Skocz do zawartości
Forum

Majóweczki 2016


Paulii

Rekomendowane odpowiedzi

karola ja też mam doła. I czuję strach. Nie wiem, czego się bardziej boję: obrony, porodu, czy tego, co będzie po porodzie. Boję się obrony, bo już blisko. Boję się porodu, wszyscy mi mówią, że brzuch się obniżył, że jestem zmieniona i spuchnięta i poczułam, że to może być blisko. I boję się opieki nad dzieckiem, bo w weekend widziałam się z koleżanką, która ma synka 7-tygodniowego i bałam się go dotknąć :(

IzisWWW martwię się dlatego, że wcześniej był bardzo bardzo ruchliwy :/

Karmelku jaki leniwiec? ;) ja teraz też rzadziej wstaję.

Leel super!!!! Korzystaj więc z tego, że jesteś w domu, w odpowiednim czasie pofikaj z mężem i fruuu na poród ;)

Odnośnik do komentarza

Hejko wszystkim ;)

Wszystkim zycze duzo optymizmu i nie martwmy sie na zapas ;p pamietam jak kazda z nas chciala donosic a teraz zadna nie chce przenosic ;p wydaje mi sie ze dziecko najlepiej wie kiedy wyskoczyc na swiat i mam nadzieje ze kazde z naszych malenstw bezpiecznie sobie wyjdzie na swiat :)

Hm a ja mam pytanie dot. stanikow so karmienia.. kupowalycie takie calkowicie miekkie czy jakies utwardzane i z jakich firm? Powiem szczerze ze takie miekkie najprostsze wygladaja na moim nie za duzym biuscie poprostu paskudnie a wrrr ;p

Odnośnik do komentarza

LineG mogę odpowiedzieć twierdząco, że mój śluz się zmienia, jednego dnia jest bardzo gęsty, drugiego prawie sama woda. Tylko nie wiem, co to znaczy ;)

Te same informacje wyniosłam z warsztatów i mam do tego takie podejście, że jeśli od początku będę wozić dziecko samo z tyłu, to ono nie będzie znało innej możliwości. Moja sąsiadka tak zaczęła i ciągle czterolatka wozi samego z tyłu, i to tyłem do kierunku jazdy. Więc da się :)

asatka ja właśnie buszuję po allegro w poszukiwaniu stanika ;) ale nastawiam sie na miękki, choć na moim mikrobiuście słabo wygląda. Ale podchodzę do tematu tak: na razie jakikolwiek, żeby był i był wygodny, a potem zobaczę, jaki rozmiar będę nosić i wtedy kupię lepszy.

Odnośnik do komentarza

Asatka, ja też mam te zwykłe "szmaciaki" narazie, które nie ogarniają mojego mikroskopijnego do potęgi biustu : ( No ale mam żywą nadzieję, że on się weźmie w garść po porodzie :D Potem sobie coś dokupię, bo teraz nie jestem w stanie przewidzeć rozmiaru :p

Meeg, no to troszkę mi raźniej z tym śluzem :D nie będę więc panikować, czekam do czwartku. No..chyba, że mnie zaleje, to zadziałam : p
Co do sposobów na bobasa w samochodzie to wiem, że się da - moja kuzynka np. ma 2 latka, który NIGDY nie pije w trasie, nigdy mu nie dała nawet łyczka, więc tak jak mówisz - dla niego to jedyna opcja nie pić i się nie burzy : )
Bardziej mnie tylko zastanawia kwestia siedzenia z tyłu....czasem myślę, że taka matczyna matczyność sama pcha nas do tyłu, żeby na tego bąka patrzeć i pilnować go : ) hihih :D

Odnośnik do komentarza

Przepraszam za spam, ale mnie wątpliwości dopadają co chwilę :D
Zawiszka kiedyś wspomniała, że Oeparol wiesiołkowy nie dla tych, co mają niedoczynność tarczycy (ja mam, więc mnie to interesuje). Na dwa dni zaprzestałam po tych wieściach brać wiesiołka, ale teraz sobie weszłam na różne stronki, gdzie piszą, że wiesiołek jest właśnie zalecany dla osób z tymi problemami. Jak to więc jest? W pudełku nie mam ulotki więc nie przeczytam, ale z tego co internety piszą, mogłabym brać. Czy nie?

Odnośnik do komentarza

hej kobietki :)

normalnie wierzyć mi się nie chce, że już prawie 20 kwiecień i jeszcze żadna się nie rozpakowała przed terminem ;)
powiem szczerze, że pierwszy poród dla mnie to było chyba błogosławieństwo w pewnym sensie - miesiąc przed terminem, zupełnie się nie spodziewałam, nawet przez myśl mi nie przyszło, że tyle szybciej to może się stać, więc nawet jeszcze wtedy nie zaczęłam o tym myśleć - jak to będzie, co wtedy robić, czy wytrzymam ból itp... i poszło bez zbędnego stresu w tym temacie bo nie było czasu nic przemyśleć (no oprócz tego że ciąża nie donoszona... ale na szczęście z małym wszystko okazało się ok)
a teraz to chyba coraz większe nerwy ;)

stanik lepiej na początku kupić jakiś miękki - trzeba go nosić cały czas (ubrać od razu po porodzie), do spania też... więc po prostu w takim będzie wygodniej na początku

Dawid ur. 9.09.2014
Oliwia ur. 5.05.2016

Odnośnik do komentarza

LineG ja tak samo z tym sluzem mam jak Ty oraz meeeg rozna konsystencja rozna ilosc, ale tak mialam od poczatku wiec ;)

No i meeeg fajnie Twoja kolezanka wyszkolila syna, tez bym tak chciala :) zeby siedzial grzecznie z tylu :) mojej siostrze z corkami tez sie udalo wiec chyba tak jak mowisz to jest kwestia przyzwyczajenia ;)

Eh chociaz nie jestem sama z tym okropnym miekkim stanikiem ;p podobno on jest najwygodniejszy ale taki antykobiecy ze eh ;p kolezanka mi tez mowila o stanikach z hm ze sa miekkie i lekko utwardzane.. moze uda mi sie sprawdzic i kupic cos na zmiane na to antykobiece cos na biust ;p

Odnośnik do komentarza

LineG uśmiałam się :D fajnie tak, wprowadzacie mnie od rana w dobry humor, jak ja lubię nasze forum :D

Zawiszko wytłumacz nam, czemu nie brać! :) bo to chyba Ty o tym wspominałaś? Bo my tu z LineG i lidką nie wiemy :D

asatka pamiętam, że rozmawiałam z koleżanką, urodziła w styczniu. Narzekałam, że urosło mi pod biustem, a sam biust nie i mam problem z kupnem stanika. Na co ona z przekąsem odpowiedziała: "Zobaczysz, jak będziesz kupować stanik do karmienia. Sam sex" :D

leia chyba wyjątkowe jesteśmy z tym nierozpakowaniem. Śledziłam inne wątki to rzeczywiście dziewczyny wcześniej zaczynały. Cieszę się, że z pierwszym dzieckiem było ok mimo wcześniejszego porodu :)

Odnośnik do komentarza

IzisWW mojej przy czkawce najpierw w ruch ida nogi, chyba kolanami sie wypycha a dopiero potem reszta :p
Karola czasem moze byc i tak ze ktoras wezmie z zaskoczenia :D
LineG tez jestem baran i widze po malej ze juz ma niektóre zachowania po mnie a jeszcze z brzucha nie wyszla :p
U mnie sluz to glownie woda... Ale na razie jakos tego nie przezywam bo ginka mi zawsze poziom wod sprawdza i jest ok a czasem sie tak ze mnie leje ze wkladke to sobie moge wsadzic nie powiem gdzie :p
asatka ja kupilam w h&m takie miekkie. Ktoras z dziewczyn pisala albo gdzies wyczytalam bo juz nie pamietam ze te z fiszbinami moga hamowac laktacje wiec wolalam wziac takie :) a jakie bylo moje zdziwienie- zamiast 75C pasowal rozmiar 85D... Ale wzielam miseczke ciut wieksza zeby wkladka sie zmiescila no i nie wiem czy nie urosne jeszcze ;)
I powiem szczerze ze nawet wygodny :p
meeeg podzielam Twoje obawy, zaczynam panikowac i ze tak powiem troche jestem osrana z tego powodu :p wczesniej nie chcialo mi sie za bardzo czytac a wlasciwie skupic sie nie moglam wiec licze na to ze nie rozpakuje sie wczesniej i jeszcze zasiade do lektury.
leel super ze w domu, nie ma to jak swoje lozko :)))

http://www.suwaczki.com/tickers/thgfkrntqwyr5dkp.png

Odnośnik do komentarza

Juz wam dziewczynki pisze co mam w tych notatka, bo ja akurat nie mam problemów z tarczyca, ale koleżanka która ma to wiesiołka miała wykreślony i nie brała.
"U kobiet z schorzeniami tarczycy wiesiołek może być stosowany po konsultacji z lekarzem, ponieważ może pobudzać wydzielanie hormonów tarczycy"
Ja też czytałam ze wiesiołek jest ok ale wtedy nie piszą o ciąży, a to chyba jest takie zabezpieczenie żeby sobie na sam koniec nie zrobić zawirowań hormonalnych w ciąży. I mam napisane ze siemię lniane ma podobne działanie jak wiesiolek i wtedy jak ta tarczyca chora to siemię lniane a wiesiołka jw.

Madzia ur.06.09.2018, 3280g, 51cm szczęscia :)
Marysia ur.25.04.2016, 2960g, 50cm szczęścia :)

Odnośnik do komentarza

Ależ Wy dzisiaj produkujecie, nie nadążam ;)

To ja sobie daruję ten wiesiołek, może zacznę w końcu ten len pić...

U mnie na obiad dziś gulasz z szynki z makaronem, ale musze jakiś deser wymyśleć, może jakieś naleśniki, albo muffiny :)

A śluzu to mam potok od dwóch dni, a szczególnie dzisiaj z rana, taka jakby woda i już się nawet zastanawiałam czy to nie wody płodowe, ale kompletnie nie wiem jaki zapach i jak to z nimi jest, bo przy pierwszym porodzie odeszły dopiero jak położna sama przebiła w zaawansowanym stadium porodu

Ja już się nie mogę doczekać aż któraś się rozpakuje, codziennie z rana wchodzę z nadzieją że będą jakieś rewelacje :)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5smg7yp5sgjy82.png

http://www.suwaczki.com/tickers/km5suay3rq5wsl7y.png

Odnośnik do komentarza

Właśnie mi się jeszcze przypomniało co chciałam napisać dziewczynom mieszkającym w de, jeśli płaciłyście za badanie na toksoplazmozę, cytomegalię i streptokoki-B (GBS) i jesteście ubezpieczone w AOK to możecie starać się o zwrot tych pieniędzy do 100e. Ja właśnie dzisiaj zaniosłam wszystkie rachunki i powinno być ok, wzięli numer konta i mają przelać.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5smg7yp5sgjy82.png

http://www.suwaczki.com/tickers/km5suay3rq5wsl7y.png

Odnośnik do komentarza

Meeeg jeśli masz wszystkie badania okej, to myślę, że nie ma się czym przejmować, że dzidzia jest mniej aktywna. Zresztą ponoć dzidzie pod koniec ciąży już mniej dokuczają.

Co do stanika do karmienia, to jeszcze nie mam, ale zastanawiam się właśnie nad H&M, albo nad C&A, bo widziałam tam ładne, ale poczekam do końca następnego tygodnia na wypłatę ;) Kupię teraz jakiś 1 albo 2, a po porodzie dokupię, bo kto tam wie jak mi jeszcze urosną (mąż już teraz zadowolony ale widziałam jego uśmiech jak powiedziałam, że po porodzie będą jeszcze większe - tylko że zarezerwowane dla córki przez jakiś czas ;) )

http://www.suwaczki.com/tickers/0d1yhqvksz2stg4i.png

Odnośnik do komentarza

Leel super że w domku :)
LineG co do sadzania dziecka z tyłu a mamy z przodu, to chyba tak nie do końca. Bo co zrobić jak jesteś na autostradzie a dziecku się uleje, albo zacznie wymiotować?? Niby i tak nie można się zatrzymać ale szybciej zareaguje się przy dziecku niż z przodu. Nawet podając smoczek w razie płaczu. Natomiast co do zasady że nie karmimy ani nie poimy dziecka podczas jazdy to jest świętą prawda której zawsze przestrzegam. I teraz Zuzę jak wożę sama to też zawsze z tyłu i zawsze dopomina się o pasy, a uwierzcie że widzę dzieci dowożone do przedszkola, stojące pomiędzy siedzeniami przednimi i krew mnie zalewa z braku wyobraźni niektórych.
meeg cena fotelika przeważyła 400 zamiast 1400(?) zaryzykowałam, nie wygląda żeby był powypadkowy
asatka ja mam z firmy amam mitex mama czy jakoś tak, moje piersi wyglądają w nim tragicznie ale chciałam żeby był wygodny. Potem kupię sobie ładny. Te w H&M oglądałam i były bardziej sexi:) ale poczekam na rozmiar.
Zarzucę pytaniem, czy jest jeszcze becikowe czy zostało już to zamienione kosiniakowym?

http://www.suwaczki.com/tickers/8599dqk3p95p53lm.png]Tekst linka[/url][/url]]Tekst linka[/url]http://www.suwaczki.com/tickers/klz98ribqbkijq4m.png]Tekst linka[/url][url=[url=http://www.suwaczki.com/][img]http://www.suwaczki.com/tickers/f2w

Odnośnik do komentarza

Meeeg, no to cieszę się, że wpłynęłam na poprawę nastroju :D
Z tą tarczycą nadal myślę. Widzę te notatki Zawiszki, a z drugiej strony info na internetach...i mnie to zmyla :D
Podpytam ginkę w czwartek, a tymczasem zapytałam eksperta online :D Ciekawa jestem, czy odpowie : p
Izis, rośmieszył mnie komenatrz "mąż już teraz zadowolony" :D Ci nasi faceci tacy śmieszni są jeśli chodzi o cycowe sprawy ; )

Odnośnik do komentarza

Hej Dziewczyny :)
Straszny ruch tutaj dzisiaj. W dwoch tematach jestem doslownie na bieżąco :) Właśnie wyprałam obicie fotelika w proszku dzieciowym ale tylko tę część która będzie miała kontakt z buzią dziecka i samym dzieckiem. Fotelik mamy nowy i było na nim napisane żeby prać przed pierwszym użyciem. A i przymierzaliśmy fotelik w sklepie okazało się że kanapy w samochodzie męża są za mocno pochylone więc tam wchodzi w grę tylko isofix. Mam nadzieję że uda mi się wozić Leosia samego z tyłu - życie zweryfikuje ;). A i wczoraj właśnie kupiłam dwa staniki do karmienia w h&m takie trochę usztywniane i o rozmiar większe z założeniem że jeszcze urosnę ;) i żeby weszły wkładki. Co do staników z fiszbinami to można je nosić tylko muszą być baaaardzo dobrze dobrane (a na tym etapie to raczej ciężko).
meeeg u mnie jest odwrotnie od jakiegoś miesiąca Leoś jest bardzo ruchliwy więc może po prostu każde dziecko ma swoje etapy.

Odnośnik do komentarza

Apropos piersi- Mój jak mnie widzi bez biustonosza to kręci głową i mówi, że teraz już za duże są i nie może się doczekać aż się trochę zmniejszą. Ja mam podobne odczucia bo jak mi leżą takie olbrzymy praktycznie na brzuchu to wcale to nie jest seksi....

Madzia ur.06.09.2018, 3280g, 51cm szczęscia :)
Marysia ur.25.04.2016, 2960g, 50cm szczęścia :)

Odnośnik do komentarza

meeeg jeśli chodzi o moje koty..to Filipek to z natury jest pieszczoch on by cały dzień się przytulał i nosił na rękach...wraz Sylwester to taki zdystansowany kot, on rzadko tylko wtedy kiedy ma ochotę i przez określony czas...ale zawsZe główką musi brzuch szturchnac...

Już po wizycie, jeszcze byłam u mamy w pracy...Na ktg zero skurczy, trochę długo leżałam bo zapis nie chciał wyjść tak mała szalała, że cały czas gubiło się tętno, dopiero jak się uspokoiła w końcu wyszedł normalny zapis..
Od tamtego wtorku, przytyłam 1kg, ktoś tu dobrze rośnie..:-)
Kolejne ktg za tydzień...

Karmelku u mnie baleriny i inne babskie buty odpadają, bo noszę wkładki ortopedyczne, a dwa że nie lubię się męczyć...adidasy i lecę:-)
Z resztą rzeczy do prasowania, poratowala mnie mama, bo jak siedzę, i mam nogi w dole to robią mi się nabrzmiałe i bolą..

Mi place dretwieja po nocy, ale lekarz powiedział że to normalne.

lineG to jest kwestia twojego bezpieczeństwa...dwa mamy niestety bardzo często wypinaja się z pasów z tyłu i do maluszka...i tragedia gotowa..i co najważniejsze w momencie uderzenia bocznego od kierowcy, kiedy siedzimy z tyłu nasze ciało leci na maluszka, więc jeśli z wypadku nic by mu się nie stało, to my same krzywdę możemy zrobić..
Maluszkowi samemu nic się z tyłu nie stanie...a na pewno jest bezpieczniejsze:-)

Ja kupiłam na allegro staniki do karmienia bawełniane, ale na pewno będę kupować jeszcze raz większe :-) rozmariowka była trochę zaniżona i są w sam raz na teraz, więc po...na pewno nie wcisnę cycka...

Agnieszka78 nie musi na takiego wyglądać, może mieć uszkodzenia wewnątrz..a ktoś kto chce się pozbyć przecież nie powie ci że brali udział w stluczce..chyba że to bardzo bliscy znajomi, którym ufasz.. jest mała zasada, że fotelika, materaca i butów nie powinno się odkupowac tylko nowe..

http://www.suwaczki.com/tickers/mhsvh371ie7tqtzh.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...