Skocz do zawartości
Forum

Październikowe mamusie 2016


AnAd

Rekomendowane odpowiedzi

hej ciocie!
U Nas smutno. Nie odzywalam sie bo Franus zachorowal :( chcieli Nas poslac do szpitala ale bronilam sie rekami i nogami i leczymy sie w domu, do poniedzialku juz powinien byc calkiem zdrowy. Jest na antybiotyku. Niewyobrazalnie marudny byl i biedny maluszek :( Teraz juz jest lepiej.
Siedzimy wiec w domu jak kapcie, wyjsc na dwor to tyle co na konrole samochodem :(
Zwylam sie jak nie wiem jak mi tlumaczyli ze w szpitalu bedzie najlepiej, ale nasz szpital to wrecz umieralnia... Poza tym on nieszczepiony, a jest taka masa chorych dzieci, i zero ze tak powiem segregacji, mali, duzi, z rota... wszystko w jednym i nie chcialam tam isc, ale kazdego dnia patrzylam na Franka czy bron Boże cos sie nie pogarsza. Na szczescie wychodzimy na prosta :)
Ja nic nie wiem o tym wedzidelku, czemu sie podcina??
Ja nie wiem jakie Wy macie te dzieciaczki ze Wam spia od 21 do 7... :D Moj sie budzi co 4 godziny a i tak jestem szczesliwa :D
Moze jak wyzdrowieje tez bedzie mial taki przejaw nocnego snu :)
Pozdrawiam Was Wszystkie cieplo z nudnych czterech scian :)

Odnośnik do komentarza

Ruda nam kiedyś ropialo oczko, przemywalismy gazikiem i solą fizjologiczną naprzemiennie z herbatka ze świetlika. Dzień dwa i przeszło.

Ludzie to wy macie jeszcze siłę ćwiczyć chodakowska???? Podziwiam bo ja po spacerze, obiedzie, sprzataniu , prasowaniu nie mam siły.

My dzisiaj byliśmy na szczepieniu. Wzielismy 6 w 1. Płacz był, serce mi pękło ale cóż, sila wyższa. Ciągle mam wątpliwości czy dobrze zrobilam biorąc tą 6...Ech.

Ostatnio zdalam sobie sprawę ze przy dziecku nauczyłam się robić 3 rzeczy na raz. Taka nowa umiejętność. A z drugiej strony zaczynam i nie koncze pewnych rzeczy. Także wychodzi na zero.

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz2n0aaasno3xk.png

Odnośnik do komentarza

Tez tak mam z tym robieniem kilku rxeczy na raz :) ostatnio opanowalam przygotowywanie butelki z woda do termonu a Mala na rekach. Gotowanie wrzatku, mycie butelki, zalanie wrzatkiem, zakrecenie butelki i wrzucenie do termosu i zapiecie na zamek, wszystko jedna reka :D generalnie wydaje mi sie tez ze wszystko robie zdecydowanie szybciej. Nawet kawe wypijam w mig, gdzie kiedys pilam ja nawet 2h.

Nie wiem jak Wy, pytanko do mam juz nie karmiacych, ale mi dlugo nie smakowal alkohol i to zaden. Ani piwo, ani wino, ani drinki, nic. Dopiero ostatnio wypilam pol szklanki piwka, ciekawe czy ten niesmak mi pozostanie :)

Odnośnik do komentarza

Cześć mamusie. Fakt ciężko tu ostatnio było się dostać na forum.
U nas różnie z tym spaniem. Raz 6 8 godzin śpi w nocy raz tylko 4. Ostatnio zrobił sobie zasypianie przy piersi.
W bujaczku też tylko 5 minut Ale z czasem dłużej i już wczoraj 20 min.
Dziewczyny szczepicie Ale nie chwalicie się jakie wybieracie. Cały czas zastanawiam się jaką go zaszczepić.
Nie pamiętam Ale która z Was piła siemię lniane A na karmienie czy na co? Też piję czasami na swoje jelita.

U nas pada od rana mieliśmy iść do pracy po paczkę na Mikołaja Ale lipa.

Miłego dnia Kochane.

Odnośnik do komentarza

Witam mamusie :-)
Czytam na bieżąco, ale z odpisywaniem słabo..
My dziś mamy szczepienie.
Ciekawe ile malutki waży i ile ma "wzrostu"..
Boję się, że będziemy razem płakać..

Tymon w dzień mało śpi. Albo leży i gapi się na wszystkie strony, albo marudzi ;-) Staram się go nie nosić bo ręce odpadają. Dużo go po prostu na rękach trzymamy jak już totalnie mu się humor popsuje. Spać chodzimy ok 23 i śpimy do ok 9. W między czasie karmię go 3-4 razy. Nie mam siły patrzeć na zegarek, nie wiem jakie są przerwy między karmieniami ;-)
Kolej od dłuższego czasu brak. Mam nadzieję, że tak zostanie!

A ja mam smaka na piwko. Jak mąż pije to zamaczam usta żeby poczuć smak.. wstyd..

https://www.suwaczki.com/tickers/tb732n0aw4kanyen.png

Odnośnik do komentarza

katka
To jest tak,ze on je,ja go do odbicia,on odbije i za chwile chlustajace smierdzace wymioty z tymi bialymi kawalkami:-(czytalam,ze czesto dzieci przy skazie bialkowej wymiotuja duzo. Od teraz nie jem w ogole nabialy,chleba i ma nabank alergie na orzechy wloskie i jajka. Potestuje ten nabial ze 2/3tyg zobaczymy,ale nie wiem co bede jadls. Chyba sam ryz i kasze jaglana jak na sniadanie.

cukinka
Ty karmisz mm?ja wczoraj 8tyg od porodu,karmie cycem okresu nie ma. Po porodzie lecialo mi 6tyg rowne.

totek
Mialam Cie juz 2dni temu wywolywac,ze sie nie odzywasz. Dobrze,ze wychodzicie na prosta,lecz go tam!a co do spania to zazdroszcze tych 4godz.moj ciagle. Wiesz ja tez malo wychodze bo pogoda paskudna wiec tak z niej nie tracisz. Trzymajcie sie:-*

Muchalina[/b
Ja pije siemie,ale na wyproznianie moje i w ogole wlos mi po nim z glowy nie spada takze polecam kazdej mamusi!!!
Ja bralam 6w1. Pisalysmy Miska o tym:-)

mamusiamuminka
Jakbym nie cwiczyla to dopiero bym sie czula jak lapciuch i kapec. Pare minut chociaz. Bede oblesna,ale zdradze Wam sekret:ja nawet koope robie z malym na rekach(powaznie)!!!wszystko bo on duzo jeczy,placze i wymiotuje wiec musze go pilnowac.

wawAnia
Moj w bujaczku bez placzu ok 10min.

Bylismy na spacerze pol godz w deszczu,naciagnelam folie i szlam. Maly je,ja pozniej jakis obiad sobie zrobie.

Odnośnik do komentarza

Witam. Gratuluję wszystkim mamom. Sama mam trzy córeczki, więc wiem jakie to szczęście i ogromna zmiana. Jednocześnie oprócz roli mamy realizuję się jako studentka na kierunku Psychologii. Piszę pracę magisterską (pod kierunkiem dr Joanny Kwaśniewskiej) dotyczącą sytuacji kobiety przed ciążą i w trakcie ciąży, a różnymi wymiarami macierzyństwa. Byłabym wdzięczna za wypełnienie krótkiego kwestionariusza (nie więcej niż 20 min), w okresie do 8 tygodni po porodzie. Kwestionariusz jest w pełni anonimowy i możliwy do uzupełnienia w formie elektronicznej pod linkiem:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfnFZ2OdlWaWWxYubEY6Wj8ILtDd6LepIt3EdR3kfc9F1JklQ/viewform?c=0&w=1

Z góry bardzo bardzo dziękuję! :)

Odnośnik do komentarza

A ja dzisiaj jak wyszłam z Błażejem na spacer tak po 5 minutach wróciłam. Nie szło wózkiem jechać. A mam duże pompowane koła więc problemu nie powinnam mieć z jazdą. No ale jak chodniki nie odśnieżone to się nie dziwię.
A ja czekam na kolędę. Od 15 chodzą, ale zaczynali od bloku gdzie 10 pięter. Więc jak dobrze pójdzie to ok 19 powinni być.
Mamusiamuminka ja gdy pracowałam to potrafiłam po pracy o 23 ćwiczyć. A zaznaczę, że pracę mam fizyczną. Samopoczucie miałam rewelacyjne po takim ruchu ;).

http://www.suwaczki.com/tickers/860ii09kmx2pfj66.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny ☺ pozdrawiamy zimowo z Zosia - u nas masa śniegu, ledwo autem wyjechaliśmy do lekarza. Byłam na kontroli i gina, wszystko wygojone, jedynie globulki na florę bakteryjna dostalam no i antykoncepcyjne.
Mała moja się budzi w nocy średnio dwa razy na karmienie, najpier śpi około 4 h, potem 2 - 2,5 h a potem różnie, czasami dosypia jeszcze. Teraz pierwszy raz zasnęła na brzuchu na macie eukacyjnej. Aż się boję jak to jej wygodnie niby ma byc ;) jeśli chodzi o leżaczek bujaczek to uwielbia, nawet potrafi w nim zasnąć.
A co do szczepionek to my 5w1, wczoraj była pierwsza dawka, najgorsze jest to, ze nigdzie nie możemy tej szczepionki dostać... Wiec pewnie następna dawka będzie musiała być 6w1, bo tej akurat w hurtowniach nie brakuje. Będziemy szczepic jeszcze na pneumokoki i meningokoki.
Podziwiam te, które mają siłę ćwiczyć, ja to po całym dniu jestem tak wypompowana, ze padam jak tylko mała głęboko zasnie.

Odnośnik do komentarza

ona1981 no w sumie mówią ze się endorfiny podczas cwiczeń wydzielają...ale sport to nie jest moja mocna strona dlatego podziwiam wszystkie ćwiczące mamy. Ja o 23 to jestem ubrana w piżamę i modle się żeby PAN Bobas się nie obudził bo już bym chciała pospać.

Ka_Ro no wiem ze te skojarzone są podobnoniebezpieczne ze względu na powikłania ale slyszalam tez ze te refundowane są stare jak ten świat i tez nie do końca bezpieczne bo coś tam (tłumaczyła mi pielegniara ale juz nie pamiętam o co chodziło a nie chce siać zamętu). Ilu ludzi, tyle opini. A ja Nie czytam nic w internecie apropos szczepionek i poszczepiennych powiklaniach bo nie zaszczepilabym dzieciątka na nic ze strachu a w gruncie rzeczy uważam ze to jest dobre. Że to wynalazek ludzkości i ludziom z biedniejszych krajów przeca dowozi się szczepionki, zbiera się na nie pieniądze i nikt się nie zastanawia nad powiklaniami. One tam ratują życie a u nas wiecznie są kwestionowane. A d... tam. Modlę się żeby nic się nie stało mojemu malenstwu.

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz2n0aaasno3xk.png

Odnośnik do komentarza

Wkoncu moge cos napisać,bo faktycznie forum zle działa.

Miska1990- Jesli dicoflor nie pomoże,polecam Biogaja. Nam własnie ten lek pomógł na kupki,a dicoflor nie zabardzo. Ale już na szczescie jest z kupka okej,nawet trzy razy dziennie. Cieszymy sie jak głupki z małej kupki :) Mąż kiedyś mi napisał,że nigdy by sie nie spodziewał,ze kupka córki bedzie go tak cieszyc :):)
WawAnia- a mi wstyd przyznac ale alkochol mi bardzoo smakuje. Co drugi dzień wleje sobie lampke wina :)
Pauka- Mój jest kucharzem teraz nawet szefem kuchni wiec potrafi gotować. Niestety moje menu jest ubogie wiec przy mnie nie zabardzo może sie pochwalic ale całej rodzince smakuje :)

Totek- dużo zdrówka! Oby jak najszybciej wyzdrowiał.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5s8ribsbwki7my.png

Odnośnik do komentarza

misia1994
Wkoncu moge cos napisać,bo faktycznie forum zle działa.

Miska1990- Jesli dicoflor nie pomoże,polecam Biogaja. Nam własnie ten lek pomógł na kupki,a dicoflor nie zabardzo. Ale już na szczescie jest z kupka okej,nawet trzy razy dziennie. Cieszymy sie jak głupki z małej kupki :) Mąż kiedyś mi napisał,że nigdy by sie nie spodziewał,ze kupka córki bedzie go tak cieszyc :):)
WawAnia- a mi wstyd przyznac ale alkochol mi bardzoo smakuje. Co drugi dzień wleje sobie lampke wina :)
Pauka- Mój jest kucharzem teraz nawet szefem kuchni wiec potrafi gotować. Niestety moje menu jest ubogie wiec przy mnie nie zabardzo może sie pochwalic ale całej rodzince smakuje :)

Totek- dużo zdrówka! Oby jak najszybciej wyzdrowiał.

Misia, a jaki mieliście problen z kupka? Bo moja robi co praeda codziennie ale troche sie meczy to moze ten lek co pisalas tez by jej pomogl :)

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny w Smyku są wyprzedaże☺
Ja też brałam podstawowe szczepionki. Moja znajoma tez rodziła w sierpniu i jest rehabilitantką i ma przypadki dzieci, które po odpłatnych szczepionkach zapadają na rozne choroby. Oczywiście każdy decyduje o swoim dziecku i mi nic do tego. W kazdym razie gdyby pielęgniarka skomentowała to jakie szczepionki podaję dziecku to po wszystkim bym jej coś powiedziała. Nie lubię takich"mend" sorry za wyrażenie.
A tak z innej beczki...czy wasze maluchy tez tak piszczą? Piszczy i się śmieje mówiąc aghhuu☺ Każdy dzień przynosi coś nowego☺

Odnośnik do komentarza

Późno kolęda była. Już miałam dosyć tego czekania. Minutę przed wejściem księdza Błażej skończył pić mleczko ;).
Ja szczepienie w środę mam. Też szczepię tylko podstawowymi.
Postanowiłam uczyć małego do zasypiania w łóżeczku. Kręcił się, patrzył tymi swoimi oczętami ale nie wyjęłam go. I zasnął.
KasiKate Błażej zaczyna się śmiać też na głos. Cudowne uczucie widzieć codziennie coś nowego w zachowaniu małego.

http://www.suwaczki.com/tickers/860ii09kmx2pfj66.png

Odnośnik do komentarza

kasiKate[/b
Mj mowi aghuuuu codziennie,ale raczej nie piszczy. Z rana pare razy zapieje i tyle:-). Kurna jak klade go na brzuszku nie chce leniwe glowki dzwigac,a 3tyg temu robil to wysoko!!Jestem zla.

misia1994
Czemu dieta uboga?Karmisz piersia??To jak z tym winkiem?:-)

ona
U mnie wczoraj dokladnie to samo.Doslownie 3min wczesniej skonczylam karmic!!ale fart. Byl o 19.

Jej ile znalazlam fajnych bezmlecznych przepisow jej,ale wez i to rob jak nawet do sklepu nie ma jak wyjsc.

EmMadlen
U Ciebie pieknie bialo,a u mnie ulewa:-( maly nakarmiony,musze go odlozyc.

Odnośnik do komentarza

Witam Kochane,
Ja wczoraj cały dzień ból głowy, karku i wymioty. Muszę chyba iść z tym do lekarza bo to chyba coś nie tak żeby raz w tygodniu się tak czuła.
Mały po tym wszystkim nie chciał jeść z piersi i tak mi szarpać w nocy zaczął, że brodawka mi pękła krew poszła i koniec końców musiałam latać po nocy butle zrobić :(

Dziękuję Misia będę musiała wypróbować bo discoflor coś nie pomaga. Zazdroszczę Ci tych 3 kupek dziennie :)

http://www.suwaczki.com/tickers/n59y82c3277g4kar.png

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3ctgf6pi4mbf5m.png

Odnośnik do komentarza
Gość pauka89skc

U mnie cos nie tak ciagle.Od 2 rano karmoe 4raz!!!!!Glowa mi peka doslownie.Ku..on mnie wykonczy,jestem normalnie na niego(malego)wsciekla. Mam ochote zostawic wszystko i wyjsc sama z domu jak najdalej.

misia1990
Idz koniecznie do lekarza. Moze antybiotyk jakis dostaniesz,nie ma co sie meczyc.

Odnośnik do komentarza

miśka1990 to rzeczywiście nie brzmi dobrze i lepiej poradzic sie lekarza, zwłaszcza ze odbija się to na dziecku.
My wczoraj mieliśmy badane bioderka i wszystko jest w porządku, ale profilaktycznie mamy ćwiczyć nóżki i robić pielęgnowanie. I tu pytanie do Was, bo ciamajda zapomniałam lekarza dopytać. Jak długo trzeba tę dodatkową pieluchę nosić? Wystarczy np. godzina dziennie, czy przez cały czas?

https://www.suwaczki.com/tickers/dqprcwa1b4boyvr1.png
https://www.suwaczki.com/tickers/dqprl6d8z12sg2tu.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...