Skocz do zawartości
Forum

Październikowe mamusie 2016


AnAd

Rekomendowane odpowiedzi

Tekst linka
Dziewczyny, taki artykuł, ku przestrodze.

Ja jestem zszokowana, niby od jakiegoś czasu staram sie robić zakupy bardziej świadomie, uczę sie czytać etykiety i skład ale czegoś takiego, po firmie znanej i myślałabym ze cenionej jeśli chodzi o żywienie dzieci, sie nie spodziewałam!!
Czytajmy etykiety bo można niezle świństwo dziecku dać wierząc ze sie robi dobrze :(

Październikówka '16 i '18 :)

Odnośnik do komentarza

Bajka super ,ze podzielilas się tym niepokojacym odkryciem. Moja siostra swojemu synkowi notorycznie to podaje ,muszę ją ostrzec . Ja zaś jestem raczej przezorna i odkąd mała zaczęła mieć rozszerzana dietę to przygotowuje jej wszystko sama . Dzięki czemu wiem co dostaje moje dziecko . Zamiast słodkich kaszekvwolę zrobić jej zwykłą kaszę manna z powidłami od babci (która robi je z minimalną ilością dodatków specjalnie dla wnusi) ,tak więc dzięki temu mam pełną kontrolę . Niestety nie zawsze mamusie mają czas na to i dają gotowe słoiczki czy inne dania . Każdy robi jak uważa . Jednakże dobrze aby wszystkie mamusie i przyszłe także przeczytaly ten artykuł

Odnośnik do komentarza

Wracam od lekarza. Wszystko jest w najlepszym porządku, pikawka bije jak należy a jak zobaczyłam jak maluszek wierzga nogami to prawie się poryczałam ze szczęścia! Co za widok. Mały człowieczek ma już 4,29 cm i prawie wszystko na swoim miejscu, małe rączki, widziałam malutki kręgosłupik no i te cudowne nogi roztańczone...Ach, jestem szczęśliwa!!!

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz2n0aaasno3xk.png

Odnośnik do komentarza

Ela27 ja w I i II trymestrze mam prenatalne bezpłatne z racji tego, że 35 lat skończyłam. Gdybym chciała zrobić w III trymestrze to koszt 220 zł. Fajną ofertę dla kobiet w ciąży mają tam gdzie będę robiła. Po drugim badaniu mogę sobie wybrać zabieg kosmetyczny o wartości 150zł. A gdybym się zdecydowała na trzecie badanie to po porodzie zabieg laserowego usuwania rozstępów gratis bym miała.

http://www.suwaczki.com/tickers/860ii09kmx2pfj66.png

Odnośnik do komentarza

witam z rana. znowu zaczęły się bezsenne noce :( po ostatniej wizycie czuję delikatny niesmak. nawet próbowałam zmienić lekarza ale to ciężki temat. "Szefa pacjentek nie przejmujemy". A może ja wyolbrzymiam sprawę? Wizyta (prywatna) trwała max 10 minut, badanie usg w 12 tc moze z 2 minuty, nie mam nic wpisane z badania usg do karty, na pytanie o usg 3d/4d usłyszałam, że to niepotrzebna fanaberia, na pytanie czy jedna jedna fasolka czy dwie odpowiedział, że "jedna ale to przecież lepiej...". Jako ginekolog był świetny, po poronieniu też zajął się mną fachowo, a teraz mam wrażenie że chodzi tylko o kasę. CO o tym sądzicie?

http://www.suwaczki.com/tickers/1usadf9h5fcv095m.png

Odnośnik do komentarza

Oprocz komfortu psychicznego marki mysle ze liczy się przede wszystkim jakim lekarz jest specjalistą i jakie ma opinie. Moje wizyty tez są krótkie, USG krótkie, ale jak słyszę że wszystko jest w porządku, to to mi wystarcza, bo to dla mnie najwazniejsze. Jeśli jednak nie czujesz się komfortowo ani trochę i to uczucie przeklada się na dziecko, to może faktycznie rozejrzyj się za kimś innym.
Ja się stresuje teraz badaniami prenatalnymi, poczytałam trochę niezbyt miłych opinii nt lekarza który będzie mi je wykonywał, głównie chodzi o to, że jestem z tych bardziej puszystych i wczoraj na wizycie mój lekarz robił USG przez pochwe i wszystko ładnie widać no i chciał sprawdzic jak to będzie przez brzuch no i nie najlepiej, dlatego też umowil mnie na najpozniejszy możliwy termin czyli połowę 14 tc. I w każdym bądź razie lekarz i którego będę robić te prenatalne wykonał pacjentce takiej bardziej puszystej badanie przez brzuch, na tym oparl niepokojaca diagnozę, i jeszcze błędna jak się później okazało (na szczescie). I na sama myśl o tym wszystkim az wczoraj nie mogłam zasnąć

Odnośnik do komentarza

Dzis tak piekna pogoda ze odpuszczam sobie urlopowe sprztanie zostawiam adasia w domu i idziemy na plac zabaw moze tylko jedno okno umyje w kuchni ale to takie ze jak usiade na blat to nawet rak za bardzo podnosic nie musze a moj dzis ma mi pomoc reszte a jaka.u was pogoda i nastroje a dzis jeszcze babski wieczor wiec zapowiada sie ciekawi choc szkoda ze bezalkoholowo bo gin.z tonikiem bym wypila:)

http://www.suwaczki.com/tickers/rfxggzu3669b7w6v.png

Odnośnik do komentarza

Witam, u mnie ten tydzień tragedia nieruszyłam nawet palcem w domu a tu zaraz święta :( Cały czas wymioty do tego uporczywy kaszel przez który tez wymiotuję, nawet niemiałam siły iść wczoraj na wywiadówki do dzieci. Przez te złe smopoczucie nic mnie nie cieszy a na dzieci mocniej się denerwuje aż sama jestem na siebie zła :(

Odnośnik do komentarza

Cześć wszystkim!! Wczoraj byłam na badaniu, które miałam mieć za tydzień ale grzyb się przyplątał i musieliśmy przyśpieszyć.. dzieciak pięknie się rozwija.. Nóżki, rączki są. Serduszko ładnie bije, jestem mega szczęśliwa!! :D jestem w 11t5d ale z badania wyszło że mała jest duża na 12t i ma prawie 5cm i dlatego już miałam to badanie. przyzierność karkowa NT-1,3. kość nosowa widoczna - czyli wszystko dobrze. Na dalsze badania nie jestem kierowana bo nie ma takiej potrzeby. Kamień z serca... Następna wizyta dopiero w połowie kwietnia. Wrzuciłam w końcu na luzzz :) Trzymam za wasze Maleństwa kciuki.. U mnie za oknem słoneczko ale temp na minusie ... lece z psami na spacer. Trzymajcie się Wszystkie ..

Odnośnik do komentarza

EmMadlen Ty pisałaś ze będziesz miała robione badania prenatalne w jasmedica? tak mi się cos kojarzy bo ja tez i do chudzinek nie należę ales mnie zestresowała ;p choć miała robione tak jakieś czas temu badania moja kumpela (chudzinka) i miała najpierw dopochwowo a potem przez brzuch
zobaczymy co będzie bo najpierw mam wizytę u swojej 21.03 a potem 23.03 prenatalne bo pewnie już mi przez brzuch będzie robić

http://www.suwaczki.com/tickers/rfxggzu3669b7w6v.png

Odnośnik do komentarza

Hej,
Ja już na L4 jestem i powiem Wam, że gdy mam wolne jestem bardziej zmęczona niż jak chodziłam do pracy :) U mnie wszystko w porządku, 29 mam badania prenatalne i tez się trochę obawiam, może przez to że za dużo czytałam. Wydaje mi się, że jakbym tyle nie czytała to bym byla spokojniejsza.. A usg prenatalne może też można dopochwowo zrobić czy tylko przez brzuch? Czytałam ze na dopochwowo więcej szczegółów widać..
Dziś zapowiada się fajny dzień bo idę w odwiedziny do 7 dniowego bobasa jako dobra ciocia :)) Może czegoś się nauczę bo ja to zielona jestem.
EmMadlen nie stresuje się ta wizyta , lekarzowi tez powinno zależeć aby jak najwięcej zobaczyć. Swoją drogą to późno masz te badanie, ka mam w 12 tygodniu ponieważ jakby było coś nie tak to mogę powtórzyć badanie jeszcze.
Madziorek ja ostatnio na browara miałam ochotę :) do mocniejszych trunków mnie nie ciągnie. Koleżanka mówi ze bezalkoholowe piwo piła w ciąży ale ja się raczej nie odważne, tam też troszkę jest %

Odnośnik do komentarza
Gość Niuniaczu

Dzien dobry dziewczyny. Podczytuje Was systematycznie,natomiast jakos ostatnio małe checi na udzielanie sie. Powiedzcie jak sie czujecie,u mnie apetyt nadal liczy,i caly czas jestem jakas zestresowana, chyba z tego powodu ze malo jem i chudne. 9tc.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...