Skocz do zawartości
Forum

Październikowe mamusie 2016


AnAd

Rekomendowane odpowiedzi

Czasem pije się 50 g glukozy (znajoma tak miała), ja miałam ten z 75 g glukozy, no i miałam pobierany trzy razy cukier, na czczo - po 1 h - po 2 h, w karcie ciąży też miałam trzy rubryki, żeby wpisać wyniki z tego testu, no i u mnie po godzinie był za duży o trzy jednostki i to zaważyło o cukrzycy ciążowej, ale dziewczyny już o tym pisały i lekarz na pewno wie co robi, skoro zlecił tylko po 2 godzinach, więc na pewno nie ma się czym martwić.

Odnośnik do komentarza

Molli ta wanienka z Ikei jest wielkości miski, ma 70 cm! też ją chciałam kupić, ale nawet noworodek tam będzie miał ultra ciasno, bo mierzona jest po zewnętrznej stronie, a nie wewnętrznej. W tej samej cenie są wanienki na Allegro i mają albo 86 cm, albo 102 cm. Rozważam tą większą, bo latem zrobię z niej Poli basenik na balkon :D

http://www.suwaczki.com/tickers/km5s2n0ak4fq60ai.png

Odnośnik do komentarza

wszyscy cos remontuja, a my juz nie mamy za co :) mialam nadzieje, ze kupimy szafe wnekowa przed porodem,ale raczej za rok. Teraz maz mial mi stara pomalowac na inny kolor, ale jakos tez nie moze sie zebrac.
Molli mi polozna odradzila Oilatum, powiedziala, ze to swietny kosmetyk ale raczej do suchej skory i zeby nie uzywac takich do poki sie nic nie dzieje,ale moze w Polsce sa jakies inne rodzaje tego kosmetyku.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgtv73qq58mc2l.png
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3dqk3leg3crmo.png

Odnośnik do komentarza

Molli mi też mówili żeby najpierw próbować zwykłe kosmetyki bo bez sensu od razu stosować dla cery suchej, ja jestem alergikiem i atopowcem wiec moje dziecko tez pewnie cos po mnie złapie ale tez siostra farmaceutka nie kazała mi kupowac od razu oilatum tylko zobaczyc jak bedzie po zwykłych kosmetykach.

https://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e5eeh18zaka.png

https://www.suwaczki.com/tickers/ex2banli8pjg5xqf.png

Odnośnik do komentarza

Co do pępuszka i kąpania w wiaderku nie przemyślałam tego, gdzieś mi się obiło o uszy, żeby nie moczyć, ale później oglądałam filmiki na youtube jak kąpią noworodki, no i o tym zapomniałam.. Ja o kosmetykach mam takie samo zdanie, emolium, czy oilatum jak skóra będzie bardzo sucha, a tak to czytałam o babydream z rossmana na blogu "sroka o" i chyba się zdecyduję, ewentualnie dołożę łyżeczkę oleju kokosowego jak skóra będzie sucha :-)

Odnośnik do komentarza

ja na początku też kupuję serię z rossmana babydream, sudocrem i oscenisept. to wszystko,a na pozniej po 1 miesiacu mam bambino szampon i żel.

zimowe kubraczki pożyczę od koleżanki bo szkoda mi trochę na nie wydawać.

ja za tydzień pewnie znow dostane skierowanie na glukoze i u mnie jest z 75g. i 3 razy mam krew pobieraną.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o wanienke z Ikei to ja kupiłam i moim zdaniem jest super, jakos mniej się będę bała że mi dziecko fiknie w takiej małej ☺ a potem mam zamiar zmienić wanienke na wiaderko, jak mała będzie na tyle duża, ze będzie trzymała fajnie glowke. Wiaderka sa super, mniej wody, dziecko jest praktycznie całe zanurzone a nie tak jak w wanience. Jeśli chodzi o wiaderka dla niemowlaków to od znajomych słyszałam że takiego niemowlaka się dziwnie trzyma za szyję :D
A jesli zaczynacie pranie ciuszkow i chcecie użyć szarego mydła (ja tak robię + płyn do płukania) to polecam zrobić coś w rodzaju żelu. Kilka kostek mydła szarego zalewam wrzątkiem i jak to wystygnie to się robi taki żel, o wiele wygodniejsze to niz płatki mydlane.

Odnośnik do komentarza

ja za około 3 tygodnie będę prała w LOveli. Mam 2 proszki(1 do bialego,2 do koloru) i mam 2 płyny loveli do prania. Na początek starczy. To był moj pierwszy dzidziusiowy zakup,akurat w kauflandzie byla promocja ze 2 miesiace temu i wzielam:)

my to mamy gigantyczny remont,ale co...no kredyt..oszczednosci brak;(
zrywanie podłog,robienie wylewek itd wiec jest prawdziwy syf,a mieszkamy w tym mieszkaniu.
Wanienkę jakąs mam,ale nawet nie wiem jaka,mnie sie wydaje na oko duża.

Odnośnik do komentarza

My za tydzień tez mały remont będziemy mieć ale tylko sypialni i pokoiku dla małej, jednak mebelki do pokoju kupimy gdzieś tak później ok. 8 miesięcy jak mała bedzie mieć. A po urodzeniu zamieszka z nami w sypialni bo tak zażyczył sobie mój 'mąż', chce aby była blisko nas :) ja chciałam aby od razu w pokoiku zamieszkała, ale ustąpiłam bo za dużo wydatków na raz i uznałam ze bezpieczniej.

Odnośnik do komentarza

Ja do prania używam bobini z Rossmanna. Mój Franuś dobrze na niego reagował a ma strasznie wrażliwą skórę. Nawet chusteczki muszę kupować jednej marki bo dostaje odparzeń jak tylko zmienię na inne. Na Johnsona też dostał uczulenia ale położna powiedziała że dużo dzieci dostaje. Kupuje więc Nivea dla dzieci (tak samo krem na każdą pogodę) i jestem zadowolona. Po urodzeniu stosowałam do mycia emolium czy coś takiego ale to dlatego że strasznie mu skóra schodziła. Co do wiaderek to koleżanki stosują do kąpieli i są zadowolone. Ja wole wanienkę ale to dlatego że mój K. chce myć maleństwo tak jak mył starszego synka.

http://www.suwaczki.com/tickers/n59y82c3277g4kar.png

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3ctgf6pi4mbf5m.png

Odnośnik do komentarza

Ja też słyszałam że kosmetyki z Rossmanna są ok oprócz Johnsona,ale nie pamiętam czemu, może uczula? A nam też położna mówiła o tych wiaderkach że są super bo dziecko czuje się jak w brzuchu,ma mało miejsca,woda, jeszcze pogłos jest także widziała na własne oczy ze takie dziecko jest spokojniejsze.. Ale jak tu je kąpać nie wiem czy bym się odważyła tak trzymać za szyję. A co do proszków do prania to siostra mi doradzila żeby na początek kupić tylko proszek, dzidziuś czy lovele bez żadnych płynów,kapsułek itp żeby miały w sobie jak najmniej sztucznosci. A proszki mają najmniej.

https://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e5eeh18zaka.png

https://www.suwaczki.com/tickers/ex2banli8pjg5xqf.png

Odnośnik do komentarza

hej. kurde ciężko Was nadgonić :D trochę zapomniałam, że tu jestem :D

ja mam remont prawie za sobą, zostały do kupienia listwy przypodłogowe i pomalować kaloryfer i futryne.

wózek 2w1, fotelik i mebelki zamówione, mam nadzieje, że meble będą jeszcze w sierpniu, żebym mogła je wywietrzyć i jakieś pranko już zacząć robić :D

co do kosmetyków.. własnie słyszałam, że najlepsze są te z Rossmana, tanie i jakościowo dobre, a jak nic sie z dzieckiem nie dzieje to po co przepłacać?

śpicie juz? :)

Odnośnik do komentarza

Ja nie spie.

Pewnie znow jak wczoraj o 5rano pojde. Ogladam jakis program o zabojstwach i czytam w necie o kosmetykach dzieciecych.z emocjii pewnie nie moge.

Mysle na jaki kolor bedzie pokoj malego i w jakim kolorze mebelki kupic.hmmm.w ikei wszystko kupimy.

Zaraz przejde sie po lody albo chipsy do kuchni,tak mnie ciagnie do niezdrowego. Teraz pozwalam sobie bo wczesniej wiele lat na diecie....

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkie mamusie.
Dziś rano zawału dostałam, cukier na czczo 43. Nigdy w życiu takiego nie miałam, zjadłam szybko czekoladę i po 20 min 89.
Tak się bałam, ze względu na małą. Ale od razu po czekoladzie zaczęła kopać. Nie wiem, co się robi w takich sytuacjach. Mam nadzieje, że już więcej mnie to nie spotka.
Ja w dalszym ciągu z wyprawki totalne "0". Tylko pokój wyremontowany, ale jeszcze trzeba go urządzić :(. Ale to wszystko w sierpniu.

Odnośnik do komentarza

Lwica i tak Ci zazdroszcze wyremontowanego pokoju,juz powoli mozesz tam wszystko znosic i ukladac..
Nakupowac rzeczy to nie problem. Zabierzesz sie w 1dzien jakbys sie sprezyla. Ja to sobie rozkladam bo i tak nie mam nic lepszego do roboty.

Wlasnie zjadlam owsianke z jabluszkiem na sniadanie+inka.

Zasnelam dopiero po 3. Juz tak drugi dzien. Pojde za jakus &xzas do sklepu po ciastka i cole:-)). Od razu na pol godz na spacer.

Odnośnik do komentarza

Hej Mamusie.
Groszek u mnie z pulsem to różnie. Ale przeważnie ok 100. Owszem zdarza się, że powyżej 100 jest ale czuję się wtedy całkiem dobrze.
U mnie znowu problem z głębokim wdechem bo ucisk na przeponę mam.
Jak z obwodem Waszych brzuszków? U mnie 93cm ;).
Uff i znowu duchota. A wczoraj tak przyjemnie było po deszczu.

http://www.suwaczki.com/tickers/860ii09kmx2pfj66.png

Odnośnik do komentarza

To ja myślałam, że mam wysoki - do 110, średnio około 100. Ja mierze sobie ciśnienie 4 razy dziennie (przynajmniej się staram). Lekarz nic na poziom tętna nie mówi. W ciąży jest ono na pewno wyższe.
Zastanawiam się, czy zawsze musi coś nam dolegać. Ja się znowu tym dzisiejszym cukrem na czczo martwię.

Odnośnik do komentarza

Ona,Ja mam brzuch tak 85cm. Dzis 30tc 2d.

Bylam w ciucholandzie i kupilam dla malego cudowny welurowy kombinezon bez rekawkow z takim kapturkiem z uszami,wyglada jak nowy i body niebieskie. Sobie mini czrna z bawelna i bluzke. Cale zakupy 5,40zl:-))) przyszalalam. Jestem prawdziwym szperaczem.

Co do cisnienia to moj gin mierzyl mi tylko raz!!!byli ok ale to bylo w 16tc. Sama w domu nie mierze bo czuje sie bardzo dobrze.

Wlasnie zjadlam loda,potem wezme sie za najlatwiejszy obiad:jajecznice.

Odnośnik do komentarza

ja to nie wiem co znaczy nie moc spac :P
wczoraj podlozylam sobie dwie poduszki i jaska jak ogladalam cos tv, i tak zasnaelam obudzilam sie na siku w nocy, to moj biedaczek kochany spal bez zadnej poduszki bo mu wszystkie zabralam. Znowu mam faze ze bym Go zaglaskala a to chyba dlatego ze jest dla mnie taki mily w ciazy :D
ja zakupilam wszystkie kosmetyki z ziajki. do kapieli i do ciala po pierwszym msc, nawet do dupki mam z ziajki, sama bardzo ja lubie i mam nadzieje ze i Frankowi podpasi.
nie mierzylam sobie brzuszka jeszcze :)
u mnie dzis pada..
a moje srednie cisnienie to 80/50.
pytalam poloznej i gina i nic zlego sie nie dzieje wiec sie nie martwie :) ja sie tam ogolnie nie dopytuje, skoro widzi moje wyniki i na nic nie kaze zwracac wiekszej uwagi to sama tez nie probuje sie na sile leczyc.
jakos do mnie nie przemawia te wiaderko, wole wanienke.
Milego dnia dziewczyny

Odnośnik do komentarza

mi sie wydawalo ze ja mam wysokie tetno bo mam ok 100. Ale w ciazy ogolnie jest wyzsze, jesli dodatkowo sie zle czujesz to warto wspomniec lekarzowi ale wydaje mi sie ze to nic groznego- po prostu pewnie trzeba wtedy odpoaczac, ja o moim wspominalam I mowili ze ok (no ale mam nizsze)
a obwod brzucha mam 99cm! Wiec chyba sporo :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...