Skocz do zawartości
Forum

Majóweczki 2016


Paulii

Rekomendowane odpowiedzi

To ja się też przywitam :) Termin - początek maja, to moja pierwsza ciąża :)

Ja mam za sobą już jedno ostre zapalenie gardła - też aż nie mogłam spać w nocy z bólu. Wzięłam parę razy paracetamol po konsultacji z lekarzem, bo nie mogłam wytrzymać.
Mi pomogło płukanie szałwią na zamianę z płukaniem roztworem wody utlenionej i soli - po łyżce na kubek wody.

Pozdrawiam Was wszystkie.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjggt9ay357.png

Odnośnik do komentarza

Syrop z cebuli robila mi zawsze babcia kiedy spedzalwm u niej ferie zimowe(na wsi) . Strasznie go nie.lubilam ale szybko pomagal :)
Anka_hey dzieki za ten przepis woda z miodem i cytryna :) mimo ze miodu nie.lubie to sprobuje moze to mi pomoze... bo po tych tabletkach niby ok ale jest mi zle na zoladku jakby cos mi przeszkadzalo sama nie wiem...

http://www.suwaczki.com/tickers/atdcj44jnj452i4q.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny. Ja jestem z majowek 2015 ale mam do was pytanie. Z tego co czytałam kilka was jest z Niemiec i tu moja prośba. Możecie mi powiedziec jak wygląda tam sprawa z dziećmi? Jak lekarze? I ogólnie... I czy jest tam dostępne mleko bebilon pepti? Mąż chce mnie tam zabrać a ja nie jestem pewna jak to będzie i jak tam wszystko wygląda.

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny, ja mecze się z kaszlem już od dwóch miesięcy, próbowałam syropu z cebuli i miodu ale przez moje mdłości poprostu nie mogę się przemoc, odrzuca mnie, byłam u lekarza ale stwierdził że jestem zdrowa i nic mi nie dał... W poniedziałek mam wizytę u gina więc zobaczymy co mogę brać, o tabletkach z propolisu też czytałam że są bezpieczne.

Już dawno zwróciłam uwagę że jest nas tu tak dużo po poronieniu :-( lekarz stwierdził że dotyczy to 90% kobiet u wielu jednak dochodzi tak szybko do poronienia zanim wogole zauważa że są w ciąży....

Dziewczyny ja dzisiaj przy śniadaniu śmiałam się do rozpuku a zaraz potem płakałam jak bóbr i nie potrafiłam podać przyczyny....mąż nie wiedział czy dalej się śmiać czy płakać :-)

http://www.suwaczki.com/tickers/0d1yskjoq5jgc8a9.png

Odnośnik do komentarza

AgiR jak nie masz goraczki tylko czujesz ze Cie lamie jakies przeziebienie ratuj sie ciepla herbatka z cytrynka. Przelez to pare dni a przejdzie.w najgorszym przypadku jak chorobsko sie rozwinie to leki na bazie paracetamolu mozesz ale na wlasna reke nic nam nie wolno brac

Odnośnik do komentarza

Dawno mnie nie bylo bo jakas zagoniona jestem, w piatek bylam na 10h w pracy ale to ostatni raz juz zapowiedzialam ze tak wiecej nie przyjde bo jak wrocilam do domu to myslalam ze sie przewroce ze zmeczenia tak wiec czas zwolnic...

Niestety i ja od wczoraj przezywam katusze przeziebieniowe :( bol gardla okrutny, do tego katar sie zaczyna i bol glowy, goraczki niema ale mimo wszystko leze w lozku i sie poce. Ssam na gardlo tabletki prenalen, pije syrop z miodu, cytryny i czosnku i syrop z cebuli, do tego plukam gardlo dentoseptem i smaruje glowe amolem. Te dwie ostatnie rzeczy nie powinno sie w nadmiarze ale wychodze z zalozenia ze lepiej walczyc z bakteriami w miejscu ich siedliska anizeli zeby sie rozprzestrzenialy po calym organizmie. A dzisiaj pojda w ruch inhalacje z rumianku...ochh i oby ten caly pakiet pomogl bo martwie sie strasznie takimi chorobami we wczesnej ciazy :(

Ja mam termin na 7 maja, mam juz niestety prawie 33lata i to moja druga ciaza, zmagam sie z hashimoto i tym bardziej mam wielki stres czy wszystko bedzie ok :(

Mandragora sluzba zdrowia w niemczech jest na wysokim poziomie, za leki dla dziecka do 12roku zycia sie nie placi, jak dostajesz u lekarza recepte to potem te leki w aptece bez placenia ci daja, nawet paracetamol czy syrop na kaszel, lekarzy o roznych specjalizacjach jest wielu i maja dobre opinie. A do jakiego landu sie wybierasz ?
Co do mleczka to bebilon tutaj jest pod nazwa aptamil i to napewno to samo a czy pepti jest to niewiem, mozesz sprawdzic na stronie www.dm.de to taki sklep jak rosman

http://www.suwaczki.com/tickers/km5smg7yp5sgjy82.png

http://www.suwaczki.com/tickers/km5suay3rq5wsl7y.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie i jednocześnie zegnajcie koleżanki. W czwartek byłam na wizycie.Okazało się że u mojej kruszynki nie bije serduszko. Wg. Obliczeń to 9 tydzień. Moja pani dr mówi że ciaza wygląda na 6. Kazała zrobić bhcg. W czwartek 54,452 a wczorajsza 41,481. Nie potrafię sobie z tym poradzić. Jutro mam isc do szpitala. Wiem co mnie czeka bo 2 lata temu też płód obumarl. Moje pytanie do Was bo lecze się na hashimoto w wyniku czego mam niedoczynność tarczycy. Wszystkie badania były dobre,żadnych plamien. 2 lata temu przebadany na 7 stronę. Czy to możliwe że ta pieronska choroba zabija moje maleństwa? Przepraszam że tak się rozpisałam ale może któraś ma tak samo i może coś doradzić.

Odnośnik do komentarza

Megi kochana tak mi przykro :( ja tez mam hashimoto i tez sie strasznie boje choc moj lekarz mowi ze jak wynik TSH jest na granicy do 2, 5 to powinno byc ok, biore tez jod. Niewiem co Ci doradzic moze jakiegos dobrego ginekologa ze specjalizacja z endokrynologi... bardzo mi przykro :(

Ja tez mam stres, leze w lozku coraz gorzej sie czuje :( brsuch mnie tez pobolewa z kaszlu, bol gardla i glowy straszny :(

http://www.suwaczki.com/tickers/km5smg7yp5sgjy82.png

http://www.suwaczki.com/tickers/km5suay3rq5wsl7y.png

Odnośnik do komentarza

Megi31 bardzo mi przykro. Ja również mam hashimoto i niestety ta nie do końca zbadana choroba bardzo nam zagraża. Jest wiele teorii między innymi ze jeśli nawet masz ustawione tsh i ft4 to można stracić dziecko bo jest to choroba autoagresji. Miałaś robione przeciwciała anty tg? To określa zaawansowanie choroby, im wyższy wskaźnik tym gorzej dla nas. Ale choroba ta również się cofa.... Nie naprawi zniszczeń ale może być raz lepiej raz gorzej. Byłaś pod kontrolą endokrynologa? Trzymam kciuki za Ciebie.
Majka1982 robiłaś ostatnio kontrolę tsh? Jak często robisz? Co cztery tyg?
Ja mam jutro labor i usg, strasznie się boję....!

http://www.suwaczki.com/tickers/0d1yskjoq5jgc8a9.png

Odnośnik do komentarza

Megi31 jest też wiele teorii na temat diety bezglutenowej i bez laktozy może warto przyjrzeć się temu bliżej, ja wypytywalam różnych lekarzy i nic nie potwierdzają ale czytałam.sporo książek o hashi i w wielu z nich było napisane że w 80% sprawdza się dieta. Znalazłam również to: "Chorobie Hashimoto towarzyszy czasami zespół antyfosfolipidowy, dlatego też warto również oznaczyć poziom przeciwciał antyfosfolipidowych. Schorzenie to prowadzi do zwiększonej liczby poronień." Może warto oznaczyć te przeciwciała. Ja miałam tak samo jak ty trzy lata temu, rozwój dziecka zatrzymał się również na 6-7 tyg. Operacja w 9tc.

http://www.suwaczki.com/tickers/0d1yskjoq5jgc8a9.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie:) Podczytuję Was od kilku dni i postanowiłam dołączyć. Ostatnią @ miałam 10 sierpnia więc teoretycznie kończę dziś 8 tydz, ale podejrzewam,że ciąża jest sporo młodsza. Dowiem się w pt, bo wtedy idę na pierwszą wizytę. Pozdrawiam wszystkie i trzymam kciuki:)
P.S. Mam 37 lat i jest to moja 5 ciąża (mam 4 dzieci). Najmłodszego synka urodziłam 1,5 roku temu w 30 tc. Miał hipotrofię (zbyt wolno się rozwijał) i spadało tętno na ktg,więc lekarze zdecydowali o cesarce. Ważył 1140 g i spędził 6 tyg w inkubatorze. Teraz śladu nie ma po tych przejściach, rozwija się rewelacyjnie,ale strach o kolejną ciążę wielki.

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3i09kqgef4enx.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny jestem zalamana, przeziebienie sie rozwinelo :( goraczkuje do 38st, do tego zatoki zawalone :( jedynie gardlo zelzalo dzieki syropkowi z czosnku i cebuli... oddychac nie umie, ledwo leze bo nos sie zatyka ehh nigdy niema spokoju ciagly niepokoj :(

AgiR badania na Tsh mam co miesiac, ostatnio mialam 1, 78, biore euthyrox 50 i jod. Przeciwciala mialam kiedys oznaczone i wyszlo mi antyTpo 260, niema koszmaru ale tez idealnie nie jest, antyTg i Traby byly w normie, mnie hashimoto wyskoczylo po pierwszej ciazy. Mam okropny strach z tym a lekarka mnie caly czas uspokaja...

http://www.suwaczki.com/tickers/km5smg7yp5sgjy82.png

http://www.suwaczki.com/tickers/km5suay3rq5wsl7y.png

Odnośnik do komentarza

Witam nowe forumki i "stare" bywalczynie:-)
Bardzo mi przykro Megi31, to niesprawiedliwe, że przytrafia się to osobom które tak bardzo pragną dziecka i u których taki maluch miałby się jak w raju... musi być dobrze! wierzę w to, a Tobie życzę dużo siły!
ja też mam Hashimoto.. staram się badać możliwie często. Jest nas tu trochę z tą chorobą więc pewnie zobaczymy jaki ma wpływa na ciążę. Nie dość, że hormony ciążowe to jeszcze Hashimoto (trochę za dużo jak na jedną osobę). Jak sobie radzicie z nastrojami? mnie dopada jakiś niepokój, smutek, jestem drażliwa.
Dziewczyny mimo wszystko dużo uśmiechu życzę...

Odnośnik do komentarza

HASHIMOTO I CIĄŻA: 6 RZECZY, KTÓRE POWINNAŚ WIEDZIEĆ

Wiele osób zadaje mi pytania na temat ciąży i Hashimoto. Dlatego też zdecydowałam się przetłumaczyć artykuł Dany Trentini z blogu “ Hypothyroid Mom”.

Hashimoto i ciąża: 6 rzeczy, które powinnaś wiedzieć

Nazywam sie Dana Trentini. Choruję na Hashimoto i jestem założycielką blogu poświęconego kobietom w ciąży chorującym na niedoczynność tarczycy.

Kto by przypuszczał, że malutki, w kształcie motyla gruczoł tarczycowy, położony w dolnej części szyi, może pozbawić życia mojego nienarodzonego dziecka.

Najlepsi lekarze z Nowego Yorku, którzy studiowali na renomowanych uniwersytetach, nie wiedzieli wystarczająco dużo na temat postępowania w ciąży u matek z niedoczynnością tarczycy. Pod ich opieką moje TSH przekroczyło bezpieczną granicę dla płodu i ciąża zakończyła się poronieniem.

Nie wiem jak mogłam tak zaufać lekarzom, zamiast po prostu wziąć swoje zdrowie we własne ręce?

1. Zrób testy przed zajściem w ciążę.

Przed zajściem w ciążę jest bardzo ważne aby tarczyca była zdrowa na tyle, na ile jest to możliwe. Ocena tarczycy na podstawie tylko TSH nie oddaje pełnego obrazu jej pracy.
Nalegaj na pełny panel testów, takich jak wolne T3, T4, odwrócone T3, poziom przeciwciał przeciwko TPO i poziom przeciwciał przeciwko tyreoglobulinie.

Wynik negatywny na poziom przeciwciał może być spowodowany słabą odpowiedzią układu immunologicznego i w takich przypadkach badaniem roztrzygającym będzie ultrasonografia tarczycy.
Moje testy na poziom przeciwciał były negatywne dwa razy.
.

Rekomendacje American Thyroid Association dotyczące diagnozowania i postępowania w chorobach tarczycy w ciąży i po porodzie.

REKOMENDACJA 15- Pacjentki z niedoczynnością tarczycy, które planują zajść w ciążę, powinny mieć dawkę leków dobraną przez ich lekarza, aby przed zajściem w ciążę osiągnąć optymalny poziom TSH <2.5 mIU/L.<br /> Niższy poziom TSH przed koncepcją zapobiega niepożądanemu wzrostowi TSH w trakcie pierwszego trymestru ciąży.

2. Zidentyfikuj swoją źródłową przyczynę

Znanych jest wiele czynników, które są odpowiedzialne za powstanie Hashimoto i które należy zidentyfikować i leczyć. Należą do nich niedobory składników pokarmowych, dysfunkcja nadnerczy, niewłaściwy poziom hormonów płciowych, niski poziom żelaza, nietolerancje pokarmowe (w szczególności glutenu), zatrucia metalami ciężkimi, infekcje bakteryjne i wirusowe, Candida, niezbalansowany poziom cukru i przepuszczalne jelito.

3. Zapytaj lekarza na temat testów na niepłodność immunologiczną

Kiedy jesteś leczona na Hashimoto prawidłowo, znalazłaś i zaadresowałaś, swoją przyczynę choroby, poznałaś swój cykl płodności i dalej nie możesz zajść w ciążę czy masz powtarzające się poronienia, porozmawiaj ze swoim lekarzem na temat testów na niepłodność immunologiczną.

U osób, które mają nieleczone choroby autoimmunologiczne, np. Hashimoto, istnieje większe prawdopodobieństwo wystąpienia innych chorób autoimmunologicznych. Kiedy Twój układ immunologiczny popełnił błąd i zaatakował własny organizm, jest prawdopodobne, że zaatakuje także inne tkanki, takie jak układ rozrodczy, a nawet płód.

Występuje trzy rodzaje immunologicznych testów na niepłodność
Przeciwciała antyfosfolipidowe
Komórki naturalni zabójcy
Przeciwciała przeciwjądrowe

4. Potwierdź swoją ciążę najwcześniej jak to jest możliwe

Nie czekaj na brak miesiączki aby zrobić badania potwierdzające ciążę, sprawdź czynność tarczycy jeszcze przed pierwszą wizytą u ginekologa. W pierwszych 12 tygodniach ciąży tarczyca matki jest jedynym źródłem hormonów dla płodu. Hormony tarczycy są niezbędne do prawidłowego wzrostu i różnicowania płodu i dlatego tak ważne jest wczesne potwierdzenie ciąży.

Ginekolodzy przeważnie przeprowadzają pierwsze badania w 8 tygodniu ciąży. Nie czekaj tak długo z badaniem poziomu hormonów tarczycy. Przeprowadź badania hormonów jak tylko się dowiesz, że jesteś w ciąży.

Według American Thyroid Association:

REKOMENDACJA 14- W ciąży należy utrzymać optymalny poziom hormonów tarczycy. Istnieją różnice indywidualne, dotyczące potrzeby zwiększenia dawki leków w ciąży. Niektórzy będą wymagali wzrostu dawki o 10-20%, u innych natomiast trzeba będzie podnieść dawkę nawet o 80%.

5. Sprawdzaj poziom hormonów w trakcie trwania ciąży
Nalegaj na regularne sprawdzanie poziomu hormonów. Nie akceptuj odpowiedzi, że „praca Twojej tarczycy jest normalna”. Poproś o kopię badań laboratoryjnych i sama sprawdź wyniki.

Według rekomendacji American Thyroid Association:

REKOMENDACJA 2- Normy TSH uzależnione od trymestru wynoszą: pierwszy trymestr, 0.1-2.5 mIU/L; drugi trymestr, 0.2-3.0 mIU/L; trzeci trymestr, 0.3-3.0 mUL/L.

REKOMENDACJA 16- Kobiety ciężarne, które są leczone z powodu niedoczynności tarczycy powinny monitorować poziom TSH około co 4 tygodnie w pierwszej połowie ciąży. Jest to spowodowane koniecznością częstej zmiany dawki leków.

REKOMENDACJA 17- U kobiet w ciąży, leczonych z powodu niedoczynności tarczycy, TSH matki powinno być sprawdzone co najmniej raz, pomiędzy 26-32 tygodniem ciąży.

6. Słuchaj swojego ciała

Twoje ciało Ci podpowie, że coś jest nie tak. Jesteśmy czymś więcej niż numerami naszych wyników laboratoryjnych. Najlepsi lekarze od tarczycy, to tacy, którzy słuchają i kierują się objawami.

W trakcie Hashimoto poziom TSH może się wahać. Poznaj dokładnie objawy nadczynności i niedoczynności, i obserwuj siebie. Znasz przecież siebie najlepiej. Polegaj na swoim instynkcie.

Odnośnik do komentarza

megi31 współczuję straty (jestem po dwóch), też mam Hashimoto przy niedoczynności. Moja endo mówiła, że to zwiększa ryzyko poronienia tylko o 1-2% w stosunku do kobiet, które tej przypadłości nie mają. Nie wiem jakie miałaś TSH, ale powinno być około 2. U mnie już 2 razy podnosiła dawkę (u mnie letrox) odkąd zaszłam w ciążę by obniżyć TSH i mam badania co miesiąc, bo kazała tego bardzo pilnować. U mnie jak na razie jest w porządku z fasolką, na przyszłość proponuję Tobie też przemyśleć zastrzyki z heparyny (np. clexane). Powodzenia.

http://www.suwaczek.pl/cache/32a5239a22.png

Odnośnik do komentarza

dziewczyny mam pytanie, w jaki sposób dowiedziałyście sie że macie chorobe hashimoto? pytam bo poczytałam troche o tej chorobie i miedzy innymi pisze tam, że ma sie wtedy podwyższony cholesterol ,,,tak sie składa że ja mam podwyższony co zszokowało lekarza . jestem osoba raczej szczupła i tak duży cholesterol raczej szokuje przy mojej wadze. wiem oczywiscie że to jeszcze o niczym nie świadczy ale wole sie upewnic zwłaszcza że też jestem po 2 niesczesliwie zakończonych ciażach

https://www.suwaczki.com/tickers/qsky2t30d5l81y2h.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...