Skocz do zawartości
Forum

Czerwcowe maluszki 2016


Gość Dżastaa

Rekomendowane odpowiedzi

Moj maluch nie ma okreslonych pòr wzmorzonej aktywnosci choc przewaznie najbardxiej aktywny jest wieczorem ok 21. czasem jest tak ze nie czuje go caly dzien przez co wpadam w paranoję, ale wtedy klade sie ,glaszcze brzuch i na szczescie daje znac ze wszystko jest u Niego w porzadku :-) juz polowa za nami .Czekam z niecierpliwoscia do 6 czerwca az wkoncu go zobaczę<3

Odnośnik do komentarza

cześć czarownice :)

fajnie że coś się dzieje tutaj ja ostatnio nie mam czasu zaglądać na żadne forum hehehe ale dziś się udało na szczęście :)

co do wagi chyba nie ma co się przejmować mi do przodu poszło 6,9kg od początku i zwyczajowo mam arbuza.

Czarownicavip jak się czujesz ogólnie ?

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny a myslalyscie-ogladalyscie wózki dla swoich pociech. ? Ja dziś trochę oglądałam i jestem w niemałym kłopocie bo w realu te wózki wyglądają zupełnie inaczej. Maxi cosi i xlander wyglądają jak wielkie czołgi mam ba myśli gondole. Są przerażająco duże i ciężkie pomimo aluminiowych elem. Widziałam tez wózek SAFETY 1ST ROADMASTER niby producentem jest maxi cosi. Jest lekki i dość zwinny ;) a że będę miała cesarke i myśl o wnoszeniu wózka na 3p jest dla mnie rzeczą nierealną. Co do tego wózka to jest mało o nim opinii, może Wy macie wiedzę na ten temat. ? Albo swoje modele .

Córeczka 17.05.2016 :*
Aniołek 4.01.2019 ;(

Odnośnik do komentarza

gooosia271
Dziewczyny a myslalyscie-ogladalyscie wózki dla swoich pociech. ? Ja dziś trochę oglądałam i jestem w niemałym kłopocie bo w realu te wózki wyglądają zupełnie inaczej. Maxi cosi i xlander wyglądają jak wielkie czołgi mam ba myśli gondole. Są przerażająco duże i ciężkie pomimo aluminiowych elem. Widziałam tez wózek SAFETY 1ST ROADMASTER niby producentem jest maxi cosi. Jest lekki i dość zwinny ;) a że będę miała cesarke i myśl o wnoszeniu wózka na 3p jest dla mnie rzeczą nierealną. Co do tego wózka to jest mało o nim opinii, może Wy macie wiedzę na ten temat. ? Albo swoje modele .

Ja co prawda mam wózeczek 3w1 po córci więc ten wydatek mi odpada dokupimy jedynie jakąś lżejszą spacerówkę jako drugi bo stary córcia wykończyła.
Widzę, że wiele dziewczyn szuka lekkich wózków. Wiem że jak trzeba targać wózek w bloku po schodach nie jest łatwo. Ale im lżejszy wózek tym mniej stabilny. Dzieci kręcą się i wiercą w wózkach i już taki 7-8 mieś. Bobas potrafi się nieźle wychylić. Im wózek lżejszy tym mniej stabilny. Raz tylko widziałam jak lekki wózek przewrócił się z dzieckiem. Także oprócz swojej wygody trzeba pomyśleć o bezpieczeństwie. X-lander jest dość ciężki ale bardzo stabilny - koleżanka ma. Reszty nie znam. Sama mam tako jumper. Też nie jest lekki. Zawsze można gondole osobno a potem stelaż. Cały wózek głęboki nawet lekki i tak jest trudno wtargać kilka pięter

Odnośnik do komentarza

Z tym ciężarem wózków jest tak jak mówi aga8207. Ja mam mutsy, niby nie jest ciężki ale już tak od 6 miesiąca musiałam wnosić osobno wózek i osobno synka - 1 piętro. Jak dziecko waży już z 6 kg to ono plus wózek robią swoją wagę. Początek też był ciężki bo byłam po cesarce i przez pierwszy miesiąc-dwa wózek rano znosił mi mąż i stawiał przy piwnicy. Na szczęście nikt nie połaszczył się na mój sprzęt.

Odnośnik do komentarza

Witajcie w ten brzydki (przynajmniej na Pomorzu ;)) dzień!

Powoli zaczyna się widzę kompletowanie wyprawek :). Ja tez juz stwierdziłam ze ten wydatek lepiej rozłożyć na kilka miesięcy tak żeby w maju się nie zadłużyć :p. Także kupiłam juz dwie butelki, smoczki, pieluchy tetrowe, 5 bodziakow na przecenie i jakieś pierdolki. Zastanawiam się nad kupnem sterylizatora i podgrzewacza z aventu ale nie wiem czy to potrzebny wydatek i czy na pewno avent (od nich mam butelki). Co sądzicie? Tez macie/kupujecie?
Co do wózka to nadal nie wybraliśmy między navingtonem galeonem a jedno. . Będzie ciężko wybrać.
Zdrówka Wam życzę dziewczyny!

http://www.suwaczki.com/tickers/w57v3e3k4iyrxx3m.png

Odnośnik do komentarza

Co do sterylizatora i podgrzewacza to ja bym wstrzymała się do czasu gdy maluszek będzie już z tobą a ty w codziennym życiu zobaczysz czy faktycznie są potrzebne. Ja np. w końcu nie kupiłam bo 10 m-cy karmiłam naturalnie i jakoś tak wyszło że się obyłam. Wyparzałam butelki i podgrzewalam mleko w ciepłej wodzie gdy maluch karmiony był moim ściągniętym pokarmem. Tak było w trzecim tygodniu jego życia gdy sprawdzałam ile tak naprawdę je bo trochę na początku słabo przybierał na wadze, ale najczęściej później gdy chciałam wyjść i mąż albo moja mama zostawali z synkiem. Ale różne są sytuacje wiec chyba najlepiej zobaczyć w praktyce niż kupować rzeczy bez których można się potem obyć. Ja napewno zadowolona jestem z laktatora, ale kupiłam go przez neta tak dopiero z dwa tygodnie po porodzie.
Może jeszcze napisze w tym temacie któraś z dziewczyn które używały podgrzewacza i sterylizatora.

Odnośnik do komentarza

czarownicavip
Stardust najwazniejsze by Te nasze dzieciaczki zdrowe byly.A ja i tak wychodze z zalozenia ze 100% to bedzie wiadome jak sie urodzi.Jak tam u Ciebie mam nadzieje ze wyszlas z tego dola co przechodzilas. I wszystko w porządku.

Ze,zdrowe jest to wiem haha gorzej że mną jakoś będzie kochana.

Odnośnik do komentarza

Ja sterylizatora nie używałam i nie będę używać. Wystarczył mi garnek z wodą którego używałam tylko do tego celu. Podgrzewacz zakupiłam jakiś w miarę tani chyba baby ono i potem jak doszły słoiczki to używałam miał jeszcze dodatkowo końcówkę do gniazdka samochodowego więc na wyjazdach czasem się przydało.
Nie ma co szaleć z tzw. "gadżetami" na zapas wyjdzie wszystko w praniu. Z takich przydatnych rzeczy to u mnie jeszcze niańka elektroniczna też w miare tania baby ono. Mieszkamy w domu parter i poddasze więc się przydaje. Używaliśmy przy córci aż do ok 3-4 r.ż.

Odnośnik do komentarza

Szczerze to tez mam mieszane uczucia jeżeli chodzi o ten zakup. Mój mąż jest za to totalnym gadzeciarzem i twierdzi ze no może się przydać :p. Z laktatorem tez chciałam się wstrzymać - moja mama karmiła mnie tylko dwa tygodnie (nie miała pokarmu) i zastanawiam się czy u mnie nie będzie podobnie. Najwyżej jak mleka będzie pełno to się kupi ;).

http://www.suwaczki.com/tickers/w57v3e3k4iyrxx3m.png

Odnośnik do komentarza

Ja co prawda mam wózeczek 3w1 po córci więc ten wydatek mi odpada dokupimy jedynie jakąś lżejszą spacerówkę jako drugi bo stary córcia wykończyła.
Widzę, że wiele dziewczyn szuka lekkich wózków. Wiem że jak trzeba targać wózek w bloku po schodach nie jest łatwo. Ale im lżejszy wózek tym mniej stabilny. Dzieci kręcą się i wiercą w wózkach i już taki 7-8 mieś. Bobas potrafi się nieźle wychylić. Im wózek lżejszy tym mniej stabilny. Raz tylko widziałam jak lekki wózek przewrócił się z dzieckiem. Także oprócz swojej wygody trzeba pomyśleć o bezpieczeństwie. X-lander jest dość ciężki ale bardzo stabilny - koleżanka ma. Reszty nie znam. Sama mam tako jumper. Też nie jest lekki. Zawsze można gondole osobno a potem stelaż. Cały wózek głęboki nawet lekki i tak jest trudno wtargać kilka pięter[/quote]

Nie ma to jak doświadczenie koleżanek ;)
Teraz to mam konkretną meksykane i zaczynam poszukiwania od nowa. Wiadomo że bezpieczeństwo maleństwa jest najważniejsze i tym trzeba się kierować.
Najgorzej ze nie mogę wózka zostawić na dole w klatce a mąż znowu wraca później i ani rano ani wieczorem nie może nikt mi pomóc w noszeniu tego wózka. Ale muszę coś pokombinować bo po cesarce nie ma opcji noszenia na 3 piętro.
Dziękuje za informacje :)

Córeczka 17.05.2016 :*
Aniołek 4.01.2019 ;(

Odnośnik do komentarza

Witajcie ;)

Ja na szczęście mam wózek po córci, a teraz okazało się, że w brzuchu również dziewczynka :) Ja mam 3w1, byłam zadowolona. Nie jest jakiś mega ciężki, ale też nie leciutki. Co do sterylizatorów i podgrzewaczy to macie rację, aby zostawić to na czas po porodzie, może uda się karmić piersią i te gadżety będą zbędne.

Pozdrawiam Was, K.

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49df9h1by0oenb.png

Odnośnik do komentarza

czarownicavip
Mam pytanie do mam które uzywaly kremu na odparzenia. Bo ja miałam sudocrem i wcale nie jestem zadowolona czy polecilybyscie cos innego. Cos wypróbowanego.

Ja różne stosowałam bo wydawało mi się ze powinnam zmieniać żeby były skuteczne. Na początku miałam Linomag z apteki a jak coś się przytrafiło to smarowałam sudocremem ale traktowała go jak lek i wtedy pomagał. Później miałam bepanthen i był ok. Teraz jest taki nowy bepanthen z oliwa z oliwek i od jednej dziewczyny słyszałam że jest bardzo fajny i skuteczny. Więc chyba tym razem zdecyduję się na niego od początku.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...