Skocz do zawartości
Forum

Wrześnióweczki 2016


olinek93

Rekomendowane odpowiedzi

Greenrose fajnie, że dalej z nami jesteś, ja też nie wiem jak ty sobie radzisz z dwójką, fizycznie to ciężkie ale i psychicznie, dzielna jesteś, mam nadzieję, że masz czasem z kim zostawić dziewczynki żeby gdzieś wyjść samej choć na chwilę.

Przepraszam za pomyłkę, pomyliłam Eosię z Bordo, oczywiście trzymam kciuki Eosia za dzidziulkę twojej koleżanki, pamiętam jak w ciąży miałam robione usg pod względem wad serduszka małej, bałam się wtedy żeby nic nie wyszło. A teraz śpi mały bąbelek obok, zdrowy, no z katarkiem. Znowu wcześnie zasnęła, ciekawe czy to na noc czy chwilowe.
Moja wogole brana za rączki nie wykazuje chęci do siadania, ani drgnie, robię to delikatnie i tylko czasem żeby sprawdzić. Za to gdy leży na podwyższeniu to sama się podciąga jakby chciała usiąść. I ostatnio gdy siedzi w leżaczku to się wygina, tak brzuszek do góry wypina, ach ciężko to wytłumaczyć, i czasem jak się podekscytuje np. siedząc u mnie na kolanach to też się wypina, pupą do przodu a głowa wali we mnie, na przewijaku to samo aż się boję żeby nie walnęła głową w ścianę. Poza tym nie przekręca się na boki hmmm, i nadal nie interesuje się nóżkami.
Charlotte współczuję Stasiowi wrażeń, słyszałam, że te ćwiczenia bywają bolesne, no ale cóż jak nie ma innego sposobu.
Qarolina gratulacje, wiedziałam, że wszystko będzie dobrze :)

http://fajnamama.pl/suwaczki/t7uie9v.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny ja osiwieje z tym karmieniem. Muszę za każdym razem ściągać mleko, bo mała odrzuciła cycka. Ściągam tylko 60ml i reszta mleko modyfikowane. Ale za każdym razem muszę zaczynać karmienie, bo sama sie nie upomina :( zjada razem ok 120 ml, teraz np przerwa 5 godzin i nie chce jesc. Wg mnie je za mało na dobę :(
Powinna chyba jesc po 180 co 4 godz :(( jak to jest?????

http://s6.suwaczek.com/201609034565.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny ja osiwieje z tym karmieniem. Muszę za każdym razem ściągać mleko, bo mała odrzuciła cycka. Ściągam tylko 60ml i reszta mleko modyfikowane. Ale za każdym razem muszę zaczynać karmienie, bo sama sie nie upomina :( zjada razem ok 120 ml, teraz np przerwa 5 godzin i nie chce jesc. Wg mnie je za mało na dobę :(
Powinna chyba jesc po 180 co 4 godz :(( jak to jest?????

http://s6.suwaczek.com/201609034565.png

Odnośnik do komentarza

Gren Rose witaj. Pełen podziw dla Ciebie. Ja sobie nie wyobrażam bliźniaków, mimo że mój jest w miarę grzeczny.
Karolina super że wizyta u ortopedy udana. Malutka w końcu odetchnie od tej pieluchy.
Mój Wojtus też narazie się nie przekreca ani nie łapie za kolanka. Wcześniej zdarzyło mu się kilka razy przekręcić na plecki a teraz nic. Widocznie to był falstart. Ale nie martwię się tym bo wiem że przyjdzie i na niego czas. Potrafi wiele innych rzeczy. Ładnie trzyma główkę, śmieje się, piszczy, kojarzy słowa i przedmioty. Np jak mówię gdzie jest światełko to patrzy na lampę, gdzie jest misio, tata itp.
Mieliśmy dzisiaj ubaw bo mąż jadł banana i przystawil go wojtusiowi pod nos a ten aż cały się trzasl z radości. W ogóle był dzisiaj pogodny. Miał dwie drzemki. O 18 :30 była kąpiel, potem butla i odrazu usunął o 19 :15. Dawniej tak mi zasypial mniej więcej o tej porze i spał do 3-4 a nawet 5 i pobudka o 7-8 . ostatnio ok 21 -1 - i o 5 pobudka. Nie pogniewalabym się gdyby wrócił do starych zwyczajów. My kończymy 19 tydz . może to skok rozwojowy ale zęby też idą. Trzymajcie kciuki aby spał jak najdłużej czego i Wam życzę.

[url://fajnamama.pl]http://fajnamama.pl/suwaczki/0biq621.png[/url]=http

Odnośnik do komentarza

Sevenka u nas też właśnie pojawiły się Chrostkowo na buzi i nie mam pojęcia od czego???? A jak karmisz? A może to płyn do płukania? Już sama nie wiem jutro chyba się przejdę do przychodni.
Co do uplawow u mnie od miesiąca jakieś takie dziwne z krwią czasem brzuch mocniej zaboli raz zdarzyło mi się że bolał dosyć mocno jak podczas porodu. I w sumie nie wiem co to było jakoś do gina nie poszłam bo ciężko z dwójką a nie mam z kim ich zostawić.
Ze spaniem u nas różnie w dzień raczej mało śpi zasypia koło 11 raz mu się zdarzyło że zasnął o 1 no wtedy to już przesadził ale to przez żeby bidulek spać nie może już ma tak spuchnięte dziąsła że masakra mam nadzieję że już niedługo wyjdą ząbki i się skończy.
Eosia również będę się modlić o zdrowie dla maluszka koleżanki.
Maaag ślicznie Hanusia wygląda w sukieneczce na chrzest.

Muszę się wam pochwalić bo Filip pierwszy raz dziś się przewrócił z plecow na brzuszek. Jestem z niego taka dumna bo czekamy na wizytę u lekarza od rehabilitacji a on sam takie piękne postępy robi że aż nadziwić się nie mogę.

A jeszcze pytanie do mam karmiących piersią kiedy zaczynacie podawać do jedzenia coś innego niż cycuś???

Odnośnik do komentarza

Sevenka u nas też właśnie pojawiły się Chrostkowo na buzi i nie mam pojęcia od czego???? A jak karmisz? A może to płyn do płukania? Już sama nie wiem jutro chyba się przejdę do przychodni.
Co do uplawow u mnie od miesiąca jakieś takie dziwne z krwią czasem brzuch mocniej zaboli raz zdarzyło mi się że bolał dosyć mocno jak podczas porodu. I w sumie nie wiem co to było jakoś do gina nie poszłam bo ciężko z dwójką a nie mam z kim ich zostawić.
Ze spaniem u nas różnie w dzień raczej mało śpi zasypia koło 11 raz mu się zdarzyło że zasnął o 1 no wtedy to już przesadził ale to przez żeby bidulek spać nie może już ma tak spuchnięte dziąsła że masakra mam nadzieję że już niedługo wyjdą ząbki i się skończy.
Eosia również będę się modlić o zdrowie dla maluszka koleżanki.
Maaag ślicznie Hanusia wygląda w sukieneczce na chrzest.

Muszę się wam pochwalić bo Filip pierwszy raz dziś się przewrócił z plecow na brzuszek. Jestem z niego taka dumna bo czekamy na wizytę u lekarza od rehabilitacji a on sam takie piękne postępy robi że aż nadziwić się nie mogę.

A jeszcze pytanie do mam karmiących piersią kiedy zaczynacie podawać do jedzenia coś innego niż cycuś???

Odnośnik do komentarza

Milutka mój tylko na mm i też nie je według tabeli na opakowaniu(180). Je 6 razy na dobę po 120 w tym dwa lub trzy razy po 150. I to te 30 ml tak jakby na siłę. Też się martwilam że za mało ale skoro waży ok 8 kg to chyba nie. Pierwsze karmienie jest koło 9 -120 i to przez "siłę , 0 12h-150, o 15h -150 albo 120, o 19h -150, w nocy o 1 h -120 i o 5 h -120 (oczywiście pory jedzenia plus minus.).zastanawiam się aby o 1 godz podawać mu 150 bo wtedy ładnie je i może dłużej by pospal.

[url://fajnamama.pl]http://fajnamama.pl/suwaczki/0biq621.png[/url]=http

Odnośnik do komentarza

Witajcie nowe Mamusie. Edziula napisz coś więcej.

GreenRose właśnie wczoraj o Tobie intensywnie myślałam. Podziwiam, podziwiam i jeszcze raz podziwiam! Z jednym ciężko a co dopiero 2 i to bez Męża.

Charlotte a nie masz możliwości ćwiczyć metoda NDT Bobath? W niej nic nie boli. Maciuś uwielbia ćwiczenia. Babcia go tak zmeczyla ćwiczeniami że nawet zasnął na pół godziny i humor się poprawił.

Karolina super że bez pieluchy już.

Dziewczyny które jeszcze nie dostały okresu po porodzie macie śluz? Bo u mnie już z miesiąc jest a okresu brak.
Więc już głupia jestem z tego wszystkiego. Wcześniej stosowałam npr a teraz za krótko śpię żeby mierzyć temperaturę, śluz jest ciągle więc obserwacje też nie dają odpowiedzi i już nic nie wiem. Ale u nas tak kiepsko w tym temacie że nawet nei ma szans na ciążę... :(

Muszę zacząć ćwiczyć bo nie mogę na siebie patrzeć... Charlotte zazdroszczę wagi, marzenie...

Śpi Kruszynek, dobrze że ten dzien się kończy. Tak ciężko to daaawno nie bylo. Marzę o spacerze ale jak nie mrozy to smog. Jutro ma być lepiej oby. Musimy w końcu wyjść. Już tydzień nie byliśmy a normalnie codziennie.

http://fajnamama.pl/suwaczki/xgfd81s.png

7al1gpm.png

Odnośnik do komentarza

Qakolina gratuluję sukcesu! My jutro po 12 mamy wizytę i liczne na to że też pożegnalmy się z pielucha :)

U mnie la Roche pomagało na początku a pod koniec próbki przestało :( dlatego kupiłam emolium, (po przetestowaniu próbek) ale teraz się zastanawiam czy mimo wszystko nie kupić jeszcze tego fluidu. Ostatnio więcej wydaje na kosmetyki Małego niż na swoje :P

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e3ko4mkw3ce.png

Odnośnik do komentarza

Moja córcia przyszła na świat 3 września,trzy tyg przed terminem. Poród naturalny, wrecz ekspresowy, tłumaczę sobie to tym, że Pan Bóg chciał mi wynagrodzić to co przeszłam w ciąży. Mam też starszą córkę Maję, która w tym roku będzie miała 9 lat i u nas też trwają przygotowania do komunii i częste wizyty w kościele

Odnośnik do komentarza

Szczęściara ja jeszcze nie dostałam okresu, mi się śluz pojawił przedwczoraj, a dziś czułam jajnik i charakterystyczny ból w podbrzuszu. Instalacja się ruszyła. Nie martw się ja żyje w celibacie rok ;) w ciąży nie miałam na początku ochoty a potem to mój jakoś nie mógł się przełamać, a teraz a to teściowa a to padamy na pysk i tak o. Ale już miałam że 3 sny takie że aż sama nie moglam wyjść z podziwu :P

iv098u698jhjb01j.png

Odnośnik do komentarza

Charlotte, jak piszesz o Stasiu, to dokładnie jakbym czytała o Zuzi. U nas też marudzenie tylko jak głodna albo zmęczona.

Dziewczyny karmiące piersią, tak jak pisze Florentyna, jako preparaty witaminowe możecie brać to samo co w ciąży w 2 i 3 trymestrze. Mi koleżanka pediatra, polecała Mama DHA Premium Plus.

Natuśka, u nas Zuza od niedawna też tak podnosi tyłek i się przesuwa. Czasem przekręca się z brzuszka na plecki, ale w drugą stronę jeszcze ani razu. Z plecków tylko na boczki.
Alik i Mag, Zuzia ciągnięta za rączki przez pediatrę tak się zapiera nóżkami, że staje na nich :-)
U nas już dość silne zainteresowanie swoimi kolankami i stópkami,a szczególnie nogawkami ;-) ale każde dziecko rozwija się inaczej.

Karola, nie chcę Cię straszyć, ale ja miałam długo po ciąży dziwne plamienia i żadnych innych objawów. Okazało się, że mam stan zapalny i martwe tkanki w macicy. Nie oczyściło się wszystko samo w połogu. Wylądowałam w szpitalu na zabieg łyżeczkowania. Radziłabym iść do ginekologa i jednak sprawdzić czy wszystko ok, bo stan zapalny w macicy to poważna sprawa.

Szczęściara, u mnie cały czas mokro, a okresu brak. Już powinnam chyba dostać, bo w sumie od początku listopada nie karmię, a dotychczas tylko dwa razy ledwo co brudziłam. U mnie to może po tym łyżeczkowaniu jeszcze się endometrium nie odbudowano.

qarolina, super, że już bez pieluchy ;-) Teraz na pewno będzie wygodniej :-)

Edziula, witam :-)

Odnośnik do komentarza

Szczesciara,mnie tez juz dobija brak spacerow.nie dosc ze w Rzeszowie zimno jak cholera to jeszcze ten smog...:(jutro ponoc tylko -2 ale Lili ma katar wiec moze powinnam odpuscic.
My zaczelismy zalatwianie zlobka.wyszlo zamieszanie bo przez tel kobieta powiedziala ze sklada sie do miejskiego zwiazku zlobkow i przydzielaja do tego gdzie maja miejsce a jak maz pojechal osobiscie to sie okazalo ze do kazdego trzeba zawiesc osobny wniosek wiec musielismy je dodrukowac i znowu jechac do pracy po pieczatki.ech,zawracanie glowy.ciekawe czy sie wogole gdzies dostanie.
Lilka poki co tez sie nie przekreca na boki,dopiero doskonali podpieranie na ramionach lezac na brzuszku bo czesto jej sie jeszcze te raczki rozjezdzaja.pociagniata z pozycji lezacej siada,unikam tego ale tez zauwazylam ze mega ja to cieszy:)no i tez jest grzeczna i placze tylko jak glodna,kupa albo zmeczona.A po tym chrzcie to wogole taka bardziej wyciszona:)Nie wiem jak u was dziewczyny ale pomimo ze termin chrztu Lilki w niedziele chrztu panskiego byl data przypadkowa to bardzo sie ciesze bo liturgia byla wyjatkowa,przedstwiono znaczenie symboliki calego rytualu chrztu,wage wyboru imienia i czulam ze cala masza jest poswiecona Lilce....i nie tylko,bo ksiadz mowil rowniez o dzieciach nienarodzonych i o ich chrzcie wiec na mysl o Lence az staly mi lzy w oczach....Moje trzy kochane coreczki...

http://fajnamama.pl/suwaczki/9vxecmt.png

Odnośnik do komentarza

Mala09 od 6 tyg. życia mojej małej przerabiam temat skazy:) więc powiem Ci z mojego doświadczenia, co najlepiej u mnie się sprawdziło..

Po pierwsze zero mleka, jajek, produktów które mogą mieć cokolwiek wspólnego z nabiałem minimum na 6-8tyg.

Po drugie, nawilżanie.. U mnie emolium się nie sprawdziło, polecam Latopic i probiotyk z tej serii. Super też sprawdza się siemię lniane stosowane do kąpieli.

Też miałam wątpliwości o których nie raz tu pisałam, jednak już wiem na 100%, że to skaza. Po radykalnej 8 tyg. diecie spróbowałam zjeść kremówkę i żurek z jajkiem, na drugi dzień powrót wszystkich objawów, łącznie z wysypką.

Odnośnik do komentarza

O kurcze trochę mnie dobilas :( Myślałam że efekty będą chociaż o połowę szybciej... chciałabym żeby te placki i krostki zniknęły najlepiej już jutro! Bardzo dziękuję za rady i wskazówki, będę próbować!

Mój Błażej zasnął po 19 po kąpieli i jedzonku, a o 20 obudził się z płaczem. Nakarmilam go jeszcze raz i od 21 śpi. Może dzisiaj uda się pospać dłużej, czego i Wam życzę!

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e3ko4mkw3ce.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...