Skocz do zawartości
Forum

Październikowe mamusie 2016


AnAd

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Cukinkaa

Pauka89 może spróbuj Mikiemu dawać na noc butlę z mm? Powinien z 4 godziny wtedy pospać, no i nie będzie problemów z wymiotami :) Mleko modyfikowane to nic strasznego, ja się na butli wychowałam, mój mąż też, żyjemy i mamy się całkiem dobrze :) zero alergii itp:)

mamusiamuminka1 z tym mlekiem nab faktycznie coś jest na rzeczy, bo mi pediatra z położną odradzali. Ja najpierw karmiłam Bebilonem, ale Młodziutka miała zaparcia i przeszliśmy na Bebiko. Zero zaparć, zero kolki, kupki książkowe. W szpitalu jadła Enfamil, ale strasznie ciężkie to mleko było i teraz by chyba za dużo tyła :) Po Bebiko 350g tygodniowo, a podobno to cienkie mleko jest :)

Kurczę, też chyba mamy skazę białkową, bo już z 3 tygodnie Pola ma taką szorstką buzię i nic to nie schodzi :(

Co do trzymania głowy, to moja na widok cottonów zrobi wszystko, więc głowę harata do góry, a podczas ciśnięcia kloca na rękach prawie siada. Ale to tylko wtedy ma takie objawienia. Normalnie jak ją położę na brzuchu to za 5 sekund jest na plecach z miną "takiego wała jak Polska cała" :D

Odnośnik do komentarza

Miska1990- A kupiłaś już ten lek biogaje? Moja Pola długo miała problem z kupką,niestety nic nie działa odrrazu. My walczylismy ponad dwa tygodnie.... Aa i nie wiem czy pisałam,moja lekarka jeszcze mówiła,że gdy bedą zaparcia odstawic witamine d. Ja teraz podaje co drugi dzień. A i bardzo czesto robiłam masaż brzuszka. A spróbuj te rurki kupic,raz na jakis czas napewno nie zaszkodzi,a małemu odrazu ulge przyniesie.

Emadlen- u nas też są zółte kupki,konsystencja jajecznicy.

Katka-zazdroszcze takiej zabawy. Ja w tym roku pewnie sie nie wybiore ale za rok napewno. Z siostrami zawsze bawimy sie w sniegu.

Mamusiamuminka-ja podaje bebiko. Na poczatku kupiłam bebiolon pronutra i u nas sie nie sprawdziło. A przypominam,ze bebilon a bebiko mają ten sam skład i cenowo wychodzi tak samo,i szczerze to sie zastanawiam czy mleko było zle,czy Pola poprostu potrzebowała duzżo czasu,zeby sie przyzwyczaic to mleka mm.

A Miska jeszcze jedno ja rozcienczałam mleko. Np. zamiast 90 robiłam 100 albo dawałam pół miarki mniej.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5s8ribsbwki7my.png

Odnośnik do komentarza

Hej mamusie, tak czytam, że u ni których już dzieciaczki przekrecają się z brzuszka na plecki a moja kruszynka tak nie potrafi jeszcze. Zlosci się jak kładę ją na brzuchu i 5 minut nie chce wytrzymać. Głowę czasem podnosi a czasem leży i płacze. Natomiast na rękach ładnie trzyma głowę i długo.
Ogólnie my znów mamy problem z alergią, niby ma tą skaze bialkową i karmiłam pół na pół czyli kp i mm (Nutramigen) no i od kilku dni ma policzki i brodę tak jakby była poparzona wiec od 2 tylko Nutramigen podaje i tak jakby ciut lepiej jest. Podejrzewam, że ma alergie na coś jeszcze bo pilnuje tego co jem i kurcze nie wiem czy rezygnować całkiem z kp czy jak jej zejdzie znów podawać. Masakra jakas.
No i teraz jak cycka nie je to ciężko ją w nocy uśpić i chodzimy spać między 1 a 2 H. Smoka nie chce jeść a rączki chętnie.
Dziewczyny czy wasze niemowlaczki zasypiają w łóżeczku czy tylko na rączka? Bo moja tylko na rękach a w łóżeczku nie chce zasnąć. jest coraz cięższa i juz czasem nie mam siły jej tyle nosić.

Odnośnik do komentarza

Velveti u mnie zależy. Jak ma ochotę to zaśnie w łóżeczku. Ostatnio już się cieszyłam bo fajnie zasypiał a teraz znowu ręce albo na brzuszku. Ale na szczęście nie muszę chodzić. Wystarczy, że czuje iż trzymam go na rękach.
A ja dzisiaj od niepamiętnych czasów wzięłam długą kąpiel. Tego było mi trzeba. Od razu lepiej.

http://www.suwaczki.com/tickers/860ii09kmx2pfj66.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny,ale ja chcialam 2razy dac mu mm i za nic w swiecie nie chce tego przelknac!Wczoraj mu wpychalismy zeby wreszcie dal spac mi i nie dalo rady. Nie to,ze ja za wszelka cene chce kp.
velveti
A co jesz oprocz nabialu??bo moj ma wiekszy krosty jeszcze od jajek,orzecho i pomidora np.

Moj usypia tylko na raczkach.

Pozniej napisze bo jeczy okropnie.

Odnośnik do komentarza

Pauka89 ja orzechów nie jem bo sama mam alergie na nie, a jajka sporadycznie. Jedynie pomidory lub ketchup.
Jeszcze pytanie do mam które używają smoczkow jakiej firmy wasze dzieci lubią? Bo chce jeszcze innej spróbować i zobaczymy może polubi :) odruch saniami ma bo nawet palce chce ssać
Wlanie mecze ją na brzuszku położyłam ale już krzyczy :/

Odnośnik do komentarza

Kurczę, moja też takie robiła a dziś się trafiła taka gestsza. I nie wiem czy może tak być, czy coś jest nie tak :/ ogólnie u nas jest np cały dzień bez kupy, masaże brzuszka, kropelki, a dopiero po jakims czasie ida nawet 3 kupy pod rząd.
Jeśli chodzi o smoczki to mam NUK i jest bardzo fajny i lekki, podobnie jak LOVI. Z aventu mam takie uspokajające, są duże i ciężkie. I mam tez soothie i mała wcale go nie chce :/ jest okropnie ciezki, ten 0-3 m-ce. Mam też soothie 3+ Ale jeszcze nie dawalam, może lżejszy będzie. Ogólnie moja zasypia ze smokiem i jak zasnie to wypluwa. I nie mam problemu z chwytaniem piersi po smoczku. Ogólnie też nie wybrzydza, który smoczek mam pod ręką ten jej daje.
Moja zasypia tylko na rękach. I czasami odloze do łóżeczka i za minutę znów muszę ja nosic.

Odnośnik do komentarza

Stosowalismy na kupki Biogaje, ale polecili nam tańszy odpowiednik "Osłonka", dodatkowo daje espumisan no ale o te kupki trzeba trochę powalczyć. Niby na KP kupki może nawet tydzień nie być, ale jak widzę jak się mała męczy...
Ma jakieś sadne dni - jak zasnie to na 5-10 minut maksymalnie... już powoli zaczynam wysiadac. Zasypianie po kąpieli też trwa... moje dziecko zadziwiająco mało śpi.
Jeśli chodzi o trzymanie główki to na rękach praktycznie sama już trzyma pionowo, wiadomo że jej się czasem na boki kiwie jeszcze. A jak leży na brzuszku to super trzyma, długo i dość wysoko, dziś się nawet na plecki przekrecila trzy razy. Ale nie wiem czy nie przypadkowo jej to wyszło ;) do leżenia na brzuszku musi mieć jednak humor i ochotę, bo inaczej to od razu jeczy. Dwa razy jak ja położyłam na brzuszku to zasnęła dosłownie w oka mgnieniu! A ile się napurkała wtedy!

Odnośnik do komentarza

Stosowalismy na kupki Biogaje, ale polecili nam tańszy odpowiednik "Osłonka", dodatkowo daje espumisan no ale o te kupki trzeba trochę powalczyć. Niby na KP kupki może nawet tydzień nie być, ale jak widzę jak się mała męczy...
Ma jakieś sadne dni - jak zasnie to na 5-10 minut maksymalnie... już powoli zaczynam wysiadac. Zasypianie po kąpieli też trwa... moje dziecko zadziwiająco mało śpi.
Jeśli chodzi o trzymanie główki to na rękach praktycznie sama już trzyma pionowo, wiadomo że jej się czasem na boki kiwie jeszcze. A jak leży na brzuszku to super trzyma, długo i dość wysoko, dziś się nawet na plecki przekrecila trzy razy. Ale nie wiem czy nie przypadkowo jej to wyszło ;) do leżenia na brzuszku musi mieć jednak humor i ochotę, bo inaczej to od razu jeczy. Dwa razy jak ja położyłam na brzuszku to zasnęła dosłownie w oka mgnieniu! A ile się napurkała wtedy!

Odnośnik do komentarza

W ogóle zastanawiam się czy to źle, że moja nie lubi leżeć na brzuszku a co dopiero mówić o przekręceniu się samej na plecki.. A ma juz skończone 2 miesiące. Może dlatego, że za rzadko ją kładę na brzuszek :/

A z tym zasypianiem w dzień tez mam to samo EmMadlen. 10 minut max śpi i się budzi. Jedynie na spacerze dłużej pośpi.

Odnośnik do komentarza
Gość Cukinkaa

My mamy smoczki z Lovi , polecam!!

Moja za to usypia tylko i wyłącznie w łóżeczku, nie dlatego że nie lubi na rękach tylko nie ma wyjścia :) Ja ją po prostu odkładam, daję smoka, buzi, głaskam po główce i zostawiam samą, względnie z włączonym dźwiękiem suszarki. Czasami jak kwęka to cichutko podchodzę, pogłaskam znowu po główce i zaraz odchodzę. Biedna ma z nami hardcore, ale za to w nocy mam spokój. Nakarmię, odkładam i obie od razu zasypiamy (ja chyba szybciej) :-D

Odnośnik do komentarza

Tak się wczoraj rozpisałam i ucielo mi post.

Ona współczuję Ci nocy.

My też mamy smoczki z lovi z tą małą otoczka i jestem zadowolona. Polecam je :)

Mój Tymek robi się ostatnio placzliwy może taki charakter będzie miał albo przez te problemy z brzuchem. W dzień to tylko na rękach by chciał. No i tak samo jak wasze malenstwa o spaniu nawet nie myśli, góra pół godzinki.

Po kąpieli kładę go do łóżeczka daje smoczek i szumia ( ja mam takiego osiolka z firmy zazu ma też funkcje cry sensor bardzo ładny a tańszy od oryginału ). No i on się kręci i kręci i w końcu zasypia sobie sam. W nocy budzi się na karmienia w sumie ostatnio tylko ok 5.00. Od urodzenia nie płacze tylko tak steka poje sobie zasypia to odkładam do łóżeczka czasami jak otworzy oczka to włącze szumisia i śpimy :)

http://www.suwaczki.com/tickers/n59y82c3277g4kar.png

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3ctgf6pi4mbf5m.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...