Skocz do zawartości
Forum

Grudniówki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Renataki,dziewczyny smarowalyscie czyms te krostki na buzi u maluchow? Mojej zeszlo z glowki i uszu a wyszly na buzce i smaruje jej emulsja ochronna z la roche posay na przemian z emolium i efekt taki sredni. Na spacer jak idziemy to smaruje kremem na wiatr i mroz i moze za duzo jej wale tych specyfikow,ale jak niczym nie posmaruje to ma taka sucha i szorstka to skore. Sama juz nie wiem:/ i znacie jakis cudowny srodek do usowania plam po kupce?;-) mojej nie raz przeleci i zaraz to zaplukuje ale tak ciezko schodzi.

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hsaytum47.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny,
Peggi, Problem z kupami mam identyczny. Mimo zapierania, namaczania w vanishu, prania dalej widac holte plamy. Duzo rzeczy mam calych bialych i tam jest najwiekszy problem. Ponoc jest jakies mydlo w Rossmannie na te kupy ( zapisalam je nawet w swojej wyprawce). Wyczytalam o nim w necie, ale nazwy nigdzie nie znalazlam, a isc tak i zapytac sie zwyczajnie o "mydlo do spierania kup"- jakos nie przystoi ;)
Co do smarowania buzi- mi kazali niczym nie smarowac, ale buzia (jak wspomnialas) byla przesuszona i jak tak z dzieciakiem wyjsc na mroz... Kupilam krem z weledy do buzi z biala malwa. Te kosmetyki nie sa tanie (dlatego mam tylko 2 - do buzi i do pupy), ale sa rewelacyjne (hypoalergiczne). Powiedzialam poloznej, ze zdecydowalam sie smarowac malej buzie, to powiedziala, ze "weleda moze byc". Uwazam jednak, ze kazdy bardziej naturalny kosmetyk natluszczajacy bedzie ok. Tylko nie za duzo. Ja dawalam 2cienkie warstwy 2x na dzien. Bardzo suche miejsca smarowalam oliwa z oliwek. A Ty Peggi czym smarowalas glowke? Bo my mamy teraz problem na glowie- bardzo suche placki.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371rl9kqn35.png

Odnośnik do komentarza

Peggi na plamy szare mydło i trzemy w rękach jak nasze mamy i babcie mi tak zeszło tylko ja świerze plamy od razy zamaczam i po chwili piorę.
Ja nie smaruję tego tradziku niczym szczególnym po kompieli oliwką a w dzien mam krem z serii Ciało Baby.
Wczoraj maly przez dwie godziny znów sie darl znów ta kilka.
Renata mój maly od początku nocki spędza w łóżeczku bo boję się że mój T się zapomni że babel z nami śpi i albo go walnie albo nakryje kołdrą w łóżeczku chyba bezpiecznej. Klade cwaniaczka na boku a budzi się na plecach jak mu nic nie podloze za plecy. W dzień klade go na plecach ale na noc zawsze na boku jednym a po karmieniu na drugim.

http://www.suwaczki.com/tickers/1usaanlis1yvcr1e.png

Odnośnik do komentarza

Renataki ja glowke raz dziennie po kapieli smarowalam emulsja ochronna z la roche posay,niby napisane jest na niej,ze bez parabenow,konserwantow itd. I to jej pomoglo bo teraz glowke ma ladna a byla cala wysypana,lacznie z uszami. Teraz ma na policzkach i tez tym smaruje ale raz jest juz dobrze,a na drugi dzien znow takie czerwone krostki na policzkach:/ juz bym chciala,zeby jej to zeszlo bo nie dodaje jej to uroku:-) a do tego wydaje mi sie,ze moze ja to swedziec bo jak nie moze usnac to raczkami majstruje przy twarzy i tak jakby sie chciala podrapac.

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hsaytum47.png

Odnośnik do komentarza

Agaa u nas jest tak samo przy każdej zmianie pampersa wyczekuje kupki, bo robi raz dziennie czasem nawet co drugi... A używamy mleka niby na zaparcia i kolki bebilon comfort a nie pomaga ani na jedno ani na drugie. Chyba zrezygnuje z tego mleka i zmienię na inne. Do tego strasznie śmierdzące baczki puszcza po tym mleku... Jakie możecie polecić mleko?

Odnośnik do komentarza

Magda z tego co wiem to baczki sa smierdzace wlasnie od tego ze rzadko jest kupka... Co do mleka ja tez probowalam mleka na zaparcia i na ulewania i nawet hipoalergiczne i wszystko odstawilam i zostalam przy zwyklym bebiko bo nic sie nie zmienklo a bebiko dobre w smaku jest. Co do zoltych plam po kupce to najlepiej od razu pod zimna wode spolkac wziac kostke najzwyklejszego mydla do rak i pocierac zeby sie piana troche zrobila splukac i jeszcze raz pojezdzic ta kostka po tym miejscu i zostawic do kolejnego prania, u mnie dziala super a jesli chodzi o stare juz plamki to jesli chodzi o tetre to gotuje wode wrzucam zwykly proszek do prania bialych rzeczy i gotuje przez chwile i pozniej wyplukac i wrzucic do prania maluszka...

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72893.png

Odnośnik do komentarza

Renataki lepiej ważyć na jednej do nas przychodziła położna ze swoją wagą i porównywałam z naszą i 40 g różnicy. Plus nam w szpitalu małą ważyli raz w body raz bez te z krótkim to też 40 g plus błąd wagi i na jedzone dziecko itd. Ale jak jednak mało przybiera i jest spioszkiem to tak jak mój syn tylko to pierwsze mleko pil. Spróbuj częściej karmić i jak zasypia isc przebrać ponosić itp i znowu ten sam cyc. Może też częściej e nocy bo wtedy najbardziej kaloryczne jest.
Moja kupy ba początku też po każdym jedzeniu robiła. Później co 5 dni nawet a teraz raz na jeden dwa dni czasami dwie dzienne. Chyba ten probiotyk pomógł ale długo go dajemy już.

http://www.suwaczki.com/tickers/16udugpj77s1mw6h.png

Odnośnik do komentarza

Dzięki Eszel, tak będe teraz robić jeśli tylko będzie zasypiała przy cycku.
Widzę, ze znajdujemy się w temacie kupy:) Moja malutka zrobiła wczoraj taką kupe, że wskaznik wilgoci w obu pampersach (jest teraz podwójnie pieluszkowana ze względu na bioderko) zabarwił się na niebieski kolor :) Resztę szczegółów Wam może oszczędzę, w każdym bądź razie nadawała sie tylko do wanny. Dzisiaj pół dnia śpi- na spacerze, później tylko cycus i znowu w kimono...:)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371rl9kqn35.png

Odnośnik do komentarza

U nas też często kupy kończą się przebieraniem wszystkiego :)
Zazdroszczę tych spacerów bo my dopiero byliśmy dwa razy i fajne słońce jest ale takie zanieczyszczenie powietrza że strach wychodzić no i czekamy na poprawę.
Ale cisza co tam dziewczyny u waszych maluszków??? Moja zaczyna posyłać coraz więcej świadomych uśmiechów rozkłada mnie tym na łopatki. Jak tylko wyjdę na godzinkę z domu to wracam taka steskniona jakbym jej tydzień jej nie widziała :D

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny.
Wczoraj taka zadowolona byłam wykapalismy mała, zjadła i zasnęła. Ja szczęśliwa, że w końcu nie będzie kolki. Po godzinie obudziła się z takim krzykiem ze szok. Po godzinie krzyku dałam jej czopek paracetamolu i po kolejnej godzinie jej przeszło. Mam pytanie do was jak często kapiecie dzieci? I jak długo wasze dzieci śpią w nocy??
Renataki ja się kapalam w wannie normalnie juz 3,5 tygodnia po cessrce.

Odnośnik do komentarza

Renata ki moja to też taki śpioch ale już coraz bardziej aktywna jest i to niestety wieczorem ale w nocy śpi z przerwami na karmienie ake robię już to przez sen. Też zaczęła się uśmiechać i sobie coś tam gaworzy pod nosem. Lubi bardzo być na rekach i wszystko obserwować zwłaszcza oglądać siebie w lustrze aż mnie to dziwi.
Mnie z tym kąpaniem teściowa stresowala ale jak tak raz zmarzlam od razu sobie gorąca zrobiłam. Niestety już widzę, że blizna będzie gorsza niż za pierwszym razem.

http://www.suwaczki.com/tickers/16udugpj77s1mw6h.png

Odnośnik do komentarza

Kobietki, a chciałbym zapytać jak Wasze dzieci z robieniem kupki? U mnie od kilku dni problem, nie chce zrobić musze pomoc czopkiem, kupiłam tez te rureczki windi i tylko wtedy idzie kupka, ale się boję ze go przyzwyczaje. Płacze mi nadal mimo iż plesniawki juz ok. Nie wiem czy to kolki czy ogólnie ból brzucha przez te zaparcia i ulewanie, codzienne coś. Rumianek, masaż nie pomaga, chociaż tyle, ze ładnie odchodzą gazy. Ja muszę też już wychodzic na spacer bo tylko werandowanie i tyle co do auta. Magda ja kapie codziennie, czasami jak coś wypadnie to nie, ale lepiej wtedy ten mój krzyczek śpi.

Odnośnik do komentarza

renataki Małopolska, niestety nie jest lepiej niż na Śląsku. Też od kilku dni śpimy osobno ale rano na biorę do łóżka :D jak mnie czuję to od razu lepiej śpi
PeggiSu ale pielucha przed smogiem nas nie ochroni, trzebaby było mieć pieluchę z filtrami powietrza :D nie ryzykuje bo samej mi smród przeszkadza a co dopiero takim małym pluckom
magda ja kąpie co drugi dzień, chociaż mała to urodzona ryba i urologia się kąpać. Jak będzie cieplej to ja będę musiała co dzień. Ze spaniem w nocy to jest u nas tak że jest jedną dłuższa drzemka ok. 3-4 h, no a później to karmimy się co 2-2,5h.
Moja też lubi spacerki na rękach z wysokości wszystko dobrze się obserwuje. Też robi się coraz bardziej aktywna krótkie drzemki ale tak po max 3h musi iść spać. Największy problem mamy z tym cofajacym się mlekiem bo w nocy zaczyna tak chrzakac bo jej podchodzi i podrażnia gardło. A ja spać nie mogę jak ona tak robi.

Odnośnik do komentarza

Maszkaron ja akurat mieszkam na wsi na dolnymslasku wiec u nas tragedii nie ma ale moze masz racje z ta pielucha haha. No my wychodzimy co dzien conajmniej na 1godzinke.
U nas nadal jedna pobudka w nocy. Ja i tak wstaje bo musze mleko sciagnac,moje cycki same mnie budza. Dzisiaj mala poszla spac o 21 i jest 2,30 a ona nadal spi a ja odciagnelam ponad 120ml zeby chociaz ulge poczuc bo nie wiem o ktorej wstanie. Za to wieczory to meksyk. 2 dni spokoj od kolek a dzisiaj pobila rekordy,tak mi jej szkoda.
Ja kapie co drugi dzien.

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hsaytum47.png

Odnośnik do komentarza

U mnie też taki smog, że ostatnio jak wyszłam do apteki to po powrocie śmierdziałam jakbym siedziała w kotłowni :)

My kąpiemy co drugi dzień, jak mały podrośnie to będziemy codziennie ale teraz jest tak ruchliwy że nie daję rady sama go utrzymać.

My karmimy się średnio co 2-3 godziny czy to noc czy dzień. Też musiałam zacząć odciągać pokarm bo cycki jak skała. Nie wiem czy tylko ja jestem taką zwyrodniała matką ale kp jest dla mnie męczące i strasznie bolą mnie w cyckach takie gruczoły które zawsze dawały o sobie znać przed okresem, teraz jest dramat, ból nie do zniesienia...

https://www.suwaczki.com/tickers/relgh371iwqyu1o3.png

Odnośnik do komentarza

U nas masakra wczoraj nawet po spacerku nie pospal caly dzien drzemki po 15 minut. Caly dzien marudzi już się zastanawiam czy z nim wszystko ok. Wieczorem taka kolka że krzyczał aż chrypę dostal.
Dziewczyny powiedzcie czy to normalne że jak plącze np gdy ubieram go to tak się spina że ciężko mam mu nóżkę zgiąć czy np rączkę wlozyc. Zawsze gdy plącze jest taki spięty to samo w kompieli nie lubi się kompac dlatego co 2 dzień się kompiemy
Tez zastanawia mnie to bulgotanie w brzuszku czy waszym maluchom też tak bulgota? Daje mu espumisan bo już sama nie wiem czy może mleko nie takie przy piersi wisialby co pol godziny a z butelki daje mu bebilon zastanawiam się nad zmianą na enfamil.
Peggi powiedz mi jakie jest zachowanie twojej malej przy kolce tylko pręży się i krzyczy? Czy uspokaja się na chwilę i od nowa krzyk? Bo u nas wlasnie tak aż mu lezki już lecą. Doradźcie coś bo już mam czarne myśli czy mu coś jest czy poprostu jest marudą który ma kolki.

http://www.suwaczki.com/tickers/1usaanlis1yvcr1e.png

Odnośnik do komentarza

U nas na szczęście powietrze nie najgorsze. Moja też nienawidzi się ubierać w kombinezon zwłaszcza. Zaczęłam zakładać jej większy żeby było łatwiej. Mój bratanek tak się darł przy ubieraniu byli z nim u neurologa i wszystko ok po prostu bardzo wrażliwy na dotyk. Co do prezenia to mój trzy letni syn potrafi tak robić jak się na maksa wkurza i histeria przychodzi.
My teraz kapiemy codziennie ale ba początku rzadziej.

http://www.suwaczki.com/tickers/16udugpj77s1mw6h.png

Odnośnik do komentarza

Megs u nas dokładnie jak u Ciebie. Jak go wkładam do kombinezonu to nie moge mu wyprostować ani ugiąć nóżki. Jak pije to tez słyszę jak to mleczko wpada do brzucha, a do tego teraz problem z kupką. Płacze dużo, tez nie można go niczym uspokoić jedy nie piersią, ale też nie zawsze. Tez się boję , że to niezwykle problemy wynikające z niedojrzałego układu trawiennego, a coś poważnego

Odnośnik do komentarza

Megs jak czytam to u nas tak samo jest. W czasie kolki małej lecą łzy i aż się dusi tak krzyczy :( w kombinezon tez nie cierpi się ubierać i nie mogę ani nóżki ani rączki włożyć w kombinezon tak się spina. Tak samo mamy z jedzeniem słyszę jak te mleczko do brzuszka idzie i cały czas jej się coś tam przelewa. Od paru dni taka marudna w dzień, śpi po 10-15 minut i się budzi. My kapiemy teraz codziennie, bo bardzo lubi się kąpać.
My teraz stosujemy dwa razy dziennie espumisan a do reszty karmienia delicol. Nie wiem czy to te specyfiki ale od kiedy je daje to mała robi przynajmniej ze dwa razy kupki a tak robiła mi jedna dziennie albo czasem co drugi.
A ja chyba dziś już okres dostałam pierwszy po porodzie :(

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...