Skocz do zawartości
Forum

Sierpniówki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć:)

Kukurydza dzięki:*
Ja zwiększonej ilości śluzu nie mam.

Dziewczyny gratuluję ruchów/ kopniaków:) Ja jeszcze muszę poczekać.

Uzupełniłam wczoraj tabelkę o wyprawkę dla mamy i malucha. Dla mamy zapisałam chyba wszystko, co chciałam, natomiast dla malucha jeszcze trochę rzeczy brakuje. Zajęło mi to ze 2 h... Także dziewczyny uzupełniajcie, zmieniajcie jeśli uważacie inaczej. Możecie dodać jeszcze jakąś kolumnę ze swoja propozycją:) Wszystkie poprawki mile widziane:)

A ja dziś wyprawiłam już syna do przedszkola, dałam pozostałej dwójce jeść, zrobiłam zupkę pomidorową, zrobiłam pranie, kupiłam bransoletkę, oczywiście online, dla bratowej na urodziny:) Także u mnie aktywnie od samego rana.

Miłosz ur. 13.07.2018 r., godz. 2.18, 3220 g, 55 cm
Gaja ur. 11.08.2016 r., godz. 8:20, 3530 g, 54 cm
Milan ur. 16.06.2015 r., godz. 4:35, 4060 g, 58 cm
Namir ur. 07.06.2013 r., godz. 16:35, 3650 g, 57 cm

Odnośnik do komentarza

Miałam napisać jeszcze o stymulowaniu wzroku i zachęcaniu do ruchów dziecka poprzez przykładanie światła, np. latarki do brzuszka. Tylko właśnie nie wiem od którego tc dziecko otwiera oczka i ma to sens:) Trzeba sprawdzić u wujka Google.

Miłosz ur. 13.07.2018 r., godz. 2.18, 3220 g, 55 cm
Gaja ur. 11.08.2016 r., godz. 8:20, 3530 g, 54 cm
Milan ur. 16.06.2015 r., godz. 4:35, 4060 g, 58 cm
Namir ur. 07.06.2013 r., godz. 16:35, 3650 g, 57 cm

Odnośnik do komentarza

Mamalina
Super zrobiłaś ta rozpiske dla mamy i dzidziusia:-) ja tylko dodam ze mi na poczatku latwiej bylo zakladac body kopertowe malemu i pajacyki bawelniane:-) i w moim przypadku po cc nie przydał się tantum rose. U mnie w szpitalu jeszcze pieluchy tetrowe dla dzieci po kąpieli są potrzebne.

Jeśli chodzi o śluz to ja żadnych zmian nie zauważyłam.
Gratulacje wszystkim mamusia kopniaczkow i ruchów,
a tym dziewczyna które zmagają się z przeziebieniem szybkie powrotu do zdrowia życzę :-)

http://s1.suwaczek.com/201305174562.png
http://s7.suwaczek.com/201608031761.png

Odnośnik do komentarza

Dzien dobry wszystkim:)

Myszka83 piekny brzuszek, tez musze sobie jakas fotke zrobic.

Kukurydza123 Ja mialam koszmary, ze krwawie budzilam sie oblana potem i odrazu odslanialam koldre... naszczescie te sny przeszly i mam nadzieje ze juz nie powroca:)
Co do sluzow u mnie w sumie nie ma tego wiecej podczas normalnego dnia...
Za to jak sie zblizylam z mezem to zglupielismy bo wtedy bylo ich stanowczo za duzo:P:P:P

Mamalina Ja was szczeze podziwiam... Ja ogolnie planuje jak ogarnac jedno dziecko a wy macie wesola gromadke...
Na pewno masz duzo na glowie, ale mysle ze maz tez nie narzeka na brak obowiazkow i dzielnie oboje to znosicie.. Rowniez zycze wam chwili wytchnienia i ze znajdzieje czas tylko dla siebie w tym wirze obowiazkow:)

co do ruchow u mnie ciagle sie cos tam przelewa, bulgocze ale ja ciagle obstwiam ze to sa jelita:P dwa razy mialam taki ewidentny kopniak w jednym miejscu ale puki co to by bylo na tyle...

Olcha93
wspolczuje przeziebienia mam nadzieje ze to chwilowe i szybko wydobrzejesz, czego Ci zycze.
Ja co tydzien mam robione przez meza zdjecia na tym samym tle, w tych samych ubraniach i on potem chce je polaczyc i zrobic jakby filmik - jak roslam:P - on jest informatyk wiec uwielbia takie sprawy, ale wydaje mi sie ze to fajna sprawa.

ja zaraz biore psiaka i ide na spacer... a potem niestety nauka, bo mi sie zachcialo dodatkowych kwalifikacji jakis czas temu noi mam egzamin w przyszlym tyg:)
Ale z powodu remontu zostalam wywieziona do rodzicow wiec chociaz zywienie mam w pelni zapewnione:D:D

pozdrawiam

http://www.suwaczki.com/tickers/relgpiqvaekund3p.png

Odnośnik do komentarza

Martajoanna starałam się:) Zgadzam się w 100% z tym body (na początku byle nie przez głowę) i pajacami (do dziś przeważają u Nas pajace nad śpiochami). Dopisz proszę to w uwagach w tabelce - tak samo o tym tantum rosa, że w przypadku porodu sn:)

Kukurydza, Edzia macie rację, że mąż też jest zmęczony:) Wiem to, ale wolałam Wam się wygadać niż "truć" mężowi nad uchem. Poza tym kobieta kobietę prędzej zrozumie:) Dziękuję Wam:*

Miłosz ur. 13.07.2018 r., godz. 2.18, 3220 g, 55 cm
Gaja ur. 11.08.2016 r., godz. 8:20, 3530 g, 54 cm
Milan ur. 16.06.2015 r., godz. 4:35, 4060 g, 58 cm
Namir ur. 07.06.2013 r., godz. 16:35, 3650 g, 57 cm

Odnośnik do komentarza

Edzia85, bardzo fajny pomysł z tymi zdjęciami tydzień po tygodniu. Ja chciałam co kilka tygodni cykać jakieś fajne notki, żeby mieć na pamiątkę, ale jakoś nie mogę się za to zabrać, i nie mam jeszcze ani jednego :P Może dzisiaj się zmotywuję i zacznę :D

Myszka83 śliczny brzuszek <3 <br />
Mamalina - a ja nie mogę znaleźć tej rozpiski... Pomożecie?

[url=http://www.suwaczki.com/]http://www.suwaczki.com/tickers/p19uflw1g37bzopx.png

Odnośnik do komentarza

Natalko jak otworzysz tą naszą tabelkę to na dole masz takie jakby zakładki. Musisz kliknąć w wyprawkę mama i otworzy się lista. Tak samo z wyprawką dzidziuś:) Mam nadzieję, że dobrze wytłumaczyłam.

Miłosz ur. 13.07.2018 r., godz. 2.18, 3220 g, 55 cm
Gaja ur. 11.08.2016 r., godz. 8:20, 3530 g, 54 cm
Milan ur. 16.06.2015 r., godz. 4:35, 4060 g, 58 cm
Namir ur. 07.06.2013 r., godz. 16:35, 3650 g, 57 cm

Odnośnik do komentarza

Miałam Wam wczoraj napisać, że posadzę męża przed poradnikiem, aby trochę bardziej mnie powspierał w obowiązkach, a tu niespodzianka - wraca godzinę wcześniej z pracy i pierwsze co robi to bierze się za odkurzenie.
KOCHAM BYĆ W CIĄŻY - ma swoje uroki!
Co do śluzu to ja byłam nawet u gin nic nie swędzi, nie piecze, ale mam wrażenie, że ma inny zapach i jakoś go dużo. W moim przypadku wszystko w jak najlepszym porządku, a gin powiedziała, że większość ciężarnych przychodzi i mówi jej, że śmierdzą ;) ;P
Udało mi się dopisać do tabeli - jest super - mam tylko pytanie do mam po cc - tu przygotowanie trochę inne - jak to jest z raną na brzuchu? Można nosić normalną bieliznę, zaopatrzyć się w jakieś opatrunki itp. ?

Tymoteusz ur. 07.07.2016 2,954kg 54cm mój bohater ;)

Odnośnik do komentarza

A ja jak wspominalam jestem u rodzicow ktorzy mieszkaja poza Krakowem jakies 30 km, gdzie mam wiernego towarzysza moich spacerow, ktory mnie nie opuszcza nawet na krok:)

wiec sie nim pochwale:D:D Jest to Dafi rasa appenzeller wiek 2 lata, ktory uwielbia zabawe z pilka i tak potrafimy ja rzucac z 50 razy podczas spaceru:D

monthly_2016_03/sierpniowki-2016_44663.jpg

monthly_2016_03/sierpniowki-2016_44664.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/relgpiqvaekund3p.png

Odnośnik do komentarza

Edzia85 piękny ten Twój towarzysz:)

Mam jedno bardzo przyziemne pytanie, czy któraś z Was miała kontakt z ZUSem? Jestem teraz na zwolnieniu b2 więc mogę chodzić- moje wyprawy to jedynie spacer z psem. Ale jak to jest w przypadku jeżeli chcę jechać do Mamy na tydzień, która jest w innym mieście? Czy mam o tym informować ZUS, że w danych dniach będę przebywała pod innym adresem? Czytalam jakieś chore historie na ten temat, a niestety dodzwonić się do ZUS to jakiś dramat- minimum 30min czekasz na połączenie z konsultantem. Ktoś coś wie?

Jaś 24.07.2016

Odnośnik do komentarza

Evee
Ja jak jechałam do mamy na tydzień to wysłałem list do Zusu ze przebywam w danym terminie pod innym adresem. Udało mi się wtedy dodzwonić i powiedziała mi konsultantka żebym to zgłosiła i ze można listownie nawet mi podała do jakiego działu w moim zusie mam to zgłosić. Wysłałem za potwierdzeniem żeby mieć jakiś dokument jakby mnie skontrolowali zanim list dojdzie.

http://s1.suwaczek.com/201305174562.png
http://s7.suwaczek.com/201608031761.png

Odnośnik do komentarza

Hej laseczki :) zaraz zaglądam do tych wyprawek :)

Edzia towarzysz cudowny ,kocham psy :)

Moj K pomaga mi przy młodszym i ogolnie sam z siebie sprząta ,czy talerze pomyje ale czasem jak nie zdążę czegoś zrobić (bo sama pracuje i to z młodszym chodze wiec wyprawka dla nas szykowanie sie ,przygotowanie na obiad itd przed wyjściem zajmuje nam trochę czasu ) i on wraca to juz widzę ,,ta jego minę ,,ze nie odkurzone to mnie krew zalewa ,raz dostał wiązankę ze ja kurde nie jestem robotem i jestem w ciąży i mam prawo czasem nie miec siły czegoś zrobić to widzę ze teraz stara sie mnie nie wkurzać .

Ja śluzu tez mam więcej po wysiłku. Jak tylko dłużej cos porobie tzn sprzątam lub stoję to boli mnie brzuch,kręgosłup i dół cały tez tak macie ?

Myszka śliczny brzusio :)

Mamalina tez o tym świetle słyszałam ,ale niewiem od którego tygodnia jest sens robic

Jesli chodzi o sny to mam na przemian erotyczne z horrorami ...i to tak realne

Dzisiaj mam ochotę na same zle rzeczy :/ czekolada ,chrupki i tak skubie po trochu i skusiłam sie na pepsi ,ale kawy nie pije i pepsi raz na jakiś czas to mam nadzieje ze nic złego sie nie stanie . Jutro wchodze na wagę i sie boje :P

Wiem ze te pytania juz były i przepraszam ze sie powtarza ale jadę teraz do Polski o chciałam kupić tam jakieś witaminy ,co polecacie ?

https://www.suwaczki.com/tickers/82do3e5eqnjbitzi.png

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wli09k6pyvymnu.png

Odnośnik do komentarza

hmmm zaciekawilyscie mnie z tym Zusem:P ja ogolnie jestem na zwolneniu i jeden tydzien spedzam u siebie w krakowie a drugi poza krakowem i mojej mamy.. nic nigdzie nie zglaszam.

nawet jesli by do mnie przyszli w Krakowie i bym byla to i tak jak sie nikogo nie spodziewam to nie otwieram drzwi, wiec, zycze im powodzenia w kontroli...

ja ogolnie wsrod moim znajomych nie spotkalam sie z kontrola, wiec nawet nie wiem jak to wyglada...slyszalam ze lubia sie przyczepic do ludzi ktorzy maja wlasna dzialalnosc...

ogolnie na zwolnieniu mam, ze moge chodzic i wrazie kontroli wezme zaswiadczenie od lekarza, ze wlasnie bylam u niego na badaniach.. i jakos bardzo sie tym nie przejmuje, ale fakt temat mnie zaciekawil wiec z checia przeczytam wasze opinie...

Pati90
ja tez ostatnio mam ochote na czekolade i jej pochodne i troche mnie przeraza bo ide z waga do przodu za duzo...i musze przystopowac:P
Tez mam realne sny i tez erotyczne i horrory ehhh:p
co do witamin to ja biore femibion natal2 plus

http://www.suwaczki.com/tickers/relgpiqvaekund3p.png

Odnośnik do komentarza

Z Zusem same problemy są niestety... Ja mam własną działalność i mnie co chwila przez nich krew zalewa... Już nie mówiąc o tym, że przez to, że jeszcze na razie płace mały Zus to mi się kompletnie żadne macierzyńskie nie należy, a przecież uczciwie pracuję itd... No ale cóż poradzić...

A o snach nawet nie wspominajcie. Ja na początku ciąży byłam przerażona o to co się ze mną dzieje, bo nigdy wczesniej nie miałam erotycznych snów, a tu nagle takie realne i wgl... Koszmary oczywiście też były, i to takie realne, ze do tej pory je pamiętam - głównie o śmierci bliskich... Teraz już mi to przeszło. Ciekawe skad to się bierze...?

Postanowiłam się odważyć i dodać też mój brzuszek. Ostatnio delikatnie się zaokrąglił, i nawet na wadze przytyłam pierwsze pół kilograma. Nie jest duży, ale przynajmniej jakoś widoczny i bardzo mnie cieszy :)

monthly_2016_03/sierpniowki-2016_44667.jpg

[url=http://www.suwaczki.com/]http://www.suwaczki.com/tickers/p19uflw1g37bzopx.png

Odnośnik do komentarza

Co do robienia zdjęć ja zaczęłam w 13 tc i dzisiaj patrząc na zdjęcia widzę ogromną różnicę A patrząc na siebie nie widzę aż tak dużej różnicy.

Dziewczyny a co do macierzyńskiego to od stycznia tego roku weszła Nowa ustawa która mówi ze każdą kobietą ma prawo do macierzyńskiego przez rok czasu. Czy pracuje czy nie. Dostaje przez rok czasu 1000 zl na dziecko. Jeżeli pracuje gdzieś na umowę o pracę na niepełny etat to dostaje tyle ile jej wychodzi Plus resztę do 1000 zl uzupełnia ZUS. Ja osobiście bardzo się cieszę z tej ustawy bo dotychczas pracowałam na umowę zlecenie i studiuję i nic by mi się nie należało A tak jestem spokojna o moją dz idzie. Co prawda do porodu nie mam nic ale po porodzie już normalnie będę dostawać te 1000zl

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371zqex3q9b.png

https://www.suwaczek.pl/cache/383a15cbc3.png

Odnośnik do komentarza

Evee, Olcha super! :):):) Pozdrówcie swoje maluszki od nas! ;)

Ja robie zdjęcia brzucha od 7tc co tydzień, w piątek po wstaniu rano, w tych samych ciuchach. Do tego ważenie. :) Niestety miałam awarię telefonu i straciłam wszystkie zdjęcia wiec teraz mam tylko z ostatnich trzech tygodni. Jutro będzie kolejne!:) Uważam, że to bardzo fajne dla nas samych, bo czasem wydaje się, że tu nic nie urósł a jak zestawić z fotka sprzed 2 tygodni to jest różnica. A to cieszy :) Jak pierwszy raz zrobiłam w 7 i 8 tc i porównałam, to się popłakałam z radości, ze coś ruszyło :)

Mamalina widziałam tabelkę, jesteś niesamowita! Ja kompletnie nie mam pojęcia co należałoby dopisać ale jak coś wpadnie to na pewno się uaktywnię;)
Bardzo dobrze, że się wygadałaś i mam szczerą nadzieję, że uda się wam znaleźć chwilę dla siebie :) A juz na pewno nowe mieszkanie wynagrodzi ten wysiłek ! :)

"Cieszę się", że u niektórych z was też więcej śluzu, bo martwiłam się, ze może jestem rodzynkiem z takimi objawami. :)

Powiem Wam, że też myślimy o małym wyjeździe. Jeszcze na jesień planowaliśmy spędzić Wielkanoc w Gdańsku, ale czuje,że to dla mnie za daleko:) Bardzo bym chciała wybrać się na weekend do Zakopanego, pochodzić po parku, iść na placki ziemniaczane i pooddychać innym powietrzem. Czekam na wizytę u lekarza i zielone światło. :)
Mój luby zadzwonił dziś, czy może kupić bilety na koniec maja na koncert dla nas (krakuski będą wiedziały, chodzi o festiwal muzykifilmowej).... trochę się przeraziłam, ale powiedzialam, zeby bral i najwyżej pójdzie z kimś innym:)

W kwestii odkurzania. Dziewczyny, jak macie wolną kasę albo czujecie się na siłach brać raty, to polecam szczerze odkurzacz automatyczny. U mnie działa co drugi dzień, mam czysciutko pomimo posiadania kota, który gubi tonę futra :) Zdecydowaliśmy się na niego od razu, jak zaszłam we wczesniejsza ciążę i oboje uważamy, że to najlepszy zakup do domu ze wszystkich sprzętów. Każdy chce odkurzac;))

Edzia85 przyznaj się, skąd są Twoi rodzice? Ja pochodze spod Krakowa. Dokładnie 30km !:)

Co do ZUSu (jak ja się cieszę, że mnie to nie dotyczy ), ja bym nic nie wysyłała. Jeśli nikogo nie ma i przyjdzie kontrola, wystarczy mieć zaświadczenie, że było się tego dnia u lekarza albo na badaniach (na wezwaniu do wyjaśnienia jest napisane, kiedy była kontrola ). A myślę, że każdy lekarz, szczególnie jak chodzicie prywatnie bez problemu takie zaświadczenie wystawi. Moje koleżanki tak robiły.

Z witamin polecam femibion Natal2. W mojej aptece to był zawsze numer jeden, dlatego sama mu zaufałam :)

Natalia masz tak uroczy brzuszek i śliczna figurę, że szkoda,że "odwazylas " się dopiero dziś ;))
Myszka u Ciebie tez brzuszek uroczy!
Miło się patrzy na te rosnące baloniki;)

Olcha masz rację co do ustawy (sama liczę na te pieniądze bo zrezygnowałam z pracy a nie mogę iść na bezrobocie bo umowę o pracę miałam niecały rok), jednak nie jetem pewna co do sytuacji Natalii i firmy. Wiem,że kobiety z działalnością są ogromnie pokrzywdzone w tej nowej ustawie i dostaną najmniej :/ Nie wydaje mi się, żeby uzupełniano do 1000, dlatego że ten 1000 o którym mówisz to becikowe (dla mam niepracujacych wypłacane po prostu dluzej), które w przypadku świadczeń z racji umowy, działalności albo bezrobocia wypłacane jest tradycyjnie tylko raz. Mój mąż prowadzi działalność, jak musiałam zrezygnować z pracy to chciał mnie zrobic współwłaścicielem i szukaliśmy najkorzystniejszej opcji wiec dużo o tym czytaliśmy i rozmawialiśmy z księgowa, stad mam informacje.

Odnośnik do komentarza

Natalia93
Na prawde masz prze slodki ten brzuszek:D
ja mam budowe typowej gruszki wiec teraz moja talia zaczyna zanikac... i tez nigdy nie nalezalam do szczuplych BMI w normie ale gorna granica:P
Ale fakt, sny sa mega realistyczne czasami mnie az przerazaja:D i o dziwo je pamietam co juz wogole jest podejrzane:D

Kukurydza123
no wiec ja od urodzenia mieszkam w Krakowie :) rodzice emigrowali jak mialam 18 lat na wies, i sobie tu zyja spokojnie, a ja jak chce odpoczac to tu przyjezdzam:D
Wiec jest to na poludnie od Krakowa w okolicach Dobczyc dokladnie 12km za nimi w malej miejscowosci kolo lasu.
A Ty skad pochodzisz?

mam tak jak Kukurydza super tabela mega przydatna, ale ja jako poczatkujaca matka nie mam bladego pojecia co jest potrzebne dla dziecka i mamuski:D
Rowniez posiadam wspomniany odkurzacz i go uwielbiam:P chociaz raz mnie rozczulil moj maz jak go przyniosl i z smutna mina mi oznajmil: Twoje wlosy go zabija :D:D wszystkie te jego szczoteczki byly zaplatane na maxa i musial je "uwolnic" nozyczkami. Mam dlugie i geste wlosy... :):)

co do ZUSu to ja jestem korpo ludzik...wiec ogolnie zawsze moge miec wymowke ze pracodawca nie jest mi wstanie zapewnic pracy bez komputera..i ogolnie wsrod moich znajomych nie slyszalam o kontroli.. ale jak cos to przyniose "usprawiedliwienie" ze akurat wtedy bylam na badaniach.

Rainbow447 witamy nowa kolezanke:)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgpiqvaekund3p.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...