Skocz do zawartości
Forum

Październikowe mamusie 2016


AnAd

Rekomendowane odpowiedzi

Na wizycie w 8 t.c. lekarz wyznaczył mi... 2 terminy. Jeden, wg okresu jest na 6.10., a z USG na 29.09. Zobaczymy który się sprawdzi!
Kolejną wizytę mam 15 marca i będzie to moja czwarta wizyta w ciąży. Najśmieszniej było za pierwszym razem, bo poszłam na rutynowe badanie, a lekarz mi w trakcie USG wpatruje się w monitor i wpatruje i wypala: "a co to jest? ciąża?", bo zobaczył czarną plamkę. Ja na to, że niemożliwe, bo przecież dopiero co miałam okres, no i kolejnego już nie dostałam, hehe... Później była wizyta po teście domowym i tydzień później, bo lekarz wyjeżdżał na urlop i jak mówił, chciał zobaczyć Fasola i wyjechać spokojnie (takiego mam lekarza fajnego!). Na 23.03. umówiłam się do kliniki we Wrocławiu na prenatalne- oby było wszystko ok....

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny tak czytam te Wasze opowieści i mówicie o prenatalnych ze sie zapisujecie juz itp. Powiedzcie mi czy lekarz prywatny tez może takie skierowanie napisać? Mój nic nie mówił a chętnie bym poszła tak jak Wy sprawdzic czy wszystko ok. Teraz jest na urlopie i wyznaczyl zastepce za siebie ktory ma mnie przyjąć 12 marca i sprawdzic czy z kruszynka wszystko ok czy serduszko nadal bije...Ale jak bedzie ok-BO BĘDZIE,MUSI BYĆ! to jak wroci to go podpytam.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny czy ktoras z was orientuje się jakie muszą być ,,przesłanki'' do badań prenatalnych? Bo wiekiem to się nie kwalifikuje oraz u mojego małego nie wystąpiły wady genetyczne tylko ten zawał łożyska i krótka pępowina czy to są odpowiednie przesłanki do prenatalnych? W 30/34 tyg ciąży będę musiała odwiedzić klinikę genetyczna pod względem właśnie badań łożyska ale o prenatalnych nic mi gin nie mówił. Czy mogę się dopytywac mojego giną o te badania?

image mg][img]http://www.suwaczki.com/tickers/2shfnyfi2q96ip5d.png" alt="http://www.suwaczki.com/tickers/w4sqdqk3ih7isvsa.png[/i
mg][img]http://www.suwaczki.com/tickers/2shfnyfi2q96ip5d.png" />

Odnośnik do komentarza

Swistak ja wiekiem się nie łapię tez na te badania,mam za sobą 1 poronienie następnie ciążę zagrożona na podtrzymaniu-i kolejni znowu poronienie. Tym razem ciąża znów zagrożona ale mam nadzieję uda się utrzymać...Niewiem czy to przesłanki do tego by takie skierowanie otrzymać. Jakby ktoś wiedział coś ja ten temat to dajcie znać dziewczyny ;)

Odnośnik do komentarza

Cześć Koleżanki po raz pierwszy dzisiejszego dnia ;)
Pewnie nie czesto bede Was odwiedzac mimo ze bardzo bym chciala ale niestety nadal mam problem z dodawaniem postow, teraz znowu jestem u siostry, A poza tym w moim domu wlasnie chwilowo nie mam internetu ;(
Moj Facet KONIECZNIE chce byc przy porodzie, i jestem tez na tak. Mowi ze bez niego nie mam sie ruszac z domu, jeden telefon i biegnie z pracy do samochodu i jedzie ;) Bardzo sie ciesze poki co z tego podejscia, zobaczymy jak bedzie jak naprawde przyjdzie rodzic hehe ;)
Jak samopoczucie u Was dzisiaj? Faktycznie tak jak niektore z Was pisaly zawitaly dzisiaj promyczki slonca to zaraz sie czlowiek lepiej czuje;)
Mi od kilku dni jest znacznie lepiej, juz sie nie czuje caly czas taka zmeczona no i z apetytem troszeczke lepiej ;)

Odnośnik do komentarza

Badania prenatalne koszt około 200zl zalezy gdzie ;) i kaZdy moze na nie isc poprostu zapytaj o nie lekarza wykonywane sa miedzy 11-14 tyg ciazy tak mi moj ginekolog mówił . Nie sa obowiązkowe ale moge wskazać wady np zespół downa itp ale te pierwsze nie sa obowiązkowe ale ja po 1 stracie teraz wolne na nie isc i byc spokojna ;) za 4 dni wizyta !!! Chodzę sama bo moj lekarz przymuje rano i niestety moj jest wtedy w pracy :( ale mam nadzieje ,ze w późniejszym terminie pojdziemy juz razem ;) a co fo śniadań ? Hmm jadłam grzanki i tosty jakos chrupiący chleb mi przyprasowal aa on 3 dni jem cigle chleb z pasztetem :d

http://www.suwaczki.com/tickers/thgfxzkr4oowo0fg.png

Odnośnik do komentarza

Sroczka
Ja mam usg 11 marca a wizyte u lekarza 15 ;) Nie moge sie doczekac ;) Chcialabym juz uslyszec wkoncu serduszko, bo jeszcze nie slyszalam. Mialam dopiero jedno usg ;)

Sroczka ja mam identycznie. USG 11-ego a na wizytę umówię się, jak będę miała wyniki badań toxo, różyczka, HIV , glukoza i te inne:) dzisiaj pobrała mi 3 strzykawy, aż słabo mi się zrobiło. Jak przyjdę z wynikami to założą mi kartę ciąży :)
Też chciałabym zobaczyć bardzo moją fasolkę. I usłyszeć serduszko <3

Odnośnik do komentarza
Gość mamusiamuminka1

Witajcie październikowe mamusie! Bardzo chciałabym do was dołączyć. Opowiem kilka słów o sobie: w tym roku kończę 30 lat, jestem w 10 tyg. ciąży, drugiej ciąży (pierwszą straciłam w 7 tyg), obecnie siedzę na L4 z powodu mojej pracy i mam mnóstwo czasu żeby się zamartwiać i umartwiać. Na usg byłam już 4 razy, raz wylądowałam w szpitalu bo nie mogłam usiedzieć na tyłku z bólu- na szczęście na USG zobaczyłam serduszko...Kolejną wizytę mam 17 marca i tak jak większość z Was odliczam dni i minuty choć wiem, że to chore ale strata pierwszej ciąży odebrała mi po części radość z obecnej i coś co ja nazwałam błogosławieństwem niewiedzy...Póki co staram się myśleć pozytywnie bo to moje maleństwo w brzuchu niczym nie zawiniło, nie musi się stresować. I jeszcze pytanie do was- umówiłam się dzisiaj na badania prenatalne 31 marca- to będzie mój 13t 3 d ciąży. Niby mieści się w granicy ale martwie się, że to może być po ptokach... Jak myślicie? A wiecie ile kosztują badanie prenatalne w zachodniopomorskim???? 400 zł. Kwiecień przebimbam na sucharach...
Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Gość reneisza

Hej dziewczyny jestem tu nowa jestem w 7 tyg ciąży i od tygodnia boli mnie brzuch tzn skurcze dolem i gora brzucha jak przy okresie. Bylam u lekarza zapewnila ze wszystko narazie oki i ze to normalne bo wszystko się rozrasta. Przy pierwszej ciąży gdyby nie rosnący brzuszek to nie wiedziala bym ze w ciąży bylam :) teraz martwię się bo to początek i ten bol - bez plamien i przemijajacy

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny ja już po wizycie z maluszkiem wszystko ok nawet widziałam jak się rusza na usg, ale okazało się ze tsh mam za wysokie mianowicie 2,98.Jutro muszę zrobić ft4 i na wizytę do endokrynologa lecieć :( Trochę mnie to zmartwiło bo myślałam ze mam w normie a tu okazuje się ze dla mnie jest ok ale dla dzidzi za wysokie, czy jest tu jakaś mamusia w podobnej sytuacji :(

Odnośnik do komentarza

Mamusiamuminka - trochę późno masz prenatalne. Z reguły najlepiej umawiać się w 12 tygodniu, max 13 tygodniu. Teoretycznie między 12 a 14 powinno zrobić się to badanie, ale zakładając że dziecko może być bardzo "ruchliwe", lekarz może nie zdołać wykonać badania, a wtedy najczęściej proszą by przyjść za kilka dni i wówczas u Ciebie może być już za późno. Mam taki przypadek mojej przyjaciółki. Jeśli Ci się uda, przesuń o tydzień...

co do skierowania - jedno poronienie to już jest powód do wystawienia skierowania. Oczywiście nie każda poradnia może wziąć to pod uwagę, ale z reguły już przy jednym wykonują badanie na nfz

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...