Skocz do zawartości
Forum

Majóweczki 2016


Paulii

Rekomendowane odpowiedzi

Ehh..twardnienie brzucha przede wszystkim wieczorem, mam czasem co kilka, kilkanaście minut i mnie wykańcza to:/. A dzisiaj tak dziwnie i zle się czuje, ze nie wiem co ze sobą zrobic:(. Co do ubranka na wyjście to jeszcze nie mam pojęcia, miś na pewno ale co pod niego to się okaże:P. Ostatnio miałam za dużo rzeczy i kazali mi to gdzieś upchac:P. A co do witamin i dużych dzieci to wg mnie jakaś głupota;). Ja brałam i urodziłam synka 2780g;). Teraz też pewnie będzie podobnie ważyła, z tego co widzę:)). Aha i jedzenie tez raczej nie wpływa na dziecko, bo znam dziewczyny co przytyly po 20-30kg i urodziły 3kg dzieci:). To już chyba tylko geny;P. Zazdroszczę długich spacerów, ja po 15min jestem wykończona:). Mag to dobra waga na ten tyg:)). Dobrze , że wszystko okey:)

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz69vvjuouy14s0.png

Odnośnik do komentarza

I ja już po wizycie, wszystko bardzo długo trwało, bo miałam mocz, krew, ktg, USG i badanie na koźle. Wszystko jest wporządku, mała rośnie ma już 1980g, jedynie co to brzuszek malutki, a główka większa, ale lekarka powiedziała że jest ok, dostałam zdjęcie pituśki bo ciągle nie dowierzałam o tę płeć tak mnie babcia nakręciła, że wkoncu lekarka mi wydrukowała ;)
Na ktg troszkę nierówna linia skurczowa, ale wszystko w normie, szyjka trzyma mocno bo ma nadal 4cm. Mówiłam o tych moich twardnieniach i lekarka powiedziała że jeszcze 4 tygodnie musimy wytrzymać a potem będzie spokojniej. Za dwa tygodnie wizyta, cieszę się że wkoncu będzie częściej a nie cały miesiąc czekania...

Mag90 widzisz u mnie taka sama sytuacja, brzuszek jest na 30tc a główka na 34tc oszacowana, narazie się nie martwię, lekarka mówi że jest ok więc chyba zna się

Karmelek, Karola u mnie też bez ciasta weekend to stracony weekend ;) u mnie dzisiaj na tapecie brownie, bo na czekoladę mam takie ciągoty że trzeba coś muszę coś mocno czekoladowego zrobić :)

Też akurat dzisiaj rano czytałam kwietniówki i zaczyna się dziać :) jestem ciekawa która pierwsza nam się tutaj rozdwoi :) ale jeszcze mamy czas !!!

I ja już zaczęłam układać rzeczy do spakowania do torby...

Jakarta spacerki podziwiam...jak ja po sklepie trochę pochodzę to mnie zaczyna spojenie rwać i brzuch ciągnąć...gdybym przeszła tyle ile Ty to bym chyba na porodówkę trafiła :)

Marzena trzymaj się tam w szpitalu, najważniejsze że masz dobrą opiekę i trzymają rękę na pulsie, ohh i najgorsze jak jest jeszcze jedno dziecko w domu i tęskni :(

AgiR mnie często brzuch twardnieje, ale póki co szyjka się nie skraca więc liczę na to że to tylko skurcze BH czyli te nie groźne...

http://www.suwaczki.com/tickers/km5smg7yp5sgjy82.png

http://www.suwaczki.com/tickers/km5suay3rq5wsl7y.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, jak dobrze, że Was mam. Brałam Pregna, jak zalecił lekarz, a teraz poleciałam do łazienki sprawdzić skład i wiecie co mam? Femibion! Nie wiem jak ja to kupowałam i już biorę tak ponad miesiąc (ale co drugi dzień, jak wspominałam, bo skład mi się nie podobał). Oddzielnie biorę 1000 Wit D i DHA codziennie, bo tu nie ma. Jak ja to zrobiłam, że zamieniłam Pregna na Femibion?... Jutro pójdę do apteki po Pregna. Masakra z tą moją głową.

Byłam u lekarza - 3kg w miesiąc! To przez te słodycze. Lekarka jest zadowolona, bo dobiłam do średniej, ale ja jestem załamana, bo wiem, że to przez słodycze. Reszta wyników super - morfologia znów w górę. Mała jest głową w dół, ale nie siedzi w miednicy - jeszcze może jej się odwidzieć. Mam nadzieję, że jednak tak zostanie. Za miesiąc usg, żeby potwierdzić położenie, wagę i grubość blizny.

Adam 01.07.2014
Łucja 05.05.2016

Odnośnik do komentarza

Blacky, ale przeciez w Femibionie ta druga kapsulka to właśnie jest DHA ;) więc nie musisz dodatkowo brać.. Chyba rozkojarzenie ciążowe Cię dopadło z tymi tabletkami :P

Majka, pięknie coreczka nabiera ciałka ;) ja 4 cm szyjki nie miałam nawet w pierwszych tygodniach ciąży :P

Ja dziś cały dzień w kuchni.. Ciasto upieczone, teraz kończę polędwiczki na obiad.. O dziwo, mam siłę.. Jakiś dobry dzień chyba ;)

Kornelka ❤ ur. 2.05.2016, 3460 g, 53 cm ❤

Odnośnik do komentarza

Marzena2016, Majka1982, mi brzuch twardnieje bardzo często, jak tylko wstanę, czy idę na krótki spacer.

Najlepiej jak tylko leżę, pije magnez i mam nadzieję że szyjka się nie skrocila, zobaczę we wtorek, choć dr mówiła że w końcu tak czy siak będzie się skracac.

Dziewczyny chodzicie do szkoły rodzenia? Chciałam się zapisać ale mi nie wyszło przez twardnienacy brzuszek... Chyba nie oczekują przy porodzie że będę wiedzieć co mam robić?

monthly_2016_03/majoweczki-2016_45027.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/0d1yskjoq5jgc8a9.png

Odnośnik do komentarza
Gość Jolka and Fasolka

blacky 3 kg to więcej niż ja w całej ciąży... no ale ja mam spory zapas (jak to mówi mój gin i przykład pacjentki podaje która ma zaraz rodzić a jest -8kg w stosunku do wagi sprzed ciąży a wszystkie wyniki ma super)

karola_krakow Femibion Natal Plus ma te drugą tabletkę z dha Dostępny jest też ten zwykły który tej dodatkowej tabletki nie ma...

Odnośnik do komentarza

Macie już spakowane torby na porodowke??!

Ja nie, przeprowadzamy się za dwa tygodnie i wiele rzeczy dopiero wtedy kupię bo w tym mieszkaniu nie mam miejsca na nic, już w salonie stoi wózek, fotelik i inne już spakowane rzeczy..... Sporo zamówiłam do polski i jak tylko przejdę na nowe mieszkanie, rodzice zaraz mi wyślą....

Mam nadzieję że zdążę.... Zaczynam się bac bo zakupy u mniej to tak jak u Ciebie Majka1982 brzuch ciągnie i twardnieje. Ciągle muszę mieć butelkę wody przy sobie :-)

http://www.suwaczki.com/tickers/0d1yskjoq5jgc8a9.png

Odnośnik do komentarza

Blacky hehe nie wiem jak je pomylilas:D! Ale ja je brałam w pierwszej ciąży i uważam, że były okey:). Mnie też ostatnio kg zaskoczyly;). Tez późno jem kolacje:/. Agi śliczne zdjęcie:). Ja nie jestem spakowane, przy pierwszej ciąży pakowałam się jak juz miałam skurcze, teraz planuję się spakować na początku kwietnia:). Mi zakupy zostały już tylko przez neta:/. Nie dam rady chodzic:/.

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz69vvjuouy14s0.png

Odnośnik do komentarza

Uff, mala wystopowala z waga :) jestem po wizycie, ogolnie wszystko ok, moj maz jak sie z pania doktor rozgadal to myslalam ze nie wyjdziemy :p wazy 1750g. Raczki sobie skrzyzowala i trzyma w lewej pachwinie. Teraz wiadomo czym uderza jak leze na lewym boku i jej niewygodnie :p
Troche zaczynam sie stresowac waga, bo starowalam z pułapu dla niektorych z Was MOZE osiagalna pod koniec ciazy ale po rozmowie z ginka juz mi troche lepiej. Kobieta bardziej sie przejela tym ze mi to w glowie siedzi niz ja sama :) taka wrażliwa ta moja ginka :)
Oczywiscie nie mogl byc inaczej, do domu wrocilam z kolejnymi ciuszkami :D dobrze ze z mezem bylam bo pol sklepu bym wyniosła ;)
Karola_krakow zaszalalas :) u mnie ostatnio byla rolada jablkowa a teraz mam smak na ciasto z kaszy mannej lub eklerki bo te mi dzis rano przed oczami stanely :D
Majka1982 super ze i u Ciebie wszystko w porzadku :)
Mag90 ciesz sie z delikatnosci ruchow dopoki mozesz, potem dzidz juz sie nie bedzie pytal czy moze sie rozciagnac tylko bedzie bez ostrzezenia :D

http://www.suwaczki.com/tickers/thgfkrntqwyr5dkp.png

Odnośnik do komentarza

Blacky hihi dobra jesteś z tymi tabletkami :)

Karola ja jestem w szoku że ta szyjka tak daje radę, bo po pierwszym porodzie była zmasakrowana, pękła i musiała być szyta na okrętkę

AgiR ładna foteczka :)

Nie martw się szkołą rodzenia, ja nie chodziłam przed pierwszym porodem i położna wszystko mówiła co robić, nikt od Ciebie nie będzie oczekiwać co masz robić, wkońcu to Twój pierwszy poród, a zresztą szkoła rodzenia też nigdy Cię na 100% nie przygotuje na wszystko

Ja jeszcze torby spakowanej nie mam, ale pomału przygotowuję rzeczy, dzisiaj kupiłam kosmetyki takie małe,

Lovi u mnie też z chodzeniem coraz gorzej, ale chciałabym jeszcze jechać do babysrus i ikei, mam nadzieje że dam radę...

Karmelek super, że u Ciebie również wszystko dobrze :)

A z ciuszkami malutkimi też dzisiaj wróciłam :) kupiłam w H&M śliczniuchne body z kotkami i spodenki różowe, a w C&A słodkiego pajacyka

http://www.suwaczki.com/tickers/km5smg7yp5sgjy82.png

http://www.suwaczki.com/tickers/km5suay3rq5wsl7y.png

Odnośnik do komentarza

Ja dziś byłam na w sumie nie planowanej prywatnej wizycie bo mnie znów swędziec zaczęło, no i pan doktor pooglądać pobadal i trafił akuracik na mój skurcz macicy i zaczął zaraz o to pytać i tak jak Majka u Ciebie zaczął mi mówić że ten miesiąc musze wytrzymać i żeby się oszczędzać i tak się zaczęłam teraz bać ze faktycznie za miesiąc będę rodzic a nie za dwa....
Mnie mąż zaczął męczyć o pakowanie torby a jak mu powiedziałam ze kwietniowe urodziła to już w ogóle trzy razy mi powtarzał żebym wszystko naszykowala:) zaczyna się bac:)
Mi się zrobiło juz prawie 13kg aczkolwiek aż tak źle nie wyglądam tylko brzuch piersi no i uda mi urosły trochę ale sama myśl o tych kg to taka przykra jest...
AgiR zdjęcie cudne brzuchem śliczny ale i ten sweterek i rękawiczki ekstra a tło wymiata, tu szaro buro i ponuro...

Madzia ur.06.09.2018, 3280g, 51cm szczęscia :)
Marysia ur.25.04.2016, 2960g, 50cm szczęścia :)

Odnośnik do komentarza

Dziękuję dziewczyny za komplementy co do zdjęcia, kobiety w ciąży chyba tego potrzebują, przytyłam ok 10 kg i mój szczery do bólu mąż codziennie wola do mnie, pulpeciku, paczusiu, a ja już wiem co się za tym kryje :-)

Lovi7maj współczuję siedzenia w domu, mi się strasznie nudzi na kanapie bo ja zawsze byłam w ruchu, a teraz musze leżeć trzy godziny żeby móc na pół godz na spacer z psem wyjść.

http://www.suwaczki.com/tickers/0d1yskjoq5jgc8a9.png

Odnośnik do komentarza

Jeszcze nie mam torby, która biorę spakowanej, ale mam dwie foliówki, do których kładę rzeczy dla mnie i dla małej. Wczoraj przyszła butelka i smoczek, dokupiłam też mydło biały jeleń. Po świętach będę pakować już w docelowe opakowanie. :)

Tym razem biorę do szpitala sweter. Ostatnio choć było ponad 30 stopni, to okropnie marzłam. Cała się trzęsłam nocami i okrywałam szlafrokiem. Miałam poważną anemię i to pewnie dlatego. Choć powiedzieli mi o niej dopiero przy wypisie. Teraz będę mądrzejsza. Szczególnie, że to maj, a nie lipiec.

Oczywiście postanowienie, że koniec ze słodyczami objawia się tym, że jutro będę testować dwa nowe przepisy - mam przynieść ciasta na imieniny dziadka w niedzielę. Brawo ja. :)

Adam 01.07.2014
Łucja 05.05.2016

Odnośnik do komentarza
Gość Jolka and Fasolka

[bBlackyB nie martw się - przecież masz w planach zmianę "tych cholernych witamin" ;-p
Tez znając siebie wiem, że zmęczenie oznacza u mnie nagłą utratę ciepła
Na szkole rodzenia położna mówiła że niezależnie od tego ze termin porodu na miesiące ciepłe to lepiej wziąć ciepłe skarpetki bo na porodowce często kobietom marzną stopy....

A butelkę to w jakim celu do szpitala należy wziąć? Na wszelki wypadek czy w celu dokarmiania - wcześniej o tym nie słyszałam...

U mnie dotąd cała ciąża szła w cycki (które i tak były wielkie) ale na wczorajszej wizycie to nawet gin stwierdził że mocno powiększył się brzuch Ewidentnie to kwestia osobnicza ;)

Odnośnik do komentarza

Tak, do dokarmiania. Nie wiem czy tak jest w każdym szpitalu, ale po cc dziecko spędza pierwszą noc w pokoju noworodków - tam zazwyczaj dostaje jeść. Potem, jeśli matka nie ma pokarmu lub nie chce karmić albo po prostu matka i dziecko nie potrafia jeszcze się karmic, to też dzieciaki są dokarmiane. U mnie butla i smoczek poszły w ruch już drugiej nocy, choć tego nie planowałam. Dopiero ostatniego dnia położna pokazała mi, jak karmić dziecko, żeby się najadało i nie płakało znów po 30-40 minutach spania. Wcześniej było 40 minut karmienia, 40 "odpoczynku" i tak całą dobę. Dopiero Mama i przyjaciółka zorganizowały szybciutko smoczek, mleko modyfikowane od położnych i mogłam chwilę odpocząć. A byłam już na skraju załamania nerwowego - ledwo 2 dni po porodzie. W dzień karmiliśmy się na żądanie z piersi, a w nocy po karmieniu z piersi szłam do położnych po mm. Dziecko zaczęło spać po 3 godziny. Na szkole rodzenia kazali wziąć butlę i tylko dlatego miałam ją ze sobą. Na szczęście.

U mnie chyba też zmęczenie i utrata krwii. Długo nie mogłam wygrzebać się z tej anemii i jeszcze długo w domu spałam w szlafroku na piżamie w środku gorącego lata. :)

Adam 01.07.2014
Łucja 05.05.2016

Odnośnik do komentarza

Majka super że ma wizycie wszystko dobrze:) właśnie może dlatego że szyjka poszyta to tak trzyma. Mój lekarz mówił że jak jestem po cięciu ( a blizne mam na granicy szyjki i macicy) to szyjka lepiej trzyma ;) może u Ciebie jest podobnie?

Marzena trzymaj się tam dzielnie w tym szpitalu!

Karmelek cudny brzus! Ja wczoraj piekłam muffiny i się zajadam hehe a to niby dla męża na dzień mężczyzny;) super że z dzidzia wszystko w porządku:)

Zawiszka znam ten ból zw z tymi problemami:/ zdrówka!

Mag ciesze się że na wizycie wszystko okey;)

AgiR ja niespakowanai brak wyprawki hehe ale na początku kwietnia chce mieć wszystko uszykowane. Zdjęcie śliczne takie romantyczne piękny plener no i Ty z brzusiem:)

Mnie ostatnio też częściej twardnieje brzuszek ale szyjka trzyma więc mam nadzieje, że się tak utrzyma do 38 tc:)

U mnie znów problem. Majka chyba Cię gonie z dolegliwościami ;) Jak się obudzialam to poczułam ból z lewej strony pleców i już myśli że to nerka więc co umówiłam się na szybko do lux medu na wizytę. Skierowanie na posiew moczu więc jutro lecę z pojemnikiem ech:/ mam nadzieję, że to może maly mnie jakoś uciska albo za dużo leżę i śpię na lewym boku...
A i jeszcze mąż mi smarka od wczoraj śpi w salonie.:P

http://www.suwaczki.com/tickers/j4x9g8ddtfc3h0jt.png[url]
http://www.suwaczki.com/tickers/74diiei3pjhtpmm7.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny w 32tc jaki wymiar główku BPD miały lub mają Wasze maluchy ?

W de w szpitalach podobno nic ze sobą nie trzeba mieć, ale to dowiem się na wizycie w szpitalu, w pon muszę dzwonić się umówić na termin, ale do dziecka napewno kompletnie nic nie trzeba brać, a wręcz zabraniają ze względów higienicznych, podobno pościel codziennie zmieniają kobietom,

Anka ehh no to się wymieniamy dolegliwościami :( mnie gardło zaczyna boleć, chyba mąz mnie zaraził swoim przeziębieniem, wprawdzie też spał w innym pokoju ale jednak spędzamy razem czas

Wiesz coś może masz w tym racji co piszesz o tej szyjce, może tak poszyta jest że trzymie na potęgę, tylko teraz się zastanawiam czy ona się będzie dobrze rozwierać w odpowiednim czasie...gorzej jak będzie trzymać i nie puści...

Blacky ja już też mam bluzę uszykowaną i jeszcze szukam jakiegoś fajnego szlafroka, a i skarpetki cieplejsze też obowiązkowo

Zawiszka hehe mój chłop też ostatnio mi się pytał czy mam torbę spakowaną, swteirdził że mam to zrobić jak najszybciej bo on potem nie będzie latać i mnie pakować bo nawet nie wie co, tak więc pomału szykuję rzeczy

U mnie też 13kg na plus, niestety ja startowałam z wagi 43kg więc teraz czuję się wspaniale z tyloma kilogramami, szkoda tylko że nie idzie mi więcej na nogi i ręce...

http://www.suwaczki.com/tickers/km5smg7yp5sgjy82.png

http://www.suwaczki.com/tickers/km5suay3rq5wsl7y.png

Odnośnik do komentarza

Majka może trafisz na lepszy dzień to dasz radę odwiedzić jeszcze te sklepy:). Zawiszka, właśnie mi też mówił, że mogę za miecha urodzić przez te skurcze;). Ale ja w ogóle na to nie jestem przygotowana, psychicznie wysiadam. Ta ciąża bardziej mnie stresuje, w tamtej nie wiedzialam czego się mogę spodziewać i żyłam lajtownie;). Teraz jestem przerażona. Agi tyle, ze wyjdę z mężem na plac zabaw, ja siedzę a on się bawi z Kacpim, muszę się trochę dotlenic bo bym zwariowala:/. Blacky popieram sweter, skarpety...ja zamarzlam, mimo że mówili, że jest ciepło;). Rodziłam naturalnie ale też mi wzięli małego, bo dużo krwi straciłam i co chwilę robiło mi się słabo;). Tez 8kg na plusie;). Ania powodzenia, oby to tylko mały uciskał.

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz69vvjuouy14s0.png

Odnośnik do komentarza

Majka, u mnie wymiar BPD wynosił 8,60.. A obwód glowki HC 30,06. A jak u Ciebie? Kornelka ma
wszystkie wymiary większe niż wskazuje na to wiek ciąży z om.. Już się martwię jak tu urodzić taką główkę :P

W moim szpitalu jest zakaz karmienia z butelek.. Nawet smoczka zabraniają brać do szpitala (choć ja i tak wezmę :P ). Szpital jest strasznie nastawiony na karmienie piersią i nawet jak jest konieczność dokarmiania mm to karmią z "kubeczka" :P

Anka, ja dziś chwilę poleżałam na plecach i mnie tak przydusiło, że nie mogłam oddechu złapać. :( już chyba lepiej nie bedzie z dolegliwościami ;)

Kornelka ❤ ur. 2.05.2016, 3460 g, 53 cm ❤

Odnośnik do komentarza

Karola u mnie BPD - 8,77
HC - 30,66 a AC - 26,74 z czego główka wskazuje na 35tc a brzuszek na 30tc...normalnie wieczne strachy...tak czytam na necie i pisze że takie rozbieżności mogą wskazywać na niedożywienie dziecka, ale lekarka nic nie mówiła a ja za dużo czytam...

Lovi wiesz co ja chyba też jakaś bardziej zestresowana teraz aniżeli w pierwszej ciąży...

http://www.suwaczki.com/tickers/km5smg7yp5sgjy82.png

http://www.suwaczki.com/tickers/km5suay3rq5wsl7y.png

Odnośnik do komentarza

Majka, nie czytaj!! Wszystko jest w porzadku ;) u mnie sa dwutygodniowe rozbieżności pomiędzy główką a brzuszkiem.. Nie ma co czytać i sie stresować... Moja lek powiedziała, że lepiej gdy główką wieksza bo szybko się ustawia w kanał rodny i ja się tego trzymam ;)

A stresujemy sie wszystkim bo jestesmy zbyt świadome ;) wychodzi na to, że lepiej wiedzieć mniej..

Kornelka ❤ ur. 2.05.2016, 3460 g, 53 cm ❤

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...