Skocz do zawartości
Forum

Lutówki 2017


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Natalia133

Ja już raz rodziłam Sn, mam nadzieję, że i tym razem się uda. Wiadomo jest jeszcze trochę czasu, synek był cały czas głową w dół, a 3 stycznia taki psikus i dupcia na dole;/Jestem od tego czasu strasznie zestresowana , nie potrafię o niczym innym myśleć:( A w których miejscach wyczuwacie ruchy? wydaje mi się że się obrócił, bo nie czuję żadnych kopnięć po pęcherzu itp.

Odnośnik do komentarza

Natalia moj jak był głową u dołu to łapkami szperał w cipce mówią dosłownie ból ogromny bo jakby mnie rozrywało teraz jak brzuch sie opuścił mi i głową napiera chodze jak pokraka ale mnie już nie rozrywa. a jak mial główę u góry to mialam ogromną zgage i po tym widzialam jak jest ułozowny i zawsze i gina sie potwierdzało.

Moze jeszcze sie odwróci a jak nie to trudno ważne by szczęsliwie i zdrowo przyszedł na świat

http://suwaczki.maluchy.pl/li-50459.png

http://suwaczki.maluchy.pl/li-53521.png

Odnośnik do komentarza
Gość Natalia133

Wisienka dziękuję, no właśnie ja miałam zgagę a ostatnio nie mam, mam nadzieję, że się ułożył bądź ułoży jeszcze, 25 mam wizytę to się okaże na usg. A jak nie, to tak jak piszesz nieważne jak byle się zdrowo dziecko urodziło. Jak wogóle wygląda cesarka? kiedy można przytulić dziecko itp.?

Odnośnik do komentarza

Hej! Mi zostało dużo, bo 34 tydzień minus 6 dni, tak od jakiegoś czasu wychodzi i tego się trzymam że jednak będzie marzec. Nie mam wózka, łóżeczka, fotelika...musze kupić na dniach bo powoli ledwo się toczę. Doszła mi cukrzyca ciążowa i troszkę skomplikowała mi sprawy, ale ogarniam powoli i nie jest zle, jednak doceniam to jakie ma się życie bez cukrzycy i strasznie zal mi teraz ludzi którzy ja maja!
Ogólnie jestem już odrobine spanikowana...poddenerwowana, ale i doczekać się nie mogę.
Muszę dokończyć zakupy bo jednak czas nagli i wreszcie spakować torbę do szpitala...na razie wyjęłam tylko torbę :)

Odnośnik do komentarza

Zachęcam do wzięcia udziału w badaniu. Łącznie można zyskać 140 zł (jeśli w pełnej wersji badania weźmie udział Mama i Tata :) )
Badanie dotyczy ważnych wydarzeń życiowych, prowadzone jest na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie we współpracy z Uniwersytetem w Zurychu w ramach projektu badawczego Harmonia z Narodowego Centrum Nauki

● Badanie składa się z trzech etapów. Oznacza to, że trzykrotnie poprosimy Cię o wypełnieniu kompletu kwestionariuszy:
- Pierwszy etap będzie miał miejsce około miesiąca przed oczekiwaną ważna zmianą życiową, czyli w Pań wypadku przed datą porodu.
- Drugi etap odbędzie się około tygodnia po wystąpieniu ważnej zmiany życiowej.
- Trzeci etap zrealizujemy około dwóch miesięcy po wystąpieniu ważnej zmiany życiowej.

● Każdy z etapów badania składa się z dwóch części.
Pierwsza część to badanie ankietą online. Jej wypełnienie zajmuje około 20 minut. Za wypełnienie trzech ankiet (po jednej w każdym z etapów) otrzymasz łącznie 20 zł.
Druga część to badanie za pomocą aplikacji mobilnej. Udział w tej części badania może wziąć osoba, która posiada smartfon lub tablet z systemem operacyjnym Android lub iOS. Aplikacja wysyła siedem razy w ciągu dnia powiadomienia-linki do ankiety z kilkoma krótkimi pytaniami o to, co akurat robisz. Odpisanie na powiadomienie zajmuje około minuty, więc nie zabiera zbyt dużo czasu. Badanie aplikacją w każdym z trzech etapów będzie trwało tydzień. Za udział w badaniu przewidzieliśmy dodatkowe wynagrodzenie w wysokości 50zł. Wynagrodzenie za badanie aplikacją na telefon zostanie Ci wypłacone, jeśli trzykrotnie weźmiesz udział w badaniu oraz odpowiesz na powiadomienia przynajmniej 30 razy w ciągu tygodnia, czyli na około 5 z 7 powiadomień dziennie.
Możesz wybrać, czy chcesz wziąć udział wyłącznie w pierwszej, czy w obydwu częściach badania.

Resztę szczegółów w wiadomościach prywatnych.

Pozdrawiam,
Lena

Odnośnik do komentarza

MMag tez tak miałam, żebyś wiedziała!! Cały czas po prawej stronie w linii pępka albo nad się wiercił a ostatnio z prawej i lewej naraz zaczął się wypychać i też zastanawiałam się czy mi się nie odwrócił ale dziś idę na usg więc będę miała pewność. :D A jak Wam się sypia dziewczyny? Mi najgorzej jest się odwrócić, prawie jak słoń na tym łóżku. Nie mogę się doczekać braku tego bimbała z przodu. :D

http://fajnamama.pl/suwaczki/rbdyc1u.png

Odnośnik do komentarza
Gość szczęśliwa mamusia 2

Witajcie dziewczyny! Mi do porodu pozostało dokładnie 20 dni, Coraz częściej myślę o zbliżającym się porodzie z jednej strony jestem przerażona a z drugiej nie mogę się już doczekać tego momentu kiedy zobaczę maluszka. Mój mały ponoć waży już 3 kg. Powodzenia kobietki, łatwych i szybkich porodów Wam i sobie życzę.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny...ja spanie kocham, ale teraz przekręcenie się to jakby kosmiczna podróż... jakbym wżyła tonę...no może i ważę :) Dieta cukrzycowa mnie wykańcza powoli, ciągle jestem głodna, ciągle za nisko te cukry, ciągle kłucie, ale jeszcze 6 tygodni może 7 i będzie już po, więc dam radę. Jedyne to zaczęłam jeść kupę warzyw, w życiu tyle nie jadłam :) i mam nadzieję że mi to zostanie!
Wózek wybieram i fotelik jeszcze, wanienkę i będzie chyba wszystko...choć powiem Wam szczerze, że mam mętlik w głowie. Najlepiej byłoby jakbym wózek dostała to bym nie musiała wybierać, bo nie mam takiego który wiem OOOO TO TEN! :)
czuję się jak tocząca się kulka..chodzę jak kaczka...w sobotę idę do szpitala, może mi zrobią USG...albo i nie, w razie co za 1,5 tygodnia wizyta to zobaczymy czy ten nasz Bąbel rośnie odpowiednio!
pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza

Ja cukrzycy na szczęscie nie mam a mierzyłam przez jakiś czas cukier i bez diety po godzinie 120 -125 wiec w normie .
wczoraj byłam u gina 34 tc młody wazy 2400 szyjka daleko w lesie oby tylko blizna po dwóch cc wytrzymała, a ja jakoś tam wytrzymam ech niech siedzi babel jak najdłużej. Noce tragiczne - tylko tyle o nich napiszę. Musze spakować torby do szpitala sobie i na wypis nam a tak mi sie nie chce za to zabrac ech . Lenia mam codzinnie na wszystko bym z checią tylko lezala a tak się nie da ech i ach .

http://suwaczki.maluchy.pl/li-50459.png

http://suwaczki.maluchy.pl/li-53521.png

Odnośnik do komentarza

Witam WSZYSTKIE Przyszłe Lutowe Mamy!
Póki co nie jestem jedną z Was, ale piszę w sprawie związanej z Wami i bardzo proszę o jakikolwiek odzew.
Studiuję psychologię na Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Warszawie.
W tym roku piszę prace mgr na temat wartości przed i po porodzie, w związku z tym poszukuję przyszłych mam/tatusiów/par, które zechciałyby wziąć udział w anonimowym badaniu.
Jeśli któraś z Was wyraziłaby chęć to bardzo proszę o kontakt w wiadomości prywatnej, wtedy przedstawię szczegóły badania, a dopiero po ich przedstawieniu będziecie mogły podjąć decyzję o udziale.

Z góry bardzo baaaardzo dziękuję
Pozdrawiam,
Olga K.

Odnośnik do komentarza

A ja to chyba zaraz oszalej. Im mniej czasu zostało tym bardziej się denerwuje. Ja byłam u lekarza w zeszłym tygodniu i sama nie wiem. Niby 34 tc skończony a dzidziuś po pierwsze nie za duży bo tylko 2050g. Lekarz mówi że to ok, ale sama nie wiem. Po drugie dalej główką do góry i się strasznie martwie że już sie nie przekręci :( Po trzecie straszy mnie. Powiedział że jak wytrzymam jeszcze w ciąży 3 tygodnie to będzie ze mnie zadowolony. Martwię sie że złapie mnie lada moment i będę musiała lecieć do szpitala (a tu 40 km) i co jak nie zdąże.

Odnośnik do komentarza

Cześć!

Dziewczyny jak cukrzyca przekracza 120 to już panikują lekarze :(
ja miałam termin na 26-28 luty z miesiączki, ale już od dawna przesunięcie na marzec...może koło 5-tego...nie mam pojęcia "Wisienko" kiedy dokładnie. Malutka 10 dni temu miała 1900, ale w weekend w szpitalu na USG miała 1800-1900, więc jestem dość przerażona :( bo niby 6 tygodni mi zostało a Ona taka Maleńka!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...