Skocz do zawartości
Forum

Czerwcowe maluszki 2016


Gość Dżastaa

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć dziewczyny :)
Daga podobno po 12 tyg.jest bespueczniej dla dziecka. ..

Przez ostatnie noce towarzyszyła mi bezsenność. Mininą noc przespalam prawie całą. Mimo to ciągle chce mi się spać. W ciągu dnia też odczuwam zmęczenie. I czekam kiedy w końcu przyjdzie ten "miodowy trymestr" że odzyskam siły...
Stardust czy bierzesz żelazo na anemie? Dobrze się po nim czujesz? Ja biorę tardyfelon-fol ale mam po nim metaliczny posmak. Miałam albo brac codziennie po 1 tabl.ale biorę co drugi dzień. A może to po femibionie? Juz sama nie wiem.

monthly_2015_12/czerwcowe-maluszki-2016_40755.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlj44jqv6ew1kq.png
(*) Aniołek 13.01.2015 (8 tc.)

Odnośnik do komentarza

Daga15
Mam pytanie czy ten najgorszy okres juz minal niebezpieczenstwa ? jestem w 11tc

Niebezpieczeństwo minie jak urodzisz. O czasie. Nie sugeruj sie ze po 12. tyg nic sie nie moze stac ale tez nie panikuj. Po prostu obserwuj swoj organizm.

Dziewczyny, a czemu uważacie, ze macie anemię?
Wczoraj lekarka wyjaśniła mi ta kwestie patrząc na moje wyniki...
Mam hemoglobinę 10,9 a norma 11,cos.
Chodzi o to, ze nie ma anemii, choć wielu lekarzy tak mowi. Bo zwiększa sie nam objętość krwi w organizmie. Ale tylko osocza przybyło. Reszta krwinek jest na tym samym poziomie. Wiec krew jest niejako rozrzedzona. To jest całkowicie fizjologiczne. I zadnej anemii nie ma dopóki poziom ferrytyny jest ok (czyli nasycenia żelazem). Nie potrzebne jest wtedy faszerowanie sie żelazem.
Sprawdźcie sobie poziom żelaza to bedziecie wiedziały.

Ja dzis w nocy miałam znowu 2-3 godzinki wyjęte z życiorysu. Skurcz gonił skurcz. Biegałam do wc co chwile. Masakra. Tym razem wychodzi na to ze tez przez zwiekszona perystaltykę jelit (gazy). Potem przeszło. Czułam jak pessar walczy, bo kłuło mnie w szyjce. Oby wytrzymał i sie nie zsunął. To moje największe marzenie teraz!!!!

http://www.suwaczek.pl/cache/c2f250a4ad.png

http://www.suwaczek.pl/cache/b9fe27cfa4.png

Odnośnik do komentarza

Nikaa76
Cześć dziewczyny :)
Daga podobno po 12 tyg.jest bespueczniej dla dziecka. ..

Przez ostatnie noce towarzyszyła mi bezsenność. Mininą noc przespalam prawie całą. Mimo to ciągle chce mi się spać. W ciągu dnia też odczuwam zmęczenie. I czekam kiedy w końcu przyjdzie ten "miodowy trymestr" że odzyskam siły...
Stardust czy bierzesz żelazo na anemie? Dobrze się po nim czujesz? Ja biorę tardyfelon-fol ale mam po nim metaliczny posmak. Miałam albo brac codziennie po 1 tabl.ale biorę co drugi dzień. A może to po femibionie? Juz sama nie wiem.

Brałam Ale zmienili mi

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgs88tv4jq.png

Odnośnik do komentarza

Kati78
Witam w sobotnim poranek. Dla mnie niestety dzień będzie pracowity,czeka mnie 9 godzin zajęć. ..
Uśmiech, teraz akurat prowadzę warsztaty dla ofiar przemocy. Z pierwszego wykształcenia jestem psychologiem choć wolę pracować jako doradca zawodowy.

to jestesmy pokrewne dusze, ja jestem pedagogiem reso
od zawsze wszystkim pomagalam a czasem najgorzej sama na tym wychodze :) ale chyba nie potrafie juz inaczej...

Odnośnik do komentarza

Witam czerwcowe mamuśki :-)
Jestem w 14 tc i 4 d pierwszej ciąży i postanowiłam do was napisać :-) termin mam na 7 czerwca :)
czuje sie dobrze , mdłosci mineły już dawno , jestem tylko strasznie płaczliwa .
Odkąd dowiedziałam sie o ciązy (5tc..) moje dotychczasowe zycie wywróciło sie do góry nogami. Dostałam odrazu zwolnienie z pracy ponieważ miałam prace fizyczna i nie było możliwosci na zmiane stanowiska , ze względu na podejrzenie ciązy pozamacicznej(na cale szczescie c, pozamacincza nie potwierdzila sie ) lekarz kazal mi dużo odpoczywac , więc z pełnych obrotów zostałam uziemniona w domu - wcześniej 9 godzin pracy (codziennie procz niedzieli!) siłownia a teraz ... już klimatyzuje się powoli w tym ... z tego wszytskiego moja waga pomimo takiego samego apetytu jak przed ciążą idzie strasznie w góre .. aktualnie +10 .. aż się boje co bedzie dalej :P
Pozdrawiam wszytskie mamusie !!:)

a href="http://

Odnośnik do komentarza

Hejka u nas dzis leniwa sobota...do 13tej lezalam bo zwalil mnie z nóg potworny ból głowy...potem się w końcu podnioslam i wzielam dzieci do pizzy hut no i z pizzerii zaszlismy obok do duzego sklepu Mothercare...mają tu wszystko dla dzieci popatrzylam znowu na wozki i foteliki samochodowe a teraz siedzę i czekam az najmlodsi wybawia sie w kąciku zabaw...starsze chodzą i oglądają zabawki i akcesoria wszelkiego typu:)

Tez wiecznie nie mam energii...zadyszka przy byle czym. Również planuje wiecej sie ruszac tylko kiedy to nastąpi...pewnie po nowym roku ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/34bw3e3k4js4kvrf.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny!

Jakie macie ładne i duże brzuszki :-) juz nic nie da się ukryć ;-)
Może nie mam za bardzo kiedy pisać, ale czytam Was sobie i tyle ciekawych rzeczy można się dowiedzieć, szczególnie kiedy to kolejna ciąża. Dla mnie wszystko jest nowe i dziwne.. Zaparcia, biegunka, zgaga, niechęć do jedzenia, zachcianki na pierogi z kapustą i tak ciągle coś odwrotnie niż godzinę temu.. Jak na karuzeli. Dziwne to wszystko. Jedno pozostaje niezmienne -ciągle nic się nie chce. Pracowałam do końca października na trzy etaty, a teraz leżenie. Ciężko tak się przestawić na opcję "nicnierobienie ". Książki czytam, filmy oglądam. Ale ile można..

http://www.suwaczki.com/tickers/p19u9n73pwoq2or9.png

Odnośnik do komentarza

Ninatka przyznam Ci się że chyba nigdy nie mialam takiego dylematu z wyborem wózka! Chyba za dużo tego jest...ceny no cóż za niektóre wózki śmiało mozna by bylo auto kupic..mam na mysli Bugaboo (podobal mi sie ale juz mi przeszło), Stokke czy niektóre warianty Icandy. Inne nieco tansze typu Silver Cross niezbyt mi się podobają...czy w Mothercare najdrozej to nie wiem ale to jeden z niewielu sklepow gdzie mozna jechac i obejrzeć, dotknac, wypróbować wózek tym bardziej że wybor spory. Nie bylo jednego wózka ktory chcialam obejrzec Mountain Buggy urban jungle - to jeden z niewielu wózków ktorych nie musiałabym wymieniac na spacerowke po roku czy poltora...juz sama nie wiem i dobrze że jeszcze jest czas na decyzje. Mam niedaleko siebie prywatny spory sklep z wozkami i pewnie tam jeszcze nieraz zajrzę tym bardziej ze mają też europejskie modele:)

Co do filmów - ja ostatnio po raz kolejny przerabiam kolekcje dvd i ogladam moje ulubione: 'Nigdy w życiu' z Danuta Stenka, 'The blind side' z Sandra Bullock, 'Identity thief' i 'Tammy' z Melisa McCarthy, 'Nie kłam kochanie', i niedawno kupilam fajny film pt 'Still Alice' -polecam jesli lubisz filmy psychologiczne...zamowilam tez z pl ksiegarni online dvd Martyny Wojciechowskiej 'Kobieta na krancu swiata' :)

http://www.suwaczki.com/tickers/34bw3e3k4js4kvrf.png

Odnośnik do komentarza

Moniaaa - ładna kiecka :-) brzunio teżżżż :-)

Ja się wlokę z kąta w kąt - dosłownie nie mam na nic siły. Upiekłam rybę sprzątnełąmm w kuchni i zasnęłam na filmie akcji, gdzie cały czas były jaieś wybuchy i strzelanie.... he, he

Witaj Daga!
Witaj Czitabu!

Ninatka - gdzie robiłaś usg - ja byłam na Złotej w poradni Invicta - super - bardzo polecam doktor Miśtę.

Jeśli nie oglądałaś do tej pory, a lubisz seriale historyczne to obejrzyj sobie "Tudorów", "The White Queen" i "Last Kingdom" - wystarczą Ci na dłużej niż film

Odnośnik do komentarza

Nikaa76
Cześć dziewczyny :)
Daga podobno po 12 tyg.jest bespueczniej dla dziecka. ..

Przez ostatnie noce towarzyszyła mi bezsenność. Mininą noc przespalam prawie całą. Mimo to ciągle chce mi się spać. W ciągu dnia też odczuwam zmęczenie. I czekam kiedy w końcu przyjdzie ten "miodowy trymestr" że odzyskam siły...
Stardust czy bierzesz żelazo na anemie? Dobrze się po nim czujesz? Ja biorę tardyfelon-fol ale mam po nim metaliczny posmak. Miałam albo brac codziennie po 1 tabl.ale biorę co drugi dzień. A może to po femibionie? Juz sama nie wiem.


Mi właśnie wyszło, że mam mało żelaza. Endokrynolog przepisała mi tabletki z żelazem Sorbifer. Jeszcze ich nie brałam, bo mam brać w przerwie między jedzeniem - nie mam kiedy, bo ciągle jem ;) A tak na serio, to sie trochę boję, bo mnie ostrzegała, że są problemy z wypróżnianiem się i różne takie sensacje. Kiedyś brałam żelazo i nie wspominam tego dobrze. Dostałam jeszcze Jodid na tarczycę, Wszystko byłoby ok, gdyby nie to, że w ulotce wyczytałam, że się go nie powinno brać przy nadczynności tarczycy, a ja ją właśnie mam. Nie kumam, dlaczego mi więc ją doktor przepisała... :/ Bo generalnie sprawia wrażenie bardzo kompetentnej babki. Może Wy dziewczyny macie jakieś doświadczenie w tej materii?

http://www.suwaczki.com/tickers/8p3o90bvz743ukkv.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...