devachan
MOniko...
...ale masz wielka!!!ja w PL to salon mam 20m2 a sypialnie 10m2...alecalema 47m2 i to juz nalezy do tych "wiekszych" bo standardy to 38m2 na dwupokojowe...

Gdzie Ty masz 38m2 jako standard na 2-pokojowe? Toż to się uważa za klitki, przynajmniej w Krakowie i to w starszym budownictwie (ale też nie tym najstarszym). Normalne 2 pokojowe to ma sporo ponad 40 metrów :yes:
My poprzednie mieliśmy właśnie 2-pokojowe, które miało 56m2 (nowe budownictwo). To było dużo na 2 pokoje ale były super :Śmiech:

Deva – a w czym piekłaś ten chleb? Zwyczajnie w piekarniku? Prawie czuję zapach świeżo wypieczonego chleba :D

Moniq – ja nie widziałam Zmierzchu, z filmami też jestem do tyłu, ale np. horrorów z zasady nie oglądam :Oczko:

Idę po :kawa:. Zrobię więcej jakby ktoś też chciał :Oczko:. Pyszna rozpuszczalna z mleczkiem :Oczko:

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczynki!
Również z kawką zasiadłam i czytam. Dzień spokojniejszy nieco, dzieci w szkole, Sabcia śpi, m. krąży po Polsce centralno-wschodniej, a ja wczoraj wyniosłam co było do wyniesienia, sprzątać nie muszę, bo i tak bezcelowe, obiad ugotowałam dzisiaj i się lenię. To taka moja niedziela.

Sabcia zasmarkana, Jędrek też pokaszlujący z lekka ale do przedszkola poszedł, bo nie dało sie inaczej. Nowe zabawki...rozumiecie

Dzisiaj jadę do biblioteki wymienić książki (przy okazji polecam E-E.Schmitt, Odette i inne historie miłosne, niebanalne, wzmacniające...) i pożyczę ten "Zmierzch"- przekonałaś mnie Devachan, bo ja tak jak Moniq jak wszyscy czytają to mnie zniechęca. A trzymałam go w ręce i sie zastanawiałam.

:36_3_15: Uciekam poczytać dalej co u Was

Jasiek-17 (11.05.1995), Zuzia-13 (15.02.2000) Jędrek- 8(20.06.2004) i Sabinka-4 lata (11.08.2008)

"wszyscy jesteśmy aniołami z jednym skrzydłem,możemy latać wtedy, gdy obejmujemy drugiego człowieka"

Odnośnik do komentarza

Witam
moje dziecie spi wiec postaram sie troche nadrobic
u mnie za oknem niestety widac ze to pazdziernik, przespalismy kadnie nocke, pobudka o 6.30 ale co tam DR, ja tez mam obiad wczorajszy, mlodemu zupka sie gotuje wiec na dzisiaj luzik
a kawke z wami z mila checia
Dziubala moj standard to 48m , trzypokojowe i dopoki byla tylko Pati bylo ok, a teraz troche ciasno sie zrobilo
Anula fajna tapete wybralas, odpoczywaj sobie nalezy ci sie i zdrowka dla dzieciaczkow
Moniq widze ze juz calkiem wyszlas z dolka i bardzo dobrze, nawet filmik zaliczylas, ja to mam bardzo ciezko cos zobaczyc bo z reguly to moj A wybiera :lup:
Deva widze ze dalas wreszcie odp co do paneli :sofunny:, ale mialas przy tym ubaw, a chlebek musial ci wyjsc dobry bo u mnie tez zapachnalo :smile_move: ( ja tylko raz probowalam i nawet wyszedl )
Monika to trzymania kciukow za przedszkole ciag dalszy
Radosc Piotrus juz w zlobku? bedzie dobrze, a troszke lez na pewno bylo,

http://parenting.pl/galeria/data/500/thumbs/P9280406.JPGhttp://suwaczki.maluchy.pl/li-31234.pnghttp://s2.pierwszezabki.pl/009/0092369a0.png?3641

Odnośnik do komentarza

mój m. wychował się we Wrocławiu, w standardowym, dwupokojowym mieszkaniu o pow. 37 m2 z malutkim kawałkiem, budownictwo lat 70 - tych, blok 10 piętrowy:Śmiech:

rena Kuba też śpi:Śmiech: obiad mam ugotowany wczoraj, inspiracją był a`la strogonow, wyszło mi potrójne a`la:sofunny: przegryza się w lodówce,:Śmiech:

chyba znów się wezmę za chlebek tak mnie nakręciłyście, filmy to ja tylko w tv, czasami m. coś doniesie od ludzi, ksiązek ostatnio nie kupuję, biblioteki u nas niet ale chyba czas do jakiejś miejskiej się zapisać, w końcu jak Kuba znajdzie się w przedszkolu to oszaleję z nadmiaru czasu wolnego:sofunny::sofunny::sofunny:

http://www.suwaczek.pl/cache/4ccc13b87c.png
serdecznie zapraszam, zniżki dla parentingowców:Śmiech:
http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=3249849

Odnośnik do komentarza

Ann – to Ty pijasz czasami kawkę? :Oczko:
Deszcz ponoć dziś też ma być w Krakowie, ale za nim nie tęsknię :Śmiech:

Anula – super z taką niedzielą :yes:
Zdrówka dzieciaczkom!

Rena – 48m na 3 pokoje to mało, ale dla mnie ważniejsza właśnie ilość pokoi niż metrów. My przeszliśmy z 56m (2 pokoje) na 60m (niewielka różnica metrów) ale mamy 3 pokoje, z których jakby co można zrobić nawet 4 :Śmiech:

Monia – zdrówka!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...