Skocz do zawartości
Forum

Czerwcowe maluszki 2016


Gość Dżastaa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam z samego rana. Ja już po śniadaniu, dziś serek wiejski z papryczką czerwoną, mniam :-)
Macie może jakiś dobry sposób na uciążliwy suchy kaszel? Męczę się już trzeci dzień, najgorzej jest wieczorem gdy dostaję ataków kaszlu. Ból gardła i katar już pokonałam (czosnek, imbir itd) ale ten paskudny kaszel został...

Odnośnik do komentarza

justy
Witam z samego rana. Ja już po śniadaniu, dziś serek wiejski z papryczką czerwoną, mniam :-)
Macie może jakiś dobry sposób na uciążliwy suchy kaszel? Męczę się już trzeci dzień, najgorzej jest wieczorem gdy dostaję ataków kaszlu. Ból gardła i katar już pokonałam (czosnek, imbir itd) ale ten paskudny kaszel został...

Jako że w ciąży niewiele można i lepiej być ostrożnym polecam len normalne ziarna ale z tym więcej roboty albo poprostu mielony. Kupisz w każdej aptece nawet w Rossmanie. Zalewasz łyżeczkę gorącą wodą chwilę mieszasz i gotowe. Łagodzi świetnie podrażnione gardło.

Odnośnik do komentarza

aga8207
justy
Witam z samego rana. Ja już po śniadaniu, dziś serek wiejski z papryczką czerwoną, mniam :-)
Macie może jakiś dobry sposób na uciążliwy suchy kaszel? Męczę się już trzeci dzień, najgorzej jest wieczorem gdy dostaję ataków kaszlu. Ból gardła i katar już pokonałam (czosnek, imbir itd) ale ten paskudny kaszel został...

Jako że w ciąży niewiele można i lepiej być ostrożnym polecam len normalne ziarna ale z tym więcej roboty albo poprostu mielony. Kupisz w każdej aptece nawet w Rossmanie. Zalewasz łyżeczkę gorącą wodą chwilę mieszasz i gotowe. Łagodzi świetnie podrażnione gardło.

Dzięki aga8207
Zaparzam siemię lniane i piję z miodem, nie wiem czy to to samo co sam len. Wczoraj z 45 min nie mogłam się ułożyć do spania bo tak mnie ten kaszel męczył. Dziś wypróbowałam dla mnie nowość - inhalację z sody - zobaczę czy pomoże - jestem juz tym umeczona I myślę że mój maluszek też :(

Odnośnik do komentarza

Tak, syrop z cebuli jest najlepszy,zawsze go mamusia robila jak ktores z jej dzieci meczyl kaszel :-) ,choc ja na szczescie przez 5miesiecy odkad jestem w ciazy, nie mialam ani kataru ani kaszlu ani zadnych innych dolegliwosci i mam nadzieje ze tak pozostanie do dnia rozwiazania :-)

Odnośnik do komentarza

Dzięki dziewczyny za wszystkie rady. Zastosuje mix wszystkiego i mam nadzieję że przejdzie. No cóż mnie zaraża mój synek więc nie mam wyboru tylko odchorować swoje bo nim też muszę się zająć. Na szczęście jemu już prawie przeszło:-) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

~lopasada
Hej. Dziewczyny doradźcie! Dostałam od internista na podwyższony poziom leukocutow w moczu furaginum teva bo miałam 8-12 w polu widzenia. Czy to bezpieczne? Czy ktoś brał, jestem w 17 tygodniu ciąży.

Hej, ja brałam ten lek przez 10 dni w dużych dawkach (4x2 i 3x2) właśnie jakoś w 17 tygodniu, bo miałam bakterie w moczu i w wymazie. A receptę i wskazania dostałam w szpitalu, więc zakładam, że ich branie nie mogło być groźne. Teraz czekam na wyniki badań, czy mi przeszło...

Odnośnik do komentarza

Groźniejsze od leków na tym etapie ciąży są dla dziecka bakterie. Najlepiej wyleczyć porządnie infekcje a może to troche potrwać. I tak jak dziewczyny wcześniej pisały obowiązkowo żurawina nawet po zakończeniu leczenia. Lepiej być ostrożnym bo przy porodzie bakterie są szczególnie niebezpieczne. Większość szpitali wymaga do porodu aktualnego wyniku na obecność bakterii żeby w razie czego podać maluszkowi od razu antybiotyk.

Odnośnik do komentarza

Hej, ja ruchy czuję tak od 15 tygodnia a regularne tak od 18-19 tyg.
Dzisiaj mam jakiś ciężki dzień. Od rana pobolewa mnie brzuch, zrobiłam tylko obiad i leżę, a maluch dokazuje i raczy mnie kopniakami. Nie wiem może to już nastawienie wewnętrzne bo dzidzię widziałam 3 tyg temu a na wizytę muszę czekać jeszcze do piątku, ehh. Macie też czasem takie cięższe dni?

Odnośnik do komentarza

Sara91, zgadzam sie ze L4 rozleniwia, ja bylam na zwolnieniu przez 7 tygodni, I w sumie nic nie robilam, oprocz wizyt u lekarzy. Teraz ciesze sie ze wrocilam do pracy I jeszcze zaczelam chodzic na Pilates 'z brzuszkiem', od razu sie lepiej czuje. Jesli nie macie przeciwwskazan to polecam te cwiczenia - super relaks a przy okazji utrzymanie jako takiej formy, co pozniej moze sie przydac.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...