Skocz do zawartości
Forum

Majóweczki 2016


Paulii

Rekomendowane odpowiedzi

Ja dzisiaj w domu odpoczywam przed jutrzejszą kolejną wizytą w szpitalu z tym gardłem...niestety gardło pobolewa, choć to coś się chyba zmniejszyło, no ale zobaczymy co jutro powiedzą...
Po za tym zaś mi jakoś niedobrze i biegunka mnie przegoniła...sama przyjemności...

AgiR czy jestem twarda to sama nie wiem...staram sie być, nie mam innego wyjścia...choć czasem z bezsilności płaczę i to mi pomaga...

Cieszę się że z dzidzią wszystko ok i nie patrz na genetykę, bo może akurat Ty nie bedziesz miała jakiś problemów i urodzisz szybko i bez problemowo nawet jak będzie większe dziecko

Monika to fakt mnie wszystko idzie w brzuch, w cycyki w sumie też bo są większe spokojnie o rozmiar, ale jak mam być szczera to chciałabym żeby troszkę w tyłek i w nogi poszło równiez bo jestem chudzina ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5smg7yp5sgjy82.png

http://www.suwaczki.com/tickers/km5suay3rq5wsl7y.png

Odnośnik do komentarza

Majka biedaczek z Ciebie:/. 3maj się:). Ale dziwne, że Ci to przebili bez żadnych badań, trudno ocenić to na oko przecież;). Oby to nic nie było i samo się wchlonelo:). Ja nie mam sterylizatora i go raczej nie potrzebuję, bo nie miałam problemu z wyparzaniem, a jak już dziecko bawi się na podłodze to i przelewanie np smoczkow wystarczy:). Ale jak komuś ma to ułatwić życie to czemu nie;). Podgrzewacz mam lovi, nie podgrzewa może szybko ale trzyma temperaturę i każda butelka się mieści np avent:). Tantum rosa nie miałam w szpitalu, tylko w domu i nie słyszałam, że już wtedy trzeba:|. Śliczne brzuszki dziewczyny:))). Ja muszę zrobić fotę w końcu bo się z tym obijam;). Wczoraj miałam męczący dzień i wieczorem kilka skurczy w ciągu 10 min:/. Przestraszył am się i wydawalo mi się, że obniżył mi się brzuch ale teraz już sama nie wiem;). Może mi się wydaję. Od ponad tyga czuję się jakbym miała grypę albo co...ehh. A co do magnezu to wlasnie taka dawka 3x2 (zależy tez ktory) jest maksymalna, wiekszej Nasz organizm nie wchlonie tylko wysika;P. Zdrówka i miłego dnia:).

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz69vvjuouy14s0.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny

Majka dalej trzymam kciuki za Ciebie! Bardzo ładnie wyglądasz sam brzuszek urósł reszta chudziutka :)

Natalija Twój brzuszek też śliczny :) kobiety w ciąży są takie piękne :)

Co do sterylizatora i podgrzewacz a to narazie nie kupiłam. Sterylizator ma mi koleżanka pożyczyć. Nie są to rzeczy niezbędne więc jak uznam za konieczne po porodzie to kupie i tyle:)

Ja dziś po badaniach i na ten okres ciąży były do powtórki badania na HIV, kile, rzerzaczke oprócz tego antygen hbs i jeszcze zrobiłam tokso bo ciągle się boję, że ja złapie chociaż moja położna mówi, że już dziecku to nie powinno zaszkodzić ale ja wolę mieć pewność że tego nie mam.

Karola Ty masz chyba dziś wizytę prawda? Daj znać jak tam Kornelia się miewa:)

Lovi7maj może czujesz się tak bo nadchodzi przesilenie wiosenne ja teraz też często czuje osłabienie. Dziś na przykład czuje się jakaś bez życia i trochę też się boję że jednak mąż mi coś sprzedał. No ale cóż nic za to nie możemy wirusy czaja sie wszędzie :p

Wiem że już temat był ale chyba go juz nie odkopie i jakby się którejś z Was zachciało napisać co kupiła w aptece Gemini to byłabym wdzięczna coś tam już powybieralam ale nie wiem czy to już wszystko. Z góry dzięki!

Miłego popołudnia!

http://www.suwaczki.com/tickers/j4x9g8ddtfc3h0jt.png[url]
http://www.suwaczki.com/tickers/74diiei3pjhtpmm7.png

Odnośnik do komentarza

Anka_hej, dokladnie ;) właśnie wróciłam z wizyty ;) szybko podgladnelysmy Kornelke - grzecznie przygotowana do porodu :P a tak kopała że tylko głowica od usg podskakiwała :P niestety dziś bez ważenia - za dwa tygodnie mam mieć znów konkretniejsze usg z prognozą wagi do porodu.. Też mam zrobić wszystkie badania i na kolejnej wizycie gbs.. Choć jak mialam już pozytywny to i tak podadzą antybiotyk :( Ty już miałaś pobierany drugi raz ten wymaz? Czekam na Twoją wizytę w sobotę, zobaczymy ile waży Kacperek ;) będę miała punkt odniesienia :P

Wiecie, dziś jak byłam u lekarza to położna mi mówiła, że wczoraj urodziła dziewczyna, która miała termin pod koniec kwietnia.. Przyszla na wizytę kontrolną i okazało się, że ma cholestaze.. :| i musieli szybko robić cesarkę, żeby dziecko nie umarło.. Mała ma 2,5 kg i sama oddycha ;)

Śliczne macie brzuszki ;) ja robię kolejne zdjęcie w poniedzialek :P

Kornelka ❤ ur. 2.05.2016, 3460 g, 53 cm ❤

Odnośnik do komentarza

witam wszystkie panie mam pytanie jestem w 31t3d czy na każdej wizycie lekarz mierzy i wazy wasza dzidzie ? Ja mam lekarza który ogolnie mało mówi dziś miałam wizyte i prócz słowa jest dobrze nie dowiedziałam się nic i jestem trochę rozczarowana 3tyg. temu moja córeczka wazyła 1313 i jestem ciekawa ile może ważyc dziś . pozdrawiam i zycze wszystkiego dobrego wszystkim mamusia i przyszłym mamusia :)

Odnośnik do komentarza

Anka_hej, tak patrzę na Twój brzuszek i zastanawiam się, czy on Cię nie przeważa do przodu? ;) taki fajny, duży i spiczasty :P mój to taka bardziej piłka :)

Siwa 13, ja mam wizyty co dwa tygodnie i tak średnio co drugą wizytę podglądamy maluszka.. Nie zawsze jest ważona i mierzona.. Czasem jest to takie szybkie usg żeby tylko sprawdzić czy jest w porządku.. Na każdej wizycie mam też badanie na fotelu..
Jeśli chodzi o wagę to Kornelka w 31t4d ważyła 1980 g. Jeśli Cię niepokoi brak informacji to pytaj lekarza.. Ja bym tak zrobiła.. ;) ja od razu zapowiedziałam lekarce, że chce wizyty co dwa tygodnie żeby mieć "spokojną głowę" i nie było żadnego problemu ;)

Anka_hej, w gemini zamawiałam: podklady poporodowe, wkladki laktacyjne, majtki siateczkowe, sól fizjologiczną, octenisept, gaziki ze spirytusem do pępka, bepanthen, plyn do kąpieli i oliwkę, wit D+K.. Chyba tyle ;)

Kornelka ❤ ur. 2.05.2016, 3460 g, 53 cm ❤

Odnośnik do komentarza

Karola kraków dziekuje za odp. mój lekarz wogole jest bardzo małomówny i raczej się z niego wyciąga informacje :) tak wiem zapytałabym ale właśnie ta wizyta dziś jeśli chodzi o usg była taka szybka i mnie zaskoczył dlatego nie zapytałam a po prostu ciekawa jestem ile mogła przybrać myśle że ma około 2kg :) a na fotelu mnie tez badał jest wszystko ok. Na początku tez miałam wizyty co 2 tyg teraz co 3 bo ciąże mam traktowaną jako zagrożoną niestety poprzednią straciłam i może dlatego jestem trochę przewrażliwiona . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Dzięki Karola za info :)
Super że u Kornelci wszystko okey:) Ja ostatnio miałam pobierany posiew z pochwy w przychodni bo lekarz podejrzewał stan zapalny (nie mój prowadzący) i tam gbs nie wyszedł ale nie wiem czy to musi być typowo pod tym kątem badane? Zobaczymy co mój lekarz powie. A brzuch aż tak nawet mi nie ciąży ale mój mąż się śmieje z mojego chodu bo się bujam jak jakiś koks hehe. Ale faktycznie idzie mi do przodu cały czas jestem ciekawa czy wyjadą mi jakieś rozstępy...póki co odpukac nic się nie pojawiło ale wiem ze pod koniec ciąży zazwyczaj wychodzą więc jej cieszę się za bardzo ;)

Siwa 13 ja mam usg co dwa tyg i dziecko mierzone ale to z tego względu że u mnie trzeba kontrolować czy dziecko prawidłowo rośnie. Jak masz jakieś niepokoje to warto pytać lekarza :)

http://www.suwaczki.com/tickers/j4x9g8ddtfc3h0jt.png[url]
http://www.suwaczki.com/tickers/74diiei3pjhtpmm7.png

Odnośnik do komentarza

Anka_hej, z takiego normalnego badania też wyszedłby Ci gbs.. Mi tak wyszło w 20stym tygodniu przy okazji infekcji.. Być może wyleczyłaś dziada ;)

Wiecie co, przed chwilą zadzwonił do mnie moj brat z informacją, że od rana był w szpitalu bo.. UWAGA! lekarz podejrzewał u niego świńską grypę!! Od dwóch dni źle się czuł i miał wysoką gorączkę, więc wczoraj wezwał w nocy lekarza do domu a ten mu powiedział, że ma świńską grypę! Przepisał mu leki i zostawił w domu.. Rozumiecie to? Więc z samego rana sam zgłosił się do szpitala.. Od razu byla panika i zaczęli mu robić wszystkie badania.. Na szczęście to tylko zwykła grypa :) ale jak sobie pomyślałam co by było jakbym się tym zaraziła to aż mi słabo się zrobiło :( a lekarz jakiś niepoważny, że postawił taką diagnozę :|

Kornelka ❤ ur. 2.05.2016, 3460 g, 53 cm ❤

Odnośnik do komentarza

O jaa Karola co za lekarz! Kurcze myślałam że już te grypska sie koncza...A Ty sie nie widzialas z bratem ostatnio? Dobrze ze to nie ta swinska. Ja się tak boję bo czuje się jakaś osłabiona :( no ale nie mam gorączki.
A jeszcze dzwoniła pani z gabinetu lekarza że mój doktor ma w sobotę pilna konferencje i czy mogę w niedzielę przyjść. Więc o jeden dzień więcej czekania ale plus jest taki że mąż ze mna pojedzie a w sobotę by nie mógł bo idzie do pracy wyjątkowo.
Może faktycznie antybiotyk zabił gbs a dobrze by było.

http://www.suwaczki.com/tickers/j4x9g8ddtfc3h0jt.png[url]
http://www.suwaczki.com/tickers/74diiei3pjhtpmm7.png

Odnośnik do komentarza

Klaudia88, aż mnie zamurowało jak to przeczytałam.. Na pewno ciężkie chwile przed Wami, ale trzymam kciuki, żeby wszystko było dobrze! Nie wyobrażam sobie co czujesz i jak się martwisz :( w którym tygodniu urodzilas?

Anka_hej, no właśnie widziałam się z nim w sobotę.. :( wydaje mi się, że do tego czasu już bym miała jakieś objawy gdybym się zaraziła.. Tak przynajmniej się pocieszam.. ;) mojego męża już coś zaczęło rozkładać na początku tygodnia ale nafaszerowałam go wszystkimi możliwymi lekami i przeszło :) za to teraz moich rodziców cos dopadło.. Chyba zacznę chodzić po domu w maseczce na twarzy :P

Kornelka ❤ ur. 2.05.2016, 3460 g, 53 cm ❤

Odnośnik do komentarza

Klaudia 88 trzymaj się dzielnie Twój synek teraz Cię potrzebuje. Domyślam się, że musisz strasznie się martwic ale teraz są takie metody, że na pewno lekarze mu pomogą. Pomodle się dziś za jego zdrówko :*

Karola ja właśnie nawet mam maseczkę w domu ale jej nie zakladalam może trzeba było. Wzięłam paracetamol trzeci raz w ciąży mam nadzieję, że nie zaszkodzę. Jak ja marzę już o kwietniu...

http://www.suwaczki.com/tickers/j4x9g8ddtfc3h0jt.png[url]
http://www.suwaczki.com/tickers/74diiei3pjhtpmm7.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny. Ja znów nie mogłam spać. Od 5 dziś na nogach.

Wczoraj byłam na wizycie. Łukaszek waży 2200 gram (32 t 5d). Wszystko z nim w porządku. Ja za to dostałam zalecenie odpoczynku i oszczędzania się, ze względu na te twardnienia i mam brać magnez (Magne B6) 6 tabletek dziennie. Szyjka mi się skróciła z 40 mm na 35, ale podobno to nadal w normie.

Wczoraj umówiłam się też z konkretną położną i od niej dowiedziałam się, że moja gin.... nie pracuje już w szpitalu, w którym chcę rodzić. A nic mi nie powiedziała!

klaudia88 zmroziło mnie! Pomodlę się za Twojego synka i mam nadzieję, że będzie dobrze. Ściskam Cię mocno :*

karola współczuję sytuacji. U mnie na weekend była siostra, a wczoraj dowiedziałam się, że jej córka ma ospę :/ ale ja przechodziłam już, mam nadzieję, że to nic nie szkodzi :/

Anka przecudnie wyglądasz :)
Ja sporo kupiłam w Gemini: maltan (polecano go na bolące sutki), podkłady poporodowe, octanisept, wkładki laktacyjne, zielony linomag, patyczki higieniczne, bobotic (odpowiednik espumisanu), płatki kosmetyczne, zasypkę, majtki siateczkowane, pojemniki na pokarm, termometr, wit. K&D w jednym preparacie do psikania, pampersy, herbatę z liści malin i krem na spacery z filtrem.

lovi u mnie dawkowanie jest 6-8 tabletek. Też mam skurcze i też miałam wrażenie, że ten brzuch jest niżej, ale to chyba tylko wrażenie.

Leel dzięki za informacje.

Blacky ja też wydaję jak szalona... Zapamiętam uwagę na temat podgrzewacza, ja na razie nie kupuję, ale pewnie w końcu będę musiała.

Zuzulinek termin obrony nie zależy ode mnie, tylko od tego, kiedy przyjdzie druga recenzja.

Amelia pakować możesz, ale nie wiem, co ze sterylizacją...

Majka zdrówka życzę. Ale jeśli Cię to pocieszy, końcówka ciąży to chyba same "przyjemności" dla każdej z nas. Mnie bolą nerki, choć już tak przywykłam do tego bólu, że nawet o nim nie wspominam. Co chwilę odzywa się żołądek albo rwa kulszowa i nie mogę nogi wyprostować, nie mówiąc o wstawaniu...

Mary07 moja koleżanka powiedziała, że w kwestii ilości lepiej brać na zapas. A inna, ze zawsze mąż może dowieźć. Tylko pytanie czy znajdzie dokładnie to, o co chodzi? ;)

AgiR cesarka, jeśli umożliwia urodzenie dziecka, no to nie jest zła ;) tak do tego podejdź. A Twoja mama mogła mieć problemy z porodem, bo na pewno rodziła na leżąco. Teraz rodzi się aktywnie, pomaga ćwiczeniami dzieciaczkowi się wydostać. Także bądź dobrej myśli.

LineG hahha, świetnie określenie, odpoczywam do góry Marcelem, uśmiałam się :) ja się też szykuję do spakowania torby, liczę że ogarnę to do Świąt.

natalija wyglądasz rewelacyjnie!

Monika dopytałam położnej i zwykły olejek migdałowy do masażu krocza może być :) super historia z usg :)

Agnieszka w ogóle bym o alergenach nie pomyślała. Dzięki za info.

ciasteczko ja mam microlife nc 100.

Zawiszka my ostatnio z mężem byliśmy w sklepie i choć mam mnóstwo ciuszków, to spodobał mi się jeden pajac. I tak pytam męża, czy go brać, czy sprawdzić, czy mamy jakiś ciepły (bo to właśnie z misia był) i dopiero wtedy ewentualnie kupić. A on mi powiedział, ze wie, że chcę kupić, że mam z tego radochę i że mam brać :)

marzena trzymaj się w szpitalu i mam nadzieję, ze na Święta wyjdziesz :)

Odnośnik do komentarza

Klaudia trzymam kciuki za maleństwo :* koniecznie dawaj znać jak synuś się miewa, będę się modlić o jego zdrówko i żeby jak najszybciej nadrobił... A jak Ty się czujesz ? spodziewam się że psychicznie nie najlepiej...a fizycznie ?

Meeeg cieszę się, że na wizycie wszystko ok i że maluch zdrowo rośnie :)
Masz rację każda z nas ma teraz wiele dolegliwości i stres czy wszystko będzie ok. Ja odliczam już do skonczonego 37tc...choć potem pewnie inne zmartwienia będą odnośnie porodu...

Karola mam nadzieje, że żadne grypsko Cię nie dopadnie i dobrze że to nie świńska grypa...
Dobrze, że z małą wszystko dobrze !!

Anka świetny Twój brzusio :) zupełnie inny od mojego od początku :)

Ja w gemini zamówiłam sterylizator z aventu, smoczki do butelek z aventu, smoczki uspokajające z aventu, szczotkę do mycia butelek, tantum rosa, gaziki jałowe, sól fizjologiczną, podkłady higieniczne, majtki poporodowe, podkłady poporodowe, gruszkę do noska, bephanten, olej ze słodkich migdałów

Lovi no niby odrazu na pierwszy rzut oka widzieli że to cysta bo była tak jakby w skórze a nie na wierzchu, no ale zobaczymy ci tam jutro wydebatują...

http://www.suwaczki.com/tickers/km5smg7yp5sgjy82.png

http://www.suwaczki.com/tickers/km5suay3rq5wsl7y.png

Odnośnik do komentarza

Mój poprzedni podgrzewacz z Nuk nie trzymał temperatury i nie pasowały większe i dołu butelki (Tommi Tippie). Teraz kupiłam Canpol - podobno do wszystkich butelek i trzyma temperaturę. Zapłaciłam 52zl w bardzo tanim jak na Warszawę sklepie. Ale na gemini jest ten sam 8zł taniej.

Na Inflanckiej w ogóle nie wpuszczają dzieci na porodówke i poporodowy. Oczywiście ze względu na choroby. Uważam, że to dobrze. Jestem też teraz spokojniejsza, bo starszy odkąd nie chodzi do żłobka nie miał nawet kataru. A codziennie jest na dworzu - czasem nawet, jak pada.

Meeg, słabo z tym lekarzem. Ale i tak mógł nie mieć akurat dyżuru. Jeśli szpital jest dobry, to ja bym nie rezygnowała.

AgiRNie ma co się sugerować - tak, jak dziewczyny piszą: każda kobieta i każdy poród jest inny. To nic, że mama i siostra miały ciężko. Spróbujesz normalnie, a jakby coś się działo, to od razu na cc biorą. Też się trochę boję pęknięcia macicy, bo ryzyko jest trochę większe niż u kobiet, które nie miały wcześniej operacji, ale i tak spróbuję. Dużo siedzi w głowie - spróbujmy się dobrze nastawić. :)

Adam 01.07.2014
Łucja 05.05.2016

Odnośnik do komentarza

Witam nie mogłam się dziś zalogować na forum, przerwa serwisowa mi wyskakiwała.
Dziś byłam na wizycie u gin tętna posłuchałyśmy i badanie na "samolocie". Pytałam się o te zastrzyki i mam je robić do porodu i 2 tyg po porodzie :/ trudno jak trzeba to trzeba a luteinę do końca i acard do 36 tyg.
Dziś jakaś bez siły jestem, pisałyście o przesileniu wiosennym, może też to mam, byle nie jakieś choróbsko tfu, tfu.
Klaudia88 zmroziła mnie Twoja wiadomość. Trzymaj się Kochana, na pewno to ciężki czas, ale dasz radę. Pomodlę się w intencji synka i Twojej by wszystko było dobrze:*
Majka śliczny brzuszek, ps. Fajna tunika :) zdrówka :*
Natalija ślicznie wyglądasz, jak przygotowania do ślubu?
Anka_hey też śliczny brzuszek, wszystkie kg chyba w brzuszek idą
Karola dobrze że na wizycie ok, ja mam zrobić wymaz po 36 tyg
A w ogóle czym objawia się cholestaza?
Zdrówka mam nadzieję że nic od brata nie złapałaś
Meeg dobrze że ok na wizycie, no Łukaszek już kawał chłopaka :)
No to szkoda że położna nic wcześniej nie powiedziała. Ja w sobotę mam się spotkać ze swoją w szpitalu i obejrzeć porodówke. Po tym spotkaniu jak już dokładnie będę wiedziała co mam wziąć to spakuję torbę.

Odnośnik do komentarza

Buziak81, cholestaza objawia się swędzeniem całego ciała.. Zaczyna się od stóp i rąk (wtedy można to leczyć), natomiast ta dziewczyna jak przyszla na kontrolę to miała już rany na całym ciele od drapania się.. Po badaniach okazało się, że miała ponad stokrotnie przekroczone normy enzymów wątrobowych.. W takiej sytuacji było już zagrożenie życia dziecka.. Ona nawet nie wiedziała, że to coś groźnego.. Ale lekarka mówiła mi, że tak naprawdę ta cholestaza bardzo rzadko się zdarza.. Po prostu trzeba od razu reagować jak nas cos niepokoi ;)

Kornelka ❤ ur. 2.05.2016, 3460 g, 53 cm ❤

Odnośnik do komentarza

Klaudia gratuluję synka, ale też trzymam kciuki za Was, musicie być silni i walczyć, imię się nie zmieniło? jest Szymonek? A jak tam Twoja nerka? to przez nią ten przedwczesny poród ?Jeszcze raz tulę mocno do serducha i wysyłam pozytywne fluidy dla 1szej Majowej choć w rzeczywistości Marcowej mamusi i jej maleństwa po drugiej stronie brzusia.

http://s7.suwaczek.com/201604295365.png
http://s4.suwaczek.com/201004115270.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...