Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość biała1987

Ząbkowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość biała1987

witam was serdecznie kobietki, mam takie pytanko może któraś z was też tak miała ze swoją pociechą otóż moj syn a 13 miesiesy ma 7 zebów z tym ż e dolna dwójka wyrznęła się juz chyba z dwa miesiące temu adrugiej ani widu ani słychu a ida mu juz kolejne zeby .nie wiem czy jest to normalne czy powinnam sie martwic

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

biała1987, u mnie był taki "dziwny" przypadek tylko u mojego najmłodszego synka. Po tym jak wyszło mu 8 ząbków, to nastała prawie 6-mies. przerwa w wyrzynaniu się kolejnych mleczaków. Za to kolejnych 8 ząbków (trójki i czwórki) wyszły mu w niecały miesiąc. Różne są dzieci i różne przypadki, tak więc cierpliwości ;)

2005 :), 2007 :), 2014 :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie była taka sytuacja, że synkowi pierwszy ząbek wyszedł jak miał około sześć miesięcy, drugi 3 tygodnie później. A dziś ma prawie 10 miesięcy i na tych dwóch ząbkach pozostało. Mi się wydaje, że każde dziecko inaczej się rozwija i w różnym tempie. :) Ja po prostu cierpliwie czekam na trzeci ząbek. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość MamaMaRysia

Antossia
U mnie była taka sytuacja, że synkowi pierwszy ząbek wyszedł jak miał około sześć miesięcy, drugi 3 tygodnie później. A dziś ma prawie 10 miesięcy i na tych dwóch ząbkach pozostało. Mi się wydaje, że każde dziecko inaczej się rozwija i w różnym tempie. :) Ja po prostu cierpliwie czekam na trzeci ząbek. :)

Oczywiście, że tak. Każde dziecko to wielka indywidualność :) Ja również jestem w podobnej sytuacji i też nie pozostaje mi nic innego jak czekanie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie martw się tym.. tyle, ile dzieci... tyle też rożnych przypadków ząbkowania. Moja córeczka (15 miesięcy) urodziła się z dwoma ząbkami (dolne jedynki) a kolejne ząbki (górne dwójki) wyszły jej jak miała 10 miesięcy. Niedawno dołączyły górne jedynki a teraz zamiast dolnych dwójek, wyrzyna się z tyłu jakiś trzonowiec! To dopiero jazda!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

My też z tych, co późno ząbkują. Z tego co pytałam znajome mamy i mamy na placu zabaw, przy okazji ząbkowania mojego dziecka, to rozrzut jest znaczny. Znamy dzieci młodsze, mające więcej ząbków, oraz starsze mające pojedyncze ząbki.

J. 08.2002, K. 08.2014, o matko ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Gosiulatt

Mój synek ma sześc zębów i od trzech miesięcy nie wychodzą mu następne. sama się zastanawiam co jest przyczyną. Znajoma mówiła żebym się nie martwiła bo kilka zębów może się pojawić w jednym momencie. Ząbkowanie u dzieci jest bardzo nieprzyjemne. dziecko bardzo się ślini i jest niespokojne. Biedak na początku swojego życia muszą tak cierpieć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety ząbkowanie u dzieci to bardzo przykry temat dla rodziców i bolesny dla dzieciątka... Warto obserwować czy ząbki wyrastają prawidłowo i czy nie ranią dziąseł. Jeżeli tak to czym prędzej bierzmy dziecko do dentysty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość kentora

U nas nie było dramatu. Dzieci budziły się po kilka razy w nocy, ale nie gorączkowały. Nie wiem w jakim stopniu to pomogło, ale stosowaliśmy dentinox, tzn. to https://www.aptekamini.pl/dentinox-n-zel-na-dziasla-10g.html Być może to dzięki temu? Trudno powiedzieć, ale radzę robić cokolwiek, bo okres ząbkowania jest naprawdę trudny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Elka222

U nas dobrze się sprawdził żel na ząbkowanie z naturalnym składem :) Szybko zmniejszył ból, dzięki czemu mała od razu się uspokoiła, smarowaliśmy kilka razy dziennie. Ładnie zeszła opuchlizna, z którą długo się męczyliśmy... Używaliśmy tego : https://www.apteka-melissa.pl/produkt/gengigel-zabkowanie-zel-na-dziasla-20-ml,25483.html :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość tysiacc

mój młody najlepiej reagował na dologel, mam zreztą w apteczce na wszelki wypadek bo i nam dorosłym się przydaje na afty i bolące dziasła, opakowanie jest bardzo wydajne

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Truskaweczka88

Jeszcze nie słyszałam o dologel, a czy nadaje się na pleśniawki dla maluszków?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość filharmonika

Tak, może byc i na pleśniawki, na afty, ząbkowanie i wszystkie inne problemy w buzi. Ja na przykład nawet stosowałam na podrażnienia od aparatu ortodontycznego ;

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dla mnie Dologel ma jeszcze jedną i chyba najważniejszą cechę- chodzi o jego skład. Rumianek, waleriana, propolis i brak szkodliwej lidokainy, która ma wiele niebezpiecznych działań niepożądanych min. obrzęk czy nudności

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Każde dziecko inaczej ząbkuje. Mój maluch też przez kilka miesięcy chodził z 2 ząbkami, ale pozostałe na szczęście potem szybko wyszły :) A ileż przy tym płaczu było.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Karolinnka

No i właśnie na takie sytuacje masz dologel. Po co męczyć maluszka, jak można mu ulżyć. Wyrzynanie to nic przyjemnego...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ann1900

A jak w tym czasie zachowywały się wasze maluchy? Mój malec w ogóle zrobił się rozkojarzony, przestał się uśmiechać, drapie wszystko dookoła (siebie, zabawki, mnie). Dodatkowo wpada w histerie jak coś mu się nie spodoba i ma dziwne gesty rączek - tak jakby łapał powietrze. Pediatra straszy nas, że mały jest zagrożony autyzmem, bo właśnie tak się zachowuje, a dwóch neurologów stwierdził, że to zwykłe ząbkowanie. Normalnie już od zmysłów odchodzę. Dodam, że obcych się normalnie uśmiecha, obserwuje nas praktycznie cały czas (oczywiście wtedy kiedy się akurat nie zajmuje czymś innym). Od zmysłów już odchodzę, bo nie wiem czy to faktycznie może być powiązane ze ząbkowaniem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ann1900, rozumiem twój niepokój, pediatra zasiała ziarno niepewności i chodzi to za tobą, ale ważniejsza jest tu opinia neurologów, bo pediatra nie musi się znać na wszystkich objawach chorób. Jak nie masz pewności, to możesz się skonsultować z jeszcze jednym neurologiem...
A podajesz coś na ząbkowanie?

2005 :), 2007 :), 2014 :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kasia

Na ząbkowanie jest wiele preparatów w aptece i sporo przetestowałam ale ostatnim nabytkiem był Gengigel ząbkowanie bez lidokainy więc bezpieczny 🙂 u nas się świetnie sprawdził - polecam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kasia

Na ząbkowanie jest wiele preparatów w aptece i sporo przetestowałam ale ostatnim nabytkiem był Gengigel ząbkowanie bez lidokainy więc bezpieczny 🙂 u nas się świetnie sprawdził - polecam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Malwina

U nas najgorszy był katar, gil po pas, jak to mówią :) Wspomagaliśmy się elektrycznym aspiratorem od haxe. Bez niego noce byłyby straszne. No i oczywiście ibum, jakoś przetrwaliśmy ten okres.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...