Skocz do zawartości
Forum

Czerwcowe maluszki 2016


Gość Dżastaa

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie :)
Ileż tu stron się ostatnio nowych pojawiło. Miło czytać o Waszych przygotowaniach i radach. Smucą mnie natomiast Wasze problemy ze zdrowiem, albo maluszkami. My ostatnio z Laurą mamy się coraz lepiej. Chyba przyzwyczajamy się do ponownego życia w biegu i małej ilości odpoczynku wiec w pełni korzystamy z każdej wolnej minuty na odpoczynek i sen ;) właśnie zamówiłam poduchę do spania bo plecy mnie bolą;/ a koc w nocy się plącze. Jeżeli chodzi o wyprawkę i zakupy stanowczo poczekamy do kwietnia, bo może koleżanki i rodzinka cos nam oddadzą. Chodzimy do szkoły rodzenia i jest naprawdę ok, duzo nowych rzeczy się dowiadujemy. Jeżeli chodzi o dietę to niestety nie idzie mi preferuje pizze i wszystko co niezdrowe ale odpukać na razie przytyłam 4 kg :) lada moment trzeba rozpocząć remont pokoju małej to bedzie wyzwanie :D

http://s1.suwaczek.com/201606257448.png

Odnośnik do komentarza

Czesc Syll, powiew energii i optymizmu zrobilas. Super. Ciesze sie, ze sie dobrze czujecie. My w sumie tez, poza tym moim bolem, ale przywyklam, do nadmiaru odpoczynku tez ;-) dla odmiany od Twojego zycia w biegu.
Ja sie dzis dowiedzialam, ze wozek tez mam od kumpeli. Okazuje sie, ze kupuje tylko kosmetyki i pierdolki do higieny osobistej. Nawet jakies paczki pieluch dostalam dla maluszki. Bajka.

Odnośnik do komentarza

Pat25
Hej! Na borowskiej dni otwarte są w każdą środę chyba o 13:30 :) a reszta nie mam pojęcia:) jest forum na fb halo gdzie rodzic wrocław i tam są takie informacje:)

Nie wiem jak porodowka, ale na Borowskiej na izbie przyjec podczas kilku godzin czekania napatrzylam sie na sceny dantejskie i totalne olewanie pacjentow. Omijam ten szpital. O wiekszosci oddzialow nasluchalam sie, ze ho.

Odnośnik do komentarza

Hej, A jest ktoś z wwy?? :))

Dziewczyny dzisiaj się zalamalam... Na dole brzuszka pojawiły mi się pierwsze malutkie rozstepy...jestem załamana.... Stosuje biooil, a one i tak się pojawiły :((( czy Wy też tak macie? Co stosujecie żeby ich nie było? Do porodu jeszcze 3 miesiące i nie chce sobie wyobrażac co w takim razie będzie dalej... Płakać mi się chce ;(((

http://s9.suwaczek.com/201606087248.png

Odnośnik do komentarza

Gosiazk nie przejmuj się.. jak mają być to będą nieważne są tu kremy/balsamy/oleje tylko uwarunkowania genetyczne niestety.. oczywiście dobrze jest nawilżac skórę itd ale serio nie wiem kto wierzy w kremy-cud - one nie istnieją. Ja mam rozstępy od okresu dojrzewania i teraz bardzo możliwe ze tez się pojawia. Moja kuzynka za to urodziła właśnie 3 dziecko ma 40 lat i ani jednego rozstępu. Geny geny u jeszcze raz geny :).

http://www.suwaczki.com/tickers/w57v3e3k4iyrxx3m.png

Odnośnik do komentarza

Dużo czytania do nadrobienia miałam:) Bardzo dziękuję za wszystkie dobre rady w kwestii przeziębienia. Niestety Pani w aptece odradzila mi wick vaporub bo nie można nic rozgrzewającego. Więc do nosa dostałam tylko sztyft. We wtorek mam wizytę u gin to go podpytam jak to z tymi maściami.
Zaciekawiły mnie te dni otwarte w szpitalach. Nie mam pojęcia czy w moim też takowe są. Zamierzam rodzić w Ostródzie, bo Olsztyn troszke za daleko. Ktoś jest z tych okolic? A pod koniec marca zaczynamy szkołę rodzenia. Nie moge sie doczekać ^^

Odnośnik do komentarza

gosiakzk
Hej, A jest ktoś z wwy?? :))

Dziewczyny dzisiaj się zalamalam... Na dole brzuszka pojawiły mi się pierwsze malutkie rozstepy...jestem załamana.... Stosuje biooil, a one i tak się pojawiły :((( czy Wy też tak macie? Co stosujecie żeby ich nie było? Do porodu jeszcze 3 miesiące i nie chce sobie wyobrażac co w takim razie będzie dalej... Płakać mi się chce ;(((

:(( oj ja też codziennie wypatruje.. na razie ok. Mam coś tam na udach ale to chyba głównie pozostałości wcześniejsze...miałam okres gdzie szybko dużo schudłam, potem wróciłam do wagi i widocznie też za szybko.. nie przejmuje się, nie jest to jakoś tragicznie widoczne...z kolei bardzo się boję rozstępów na brzuchu albo piersiach...:( smaruje się ze 3 razy dziennie a obowiązkowo 2 rano i wieczorem. Wieczorem po prysznicu na mokrą skórę oliwkę, zazwyczaj babydream z rossmana na rozstępy właśnie, rano różnie albo oliwka albo krem i też nic drogiego. Mam balsamy dla kobiet w ciąży i kremy do masażu z rossmana. Miałam coś z literene, aa ale jednak te z babydream utrzymują mi nawilżenie dłużej. W ciągu dnia też się staram jeszcze czymś smarnąć:) przy okazji staram się chwilę masować newralgiczne miejsca, to samo pod prysznicem..taką gumową myjką z wypustkami.cały czas dbam żeby skóra była na maksa nawilżona cały dzień.

Odnośnik do komentarza

gosiakzk
Hej, A jest ktoś z wwy?? :))

Dziewczyny dzisiaj się zalamalam... Na dole brzuszka pojawiły mi się pierwsze malutkie rozstepy...jestem załamana.... Stosuje biooil, a one i tak się pojawiły :((( czy Wy też tak macie? Co stosujecie żeby ich nie było? Do porodu jeszcze 3 miesiące i nie chce sobie wyobrażac co w takim razie będzie dalej... Płakać mi się chce ;(((


Ja jestem z Warszawy i rodzę w Instytucie Matki i dziecka :)
Jej zmartwiłaś mnie tymi rozstępami, bo ja mam skłonności. Nie łam się! teraz smaruj się 3 razy dziennie, to się nie powiększą. Trzeba działać pij więcej też wody i więcej wit c słyszłam, że poprawia jakość skóry. Trzymam kciuki i nie płacz, bo smucisz bobo:(.

http://s1.suwaczek.com/201606257448.png

Odnośnik do komentarza

Syll
gosiakzk
Hej, A jest ktoś z wwy?? :))

Dziewczyny dzisiaj się zalamalam... Na dole brzuszka pojawiły mi się pierwsze malutkie rozstepy...jestem załamana.... Stosuje biooil, a one i tak się pojawiły :((( czy Wy też tak macie? Co stosujecie żeby ich nie było? Do porodu jeszcze 3 miesiące i nie chce sobie wyobrażac co w takim razie będzie dalej... Płakać mi się chce ;(((


Ja jestem z Warszawy i rodzę w Instytucie Matki i dziecka :)
Jej zmartwiłaś mnie tymi rozstępami, bo ja mam skłonności. Nie łam się! teraz smaruj się 3 razy dziennie, to się nie powiększą. Trzeba działać pij więcej też wody i więcej wit c słyszłam, że poprawia jakość skóry. Trzymam kciuki i nie płacz, bo smucisz bobo:(.

Fajnie ze ktoś jeszcze jest z wwy:) Ja będę rodzić w bielańskim(albo ten albo karowa miałam do wyboru bo mam duże problemy z tarczyca i nie mogę rodzić w zwykłym, a w bielańskim jest specjalistyczny oddział gino-endo)

No właśnie dużo wody pije, smaruje też często ale zacznę jeszcze częściej:)) boję się bo moja mama ma straszne rozstępy po ciąży i nawet drogie kremy jej nie pomagały:( więc to może być genetyczne....:(( jedyne pocieszenie to mąż ciągle powtarza że i tak dla niego jestem najpiękniejsza, ale wiadomo ze człowieka to dobija:(( jeszcze 3 miesiące - mam termin na początek czerwca, ale chciałabym urodzić trochę wcześniej :)) zobaczymy jak to wyjdzie i może da się dogadać z naszą córcia hehe

http://s9.suwaczek.com/201606087248.png

Odnośnik do komentarza

Jola niech pytają o głupoty, żeby tylko maleństwo urodziło się zdrowe i nic mnie więcej nie będzie obchodziło... tak sobie teraz myślę...szczerze mówiąc mam straszny dołek, w środę pogrzeb tego naszego przyjaciela...30 lat miał chłopak... Dostałam lęków jakichś przez te sytuację. :(

Odnośnik do komentarza

Marzi82 trzymaj sie mocno. To bardzo przykre i trudne, a Ty teraz jestes wrazliwsza na sprawy zycia i smierci. Ale nie daj sie. Sprobuj nie dac sie dolkom w miare mozliwosci. Mysl o dziecku, o tym jak je przytulisz, jak bedziesz pokazywac mu swiat i ze opowiesz mu o wszystkich dobrych ludziach, ktorzy nie zdazyli go poznac. Trzymaj sie, malenstwo potrzebuje Twojej sily.

Odnośnik do komentarza

Babyjaga
Marzi82 trzymaj sie mocno. To bardzo przykre i trudne, a Ty teraz jestes wrazliwsza na sprawy zycia i smierci. Ale nie daj sie. Sprobuj nie dac sie dolkom w miare mozliwosci. Mysl o dziecku, o tym jak je przytulisz, jak bedziesz pokazywac mu swiat i ze opowiesz mu o wszystkich dobrych ludziach, ktorzy nie zdazyli go poznac. Trzymaj sie, malenstwo potrzebuje Twojej sily.

Bardzo Ci dziękuję , staram się myśleć w ten sposób ale nie jest to łatwe... miał być tak ważną osobą w życiu naszego dziecka, dla nas taki był, wszystko mi przypomina, że zostawił wielką pustkę po sobie...może ten pogrzeb pozwoli mi dojść z tym wszystkim do ładu, choć też boję się tego dnia ale nie ma opcji żeby mnie tam nie było. Życie biegnie dalej i nic już nie cofnie czasu, trzeba sobie z tym poradzić...

Odnośnik do komentarza

Babyjaga jesteś wielka :) hihi od razu wywołałaś mój uśmiech .
Dotleniliśmy się troszkę na spacerku.
Z innej beczki...trafiłam przypadkiem na taki artykuł http://zaplodnieni.pl/Artykuly/ciaza/Szkola-Rodzenia-dlaczego-warto
O szkole rodzenia czemu warto itd i tam jest napisane, że alternatywą jest wizyta położnej od 21 tyg do 31 tc chyba raz w tyg a potem 2 razy nawet i ona wszystkiego powinna nauczyć, wyjaśnić itd. Normalnie podobno z NFZ-U się należy. Zastanawiam się tylko dlaczego nikt o tym nie informuje przy okazji wizyt, zapisywania się w przychodni, wyboru położnej itd. Rozmawiałam kiedyś z jedną i narzekała bardzo na kasę jaką dostaje za odwiedzanie młodych mamuś, przypuszczam że oto wytłumaczenie...nie chce im się bo się nie kalkuluje. .. chyba ze tylko ja byłam taka zielona i nie wiedziałam, że coś takiego mi się należy :) to tak w ramach ciekawostki :)

Odnośnik do komentarza

Jola no i widzisz...tak naprawdę nie wiem czy zdecydowałabym się na to czy mimo wszystko na szkołę, bo chyba bardziej komfortowo będzie mi w grupie ale są to spore koszty i wiele dziewczyn na pewno skorzystałoby z tej edukacji przez położną a tu zero informacji.

Do tego można to załatwić do 21tc tylko, także jeśli ktoś zaczyna sie orientować później... a do szkoły rodzenia raczej nie idzie się do połowy ciąży tylko po połowie...to i tak musztarda po obiedzie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...