Skocz do zawartości
Forum

Wrześnióweczki 2016


olinek93

Rekomendowane odpowiedzi

Hej hej u nas wszystko dobrze :) Wizytę miałam w zeszłym tygodniu i następna 25 lutego dopiero. Nasza kruszynka miała ostatnio 18mm a serduszko biło jak dzwon <3<br />
Kończę właśnie 10tc (wg OM) i mdłości dalej nie odpuszczają. Was też dalej męczą? Wiem, że jeszcze trochę to potrwa i nie narzekam, bo warto, ale już zmęczona nimi strasznie jestem :p

A dziś jak biegałam po sklepach to widziałam cudne body z napisem "Daddy's little Princess" :D Gdybym wiedziała że będzie dziewczynka to bym brała. Ale mam jakieś takie przeczucie, że to chłopak :p

A tu nasze Maleństwo <3

monthly_2016_02/wrzesnioweczki-2016_43461.jpg

https://www.suwaczki.com/tickers/f2w3yx8djl2kxjuj.png

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5e4lq1m8g1.png

Odnośnik do komentarza

Mindtricks, wlasnie tak sobie po cichutku myślę, że taka jest przyczyna. Trudno mi wyobrazic sobie 8 miesiecy bez seksu, no ale jak lekarz zabroni to trzeba bedzie sie zastosować.
Padme trzymam kciuki, żeby plamienie sie nie powtorzylo i wytrwalości we wstrzemięźliwości ;)
Marikaj, tak duphaston jest na receptę ale w mojej mieścinie jest magiczna apteka, w ktorej można kupic wszystko na zasadzie "receptę proszę donieść jutro".

Odnośnik do komentarza

Czesc Dziewczyny ! Ale sie rozpisalyscie !:) musiałam nadrobić.
Dziekuje Wam za pamięć ;)
Byłam widziałam i wszystko jest dobrze :) jesyem w 6 tyg i 1 dniu ciąży wg usg. Moje szczescie mierzy az 0,51 cm hihi. Powiedzieliśmy Rodzicom :) moi przeszczesliwi. Tato sie polplakal ! Mama tak samo :) to ich pierwsze wnuczę ;) nie spodziewałam sie u nich takiej reakcji. Rodzice mojego R. zaskoczeni bardzo ale tez sie cieszą;) to był zwariowany dzien...
Dobrze ze skończył sie tak pozytywnie ;)

Odnośnik do komentarza

Ja miałam USG z zeszłym tygodniu i to był właśnie szósty tydzień i nie było jeszcze widać bardzo dokładnie bicia serduszka, ale lekarz tez się specjalnie mocno nie przyglądał. Stwierdził też, że przy moich długich, bo 30 dniowych cyklach to normalne, że wiek ciążowy nie jest równy z rozwojem dziecka i dzidziuś może być kilka dni "do tyłu".

Odnośnik do komentarza
Gość Faraszaa

Tyle się naczytałam, że śniło mi się, że poroniłam.... ;( Ale jak zroxumiałam, że to był sen byłam najszczęśliwsza na świecie.
Podświadomość moja jest nie do ogarnięcia, wyłazi to wszystko w snach: lęki, potrzeby, pragnienia. Niesamowite. A te sny w ciąży są takie realistyczne, wyraźne, odjechane, żywe, że będę je pamiętać do końca życia :)

Cieszę się, że u Maluszków wszystko dobrze :)

Odnośnik do komentarza

Ja jak byłam 2 tygodnie temu to był wg usg 7 tydzień, wg miesiączki 6 i wg Pana doktora było widać serduszko ja powiem szczerze że mam słaba wyobraźnię bo nie bardzo widziałam. Idę za tydzień to zobaczymy może coś się dopatrze. :) Trochę się boje czy wszystko jest ok...

Odnośnik do komentarza

dziewczyny sa lekarze, ktorzy w ogole nie powinni pracowac:) na nfz lekarka zrobila usg pokazala ze nie ma zarodka, serduszko nie bije a juz powinno byc. Na drugi dzien cala zaplakana polecialan do ordynatora prywatnie pokazal mi serduszko powiedzial ze jest to wedlug usg 5tydsien i 6dzien i spokojnie mogloby jeszcze nie bic: ) u kazdej moze byc inaczej, w innym momncie mogla miec owulacje. Nie radze sie nakrecac bo to nic nie daje wiem cos o tym: )

Odnośnik do komentarza

charlotte
Ja miałam USG z zeszłym tygodniu i to był właśnie szósty tydzień i nie było jeszcze widać bardzo dokładnie bicia serduszka, ale lekarz tez się specjalnie mocno nie przyglądał. Stwierdził też, że przy moich długich, bo 30 dniowych cyklach to normalne, że wiek ciążowy nie jest równy z rozwojem dziecka i dzidziuś może być kilka dni "do tyłu".

No niby tak jezeli owulacja sie przesuwa, ale ja znam dokładniejsza datę owulacji ( u mnie w danym cyklu była w 31 dniu, z zaokrągleniem do jednego dnia do przodu), wiec u mnie bedzie 6+6 licząc wszystko znając datę prawdopodobnego poczęcia, bo jakbym miała liczyć od ostatniego dnia miesiaczki to teraz niby byłabym w 9 tyg. już ;) a nie jestem na 100% ...

http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/23214

Odnośnik do komentarza

karolicia

hej ja wczoraj byłam na usg 6t5d według O.M i biło ,chodz dzidzia według usg 7t.3d. [/quote]

Czyli jest prawdopodobieństwo że zobaczę małe serduszko :)
Ja mam usg typowo do rozpoznania, czy ciąża nie jest pozamaciczna i czy serduszko bije .. Tzw. Early Pregnancy Scan ..
Jest nadzieja :*

http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/23214

Odnośnik do komentarza

w zwiazku z moimi plamieniami mam wczesniejsze usg za 5 dni
lekarz mnie przyjal
powiedzial ze to normalne,podotykal brzucha
i dodal ze NIE MA leku przeciwko poronieniu
te wszystkie duphastony nie sa naukowo potwierdzone ze dzialaja przeciw poronieniu
a jak ktos go bral i nie poronil tzn ze i bez tego by poronienia nie bylo

Odnośnik do komentarza

Faktycznie, niski poziom progesteronu u ciężarnej jest pozytywnie skorelowany z ryzykiem utraty ciąży, ponieważ brak tego hormonu utrudnia prawidłowe przygotowanie śluzówki macicy i może być związany z przedwczesnymi skurczami. Dlatego w przypadku niepokojących symptomów w ciągu pierwszego trymestru lekarze tak chętnie sięgają po bloczek z receptami. W drugim i trzecim trymestrze ciąży duphaston może zapobiegać przedwczesnemu porodowi i wtedy podaje się go w zastrzykach lub tabletkach dopochwowych.

Trzeba jednak podkreślić, że przyczyn plamień i krwawień w pierwszym oraz drugim trymestrze jest wiele i czasem nie mają one związku z progesteronem, więc przyjmowanie leku jest zbędne. Tak naprawdę lekarz powinien mieć zasadne podejrzenie o niedoborze progesteronu aby duphaston przepisać. Niektórzy eksperci przestrzegają, że niewłaściwe dawkowanie progesteronu w ciąży może mieć negatywny wpływ na układ moczowy płodu, ale brakuje jednoznacznych badań w tym zakresie.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgqps6pnznyy0i.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny:) dawno się nie odzywałam, ale obserwowałam :) witam nowe wrześnioweczki:) u mnie wszystko ok - wczoraj byłam w szpitalu bo zauważyłam plamkę krwi- ale na szczęście okazało się, ze to nie z macicy- mam po prostu otarcie i to z tego było, ale maluszek ma juz 3cm:) ale lekarz kazał mi odpoczywać i wzięłam do końca trymestru zwolnienie.
Poza tym od kilku dni mam tragiczne mdłości, największe wieczorem, teraz właśnie siedzę z mięta i skupiam się, żeby nie wymiotować. Do tego znowu wróciła mi jakaś infekcja... Wiec znów powróciłam do Nystatyny, do tego kupiłam dziś Lactacyt plus, clotrimazol maść i Trivagin żel - mam nadzieje, ze po tym zestawie mi przejdzie.

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpr3e5edh0z9t4d.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...