Skocz do zawartości
Forum

Październikowe mamusie 2016


AnAd

Rekomendowane odpowiedzi

Misia1994 - moja znajoma tez tak robila. Nieco ponaf miesiecznej corce dawalam 180ml, nie za kazdym razem Mala wszystko zjadala, no ale tyle dawala. Ja jej mówiłam ze ostro przesadza ale nie sluchala. Ale jak dostała opierdziel u pediatry i ta kazala zmniejszyc dawki to byl placz i lament bo przecież dziecko tyle chce. No ale tak nie mozna... no i w efekcie zjechała ze 180ml do 120ml ale bylo ciezko. Teraz Mala ma juz ponad pol roku, wiec ma dietę rozszerzana to mleka chce coraz mniej :)

Ona1981 - moja Zoska sie tarmosi jak zasypia w kazda strone ale sie nie odkrywa. Alr moze dlatego, ze ma nnaprawdę duza kolderke i nawet jak sie kreci to sie nie odkryje :)

Odnośnik do komentarza

Ja kładę spać w spiworku takim zakladanym na ramiona, to się nie odkrywa. Tylko muszę stosować fortel. Po nakarmieniu z jednej piersi odkładam Manke do łóżeczka, ubieram spiworek i z drugiej karmię już w spiworku, bo nie dałabym rady jej odłożyć bez pobudki. Teraz to już może mniej istotne, ale wcześniej mieliśmy problem z ustawieniem dla niej odpowiedniej temperatury, bo palimy w piecu i albo się pokój błyskawicznie nagrzewal, albo mocno temperatura spadała i mała by zmarzla. Teraz mąż kupił taki czujnik do kaloryfery, na którym ustawia się temperaturę i on sam tego pilnuje. Nie wiedziałam nawet, że coś takiego istnieje. Fajna sprawa, jak ktoś ma z tym problem.

https://www.suwaczki.com/tickers/dqprcwa1b4boyvr1.png
https://www.suwaczki.com/tickers/dqprl6d8z12sg2tu.png

Odnośnik do komentarza

Moja się nie wykopuje co ciekawe bo normalnie strasznie kopie. MaZos u nas tak samo, rączki też musza być odkryte w efekcie jest przykryta tylko trochę powyżej pasa. Zastanawiam się, bo my śpimy zima pod mega gruba puchowa kołdrą (prezent więc nie wybrzydzamy) a ona pod cienką kołderką - mam nadzieje, że nie jest jej zimno (karczek ma ciepły)... ja też przykrywam się pod nos a mój m do klatki.

http://www.suwaczki.com/tickers/n59yrl68dqgxhmxw.png
https://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e3ksigskn1n.png

Odnośnik do komentarza

Hej :( niech się skończy ta sesja bo padam na twarz. Wczoraj miałam znowu awanturę, prawdopodobnie ból brzuszka.. :(
Zła jestem że Mojego nie ma. Nie moge powiedzięć słuchaj weź Go na godzinkę to się przespie..zreszta.. I tak bym siedziała przy komputerze..
U Nas też zimne nóżki i rączki. Zakładam rajstopki i mega grube skarpety i dalej zimne, a co dziwne spocone.
Mam dziś depresyjny dzień znowu. Poprosiłam mamę żeby posiedziała z Franusiem to podjadę do sklepu, i nie było mnie godzinę bo miałam głupia potrzebę się po prostu przejechać samochodem.. Takie mam czasem fisie :) nie wiem czemu ale uspokaja mnie jazda. Wcześniej jak się z Moim kłócilam a nie było jeszcze Malego to wsiadalam w samochód :)
Franus zasnął 30min temu ale budzi się ciągle i ciężko oddycha.. Pewnie znowu będzie ciężka noc.
Cukinka Twoja Pola to jakiś dzieciowy ideał że od 17 śpi :p Mojego muszę trzymać do 20 z kapaniem bo jak się kapie wcześniej to się często budzi :)

Odnośnik do komentarza

Cukinka - a probowalas nie pozwoli jej spac tak 2h przed kapiela i wtedy butla ? Mysle ze spokojnie by zasnela przy jedzeniu, pewnie i 150ml by starczylo :) ,no chybs ze jest egzemplarzem spoza normy :D bo moja swoja butle na noc to czasem i 30min potrafi jeść :D

Odnośnik do komentarza

Ale Wy macie dobrze, U Nas idziemy spac o 21, pierwsza pobudka 24-1, potem 3-4 i czesto sie budzi okolo 6 tak zeby smoczka wlozyc i dalej do 8:30. A Moj chyba starszy, wiec powinien sie juz budzic mniej.. :) No ale.. i tak sie ciesze bo jak slyszalam od kolezanki ze jej synek plakal DO 6 MSC PRAKTYCZNIE CALY CZAS??? Spal przy cycu i ona na siedzaco.. To ja mam grzeczne dziecko..
A co do dietki to My juz marchewke, ziemniaczka raz, zupke jarzynowa Mu dalam tez raz, byla tam marchew ziemniak i pora troszke. Soki marchwiowe tak pokochal ze czasem zamiast mleka je pije normalnie ze trzy razy 120 ml dziennie . Musze to jakos odkrecic bo wody nie chce juz pic..
No i kaszki czasem. Nie wiedzialam ze brokula mozna dac tez. :)
Ale z kazdym nowym produktem czekalam z tydzien na efekty i nic sie nie dzialo. Bo juz zaczelam sie zastanawiac ze moze ta awantura od picia na umor tych sokow marchwiowych... (ale rozcienczalam je z woda pol na pol).
Ja kawa i sie biore za szkole.. :/
Milego dnia :)

monthly_2017_02/pazdziernikowe-mamusie-2016_54838.jpg

Odnośnik do komentarza

Totek - tez podobnie kładę Mała, bo o 21:30 :) w sumie zastanawiałam sie czy nir kłaść jej szybciej, np. o 19:30, bo wtedy mialabym wieczor dla siebie, ale odeszlam od tego pomyslu z prostej przyczyny. Idzie wiosna, za chwile coraz wiecej bedziemy na dworze, to samo latem, a nie chce Malej rozregulowac godzin spania bo woem czym to grozi :D takze 21:30 ma byc już jej godzina zero :D moja kumpela dopiero niedawno wyregulowala swoja core, a ma prawoe dwa lata, i Mala o 21:00 kapiel a o 22 spac. Bo wcześniej chodzola roznie spac i tak tp sie skończyło :)

Co do rozszerzania diety to widze, ze moja Zosia bedzie jedna z ostatnich, ktora dostanie cos nowego :) jeszcze jej nie podawalam nic. Planuje jakos na poczatkh marca :)

Odnośnik do komentarza

Witam.
Wczoraj miałam masakryczny dzien. Pojechałam z małym do rodziców i jak wjezdzałam autem na podwórko to wjechałam w dom i zarysowałam pol samochodu:(Rozpaczałam przez cały dzien..tak wyłam i nie moglam sie opanowac,że nawet nie wiedzialam i nie patrzyłam komu dziecko daje,a w domu okazało sie ze siostra trzyma Mikolajka:(Potem na 14 pojechalismy na obiad do mojego mamy i tam juz do 20 bylismy.Moj gadal z siostra o tych alimentach i sprawie,która bedzie na dniach i ja caly dzien nosilam tam malego na rekach,nikt nie byl nim zainteresowany.Rece mi odpadały i wrocilam potwornie wymeczona. Mały zasnal przed 21,pierwsze karmienie przed 1 w nocy,a potem o 7:45 rano. Teraz powinien spac(niby najdluzsza drzemka)a wstal po 40minutach i placze mi w lozeczku.

Ja pije wlasnie kawe,ale z ciastek słodkich do niej zrezygnowałam na rzecz szpinbaku zawijanego w ciasto francuskie.

katkaduzy chlopiec!możliwe ze 8600??jej...moj to niezły pultas a 7kg.

u mnie zasypianie najczescie ok 21;30-22;15,wczesniej to zawsze sie budzi za kawalek.

milego poranka.

Odnośnik do komentarza

Pauka- spokojnie to tylko samochód:) ja jestem z tego typu ze smieja mnie tego typu rzeczy. Kupilam nowy samochod pierwsza przejazdzka i jak cofalam to walnelam w budynek ha ha... I tyl porysowany. Tak reaguje na stres :) a najlepsze bylo jak wracalam z mezem wieczorem do domu to nie zauwazylam wujka samochodu z tulu i oczywiscie cofajac juz prawie bylam na wprost to obrysowalam jego i moj samochod. Do tej pory jezdze z wielka rysa i dziura w drzwiach. Ale ucielkismy z miejsca zdarzenia. ;) ale to byl stary samochod i kilka dni pozniej wujek oddal go na zlom.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5s8ribsbwki7my.png

Odnośnik do komentarza

Witamy się i my☺
Dziś w nocy było ok. Zasnął o 21 i spał do 2:30 pozniej o 5 i o 7 pobudka.
Bylismy pobrac krew. Nie bylo tak zle. Plakal troszke bo mu paluszka sciskała.
Dziewczyny ropieje mu oczko. Przemywam solą fizjologiczną ale ciągle ropka wychodzi. Moze to byc od zębów? Poczekam moze do jutra a jak nie przejedzie to chyba do lekarza. Czy panikuje? Help

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...