Skocz do zawartości
Forum

Październikowe mamusie 2016


AnAd

Rekomendowane odpowiedzi

Ja ostatnio myslalam że objawy ustąpiły. Ale kiedy mój luby smazyl sobie jakieś nieskończenie to wyszlam z kuchni szybciej niż do niej weszłam :)

W ogóle to straszny Płaczek się ze mnie zrobił, rycze przy byle okazji :(

Też tak macie?

wczoraj byłam na warsztatach dla kobiet w ciąży organizowanych przez Mamo to ja. Bardzo fajna sprawą można się dowiedzieć kilku danych rzeczy.

Odnośnik do komentarza

Camille
Ja ostatnio myslalam że objawy ustąpiły. Ale kiedy mój luby smazyl sobie jakieś nieskończenie to wyszlam z kuchni szybciej niż do niej weszłam :)

W ogóle to straszny Płaczek się ze mnie zrobił, rycze przy byle okazji :(

Też tak macie?

wczoraj byłam na warsztatach dla kobiet w ciąży organizowanych przez Mamo to ja. Bardzo fajna sprawą można się dowiedzieć kilku danych rzeczy.

A jakie tematy były na "Mamo to ja"? Zapisałam się na nie we Wrocławiu, ale dopiero w maju. Słyszałam opinie, że jest tam mało merytoryki a głównie wciskanie produktów sponsorów. A Ty jakie masz wrażenia?

Odnośnik do komentarza

Zrzeda - nie ma co ludzic się że na darmowych warsztatach nie będzie product placementu :) niestety ktoś to finansuje. Wiedziałam że będą konkretne marki i całkowicie wylaczylam się na logotypy, nazwy itd. Sluchalam tylko tego co mnie interesowało. O karmieniu, diecie, pielęgnacji niemowląt, szczepienia itd. Najlepsza była pani od pielęgnacji niemowląt. Położona. Niesamowicie ciepła osoba z duży poczuciem humoru. W ogóle mi nie przeszkadzało że podczas pokazywania jak kąpać malucha używała kosmetyków jednej że bardziej znanych marek (tej od której nie będzie więcej łez :) ) skupilam się na technice, na tym jak ona to robi.

Ja polecam. Warsztaty są w danych godzinach, akurat zdążyłam wyjść z pracy i poleciałam na warsztaty. Są darmowe. Zawsze czegoś się człowiek nauczył :)

Ps. I w życiu nie widziałam tylu kobiet w ciąży :P

Odnośnik do komentarza

Byłam wczoraj na wizycie u gina. Wszystko jest super, wyniki mam dobre.
Powiedziałam jednak, że chciałabym by zrobił mi usg, bo się denerwuję. Na pytanie "dlaczego?", powiedziałam Mu o tych niebijących serduszkach, o których czytałam w sieci, itp., itd. USG zrobił, ale ochrzanił mnie, heh.

Dziewczyny! Mamy wpływ na to, czy dziecko będzie pogodne i radosne, czy będzie nerwuskiem- dlatego ważne byśmy w ciąży nie dostarczały sobie stresów, a nastawiały się pozytywnie i relaksowały. Powinnyśmy być wypoczęte, dotlenione (dużo spacerów) i dobrze odżywione (różnorodna dieta, więcej warzyw niż owoców, żadnych używek). Ważne, by ciąża była przyjemnym, pozytywnym czasem- dlatego wielu lekarzy mówi, że gorzej na dzidzię wpływa smutna mama z poczuciem zaniedbania niż ta która, ufarbowała włosy (oczywiście z rozsądkiem ;))

Dlatego nie martwcie się na zapas- dzidzia czuje Wasze nerwy. Myślcie pozytywnie :))

A z innej beczki: chodzicie na jakieś ćwiczenia dla babeczek w ciąży? U nas jest aqua aerobic i pilates. Po świętach planuję zacząć.

Odnośnik do komentarza

Camille
Ja cwicze normalnie. Chodze na siłownię, cwicze w domu. Zmieniszylam tylko wagę hantli z którymi cwicze na 2 kg :)

A i tak mimo ćwiczeń pojawił mi się okropny celulit :(

Zmienia się gospodarka wodna- nie ma co się dziwić ;) U mnie był większy a teraz z lekka zanikł, ale to chyba dlatego, że się te dziury uzupełniły, hehe

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, zeby nie bylo ze tylko marudze. Dzis mam fantastyczny dzien. Czuje sie swietnie. Jestem wyspana i wypoczeta i dzis poraz pierwszy nie wstałam ze wzgledu na wymioty a dlatego ze bylam glodna :) zjadlam sobie jajecznice na masle. W koncu :) zaraz powiesze pranko i uciekam na godzinke na spacer z mlodsza siostra. Milego dnia mamusie

Odnośnik do komentarza

Misiam
Dziewczyny, zeby nie bylo ze tylko marudze. Dzis mam fantastyczny dzien. Czuje sie swietnie. Jestem wyspana i wypoczeta i dzis poraz pierwszy nie wstałam ze wzgledu na wymioty a dlatego ze bylam glodna :) zjadlam sobie jajecznice na masle. W koncu :) zaraz powiesze pranko i uciekam na godzinke na spacer z mlodsza siostra. Milego dnia mamusie

Tak trzymaj!

Zajrzyjcie jeszcze dziewczyny na warsztaty Świadoma Mama- też ponoć ciekawe zajęcia prowadzą w różnych miejscach w Polsce.

Odnośnik do komentarza

Dzis pogoda przepiekna wiec wybrałam sie na długi spacerek z psem ;) Trzeba korzystac bo podobno jutro ma padac snieg :( Juz w poniedziałek mam badania prenatalne tak sie ciesze !:)
Mnie lekarz tez ochrzanil ostatnio na wizycie ,ze chce usg ale je zrobił.. Powiedział ,ze to nie zdrowe ... Ale jak innaczej wiedziec czy dzidzia sie rusza ? Widziałam jak kopie nóżkami ale jakos USG u nas jest okropna ;/ bynajmniej mi sie tak zdaje i mam zamiar wybrac sie w pozniejszych miesiacach prywatnie ;) Dołaczam Wam zdjecie mojego brzuszka wczoraj wieczorem po duuuzej kolacji ;)

monthly_2016_03/pazdziernikowe-mamusie-2016_45245.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/thgfxzkr4oowo0fg.png

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkich :-)

Cieszę się że znalazłam ta grupę. Po pierwszym usg pani dr powiedziała że termin wypada na 24 października. Dziś byłam na drugim usg ze względu na poniedziałkowe plamienie (pierwsza ciążę poronilam, więc jestem teraz przezorna) i pan dr stwierdził że ciąża wygląda na 7,5 tygodnia. Maleństwo ma 14,2 mm. Serducho wali mu strasznie szybko bo 174/min ale podobno może się tak dziać. Co Wy o tym myślicie? Pozdrawiam :-)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3gzu31t2ksoh6.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny. Śledzę wasze forum, choć rzadko sama się udzielam. Mam do was pytanie, może będziecie mogły mi pomóc. Jestem w drugiej ciąży, mój mały rozrabiaka ma prawie dwa lata, mam straszne migreny i wymiotuje przez cały dzień (dzieje się tak z dwa razy na tydzień) myślałam, że z czasem mi to przejdzie ale nie widzę poprawy. Wiecie może jak mogłabym się ratować?

http://www.suwaczki.com/tickers/n59y82c3277g4kar.png

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3ctgf6pi4mbf5m.png

Odnośnik do komentarza
Gość Niuniaczu

Miśka generalnie na wymioty witamina b6 pomaga,ponoć.Ja nie zauwazylam wiekszej poprawy.Ale niedawno trafilam na ciekawy artykul o ludziach ktorych meczyla straszna migrena,leki nie pomagaly,lekarze patrzyli jak na kosmitow. I wyleczyli się z migreny duzymi dawkami MAGNEZU (co ciezko przedawkowac). Ja aktualnie mam polecony przezg gin MAGNELLE jest to chelatowy magnez+wit b6 przeznaczona dla kobiet w ciąży. Moze warto sprobowac,np 2 tabletki dziennie.standard to jedna.Ja ostatnio po wymiotach pilan elektrolity z woda,tez troche stawia na nogi :-)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...