Skocz do zawartości
Forum

Październikowe mamusie 2016


AnAd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kochane! ;)
Wczorajszy dzien jak i piekna pogode wykorzystalam na maly rodzinny wyjazd do niedalekiego zoo, dzisiaj znowu pogoda zaskakuje ;) oby bylo tego sloneczka juz teraz coraz wiecej. ;)
w piatek mam wkoncu to upraagnione usg przekladane juz dwa razy :(
Mam nadzieje ze wszystko w porzadku z malenstwem ;)
Cale szczescie ze wrocil juz do mnie apetyt i lenistwo sie troszeczke zmniejszylo ;)
Trzeba wykorzystac pogode na pranie ;)

Odnośnik do komentarza

Pisałam już kilka postów temu, że koniec mdłości i wymiotów wraz z pierwszym trymestrem to bajka. Trwają zazwyczaj do 20 tygodnia a wymioty najczęsciej właśnie zaczynają się dopiero na przełomie I i II trymestru ustępują gdzieś 20/21 tydzaień.

Odnośnik do komentarza
Gość marika_89

Imię Walenty? Ludzie skąd Wy bierzecie takie imiona? Czy tak trudno nazwac dziecko po ludzku? Żeby nie było wyśmiewane od najmłodszych lat i żeby mu nie dokuczali. Zobaczcie jakie teraz są dzieciaki w szkołach i co się dzieje a tu jeszcze dokładac swojemu dziecku takie imię! Jest mnóstwo ładnych imion, normalnych. Skąd ludzie wpadają na takie pomysły, zeby dawać coś takiego jak Walenty, Bożydar, Gabryś czy Gniewomir masakra!!!

Odnośnik do komentarza

ja mam wizytę 12 kwietnia i też już nie mogę się doczekać :) a co do imienia to każde jest najpiękniejsze, chyba, że ma się na pieńku z sąsiadami :) u mnie sąsiadom urodziła się córa, dali na imię Roksana, imię jak imię, nie minęły dwa tygodnie jak sąsiadka obok kupiła psa i też nazwała go roksana, a że był wredny i głośny to imię przestało być takie fajne :D

http://www.suwaczki.com/tickers/1usadf9h5fcv095m.png

Odnośnik do komentarza

Witam, ja już po badaniach prenaralnych, synek zdrowy rośnie dobrze wszystkie pomiary ok, wyniki testu pappa odbieram za tydzień. Mały troszkę był leniwy i musiałam dwa razy wchodzić na usg po spacerach zamiast pokazać drugi profil stanął na głowie ;) Mam nagraną płytkę efekty niesamowite :) Co do imion to każdy niech nadaje takie jak chce i niewiedzę powodu aby ktoś krytykował nasz wybór ;)

Odnośnik do komentarza

Witajcie!
U mnie 12 tydz i póki co z małymi mdłościami, ale bez wymiotów :) Prenatalne mam 14go. Nie biorę żadnych witamin, bo łykam euthyrox i jodit- nie mogę dostać witamin bez jodu. 8go mam endokrynologa, może pozwoli uzupełniać jod w witaminach....
Martwi mnie trochę podejście mojego gina do kwasu foliowego. Łykam Inofolic- jedna saszetka to tylko połowa zalecanej ciężarnym dawki.... Ponoć ten drugi składnik wpływa na wchłanialność i dlatego wystarcza mniejsza dawka. Ktoś ma jakieś doświadczenia w tym temacie?
Pozdrawiam!

http://www.suwaczki.com/tickers/3jgxhqvk5brxo5cj.png

Odnośnik do komentarza

Ogólnie to kwas foliowy ma najwieksze znaczenie tak naprawdę przed zajściem w ciążę oraz na samym jej początku, kiedy rozwija się układ nerwowy, bo właśnie na prawidłowy rozwój układu nerwowego głównie kwas foliowy wpływa.
Nikt nie krytykuje imion, koleżanka zapytala co myślimy, więc każda odpowiedziała zgodnie z tym co mysli. Także nie rozumiem teraz pretensji. Ile nas tu jest, tyle opinii ☺

Odnośnik do komentarza
Gość marika_89

swistak pytałaś o opinię i otrzymałaś odpowiedź. Imię Walenty może w czasach Twojego Dziadka się przyjęło, ale jak na te czasy to niestety krzywda dla dziecka.
Tak jak to drugie imię Salomea- przecież wszyscy wołaliby na taką dziewczynę "salmonella". Nie miałaby normalnego życia. Rozumiem, że rodzice mają jakieś dziwaczne upodobania, ale trzeba przede wszystkim patrzeć na to, że to dziecko będzie to imię nosiło i powinno być to imię, którego przede wszystkim nie będzie się wstydziło i nie będzie na każdym kroku wyśmiewane.

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny! Postanowiłam do Was dołączyć. Termin mam na ok 21 października, jestem w 12tc. Mam już dwóch synków. Też bardzo się denerwuje czy będzie ok, mam za sobą jedno poronienie (między chłopcami) a drugi synek urodził się 2mies wcześniej. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze,jest zdrowym, rezolutnym chłopcem ale obawy zostały... Staram się jednak być dobrej myśli i się nie denerwować. Jednak pomimo starań nerwy są bo mam w Tym tygodniu badania prenatalne i choć staram się myśleć pozytywnie, boję się...

Odnośnik do komentarza

marika_89 Mylisz się. Jestem nauczycielem w szkole podstawowej, uczę dzieci od 1 klasy do 6. Czasy wyśmiewania się z imion dawno minęły. Mając teraz w klasie zarówno Jessicę, Alana, jak i Zosię czy Antoniego nie zauważyłam, by komukolwiek z tego powodu było źle. Częściej dochodzi do dokuczania z powodu braku telefonu komórkowego czy tabletu a nie imienia. Wszystko kwestia wychowania ;)
Jeśli będę miała syna będzie miał na imię Wincenty Tadeusz- po pradziadku (od taty) i dziadku (od mamy). Imienia dla dziewczynki jeszcze nie mamy- też będzie tradycyjne (Marysia, Hania, Zosia)

Odnośnik do komentarza

Tak sobie czytam forum i widzę że niektóre z Was miały badania prenatalne, czy moglibyście napisać jak one wyglądają, ile się czeka na wynik itp, bardzo się nimi denerwuje. To moje 3 dziecko Ale pierwszy raz będę mieć robione. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Mi niestety tez jeszcze mdlosci i wymioty nie minely chociaz moge juz jesc w miare normalnie . Pogodaaa cudowna wiec trzeba korzystac poki jest troszke słoneczka ;) Badania prenatlane trwaja cos do 30 min i wyglada to jak usg tylko ,ze np u mnie pokazywał mi dzieciatko w 3D a reszte parametrow itp sobie lekarz spisuje sprawdza czy dziecko ma nosek i kosc czołowa(nie pamietam dokladnie nazwy) i mowi odrazu czy wszystko jest dobrze no chyba ze cos nie tak to wtedy robi jakies dodatkowe . Ja mam wizyte u endokrynologa w czwartek ! Czy czujecie juz ruchy dziecka ? Ja mam prawie 15 tydz i zdaje mi sie ze te pekajace babelki wieczorem to moja mala wiercipietka ;) ale zapytam lekarza . A teraz uciekam do bank gdyz pojawily sie nowe plany i chcemy starac sie o kredyt na budowe domu w MDM ktoś moze korzysta?

http://www.suwaczki.com/tickers/thgfxzkr4oowo0fg.png

Odnośnik do komentarza

~Kamama
Tak sobie czytam forum i widzę że niektóre z Was miały badania prenatalne, czy moglibyście napisać jak one wyglądają, ile się czeka na wynik itp, bardzo się nimi denerwuje. To moje 3 dziecko Ale pierwszy raz będę mieć robione. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Badania prenatalne w różnych tego typu poradniach wyglądają różnie. U mnie całość rozpoczyna się od pobrania krwi, następnie konsultacji u genetyka (pani genetyk zadała mi milion pytań), a zakończyło się wszystko badaniem usg. Badanie usg, w zależności od sprzętu, ja miałam w 4d. Dziecko jest dokładnie obmierzone i sprawdzone czy wszystko jest okej :) Po dwóch tygodniach od badań mam konsultację z genetykiem, bo będą wyniki krwi, czyli u mnie to już w czwartek :)

Wydaje mi się także, że dużo zależy od powodu, jaki masz wpisany na skierowaniu.

Odnośnik do komentarza

Dagmarcia
Mi niestety tez jeszcze mdlosci i wymioty nie minely chociaz moge juz jesc w miare normalnie . Pogodaaa cudowna wiec trzeba korzystac poki jest troszke słoneczka ;) Badania prenatlane trwaja cos do 30 min i wyglada to jak usg tylko ,ze np u mnie pokazywał mi dzieciatko w 3D a reszte parametrow itp sobie lekarz spisuje sprawdza czy dziecko ma nosek i kosc czołowa(nie pamietam dokladnie nazwy) i mowi odrazu czy wszystko jest dobrze no chyba ze cos nie tak to wtedy robi jakies dodatkowe . Ja mam wizyte u endokrynologa w czwartek ! Czy czujecie juz ruchy dziecka ? Ja mam prawie 15 tydz i zdaje mi sie ze te pekajace babelki wieczorem to moja mala wiercipietka ;) ale zapytam lekarza . A teraz uciekam do bank gdyz pojawily sie nowe plany i chcemy starac sie o kredyt na budowe domu w MDM ktoś moze korzysta?

Dagmarcia, chyba jesteśmy an tym samym etapie. Na kiedy masz termin porodu? :)

Co do MDM czyli jak się domyślam Mieszkanie dla Młodych,z tego co wiem, to juz dotacje w tym projekcie się skończyły

Odnośnik do komentarza

Hejka. Jakiś czas się nie odzywałam bo jakoś nastrój nie taki był. Dzisiaj miałam wizytę u gin. Mimo, że krwiak jeszcze jest to jestem bardzo spokojna. Ostatnio miał 4cm a dzisiaj 2cm i cały zorganizowany jest. Pani dr powiedziała, że maleństwo silne jest i ma się bardzo dobrze.A dla mnie jest pełna podziwu, że dałam radę. W pt mam badania prenatalne ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/860ii09kmx2pfj66.png

Odnośnik do komentarza

Co do MDM to większość banków już wstrzymała przyjmowanie wniosków. A poza tym program ma sporo luk i ja kupując mieszkanie zrezygnowałam z niego bo był nieopłacalny. Polecam najlepiej pójść do doradcy który ma w swojej ofercie kilka banków i może porównać.
ona1981 widzisz wszystko idzie w dobrym kierunku. powodzenia na badaniach prenatalnych.
A co do ruchów to ja jeszcze nie czuje. a moze czuje i nie wiem, że to to ;) a tak serio to czasami jak się ułoże w jakiejś pozycji to czuje dziwne kłucia zmienię pozycję i jest ok

http://www.suwaczki.com/tickers/1usadf9h5fcv095m.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...