Skocz do zawartości
Forum

Mamuśki listopadowe 2016


Gość Monalika

Rekomendowane odpowiedzi

Atena - ja mam, a właściwie już prawie nie mam.
Dostałam heviran - jest na recepte, więc i tak musiałabyś się skonsultować z lekarzem i tak. Z tego co wiem to są różne podejścia lekarzy do tego. Jedni leczą, inni nie. Mój twierdzi, że na tym etapie (9 tyg,) to mniej szkody wyrządzi lek niż wirus jakby miał dzidziusia zarazić.
A prócz tego smarowałam czosnkiem i ładnie się szybko zasuszyła.

https://www.suwaczki.com/tickers/43ktpx9in01r68vk.png

Odnośnik do komentarza

hej świata świata i po swietach- na szczęście. święta spędziłam leniwie ale to nie był fajny czas- od tygodnia w stresie co jutro w Badaniu się dowiem. w sob i niedz leżałam non stop,dopiero dziś wyszłam z domu - 300 m. do tesciow na obiad- dobrze mi to zrobił bo rano to już dola załapałem, tak się boje co jutro usg pokaze... plamienia ustały. 3xluteina2tbl. no i nospe rano i wieczor. mam nadzieję że nie zaszkodzi dziecku. nie pamiętam kiedy byłam ostatnio w takim stresie... mam 35 lat i moja ciąża 5 lat temu to była bajka!!! zero problemów do 5 mca- wtedy lekkie plamienie i poszłam na L4. a tym razem nie wygląda to tak lightowo! to moja ostatnia szansa na dzidzia, bo mąż juz zapowiedział ze opuszczamy jak coś pójdzie nie tak, a ja tak chciałabym by moja córka miała rodzeństwo!

plamienia ustana-polez i odpocznij.

Odnośnik do komentarza

Hej hej!
Swieta swieta I juz po... Minely zdecydowanie za szybko. Bylismy u tesciow, powiedzielismy ze zostana dziadkami. :) ucieszyli sie bardzo. Tesciowa nie wmuszala we mnie tyle jedzenia co zwykle, hurra! ;) zreszta Mlode jest wybredne I nie na wszystko mialo ochote, jadlam tylko to co mi dobrze pachnialo I nie byl to bynajmniej pieczony kurczak. Co innego sledzik lub grzybki w occie. W piatek mialama pierwsza zachcianke - lody truskawkowe z bita smietana, ktorych normalnie nie jadam, a wtedy zjadlam podwojna porcje. :)
Dzis przezylismy chwile grozy, bo zauwazylam delikatne jasnobrazowe plamienie wiec pojechalismy IP. Na szczescie wszystko dobrze. Wyglada na to ze z dwoch plamek ostala sie jedna z zarodkiem, ktory ma dumne 33mm I tylko czekac az mu zacznie bic serduszko... W piatek idziemy na planowa wizyte, ciekawa jestem bardzo co wyjdzie. Moze sie znajdzie ten drugi zarodek....? Zobaczymy.
Plamiace dziewczyny, mam nadzieje ze u Was bedzie wszystko w porzadku I ze dzidzie beda Wam zdrowo rosly.
Mialyscie juz jakies ciekawe zachcianki? :) z wilczym glodem tez tak mam, jak juz sie pojawia uczucie glodu to jest mega silne I przechodzi z nienacka. Dobrze miec cos pod reka, krakersy albo gorzka czekolade. Spektakularnych mdlosci jeszcze nie mam, licze, ze sie nie zaczna. :)

http://www.suwaczki.com/tickers/3jgxyx8dsc498xox.png

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie. Dołączam do Waszego grona :-) Mam termin na 6 listopada. Długo bałam się dołączyć do forum, żeby nie zapeszyć, ale przecież nie można tak podchodzić do życia. To jest moja druga ciąża. Pierwszą poroniłam w 18 tygodniu. Teraz też mam trochę pod górkę, bo najpierw byłam na antybiotyku, później w badaniach wyszło mi podwyższone TSH i endokrynolog przepisał mi leki, a w same święta miałam stan zapalny w organizmie i znów antybiotyk. Co wyjdę na prostą, to znowu jakiś zakręt. Widzę, że tu się wspieracie, więc może i dla mnie się tu miejsce znajdzie :-)

http://www.suwaczki.com/tickers/eiktdqk3bo2oa2q2.png

Odnośnik do komentarza

witamy kolejna osobe- AmyLee. ja dziś po wiz i usg i wiem ze nadal za wiele nie wiem... pecherzyk jest jakiś kształt owalny, rogalikowaty czy coś. może stąd te moje plamienia... mam leżakowac-dostalam L4. ciąża młodsza niż z OM bo 6 tydz.3dz a nie 7 tydz jak z okresu wynika. chyba serce pulsowalo,ale potwierdzić to mam za 2 tyg. No więc zaczynam przymusowy odpoczynek. no stress!

nie mam zachcianek bardziej zamulony żołądek,choć stres odreagowalam 3 gałkami lodów :)

Odnośnik do komentarza

Czy ktoras z dziewczyn ma wysokie cisnienie? Mi na jeden z wizyt monitoringu owu ginka w ogole powiedziala ze mam za wysokie cisnienie. Ostatnio na wizycie kiedy juz bylo widac pecherzyk, tez powiedziala ze za wysokie :( mam sobie teraz mierzyc, notowac i jak nadal bedzie wysokie to jakies tabletki dostane bo wysokie cisnienie zle wyplywa na lozysko :( i teraz tylko sie stresuje i denerwuje :(

http://www.suwaczki.com/tickers/w4sq90bv50djf5mz.png

Odnośnik do komentarza

karo1311
witamy kolejna osobe- AmyLee. ja dziś po wiz i usg i wiem ze nadal za wiele nie wiem... pecherzyk jest jakiś kształt owalny, rogalikowaty czy coś. może stąd te moje plamienia... mam leżakowac-dostalam L4. ciąża młodsza niż z OM bo 6 tydz.3dz a nie 7 tydz jak z okresu wynika. chyba serce pulsowalo,ale potwierdzić to mam za 2 tyg. No więc zaczynam przymusowy odpoczynek. no stress!

nie mam zachcianek bardziej zamulony żołądek,choć stres odreagowalam 3 gałkami lodów :)

Karo czyli serduszka jeszcze nie ma?

Kurcze, ja idę jak będę miała 7t2d wg OM, ale ciąża pewnie, też bedzie młodsza, bo w 4 tyg miałam bete 31 czyli nisko

Bartuś - 19.06.2009 Milenka - 7.02.2014
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgta9wray4.png

Odnośnik do komentarza

Basia wg lekarki pulsowalo ale zarodek ma 6 mm wiec malizna- mam nadzieje ze za 2 tyg będzie widać więcej. jakiś mam dziwny kształt pęcherzyka, wiec zaleca polegiwanie,by się dobrze przyczepił do ścian macicy. a może usg nie jest I KLASY.bylam w przychodni przyszpitalnej. do 20.04 mam L4 wiec może i gdzie prywatnie pójdę na usg.

Odnośnik do komentarza

basia88 Tekst linka ja mam wizytę jutro, po pracy. Jestem ciekawa co tam, strasznie się denerwuję. Rok temu straciłam ciążę w 8 tygodniu, zarodek był za mały na swój tydzień i nie było akcji serca, a w szpitalu się okazało, że beta spada= poronienie chybione. Czuję, że tym razem wszystko jest dobrze, ale już chciałabym, żeby potwierdził to lekarz... Obawiam się tylko, że 5tyg i 3 dni to wciąż za wcześnie, żeby usłyszeć bijące serduszko. Trzymajcie za mnie kciuki! Ja za Was wszystkie też trzymam, żeby ten listopad był dla nas wyjątkowo sweet!

Odnośnik do komentarza

No ja też wciąż jestem głodna, a później mi się odbija... :) Zastanawiam się nad zwolnieniem lekarskim, bo ciężko mi też wytrzymać, ok. 11-12 tak mi się chce spać, że nie daje rady. Ja mam niedoczynność tarczycy, przyjmuje euthyrox 75 TSH mam wciąż za wysokie tj. 6,45 Ciekawe co jutro na to gin powie...

Odnośnik do komentarza

boxtaria no możesz jeszcze nie zobaczyć pulsujacego punktu,choć to sprawa indywidualna. Wiek ciąży najlepiej pokazuje usg a nie obliczenie wg OM. różnie się dzieciaczki rozwijają. pecherzyk to tez informacja.wiadomo czeka się na serducho,a potem apetyt rośnie i na resztę fasolkowatego tworka. Wiem co czujesz- każda która choć raz ma za sobą nieudany finał ma lek wpisany w psychikę i podświadomie się boi by nie było powtórki... ja miałam dziś tętno jak chyba nawet na maturze nie miałam. tak się stresowalam i choć nadal mam ??? to przynajmniej wiem ze to nie ciąża urojenia. ja na odbijania - pije pół szklanki Coli - wcale jej nie piłam. a w ciąży mi smakuje na odbijania, zgaga i lekkie mdlosci- tylko juz lekko odgazowana

Odnośnik do komentarza

Ja tez podobnie. Raz mdłości raz niechęć do jedzenia a jeszcze innym razem dziwne apetyty. Dziś zjadłam 1k mandarynek a na kolacje zielona fasolkę z czosnkiem.. :) Wzdety brzuch i wzdęcia. Lekka zgaga czasem.. Chyba wszystko co możliwe ;)
Odczuwam również bolesne piersi i kłujaca macie czasem mniej a czasem bardziej..senność, która nawiedza mnie nagle..nie wiadomo skąd. .No i tak zawsze coś mo towarzyszy. Nie ma lekko... a to dopiero 2 miesiąc :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...