Skocz do zawartości
Forum

Majóweczki 2016


Paulii

Rekomendowane odpowiedzi

Drogie koleżanki ja byłam na usg przed świętami, gdzie indziej robie usg a gdzie indziej mam lekarza i na usg Pani doktor informowała mnie ze łożysko trzeba obserwować gdyż jest na ścianie przedniej i nisko schodzące. Nie ukrywam, ze trochę mnie zestresowała, tym bardziej ze fizyte u lekarza mam dopiero 13 stycznia. Ma któraś moze taki przypadek ? Cos wiecie na ten temat ?

http://www.suwaczek.pl/cache/bbd67cf8e1.png]Tekst linka

Odnośnik do komentarza
Gość Patrycja930912088

Ja tez mam na przedniej, gin mi powiedziala ze jest dosc wysoko ale wiecej na twn temat za wiele nie mowila, a to najlepszy gin jaka znam w primieniu 100km wiec wydaje mi sie ze jakby byli cos naprawde nie tak to by ci wiecej powiedziala, do tego z cytologi wyszla mi grupa3, mam bardzo niskie cisnienie. Ale za to bede miala corke wiec sie bardzo ciesze. :) a po nowym roku na przeciwciala bo mam konflikt serologiczny

Odnośnik do komentarza

Czesc brzuszki;) jak tam po świętach ? Mam nadzieje, ze nic wam nie dokuczalo. A maluszki dawały osobie znać, tak jak u mnie...
Święta, święta i po świętach teraz czas na duuuuzy odpoczynek, ja juz marzę o śnie w swoim lozku, bo ciagle byłam w rozjazdach, ale dobrzesie czulam nic mi nie dokuczalo, po za tym ze wydaje mi się, ze mam twardy brzuch mimo iz biorę magnez, tylko ze raz dziennie, ale tak mam zalecone i tak tez pisze na ulotce... No nie wiem może tylko mi się tak wydaje albo tak się czuje. Na szczęście do wizyty corazc bliżej wiec wszystkiego się dowiem.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3dqk3febfp1bd.png

Odnośnik do komentarza

Ja wizytę mam we wtorek- już nie mogę się doczekać:-) gorzej będzie z kontrolą wagi :-D bo w te święta poplynelam ;-) ja też mam łożysko na przedniej sianie, ale gin nic nie mówił póki co czy to z czymś się więcej wiąże niż np to,że później się czuję ruchy. Magnez biorę trzy razy dziennie, generalnie mam skurcze duże i dretwienue nóg i głównie dlatego.

Gabrysia, 09.05.2016

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczynki witam się po Świętach :)
Przetrwałam ale bardzo ograniczalam wizyty i juz jestem u siebie.
Olcia mi też ten brzuch dokucza bardzo i brałam trzy razy magnez który miał 45mg, i nie pomagało ale jak mi koleżanka powiedziała ze powinnam brac magnez 500mg nawet i to trzy razy to zaczęłam brać po 400mg bo taka dawka była z dwóch tabletek innych które też miałam i dopiero wróciłam do życia. Bo wcześniej nawet na leżąco brzuch bolał. A to co jest na ulotce to nie jest norma dla ciezarnych:)
A ja też mam łożysko na przedniej ścianie ale raczej nie tak nisko.

Madzia ur.06.09.2018, 3280g, 51cm szczęscia :)
Marysia ur.25.04.2016, 2960g, 50cm szczęścia :)

Odnośnik do komentarza

Hej, hej :) u mnie też były bardzo aktywne święta, a wczoraj jeszcze wesele.. O dziwo wytrzymałam do 4 nad ranem.. Trochę się bałam żeby się nie przeforsować ale nie szalałam zbytnio na parkiecie, więc dałyśmy z Małą radę :) najlepsze było to, że po każdym przetańczonym kawałku zaczynała się ruszać i albo tańczyła w brzuchu albo ja drażniła głośna muzyka :)

A tyle komplementów co wczoraj to chyba jeszcze nigdy nie dostałam :D

Olcia93 mi też się wydaję że mój brzuch jest twardy.. A może nie twardy tylko taki napięty..

Piszecie o mocnych skurczach brzuchach i aż sama zaczęłam sie zastanawiać czy też je mam.. Ale chyba nie da się tego nie zauważyć? Ja jedyne co odczuwam to jakieś pociągnięcia lub ukłucia ale zrzucam to na rosnący brzuch.. Już sama nie wiem :)

Kornelka ❤ ur. 2.05.2016, 3460 g, 53 cm ❤

Odnośnik do komentarza

Ja też mam łożysko z przodu i nisko. Lekarz na ostatnim usg dokładnie je oglądał czy nie przoduje. Ale nie dam żadnych zaleceń. Będę teraz na usg 7, wtedy planuję popytać dokładniej. Myślę, że póki nie przoduje, to wszystko jest ok.

I mnie świat męczące. Myślałam, ze najgorszą będzie podróż, ale jednak nie. Za mało śpię, mały marudzi i on też źle sypia. Chyba znów będzie chory. Generalnie jest oczywiście miło, ale okropnie męcząco. A jeszcze sporo przed nami.

P.S. Mój blok czekoladowy robi furrorę. :)

Adam 01.07.2014
Łucja 05.05.2016

Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczyny :)
U mnie swieta w rozjazdach ale bylo bardzo fajnie :) nawet podroz nie byla meczaca, o dziwo :) nie moglam sobie odmowic ciast a dzidz po slodkim brykal jak szalony :)
A dzis czulam mala zaraz kolo pepka, w srode mam wizyte to sie dowiem czy to mozliwe zeby juz tak wysoko miec to wszystko.

karola_krakow podziwiam Cie ze dawalas rade, super ze sie wybawilas :)
skurcze napewno bys poczula, nie da sie nie odroznic ;)
Olcia93 a nie uklada Ci sie dziecko tak ze na powloki brzuszne napiera? Mi czasem tak sie ulozy ze czuje sie tak jakby zdretwil mi brzuch w tym miejscu ale jak sie troche przekrece to mala sie uklada inaczej i juz jest ok :)

http://www.suwaczki.com/tickers/thgfkrntqwyr5dkp.png

Odnośnik do komentarza

Karmelek sama nie wiem, może to normalne że ten brzuch się tak jakby napina, a mi wydaje się że jest twardy. Podpytam na wizycie.

Karola mała pewnie ciągle tańczyła, tylko mczulas jak już Ty przestała :) fajnie, że mała daje tak o sobie znać... Mój też, ale w sumie bardzo delikatnie, będę miala grzeczne dziecko :p chyba że to cisza przed burza i później nadrobi kopniakami :p

Zawisza7 moja tabletka zawiera 200 mg magnezu plus to co jest w witaminach, ale sama nie będę zwiększać dawki, zobaczymy co powie lekarz ;)

Ja dziś spędzał caaaaaaly dzień w lozku, jestem tak najedzona po świętach, że nawet jeść mi się nie chce ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3dqk3febfp1bd.png

Odnośnik do komentarza

Ja też całe święta w rozjazdach. Najpierw dwie wieczerze wigilijne, a później codziennie w innym miejscu. Straaasznie męczące. Ale na szczęście już dzisiaj odpoczne troszkę.
Dziewczyny, któras z was pisała o tym, że dziecko jej skoczylo na brzuszek. Ja wczoraj miałam właśnie taka sytuacje, że mój piesek mi po brzuchu przeszedł. Trochę mnie później bolał brzuszek, ale tak bardziej jak obrona miesniowa niż sama macica. Stasiu szalał, wiec staram się nie przejmować, ale myślicie, że powinnam to jakoś sprawdzić? Dziś niby nie boli, ale brzuch trochę bardziej tkliwy niż zwykle.

Odnośnik do komentarza

Hejka dziewczyny :)
Swieta odespane w koncu :) teraz pora przygotowac sie na sylwestrowe szalenstwo :) jakie macie plany?
agata magda na mnie dziala podjadanie produktow z magnezem- kasza gryczana, orzechy wloskie. Pestki dyni tez maja duzo magnezu, nawet banany. Moze tez potasu Ci brakuje?
jagoda25 gratuluje cory, najwazniejsze ze zdrowa :)
kasia.25 masz kontakt telefoniczny ze swoim gin? Ja bym zadzwonila, dla spokoju sumienia. Niby dziecko ma ochrone i powinno byc bezpieczne ale....

Pozdrawiam :)

http://www.suwaczki.com/tickers/thgfkrntqwyr5dkp.png

Odnośnik do komentarza

Hej, ja sie czuje objedzona po swietach.Standardowo swieta w trasie.To u mamy ,to u tesciow.Az sie boje wizyty u gina, bo pewnie ladnie przybralam,ale na szczescie obylo sie bez zadnych dolegliwosci☺Dzis w nocy pierwszy raz czulam wyrazne kopy mojego synka, az 5,ale jak maz polozyl dlon to przestal...respekt czuje ☺ co do bolacego brzucha to gin mi pozwolil brac paracetamol, ze nie zagraza dziecku,ale jak na razie odpukac brac nie musze...Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza

Karmelek, zadzwoniłam dziś od rana, pani doktor mnie uspokoiła i od razu inne samopoczucie :)
Majowa86, u mnie jest tak samo - ja czuję ruchy, serię kopniakow i szturchniec, a Wojtek tylko przykłada rękę to zaraz cisza i spokój :) może to znak, że to nasi mężczyźni będą mieli rękę do wychowania maluszków? :)
Jagoda, gratuluję! :)
W ogóle tak się cieszyłam, że mały Stasiu będzie spokojnym dzieciaczkiem, a chyba jednak nic z tego ;D czuje ruchy juz od około 17 tygodnia (ok trzy tygodnie temu) i do tej pory to były baardzo delikatne musniecia. Ale przez święta Młody się rozwinął i kopie jak szalony! Co chwilę czuje kopniaka, czasem nawet w pęcherz :D także raczej rośnie nam mały rozrabiaka.

Odnośnik do komentarza

Hey dziewczyny:)! Ahh...jestem taka ostatnio zmęczona..nie wiem czy to święta czy mała:). Ja tez mam na przedniej i nisko, że czasem mi się wydaje, że mała zaraz wypadnie;). Ale jest wszystko okey, każda z Nas jest inaczej skonstruowana w końcu:). Mój lekarz mówi, że magnez nie szkodzi, nawet gdybyśmy kg zjadly:). Tylko sam, nie z dodatkami:). Jak twardnienie mija za parę chwil to jest okey, gorzej jak cały czas jest twardy i nie puszcza;). A magnez Nam pomoże jedynie 3 razy dziennie, ja biorę 6 tabletek:). I już jest okey:). Ja na sylwestra pierwszy raz siedzę w domu bo mąż pracuje aż do 22:). Zrobię kolację i w dwójkę spędzimy ten czas:P. Byłam u gina i jest wszystko okey, mała waży 372g :). Jagoda gratuluję dziewczynki:P. Kasia mi często synek się przeturla po brzuchu albo coś i jest wszystko wporzadku:). Miłego dnia :))

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz69vvjuouy14s0.png

Odnośnik do komentarza
Gość Karmelek1

kasia.25 to super, najwazniejsze ze lekarz z Twojego opisu sytuacji nie wnioskuje o czyms groznym. Przewrazliwienie rzecz normalna, dobrze jak ktos moze na to obiektywnie spojrzeć :)
lovi7maj masz konkretna suplementację, ja mam zalecone jedynie doraznie po konsultacji. Jedynie co to wcinam orzechy jak wiewiorka, chodzimy za mna juz dluugi czas =]
majowa86 widze ze i Ty masz stres z waga. Ja apetytu nie mam a waga szybuuuuje... Az nam stop powiedza ;) bo tak szczerze to nie wiem co sie najesc a drastycznie nie przybrac.
Moze ktos ma jakies dobre rady?

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny muszę przyznać ze nie było mnie tu ponad miesiąc... do nadrobienia ok 150stron... :) udało mi się część przejrzeć. Widziałam że powstała tabelka. Zastanawiam się co mnie jeszcze ominelo? 21 grudnia miałam badania polowkowe na szczęście wszystko dobrze z moim synkiem rozwija się prawidłowo. Brzuszek mam malutki dopiero od niedawna zaczął się powiększać. Pozdrawiam wszystkie mamusie.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3gzu3gmdnwryj.png

Odnośnik do komentarza

Kasia.25 to u mnie dziecko upadło na brzuch. Dokładnie na te część z dzieckiem i z dość dużym impetem. Na wszelki wypadek poszłam na usg, po to, żeby się nie martwić. Zwłaszcza, że wtedy jeszcze nie czułam ruchów. Nic się nie stało na szczęście. Teraz rzadko, ale już czuję. My znów w trasie. Na szczęście to już ostatni przystanek i jutro do domu.

Adam 01.07.2014
Łucja 05.05.2016

Odnośnik do komentarza

hehehe jasne,że mam stres jak czytam na nie których forach,że kobitki przytyły tylko 5kg (!!!) to jak nie mieć ;) a serio to się zastanawiam jak to możliwe jak niby same łożysko to ma ok.8-10 kg :/ ale,że to moja pierwsza ciąża ( i ostatnio :p ) to może komuś się tak poszczęściło. Ja do 18 tyg. miałam przybrane na wadze tylko 2,5 kg...ale to było przed świętami to ważenie ;) kasia.25- no nie wiem mój mąż zakochany w Fifku jak ja :p zazdrości mi strasznie że przy mnie on bryka,przy nim nie.Nawet bym powiedziała,że jest smutny,że on przy nim cisznie ;)..Mam pyt.czy któraś już chodzi do szkoły rodzenia ,bo ja jeszcze nie :( mieliśmy z Fifkiem nakaz leżenia przez krwiaka i nie mogliśmy ;( ale może na next wizycie już gin pozwoli ;) także czekam na info.kto chodzi i czy poleca ;)

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, powiedzcie mi czy Wy też macie kłucia jakby w pochwie/wargach sromowych? Juz sama nie wiem jak to określić.. Dziś cały dzień leżę i ciągle czuję dyskomfort :( na jutro się umówiłam do lekarza bo planowaną wizytę mam dopiero 7 stycznia.. Nie wiem, może panikuję ale boję się że coś złego się dzieje..:(

Pociesza mnie tylko fakt, że Mała się rusza jak szalona:)

Kornelka ❤ ur. 2.05.2016, 3460 g, 53 cm ❤

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...