Skocz do zawartości
Forum

Majóweczki 2016


Paulii

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć dziewczyny :) byłam dziś u promotorki i termin na 26 kwietnia ustalony :) a potem poczęstunek: kawa i ciasto, dyrektor Instytutu zgodził się udostępnić swój gabinet na ten cel, więc nie trzeba będzie nigdzie iść :) teraz myślę, kogo mam zaprosić i ile osób wejdzie do tego gabinetu. Dyrektorem Instytutu i przewodniczącym mojej komisji jest prof. Miodek, więc coś mam wrażenie, że moja rodzina będzie się chciała zjawić i go poznać ;) zapytałam, co by było, jeśli jednak urodzę wcześniej, odpowiedź: "To by była już naprawdę Siła Wyższa". Więc chyba nie będzie problemu, ale liczę, że dotrwam.

Ja ostatnio lepiej sypiam. Może dlatego, że mąż chodzi na drugą zmianę i nie wstaje o 5. Zobaczymy, co będzie za tydzień, jak znów będzie mu budzik o 5 dzwonił i będzie buszował.

Cel na dziś - dopakować torbę. Tylko stanik z allegro mi nie dotarł :p

Karmelku ja mam dokładnie ten sam aspirator co Agnieszka78K.
A co do uczenia porządku przez matki - moja teściowa ma w domu idealny porządek i ostatnie kilka lat, gdy zamknęli jej zakład pracy, dorabiała jako sprzątaczka :p więc ogólnie wielu rzeczy mojego męża nauczyła, podobno dużo jej pomagał, ale on chyba po prostu ma osobistą awersją do tych podłóg ;)

Jakarta ja koszmary miałam wcześniej.

Agnieszka ja za to mam zupełnie inne smaki niż cała moja rodzina, do tego nietolerancje pokarmowe i jem zupełnie inaczej, niż jadło się u mnie w domu (i jestem dużo zdrowsza i szczęśliwsza od tego czasu). Chyba jestem adoptowana, bo dziadkowie się mną nie zajmowali ;)

Ashica z białymi mebelkami będzie się to fajnie komponować, a skoro kierowniczka tak chciała ;) pewnie za parę lat będzie miała pretensje, kto jej kazał tak pomalować :D
A te śrubokręty... jestem pod wrażeniem, ja nie mam pojęcia, czym one się różnią :p
Wiesz, ja mam wrażenie, że każda z nas z jakimś zakupem nie trafiła. Jedna z czymś większym, jak to z materacykiem, inna z łóżeczkiem, ja na razie z kocykiem. Taki los...

majowa fajnie, że się odezwałaś :) dla mnie ten 3 trymestr też koszmar, czemu 2 nie mógł trwać dłużej? ;)
Ja też mam obawy. Moja gin powiedziała, że jej dziecko zasypia o 18 i nie mają jak wyjść wieczorem. Ale nie żaliła się, mówiła o tym zupełnie normalnie.

Majka to kto wie, czy nie Ty będziesz pierwszą kwietniową mamą :) też słyszałam, że brzuch opada 2-3 tyg. przed porodem, więc spokojnie.

karola ja już przestałam pytać, czy mąż ma dość mojego jęczenia, ale widzę jego miny... :p
A ta pomoc to chyba ostatni raz, bo wiem, jak to się kończy, a mamy zakaz ;)

Moli piękny, wyjątkowy kocyk!
Ja za to w 3 trymestrze mam chorobę lokomocyjną, nie mogę za daleko jeździć, łapią mnie mdłości i 1 trymestr się przypomina ;)

Zawiszka właśnie sporo dobrego o tej Humanie słyszałam i czytałam skład, wydawał się ok. Pochwalisz się, co tam z Włoch dostałaś?

Odnośnik do komentarza

Mp1, Moli zajrzałam dzisiaj z ciekawości na ekotesty z mlekami modyfikowanymi, tam sprawdzają je pod względem składów i zanieczyszczeń zawartych i najlepiej wychodzi "Milasan Anfangsmilch 1" oraz "Nestle Beba Pro 1", potem "Hipp Bio-Combiotic 1" oraz "Aptamil Pro-futura 1"

Ashica córcia bezbłędna z tymi narzędziami :)
Moja też już na szczęście bardzo samodzielna, bo i się sama ubiera, śniadanie robi, niestety bardzo nie skora do sprzątania po sobie...ileż nerwów czasem to nas kosztuje, a je krzyków... Hihi a moja to z koleji paniczka, bo tylko sukienki by ubierała, bajeczki o księżniczkach to podstawa ;) i naszczęście różowy kolorek już jej z głowy wyleciał, teraz fiolet albo czerwień, choć hmm pokój na czerwono...mam nadzieje że sobie nie zażyczy ;)

Niestety nie zawsze zakupy nasze są udane :( ja powiem Ci że dla córy właśnie miałam ten materacyk gryka-pianka-kokos i juz kiedyś tutaj pisałam że nigdy więcej go nie kupię, na kokosie córka płakała, ta gryka też jakaś taka niewydarzona, więc szybko się pozbyłam jej i spała na samej piance, teraz kupiliśmy piankę ale jakąś specjalną bez żadnych dodatków

Karmelek ja mam zwykłą gruszkę do nosa, najlepiej mi się na początku sprawdziła, a na później mam fridę

Jakarta stawiam sobie za cel tak 22.04 a potem mogę iść rodzić :)

Meeeg ohh kobieto Ty tutaj nam wymiatasz naukowo !! prof. Miodek...wyrazy uznania :)

Nie czuję że będę pierwsza w kwietniu stawiam na kogoś innego, ale nie powiem na kogo ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5smg7yp5sgjy82.png

http://www.suwaczki.com/tickers/km5suay3rq5wsl7y.png

Odnośnik do komentarza

Jakarta, ja też kupiłam laktator canpolu, za 120 zł... był akurat w promocji w Gemini.. teraz jest jakoś za 140 zł więc też bez tragedii.. Tak jak mówisz, jak coś to się sprzeda ;) ale wierzę w to, że będę mogła karmić..

I też mam Katarek plus.. tego do ust nawet nie bałam pod uwagę ;) ale wiele osób faktycznie przeraża opcja odkurzacza.. ;P mój brat przy dwóch córeczkach go używał i młodsza ( ma 2 latka) jak ma katar to sama otwiera szafę i pokazuje na odkurzacz więc myślę, że nie spowodowało to u niej jakiejś traumy ;) a wręcz kojarzy jej się z ulgą.. więc w tym temacie nie miałam dylematu akurat..

U mnie koszmary się skończyły ale miałam taki etap z miesiąc temu.. strach było kłaść się spać takie pierdoły mi się śniły ;P Teraz po prostu nie mogę wpaść w głęboki sen.. :( ale o dziwo nie czuję też zmęczenia.. chyba organizm się nastawia na wstawanie w nocy ;)

Kornelka ❤ ur. 2.05.2016, 3460 g, 53 cm ❤

Odnośnik do komentarza

Hej:)
Ja tak na chwilę, za dużo nadrabiania mam was :D

Korzystałyście kiedyś ze strony http://www.bangla.pl/ macie tam większość opinii dotyczące rzeczy dla dzieci i nie tylko..
od laktatorów, po butelki, zabawki, karuzele, gryzaki, podgrzewacze i całą resztę...
Ja jestem za laktatorem z Canpolu, i wiadomo że u jednej się sprawdzi u innej nie...to tak naprawdę nie zależy od sprzętu a od naszego biustu :)

http://www.suwaczki.com/tickers/mhsvh371ie7tqtzh.png

Odnośnik do komentarza

meeeg czy to prof Miodek to ten Miodek? :O
Trzymam kciuki zeby teraz wszystko sie ulozylo jak juz formalnosci zalatwione :)))
Zawiszka mamcia zaszalala :)

Dzieki za rady co do aspiratorka. Wlasnie przekopalam sie przez apteke, jestem z siebie dumna bo zbieralam sie jak pies do jeza. Nie myslalam ze tyle tego wyjdzie a sumka tez okragla ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/thgfkrntqwyr5dkp.png

Odnośnik do komentarza

karola dziele sie sloneczkiem :) i chyba dlatego chmurki mi wychodza... :P

majka z tym szpitalem mam podobnie.. tez sie boje bo w tym akurat nie ma polki zadnej... boje sie ze cos zle zrozumiem i wgl... porod porodem bedzie przy mnie maz ale co jak z dzidziusiem zacznie cos sie dziac i ja nie bede rozumiala co sie dzieje :(

majowa mam to samo... czuje sie nieraz strasznym obciazeniem i niedojda do tego .. wszystko ciezko mi zrobic ale czego tu oczekiwac jak nasze maluszki coraz ciezsze :)

ja tez mam materacyk kokos gryka i wypralam go :)ta gryka w tych kieszoneczkach byla i na szczescie nic sie nie stalo :) tylko maz musial mi pomoc zalozyc ten pokrowiec bo mi ciezko bylo wcisnac wlasnie przez ten kokos bo on osobno z ta pianka :) tylko powiem ze jak schlo to czuc bylo gryka balam sie ze tak zostanie ale po czasie przeszlo - tyle ze ja go pralam w styczniu chyba lub lutym :)

majka dzieki za informacje na temat tych ekotestow mlek :) oj ciezko sie zdecydowac mam nadzieje ze nie bd potrzebne ze bede miala wystarczajaco duzo pokarmu :)

zawiszka czyli mama nie odpuscila i kupila tez ciuszki hehe :) sliczne sa te wszystkie rzeczy :)

a my mamy problem... moj maz zaczal miec watpliwosci co do imienia i trzeba myslec dalej a tu duzo czasu nie zostalo :P

http://www.suwaczki.com/tickers/atdcj44jnj452i4q.png

Odnośnik do komentarza

Meldujemy się po wizycie..
Mała wstawiona w kanał rodny (czego nie widzę po wysokości brzucha - więc to chyba też nie reguła ;) ), mocno napiera główką, rozwarcie na jeden cm i szyjka powoli się centralizuje, więc wszystko ruszyło do przodu ;) na ktg ciągłe napięcie macicy i jak to Pani dr stwierdziła "można rodzić " :)

Kornelka ❤ ur. 2.05.2016, 3460 g, 53 cm ❤

Odnośnik do komentarza

Wow Karola jakie informacje!!!
No ktoś Ci tu przepowiadał ze będziesz pierwsza... rety jeszcze moment i u nas się zacznie, zaczynam się stresować. ..
Mp1 no mama pojechała zakupiła a potem jej pokazałam ile mam to się wzięła za szukanie takich konkretów jak kocyki i np skarpetki bo też chciałam, no i ten dresik, ale przynajmniej odwiodlam ja od kupowania bodziakow:)

Madzia ur.06.09.2018, 3280g, 51cm szczęscia :)
Marysia ur.25.04.2016, 2960g, 50cm szczęścia :)

Odnośnik do komentarza

Karola wiedziałam, że będziesz pierwsza :) czekamy na ciąg dalszy ;)
A powiedz mi lekarka nie mówiła że to za szybko na poród ? wprawdzie chyba skończony 37tc to już nie poród przedwczesny, ale ja się cały czas boję, że to dzieciątko takie malutkie jeszcze jest...

Teraz na forum zacznie się ciekawie robić :)

Asatka cudowny sklep !! a ceny...no normalnie szok że takie przystępne...dobrze, że w pl nie jestem bo bym chyba pół sklepu wykupiła...

Mp1 w moim szpitalu też żadnej polki nie mam, dopiero potem będzie polka położna do nas przychodziła, ale właśnie też mam obawy po porodzie, bo mała będzie musiała badania przejść z powodu tego podejrzenia CMV i właśnie boję się że lekarzy nie zrozumię...

Zawiszka słodkie rzeczy mama Ci kupiła :)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5smg7yp5sgjy82.png

http://www.suwaczki.com/tickers/km5suay3rq5wsl7y.png

Odnośnik do komentarza

No wiec jestem po szkole rodzenia.I ogole to sie wkurzam.Uwazam ze ona powinna byc miedzy 20-30tyg.ciazy kiedy jeszcze czlowiek sie tak nie kula,a i polozna moze Nam doradzic w paru kwestiach.Dzis np sie dowiedzialam,ze absolutnie zadnych rozkow tylko mamy miec kocyk o wymiarach 60x60,bo rozek jest za cieply dla dzidzi.No to wpadlam do domu i zaczelam szukac na allegro...i nie ma takiego rozmiaru

Odnośnik do komentarza

Majowa rożki mają po 75cm to i chyba takie są kocyki najwyżej trochę więcej się zawinie, u mnie tez na szkole rodzenia jakoś nie wszystkie tematy są jakby na czas no ale nic na to nie poradzimy. Ja się wynudzilam jak babka dietetyczna opowiadała o diecie 2 trymestr a my już w trzecim byłyśmy.
Ranek na forum był taki aktywny a teraz chyba majoweczki popadaly bo cicho tu:)

Madzia ur.06.09.2018, 3280g, 51cm szczęscia :)
Marysia ur.25.04.2016, 2960g, 50cm szczęścia :)

Odnośnik do komentarza

Jejkuś Dziewczyny, narzekacie czasem na ten trzeci trymestr, na zmęczenie, a jak sie wchodzi na forum po jednym dniu to nie sposób nadrobić i zapamiętać co u kogo:) alr dla mnie to super bo ciągle się czegoś dowiaduję:)
Dziewczyny, a co jest złego w gruszkach do nosków? Bo mi szczerze mówiąc te wszystkie aspiratory jakoś sie nie widzą, trochę strach ich używać; )
Też kupiłam ten laktator z Canpolu na gemini, jak patrzyłam na ceneo to miał pozytywne opinie, ale wiadomo, że akurat tutaj różnie bywa.
Majowa86, nie denerwuj się. Prawda jest taka, że za dużej różnicy między kocykiem, a rozkiem nie ma. Jak rozlozysz rozek to masz kocyk, a jak złożysz kocyk to masz rożek:) nie wszystkie rożki są ciepłe, są przecież różne, tak samo kocyki. A w maju też nie zawsze są upały.

Odnośnik do komentarza

czytam czytam, ale głowa mnie jeszcze boli, już sobie sól w mikrofali zagrzałam, trochę pomogła ale do pisania nie mogę się zebrać..
Kasia z gruszką to ja nie wiedziałam czy za daleko do noska nie wkładam, bałam się że za mocno ciągnę, w sensie że puszczę i powietrze zassie z noska a już nie powinno, a taka frida jest przezroczysta i czujesz czy jest coś do ciągnięcia czy tylko powietrze.

http://www.suwaczki.com/tickers/8599dqk3p95p53lm.png]Tekst linka[/url][/url]]Tekst linka[/url]http://www.suwaczki.com/tickers/klz98ribqbkijq4m.png]Tekst linka[/url][url=[url=http://www.suwaczki.com/][img]http://www.suwaczki.com/tickers/f2w

Odnośnik do komentarza

Majka, moja lekarka mowila, zeby się nie martwic bo spokojnie juz mozna rodzic ;) i wręcz sie ucieszyla ze cos zaczęlo sie dziac w tej kwestii ;) wiec spokojnie, nie denerwuj się ;)
Ja jestem dzis caly dzien tym podekscytowana :P

majowa, u mnie w szpitalu tez nie polecali rozkow tylko kocyki.. A do kangurowania pieluchy flanelowe bo one na pewno się pobrudza i nie będzie żal ;)

Anka_hej, jaki Ci wyszedł GBS? Pamiętam, że tak jak ja miałaś kiedys dodatni.. A ja dzis odbieram wyniki i ujemny ;) wiec chyba jednak sie wyleczylam ;) ale gin mi mowila ze i tak pewnie podadzą mi antybiotyk :(

Kornelka ❤ ur. 2.05.2016, 3460 g, 53 cm ❤

Odnośnik do komentarza

Majowa powiem Ci szczerze że wszystko od dziecka zależy, moja córcia uwielbiała rożek, taka opatulona szybko zasypiała więc u niej się sprawdziło, musiałam tylko cieniej ją ubierać bo zdarzało się że się spociła, więc miała body z długim rękawkiem, spodenki i skarpetki i do rożka, dla nas to było idealne, taka spokojniejsza wtedy była, sama zobaczysz jak u Was się sprawdzi :)

Karola to naprawdę dobrze wiedzieć że jakby co to można spokojnie rodzić, ja jutro zobaczę co tam u mnie słychać, mam mieć też jutro GBS-a pobranego i jestem bardzo ciekawa wyników, bo w pierwszej ciąży miałam dodatniego i potem te 6 lat nie miałam sprawdzanego, a jak długo się czeka na wynik bo nie pamiętam ?

Kasia.29 u nas na początku sprawdzała się tylko gruszka do noska i teraz tez mam kupioną i będę na pewno używać, ja zawsze tak leciutko naciskałam dziurkę noska i przykładałam gruszkę, odsysałam i potem wyciskałam na chusteczkę to co wyszło i widziałam ile tego jest

A ja się zabieram za kąpanie i golenie, bo jutro wizyta...ehh nie wiem jak sobie poradzę...

http://www.suwaczki.com/tickers/km5smg7yp5sgjy82.png

http://www.suwaczki.com/tickers/km5suay3rq5wsl7y.png

Odnośnik do komentarza

Jestem, jestem :p musze troche rezim w domu trzymac zeby teściowa mi na glowe nie weszla, cale szczescie ze jutro jedzie...
Kasia nie mam pojecia o co chodzi z tymi gruszki, nasze mamy uzywaly i zyjemy...
majowa u mnie na szkole bylo niby od 25 tygodnia, ja zaczynalam w 22 a byla dziewczyna z blizniakami w 18... A najlepsze ze zajecia byly na 2 piętrze bez windy, teraz to za skarby swiata byl nie wyszla tak wysoko jeszcze po cwiczeniach...
A rozek... Hm u nas mowila zeby kupic ale odradzala wszystkie brzuszki, otulacze. Co szkola to co innego :p
Majka tez mam przeczucie co do Karoli :p zobaczymy czy sie sprawdzi ;)
A sklep super! Szkoda ze nie wiedzialam o nim wczesniej- nie przeplacilabym za swoja posciel :p teraz mi sie koci w glowie mysl zeby moze siostry naciagnac na prezent dla malej :) mialabym dwa ladne kompleciki :D
Karola zdazysz jeszcze ta lazienke zrobic zanim urodzisz? Obys nas tu teraz za soba szybko nie ciagnela bo wiesz.... Jestem jeszcze w proszku :p

http://www.suwaczki.com/tickers/thgfkrntqwyr5dkp.png

Odnośnik do komentarza

Majka, ja mialam pobierany w tamtym tyg w czwartek i wczoraj byly wyniki.. Na pewno min 3 dni sie czeka zanim cos wyhodują ;)

Karmelek, nie ma innej opcji ;) musze zakupić najpierw wszystkie plytki do łazienki i kuchni a potem niech sie rodzi ;)

Wy tu obstawiacie na mnie a sie okaże ze pierwsza urodzi ta, ktora się najmniej spodziewa ;)

Kornelka ❤ ur. 2.05.2016, 3460 g, 53 cm ❤

Odnośnik do komentarza

Karmelku piękne te rzeczy dostałaś od mamy. Mam wrażenie, ze w porównaniu do Was ja mam mało rzeczy.
Ashica ja nawet na ta stronę juz nie zaglądam, bo mam od męża zapowiedziane, ze mam zakaz zakupów, raz ze moze byc mi szkoda jak zobaczę coś ładniejszego niż kupiłam, a zreszta już tez nie mam za co;)
Meeg ogromnie sie cieszę, ze udało Ci sie załatwić ta obronę na 26, mam przeczucie, ze wszystko sie uda, a skład komisji zacny, ze hoho!
Karola cudna informacja lepiej w ta stronę niż przenosić, zreszta dochodzą aspekty wyglądu brzucha do tego, moze mało ważne przy takich kwestiach jak zdrowie dziecka ale tutaj ciąża jest juz donoszona, mała zdrowa, także możesz sie cieszyć, bo rozstępy i największe naciąganie skory przed nami w ostatnich 2-3 tygodniach ciazy, a Ty możesz tego uniknąć;)
Majka ja używam kremu do golenia, nie mam siły tam gmerac ostra maszynka;) zreszta na poród u nas zabronili sie na świeżo golić. Rożki tez sa ok jeśli dziecko lubi ten stan, byle nie przegrzac.
U mnie dzisiaj koniec 34 tygodnia, ginka mówi, ze szyjka długa i twarda jak kamień, pobrała mi gbs-a i nie wiem czy to nie za wcześnie?
Oto zdjęcie mojego brzuchola, w końcu widać, ze tam coś siedzi;)

monthly_2016_04/majoweczki-2016_46274.jpg

monthly_2016_04/majoweczki-2016_46275.jpg

http://www.suwaczek.pl/cache/9cd98a8df4.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...