Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość czytajka

Co czytacie dzieciom?

Rekomendowane odpowiedzi

U nas się sprawdzają takie książeczki co można kupić w kiosku czy empiku za 7 zł chyba. są ze strażakiem samem, psim patrolem czy z peppą, u nas póki co te bajki królują. Ciekawsze książki czy opowiadania mam wrażenie że są za długie i synowi ciężko się skupić i pamiętać co była na początku. A te książeczki to juz niektóre na pamięc zna ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość patrycjac

my czytalismy od malego serie ksiazeczek maly chlopiec jest ich okolo 22 sztuk. Moj maly je uwielbia. Zaczynalismy jak jeszcze nie mial dwoch lat a dzis juz prawie 4 i dalej je uwielbia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mila22

Dzieci z Bullerbyn, hit hitów! Moje dzieciaki znają na pamięć a i tak chcą czytać wciąż od nowa :) Czasami trudno ich przekonać do nowej lektury.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja staram się jak najwięcej czytać dzieciom stare bajki, które sama czytałam :) ale czytam im też książeczki po angielsku, z disneya. Jest to dobra okazja dla mnie żeby nie zapomnieć języka, a przy okazji wiem, że moje dzieci się go "osłuchają"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

najlepiej te książeczki które bardzo lubią i są bardzo przyjazdne dla malych dzieci , które pobudzają wyobraźnie dziecka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nasz synek od małego ma kilka swoich ulubionych bajek, do których często wracamy: trzy małe świnki, szewczyk dratewka, złotowłosa i 3 misie, wilk i siedmioro koźląt.
Ostatnio zainteresowała go ilustrowana biblia, którą dostał na chrzest. Bardzo chętnie i uważnie słucha.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Grozą zdjął mnie pierwszy post w tym temacie. No bo jak to - tylko polskich autorów?! A co w ogóle to ma do rzeczy? Brrr... aż we mnie zawrzało, żeby zacząć czytać same zagraniczne :P
A tak poważnie, to ja chyba najbardziej ufam Skandynawom, bo u nas na półce z bajami oprócz standardowych wydań baśni zebranych różnej maści królują Tove Jansson i Muminki wraz z Astrid Lindgren (szczególnie ulubiona "Ronja, córka zbójnika" i "Dzieci z ulicy Awanturników" - ciągle szukam tej książeczki o samej Lottcie, ale w empiku nie ma i jakoś nie wpadła mi w ręce dotąd).
Oprócz tego absolutnie genialna jest książeczka Bajeczka na twoją modłę Raymonda Queneau - dziecko wpływa swoimi decyzjami na to, co robią bohaterowie książeczki.
Ostatnio kupiliśmy - aczkolwiek bardziej dla siebie - trzytomowe wydanie "Baśni włoskich" Italo Calvino i przypadkiem okazało się, że niektóre są króciutkie i dowcipne i nadają się do głośnego czytania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ostatnio kupiłam córce w Biedronce książkę "Najpiękniejsze bajki" za 19,90zł (!!!) z pięknymi ilustracjami i bajkami: Kot w Butach, Złotowłosa i 3 misie, Czerwony Kapturek i Trzy świnki. Teraz czytamy to w kółko, bardzo się córce )3 l.) podoba :) Ostatnio zaczęłyśmy odgrywać same Czerwonego Kapturka :) Jeśli nadal są w Biedrze te książeczki, to bardzo polecam :))

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tekst linka

Polecam te proste, pogodne opowieści, przeznaczone dla kilkuletniego odbiorcy, będą doskonałą czytanką do snu, mogą być również materiałem do pracy wychowawczej i edukacyjnej. Przyjemności czerpanej z czytania towarzyszą także elementy poznawcze. Dziecko przyswaja nowe słownictwo, uczy się świata i zachowań w grupie. „Bajki dla najmłodszych” to sympatyczni bohaterowie, pouczające sytuacje i świat, w którym maluch może czuć się bezpiecznie. Przed Wami radosne opowieści na pogodne chwile dzieciństwa.

monthly_2017_01/co-czytacie-dzieciom_53700.jpg

monthly_2017_01/co-czytacie-dzieciom_53701.jpg

monthly_2017_01/co-czytacie-dzieciom_53702.jpg

monthly_2017_01/co-czytacie-dzieciom_53703.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziewczyny, popatrzcie sobie na ofertę książek w księgarni Szymelka http://szymelka.pl/. Jeśli szukacie dobrych książek dla Waszych dzieci to jestem pewna, że akurat tam znajdziecie. To nie są "zwykłe" książki, ale pozycje selekcjonowane przez specjalistów - psychologów, pedagogów. Można kupić i mieć pewność, że dostajemy wartościową pozycję, dopasowaną do naszego dziecka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość silvine

Kilka ksiązek dla maluchów, które z pełnym przekonaniem mogę Wam polecić:
Mikołajek
Chłopcy z placu broni
Dynastia Miziołków
Magiczne drzewo , czerwone krzesło ( dla nastolatków)
Oskar i pani róża - również dla starszych, jak i dla dorosłych.Sama płakałam przy niej jak dziecko.
Najwięcej promocji na ksiązki dla dzieci ma chyba Bonito: https://bonito.pl/l-1709-0-dla-dzieci-i-mlodziezy - dobra księgarnia, polecam zerkanć bo można upolować ksiązki naprawdę niedrogo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość dorororo

U nas też Brzechwai Tuwim królują. A oprócz tego UWIELBIAMY opowieści od bajkopisarze.pl. Mam już 6 - na każdą okazję ;D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

My oprócz czytania na dobranoc książeczek, urozmaicamy edukację o elektroniczne odpowiedniki. Mieliśmy dla pierwszego dziecka zabawkę Kubusia Puchatka, który siedział na pniu i opowiadał bajki. Syn bardzo lubił słuchać długich opowieści misia, tym bardziej, że ten ruszał buzią i można było włożyć paluszek do buzi. Teraz dla córki mamy Misia Podróżnika z Chicco i on opowiada swoje przygody po polsku i po angielsku. Dziecko może samo wybierać tematy przygód wkładając odpowiednia kartę i oczywiście fajne jest to, że misio może "ugryźć" paluszek. Natomiast moja mama kupiła serię książek i magicznym piórek. Po dotknięciu piórem do kartki, opowiada ono znane bajki, np. Brzydkie Kaczątko lub Szewczyk Dratewka. Narratorem jest Piotr Adamczyk więc bardzo dobrze się słucha tych audiobooków.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...