Skocz do zawartości
Forum

Październikowe mamusie 2016


AnAd

Rekomendowane odpowiedzi

Ela amnio miałam 19 kwietnia. We czwartek 5 maja dostałam telefon z poradni że mają mój wynik i na piątek miałam umówioną wizytę. U mnie minęło trochę ponad dwa tygodnie. Oczywiście położna powiedziała mi przez telefon że mam się nie martwić bo wynik jest dobry. Lekarz powiedział, że jeżeli w przyszłości będę planowała kolejną ciążę to te wartości pappa i bhcg będą skorygowane dla mnie i przyjęte za normę. Ela trzymam kciuki za Ciebie. Pamiętaj żeby dużo odpoczywać. Mi lekarz kazał wieczorem i rano przyjąć nospe i magnez przed amnio. później co 4 godziny nospa przez dwa dni.
U mnie już zaczęty 20 tydzień. W przyszłym tygodniu mam się zgłosić do szkoły rodzenia. I zacznę kompletować wyprawkę dla mojej księżniczki. Ale się rozpisałam ...
Miłego dnia Kobietki

Odnośnik do komentarza

Witam, ja już z rana poleciałam na wyniki żeby mieć świeże na dzisiejsza wizytę. Właśnie ha tez mam łożysko na przedniej ścianie a czułam ruchy bardzo wcześnie a teraz to już kopniaki są, sama niewiem od czego to zależy. Dodam jeszcze ze brzuszek mam spory ale narazie bardzo nisko i maluszek też jest nisko, mam nadzieje ze po 20 tygodniu się podniesie bo bardzo mi przeszkadza w zakładaniu butów ;)

Odnośnik do komentarza

WuKa super wiadomości - gratuluję i cieszę się że u Ciebie już po stresie.
Ela na pewno będzie dobrze i okaże się że i Twoja dzidzi jest zdrowiutka - trzymam za Was kciuki.
U mnie nic się nie zmieniło - codziennie bobo się wieści, kręci, wspina i szturcha - oczywiście tylko w momentach mojego nic-nierobienia (np. teraz kiedy jadę autobusem do pracy). Śmieszne to jest czasami :)
Dobrego dnia Mamusie!

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny Ja już po wizycie i wszystko w porządku, szyjka długa, wszystko zamknięte. Poprosiłam żeby posłuchać chociaż bicia serduszka z racji ze tych ruchów jeszcze nie czuję (mimo iż mam łożysko na tylnej ścianie). No i jest wszystko ok, dzidzia aktywna i dowiedziałam się że będzie chłopiec. Szkoda mi troszkę bo mam już dwóch synków i bardzo liczyłam na dziewczynkę, no ale widocznie jest mi dane zostać mamą "trzech muszkieterów" ;).

Odnośnik do komentarza
Gość WawAnia

Kamama - super, że same dobre wieści :) tak jestem ciekawa, bo napisałaś, że poprosiłaś, żeby zobaczyć maluszka i posłuchać serducha, czyli normalnie lekarz nie robiłby Ci usg? jestem ciekawa jak lekarze do tego podchodzą, bo są różne szkoły :) moja robi co wizytę usg, ale np jak jest to wizyta krótko po/przed prenatalnymi czy połówkowymi, to robi krótkie, żeby tylko zajrzeć do maluszka :) z kolei moja kumpela miała na razie tylko dwa i teraz kolejne dopiero pod koniec ciąży.

Który to u Ciebie już tydzień?

Odnośnik do komentarza

WawAnia moja lekarka ostatnio robiła mi jak miałam 8tc ale miałam prenatalne 5tyg temu i będę mieć II prenatalne za 3tyg więc tylko zajrzała do maluszka. A np w poprzednich ciążach jak chodziłam prywatnie (teraz chodzę na NFZ) to miałam często robione, chociaż narzekać nie mogę bo mam super fajna lekarkę i nie robi mi problemów jak chciałam się uspokoić. Ja mam 16+3 czyli 17tc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość WawAnia

Fajnie, że nie miała problemu z tym, żeby zrobić Ci usg :) ja też chodzę na nfz :) usg mam co wizytę, a u mojej lekarki w sumie byłam na razie 3 razy. Miałam wizytę potwierdzającą ciążę w 6 tygodniu, potem byłam w 9, żeby posłuchać serduszka i w 15 tygodniu :) w między czasie w 13 tygodniu miałam prenatalne w poradni :) teraz idę 18 maja do mojej, a już 24 maja na połówkowe do poradni, więc w krótkim czasie zobaczę maleństwo dwa razy :) już się doczekać nie mogę, tym bardziej, że to jednak 5tyg różnicy, więc na pewno maluch będzie duuużo większy :) u mnie za chwilę już 20 tydzień :)

Odnośnik do komentarza

ja mam usg na każdej wizycie, ale tylko dlatego, że chodzę prywatnie. na nfz lekarze robią 2-3 razy. chyba, że coś się dzieje. jutro mam wizytę i może maleństwo pokaże sie w pełnej krasie. liczę, że dowiem się jaka płeć.
super dziewczyny że u Was wszystko ok. oby tak dalej :)

http://www.suwaczki.com/tickers/1usadf9h5fcv095m.png

Odnośnik do komentarza

Hejka ;)
Ja dzisiaj sie umowilam na usg oczywiscie prywatnie bo czekac az moj lekarz mi da to nie chce ;)
No wiec m0ze 23 maja sie dowiem co mam w brzuszku ;)
jak narazie to wiem ze to straszna wiercipieta ;) dzisiaj rano az sie przebudzilam tak dzidzka skakała ;) przewaznie ma energie wieczorami ale dzisiaj wyjatkowo rano ;) no a zaraz po usg mam 24 maja wizyte u swojego gin ;)
Przynajmniej jak sie malenstwo wierci to sie nie martwie i wiem ze wszystko okej ;)
pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza

Jak to dobrze, że tyle tu dobrych wiadomości :)

Widzę, że nie tylko ja tak mam, że 2 tygodnie po wizycie jest ok, ale po 2 tygodniach już zamartwianie się. Wszyscy mnie tylko opieprzają, że mam się nie stresować.

Dziś byliśmy na wizycie, wszystko w porządku, małej nic między nóżkami nie wyrosło, rośnie zdrowo :D

https://www.suwaczki.com/tickers/tb73upjylafx9tq5.png

https://www.suwaczki.com/tickers/o148o7es9dq5u92p.png

Odnośnik do komentarza

Hej ja tez już pi wizycie, wszystko ok, lekarz potwierdził iż będzie to synek następna wizyta za trzy tygodnie to będzie mi robił połówkowe. A trzy dni pózniej będę miała drugie prenatalne wiec bede mogła sobie porównać oba usg.BrUszek urósł mi duży nawet lekarz się śmiał ale na szczęście na wadze nic nie przybyło ;)

Odnośnik do komentarza

Bardzo się cieszę, że u Was też dobre wiadomości ☺
Ja byłam spokojna przez tydzień po wizycie a później zaczynałam świrować. Mąż kazał mi się uspokoić, a ja oczywiście nerwus i płacz. Kupił mi detektor tętna i używałam go tak raz na 4-5 dni, dzięki temu byłam spokojniesza. Teraz czuję już ruchy córeczki więc jest super.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...