Skocz do zawartości
Forum

Październikowe mamusie 2016


AnAd

Rekomendowane odpowiedzi

Hej
u nas tez są popoludniowe awantury ja to nazywam "całodzienne zmeczenie materiału" i najlepiej dziala wsadzenie do auta i zakupy. No i wyje wtedy jak sie zatrzymujemy na parkingu :)
cukinkaa to długo sie trzymał ten pępek, uparty jakis :-)
My wczoraj poszlismy na spacer całą rodzinką łazilismy 2godz a potem w domu mały spał jeszcze w tym kombinezonie 3!!! Łacznie 5godz bez przerwy, rekord dnia pobił! Zeby nie bylo tak pieknie to potem na noc nie chcial zasnac umeczylam sie jak nie wiem i zasnał dopiero o 22.20!

https://www.suwaczki.com/tickers/1usaupjyybl9kibx.png

Odnośnik do komentarza

Ależ tu dzisiaj cisza - wszystkie mamusie zajęte :)

Ja miałam wizytę teściowej dzisiaj ale było bardzo sympatycznie - pytała co przygotować na chrzciny bo planujemy w 2 dzień świat. Fajnie z jej strony bo wspólnymi siłami z nią i moja mamą ogarniemy całość :)

Właśnie Iza je kolację po kąpieli i liczę na to ze zaraz potem pójdzie spać :)

Odnośnik do komentarza

WawAnia to mieliscie piękną nockę, fajnie :) chyba pierwszy maluszek na forum z przespana nocką :)
U nas moze byc ale bywaly lepsze :) Macius zasnal dopiero przed 22 i obudzil sie na karmienie o 5.20. I wszystko byloby super ale potem zamiast spac krecil sie i wiercil godzine w koncu poszła mega kupa i dopiero zasnal. Ale po 7 znowu pobudka i znowu kupa, chyba go po nocce krecilo w brzuszku. Potem kombinowal smial sie i chcial gadac z mamusią ale jakos go uspilam :) spi jeszcze ale ja juz wstalam sniadanue zjadlam, zaraz pranie wstawie.
U nas dzis deszcz ze sniegiem wali, i mocno wieje chyba nici ze spaceru. Tylko nie wiem co bedzie ze spaniem w dzien??? On juz sie tak przyzwyczail ze na dworze spi minimum 3 godzinki :(

https://www.suwaczki.com/tickers/1usaupjyybl9kibx.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie w ten mroźny i śnieżny (u nas) poniedziałek :) mam właśnie pytanie odnośnie pogody, teraz już lepiej nie będzie tylko gorzej jak to jest z wychodzeniem na dwór? Nie ważne jaka pogoda bierzecie wasze dzieci na dwór? Wczoraj było takie mokre powietrze, mgła opadala i deszcz siapil więc na godzinkę na balkonie spał ale kiedy można wyjść a kiedy lepiej zostać na balkonie? Ja mieszkam z rodzicami moimi i oni aby trochę gorzej, zimniej to od razu naskakuja że dziś na dwór to nie i ja sama już przy nich bastuje..

https://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e5eeh18zaka.png

https://www.suwaczki.com/tickers/ex2banli8pjg5xqf.png

Odnośnik do komentarza

Hej,
Ja właśnie czekam w mopsie aby złożyć wniosek o gminne becikowe. Są 3 osoby przede mną i w ogóle nic a nic kolejka się nie posuwa. Zła jak osa jestem.
Na północy kraju nie ma śniegu :)
Ja wychodzę na dwór kiedy nie pada deszcz i za mocno nie wieje. Jak bardzo brzydko jest to wietrzymy się w domu.
Zazdroszczę wam, że maluszki tyle śpią. Moja dziś przed 2 w nocy dopiero zasnęła na dobre i spala do 6.
Wcześniej ją brzuszek bolał :/

Odnośnik do komentarza

Velveti pozwolę sobie nie zgodzić się z Tobą w sprawie śniegu na północy kraju. Na Suwalszczyźnie biało i nadal prószy. Co do spacerów to na zimno raczej nie zwracam uwagi, bo bym w ogóle nigdy nie wyszła chyba ;) A jak jest wilgotno, to jak najbardziej, jak Marysia miała katar i pytałam położnej, czy mogę na spacery chodzić, to stwierdziła, że łatwiej się dziecku oddycha przy wilgotnym powietrzu. Tylko deszczu się boję, ale to raczej ze względu na to, że dla mnie byłoby to nieprzyjemne.

To dzieci naprawdę mogą przesypiać całe noce?! Jestem w szoku. Ja się cieszę, jak mała śpi 4 godziny bez przerwy, zresztą moje piersi i tak mnie wybudzają po 4-5 godzinach.

https://www.suwaczki.com/tickers/dqprcwa1b4boyvr1.png
https://www.suwaczki.com/tickers/dqprl6d8z12sg2tu.png

Odnośnik do komentarza

Izu - mi pediatra mówiła, ze do -10 wychodzic, chyba ze bedzie padac:) i generalnie werandowanie mowila ze robi sie właśnie jak jest wiecej niz -10 stopni :)

Poprostuaga - moja na cycu spala tez max 4h ciagiem ale to byly pojedynrcze akcje a na butli praktycznie z tygodnia na tydzień wydluza sobie spanie. Zaczynała od pobudek co 3h, później orzestawila sie na spanie 4h po kapieli i tak wydluza. W zeszlym tygodbiu wlasnie pierwszy raz przespala po kąpieli ciagiem 6h, a z soboty na niedzielę pierwsza przespana noc:) mam nadzieje ze teraz juz tylko lepiej bedzie i takie nocki beda sie coraz czesciej zdarzaly :) dzis pobudka byla o 3 i pozniej o 7 wiec tez niezle :)

Odnośnik do komentarza
Gość stokrotka556677

WawAnia, tobie chyba płacą za zachwalanie jakie to dziecko jest fajne na mm. Czytać już tego nie mogę... Kobieto czytałaś kiedykolwiek skład mieszanki??? Pierwsze miejsce syrop glukozowo-fruktozowy, dalej olej palmowy (najgorszy szit z możliwych zatykający żyły dziecka już od maleńkości) syntetyczne witaminy i ty zdziwiona, że dziecko Ci po tym lepiej śpi. Najedz się tego słodzidła to też pewnie noc prześpisz. I przestań wprowadzać innych w błąd o istnieniu jałowego i bezwartościowego pokarmu, bo takowy nie istniej. Pokarm matki jest zawsze wartościowy dla dziecka. Kobiety z Afryki jakoś potrafią wykarmić swoje dzieci a żyją tam na skraju ubóstwa. półki sklepowe nie są zawalone sztucznym mlekiem. Na zdrowie!

Odnośnik do komentarza
Gość stokrotka556677

Kolejna kwestia, jeśli chcemy sprawdzić czy dziecku jest zimno nie robimy tego dotykając rąk czy nóg a karku, to jest najbardziej miarodajne miejsce, bo układ krwionośny nie jest jeszcze w pełni rozwinięty i dłonie czy stópki malucha mogą być zimne co nie świadczy, że dziecku jest zimno!
Kolejna brednia to zielone kupy będące efektem tego, że dziecku zimo. What? Większej bredni nie słyszałam, kupy mogą mieć różny kolor a zielona najczęściej świadczy o jakichś problemach alergicznych.
Wiedzy położnej komentować nie będę, bo osoby rozprowadzające takie brednie dla świeżo upieczonych mamy nie powinny w ogóle pracować. Po zjedzeniu alergenu przez mamę przy kp, nie ma szans żeby reakcja alergiczna wystąpiła po 3 godzinach od jedzenia danego produktu. Przecież ta czekolada nie zdąży się nawet wchłonąć do przewodu pokarmowego a później do krwi, bo pokarm powstaje z krwi a nie z treści żołądka. Jak zjesz kapusty to Ci chyba żyły nie puchną prawda? Kochane mamy jedzcie na zdrowie i uważajcie tylko na alergeny, alkohol, kawę papierosy i leki bo to trafia do dziecka a nie schabowy z frytkami i colą.
No i najważniejsze, dzieci sa różne, jedno na piersi będzie domagało się karmienia co pół godziny inne co 3-4. Ale to święte prawo maluszka, i broń boże nie myślcie że skoro wisi na piersi to nie najada się. Jesteście całym światem tych maleństw, tyle miesięcy słyszały bicie waszych serc więc nie wymagajcie że od razu staną się samodzielnymi istotami. Są dzieci, które do przez 2-3-4 miesiące wiszą całe dnie na piersi, potem to się normuje. Najlepszym wskaźnikiem jest przybieranie na wadze maluszka. Jeśli przyrostu są ok widać taki trafił się wam egzemplarz, taki mały miś tuliś. Dziecko kp je na żądanie a nie co 2-3 godziny! Poczytajcie tez o kryzysach laktacyjnych, zamiast od razu podawać mm bo wszechwiedząca koleżanka z forum twierdzi, że dziecko nie najada się. Istnieje tez coś takiego jak skok rozwojowy.
Pozdrawiam podwójna mama i położna Stokrotka

Odnośnik do komentarza

Potwierdzam na śląsku pada śnieg i mega wieje. Ja dziś spacer odpuszczam. Zazdroszczę Wam tych przespanych nocy☺mój najdłużej spał od 22 do 1 w nocy. A tak co 2 godziny cyc. Ostatnio obudził się koło 2 o ani myśli zasnąć więc mówię do niego, że małe dzieci już dawno śpią a on pełen uśmiech i aghhhh. Wzruszyłam się.
Dziewczyny czego używacie na buzię na wiatr i mróz?

Odnośnik do komentarza

Stokrotka, nir zachwalam mleka mm tylko napisałam dla porownania ile moja cora spala na kp a teraz na mm. Nie znasz mnie i nie masz prawa oceniać. Z bolem serca i po przeplakaniu kilku dni zdecydowalam sie na przejscie na mm.

A co do zielonych kupek i innych moich wypowiedzi, ktore kazdy ma tu prawo wyglaszac, to wiele rzeczy podpowiada mi moja mama, ktora wychowala piatke dzieci i to na pewno jest ogrombe doświadczenie. A położna ktora mi pomagala i nadal mam z nia kontakt jest świetna i bede słuchać jej rad. Na taka "polozna" jak Ty nie chcialabym trafic w szpitalu - jad, zlo i brak uprzejmości wyplywajace z Twoich wypowiedzi odsttaszaja.

Odnośnik do komentarza
Gość stokrotka556677

To powiedz swojej mamie i położnej niech zaktualizują wiedzę, pewnie zaczniesz zaraz rozszerzać dietę bo Twoja mama tak robiła i nic wam nie jest. Po to są naukowcy, badania aby wspomóc jak najlepszy rozwój naszych dzieci.
Po to dodałam swoje posty żeby inne dziewczyny nie korzystały z twoich rad i nie powielały błędów.
Na mróz do buzi świetnie sprawdza się olej kokosowy.
Ale luz słuchajcie swojej wszechwiedzącej koleżanki. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość stokrotka556677

Błagam zaraz dietę zaczniesz rozszerzać bo Twoja mama tak robiła i nic wam nie jest. Szok co za ciemnogród.
Moje dziewczyny na mnie nie narzekają, wręcz dzwonią i pytają jak się mamy. Po prostu nóż mi się w kieszeni otwiera jak czytam takie z palca wyssane bzdury, które mogą zaszkodzić innym!

Odnośnik do komentarza

katka
Zalacz zdjecia tych pepcowych ciuskow:-)bardzo tanio kupilas.
To od 22 do 5:20to malo???my dzis mielismy najkepsza noc od urodzenia czyli zasnal po 23,pobudka na zarelko 2:15,a nastepna pobudka 5:20,p0tem 2godz cos gadal,rzucal sie,a od 7:30do 9spal mi na rekach. To nasza najlepsza dotychczasowa noc:-(wiec zazdroszcze normalnie kazdej.

Ja wczoraj w ogole nie mualam mleka,na wieczor moj zrobil Mikiemu mm i nie chcial!!Wypil 20ml reszte wylalam. Z tej zlosci wypilam karmi i od nocy mlesio ruszylo.

izu
Na spacerze bylismy ddzis pol godz bo bylo mi lodowato,a maly i tak spal. Jutro termokubek i w droge:-)
MaZos
W domu robicie??fajnie,ze tesciowa pomoze. Na ile osob przyjecie?

Ja zwyklym bambino smaruje. Dzis w ogole zapomnialam:-(

Dzis mam zamiar isc na 18na fitness,ale juz mu sie nie chce,jeszcze wstydu se narobie bo sil nie bedzie,a jak w domu wczoraj probowalam zrobic przysiad to mnie cos od tego naciecia rwie.

kupki zielone
Moj czasem zrobi,ale wiem ze to moja wina,zarelki nie sluzy. Ja testuje miody,orzechy i ktorys raz chipsy wiec sie nie dziwie,trudno:-(

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...