Skocz do zawartości
Forum

Majóweczki 2016


Paulii

Rekomendowane odpowiedzi

Kicia1987 z tsh jest tak jak pisała Majka1982 w pierwszym trymestrze nie może przekroczyć 2.5 słyszałam to chyba od 5 lekarzy :-)
Z wynikiem 1-1.5 dobrze jest zaczynać ciążę lub utrzymać taki wynik podczas starania się o dzidziusia.
Ja robię badania również raz w miesiącu, myślałam że będzie wzrastac ale w 3 tc miałam 1.7 a teraz w 8tc mam 1.02 więc nawet lepiej a nie zmienialam dawki, więc jestem spokojna, że kontrola co cztery tyg wystarczy.

http://www.suwaczki.com/tickers/0d1yskjoq5jgc8a9.png

Odnośnik do komentarza

Dusio to juz jesteś trzecia na ten dzień;) ale fajnie :)
Agir kto wie, moze nas nasze maleństwa zaskoczą i urodza się 13, wtedy przestanie on już być pechowym:)
Jutro mam wizyte, nie mogę się doczekać żeby znów zobaczyć moje dzieciątko hihi mąż także, bo jeszcze nie słyszał serduszka. Za to dziś mam straszny dzień, tylko płakać, mdłości straszne, ból głowy, niewyspanie, ogłoszenia lne zmęczenie... Mój mąż robi wszystko żeby mi jakoś pomoc, ściągnął film, właśnie poszedł do sklepu po lody, paluszki, chipsy, a nóż będę miała na coś ochotę, kochany jest:)

Odnośnik do komentarza

Powiem tak ,co do cesarki nie jestem na 100%pewna ale w zeszlym roku jak bylam w ciazy tak mi lekarz zapowiedzial ze wzgledu iz jedna cesarke juz mialam. Ale to jest sprawa indywidualna kazdego szpitala ,w jednym powalaja rodzic naturalnie a w drugim absolutnie. Ja z mezem podjelam decyzje ze jesli wszystko szczesliwie sie potoczy to urodze w Opolu ale nie mam pojecia jakie tam zasady panuja . Wiem natomiast ze jest tam mily personel i mam nadzieje rzetelny rowniez.

https://www.suwaczki.com/tickers/qsky2t30d5l81y2h.png

Odnośnik do komentarza

Hej :) no i wyladowalam dzis w szpitalu. Pierwsza kroplowka juz za mna i czuje sie lepiej.No i wlasnie zjadlam.kolacje (moj pierwszy posilek dzisiaj) - i powiem wam ze strasznie skromna ta kolacja w szpitalu... kromka chleba cos na chleb i salatka (nie wiem co za salatka ale ochydna i nie zjadliwa)
A wy jak tam jak samopoczucie?? Widzialam dzis dzidziusia i pepowine- nie za szybko ? Jestem w 7tyg i 4 dniu. A jutro bd miala jakies dokladniejsze usg na lepszym sprzecie nie moge sie doczekac :D

http://www.suwaczki.com/tickers/atdcj44jnj452i4q.png

Odnośnik do komentarza

Przerabane tak w lozku ciagle lezec... strasznie to meczace ale masz racje aby do 12 tyg i dla dzidziusia wszystko :)
A leze w szpitalu bo ciagle wymiotowalam. Probowalam brac tabletki na wymioty ale zoladek.mnie bolal jezdzilam tez do swojej gin na kroplowki ale ona nie miala gdzie mi sie juz wbijac i dlatego skierowanie do szpitala. Nic nie jadlam bo bylo mi zle i balam sie ze zwymiotuje wszystko w drodze do szpitala :P ale powiem.wam ze mnie dzis zwazyli to schudlam w ciagu 2 tyg az 3 kg :(

http://www.suwaczki.com/tickers/atdcj44jnj452i4q.png

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkie nowe majowe mamusie:) Coraz nas więcej:)
jak Wam pisałam ostatnio się pochorowałam - złapało mnie paskudne przeziębienie. Ale na szczęście już wydobrzałam. Teraz strasznie się boję o Kruszynkę Naszą czy wszystko ok czy to choróbsko nie zaszkodziło :( W tym tygodniu idę już na wizytę ale czas mi się dłuuużżżyyy.

Dziewczyny mam do Was pytanie... Widzę, że część z Was już się wybiera na badania prenatalne. Powiedzcie mi proszę na czym polegają te badania genetyczne i przede wszystkim czy one są w jakiś sposób inwazyjne - czy mogą zagrażać maluszkowi???

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, ale pedzicie z wpisami! I jak nas dużo! Ni i jak miedzynarodowo! Super! :)

Współczuje dziewczynom, dla których maj jednak nie okaże się szczęśliwy :( Megi, daj znać jak u Ciebie, ostatnio chyba pisałaś jak czekałaś na wywołaniu. Zaglądasz tu jeszcze? Ewelinka, a Ty jak się czujesz?

Antilope, ja miałam badania prenatalne w poprzedniej ciąży. To jest usg plus test z krwi. A jeśli wyjdzie coś niepokojącego, to dopiero wtedy robi się badania inwazyjne, np punkcję. USG jest bardzo dokładne, mierzy się m.in przeziernosc karkowa, sprawdza długość kości udowej, kość nosową, bada serduszko. Ale to chyba wszystko wiesz ;) Nie wiem co Ci mogę jeszcze opisać, jak chcesz coś wiedzieć to pytaj.
Ktoś pytał czy na 100% wykluczają choroby te badania. No właśnie nie. Trzeba wiedzieć, ze one podają tylko PRAWDOPODOBIEŃSTWO wystąpienia schorzenia (lub niewystąpienia). Ja nawet musiałam podpisać papier, ze jestem tego świadoma. To właśnie badania inwazyjne potem potwierdzają lub wykluczają, a robi się je, jak to prawdopodobieństwo wyjdzie podwyższone.

Życzę wszystkim dobrych wiadomości po wizytach i dobrego samopoczucia! Ja jestem mega senna i czasem mam mdłości. i jakaś infekcja mi się przyplątała. Sama nie wiem czy to drogi moczowe, czy sprawy ginekologiczne, ale szczypie jak pieron, zwłaszcza przy siusianiu :( Wizyta w środę, to mam nadzieje coś mi lekarz przepisze.

http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/22756

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...