Skocz do zawartości
Forum

Majóweczki 2016


Paulii

Rekomendowane odpowiedzi

Ja ostatnio wylądowałam na antybiotyku przez alergie i przeziębienie :-( ale Dzisiaj byłam u gin na polowkowym! Będzie dziewczynka! Mąż nastawil się na chłopca, ale ja się cieszę! Ważne,że wszystko w porządku# młode wielkolud całe 467 g :-D klucie w pochwie też miałam,pytałam gin o to.Powiedział,że to normalne przy ruszaniu się,ważne żeby nie bolało stałe i nie było innych dolegliwości. Magnez biorę 3 razy dziennie :-)

Gabrysia, 09.05.2016

Odnośnik do komentarza

Agata Magda, współczuję nieustających nudności. Ale za to gratulacje z powodu mądrej córci :D Ho ho, 10 to nie w kij dmuchał ;D
Monika2016 wiesz co, ja w pierwszej ciąży poczułam moje maleństwo dopiero w 21-22 tc. Także nie przejmuj się, przyjdzie w swoim czasie :) No i dziewczynki z natury są delikatniejsze, tak mówią ;)
Olcia93 zdrówka! Czosnek nieustająco polecam, jedyny tak skuteczny naturalny antybiotyk. I wygrzej się mocno w nocy. A z brzuszkiem to oby szybko przeszło:*

http://www.suwaczki.com/tickers/p19uskjo8i3z02bn.png
http://www.suwaczki.com/tickers/y86z7ddlb3pndx6a.png

http://www.suwaczki.com/tickers/y86z7ddlb3pndx6a.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny :) u mnie nie obylo sie wczoraj bez SORu :/ brzuch bolal nawet bez kichania, ruchow nie czulam wiec mowie jade. Najpierw pojechalam do nocnego internisty, ktory mnie zbadal i uwaga co powiedzial "ze mam bardzo napiety brzuch i ze nie slyszy serducha" wybuchlam placzem, a on mnie uspokaja, ze to nie koniecznie cos sie tam stalo, tylko on sie nie wsluchuje, bo sie tego nie podejmuje i dal mi skierowanie na SOR... szook! Siedzialam 3 h, bo lekarza zabrali na cesarke, no ale w koncu przyszedl, zbadal i potwierdzil ten brzuch, ale po zrobieniu usg, mnie uspokoil.. mam nie chodzic do internisty jesli chodzi o brzuch bo oni sie nie znaja... serduchu uslyszalam, maly byl w bocznej pozycji z raczkami pod glowka jakby spac szedl :) ruchow nie czulam bo przy tak napietym brzuchu i twardym sa mniej odczuwalne, dostalam zastrzyki i dopiero po 1h zaczelam czuc jak maly sie wierci... jestem spokojniejsza, ale ciagle chora, dzis doszedl kaszel. Musze brac wapno rozpuszczalne 3x1, nospe 3x1 i tak samo witamine C. No i jest syn na 100% ...

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3dqk3febfp1bd.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny
Takie mnie zaparcie złapało że kupiłam wkoncu ten syropek lactulose i ulga nie do opisania, a wolałam wziąć bo koleżanka farmaceutka powiedziała że takie zbierające się gazy i stolec mogą spowodować zatrucie organizmu i lepiej sie tego pozbyć

Odnośnie porodu to mój mąż był przy pierwszym i nie miał później żadnego obrzydzenia do mnie choć widział jak głowa wychodzi i jak mnie szyli później, a wręcz przeciwnie czuł podziw jak to wszystko widział, wspierał mnie i naprawdę nie wyobrażam sobie mieć kogoś innego przy sobie, potem na sali poporodowej jak byliśmy razem we trójkę to było naprawdę cudowne przeżycie i chciałabym drugi raz to przeżyć razem a nie osobno i chcę to właśnie z nim dzielić te chwile a nie sama albo z kimś innym. Niestety nasza sytuacja jest taka teraz że w de jesteśmy sami i jest już pierwsze dziecko i może się tak zdarzyć że nie znajdziemy opieki nad małą więc będę musiała sama sobie radzić...

Olcia ojejku jakie przeżycia :( no ale najważniejsze, że wszystko z maluszkiem jest wporządku, teraz musisz leżeć i pokonać tę chorobę, niestety znam te trudności w chorowaniu bo przez te 3 tygodnie jak leżałam to tylko czarne myśli a teraz znów zatoki dokuczają ale pyłek pszczeli biorę i mam nadzieje że pomoże...

ruda po pierwsze witaj :) a po drugie gratulacje dziewczynki i super że wszystko jest wporządku :) a wagą się nie przejmuj, po porodzie napewno spadnie

Monika napewno na dniach maluszka poczujesz, ja teraz też bardzo późno poczułam i bardzo sie denerwowałam bo w pierwszej ciąży już w 16tc a teraz 20tc

http://www.suwaczki.com/tickers/km5smg7yp5sgjy82.png

http://www.suwaczki.com/tickers/km5suay3rq5wsl7y.png

Odnośnik do komentarza

W końcu wróciłam po świętach, i widać aktywność rośnie.

Majka1982My jeszcze nie podjęliśmy decyzji co do porodu, czyli czy mąż będzie przy porodzie. Sam się boi, że zemdleje:) Ponieważ jestem na zwolnieniu jeszcze przez tydzień, a mąż wraca wcześniej to na polsat cafe o 15 jest program porody. Dwa ostatnie odcinki obejrzeliśmy pod sam koniec, ale dzisiaj mamy się wyrobić i zacząć oglądać. Nasz pierwszy poród, więc nie do końca wiemy jak to wygląda. Co do kilogramów, to przed pierwszą ciążą ważyłam średnio 53 kg, po drugim poronieniu doszłam do 60 kg i nie mogłam zrzucić wykryto problemy z tarczycą, więc pewne było od tego, ale zaraz zaszłam w ciążę i ważę 70 kg. Po świętach ograniczyłam słodycze i mam nadzieję, że przystopuje mi trochę ta waga, bo potem będę chyba po 15 km dziennie musiała biegać by wrócić do wagi:)
Olcia93Dobrze, że wszystko w porządku, ale strachu nie zazdroszczę.
ruda.nOj tam teraz narzeka, a potem będzie córunia tatunia.
Monika2016Ja tak na prawdę poczułam w połowie 21 tygodnia dopiero. Mam łożysko na przedniej ścianie i obecnie jestem w 23 tygodniu ledwo czuję ruchy dziecka. Lekarz mi kazał na to nie patrzeć i nawet obecnie mogą być dni, że nie będę czuć w ogóle, a są takie np. dwa dni pod kolej. Przyznam, że mimo tego trochę mnie to nerwów kosztuje, ale staram się nie denerwować. Czytałam, że niektóre dopiero w 24 tygodniu czują, więc jeszcze się doczekasz.
agata magda Współczuję nudności, ale nie znam na nie specjalnych sposobów, no chyba, że ten imbir z rana, tak mi lekarz mówił.
Buziak81Witamy, teraz już po półmetku, więc wszystko będzie już tylko dobrze.
jagoda25 Co do tych shaków to są takie apteczne, dla osób starszych, albo rekonwalescentów, więc pewnie takie wcale nie zaszkodzą. Patrząc na tabelkę to jest o 50% więcej dziewczynek w maju.
BlackyDobrze, że nic się nie stało, ale przyznam, że upadek na brzuch jest moim takim wielkim lękiem w ciąży.
majowa86,ruda.n,mamoolka Jestem po dwóch poronieniach i teraz jestem na zastrzykach całą ciążę na clexane i to zwiększa ryzyko krwotoku. Ale przemyślałam, że chyba i tak się zapiszę. Grafik w szkole rodzenia przy moim szpitalu jest jeszcze niegotowy, więc i tak dopiero jutro mam dzwonić i najwyżej będziemy się przyglądać na praktyce, bo skoro to nasze pierwsze to jesteśmy raczej ze wszystkim zieloni.

http://www.suwaczek.pl/cache/32a5239a22.png

Odnośnik do komentarza

Witam;) mam dziś trochę wolnego. Córa teraz tydzień nie chodzi do przedszkola bo grupy łączone przez przerwe świąteczną, mniej dzieci to też nie chciałam jej posyłać więc ze mną siedziała bo ja na zwolnieniu, ale dziś ma dzień z chrzestną :) pojechały do W-wy do muzeum i potem na jedzenie gdzieś. Cieszę się że mają taki dobry kontakt i tak się lubią.

Olcia to teraz wypoczywaj dobrze że z dzidzią ok, oby do porodu nic nas złego nie spotkało. Zdrówka!

Majka a ten syrop to na receptę? Ja nigdy nie miałam z tym problemu zawsze raz a nawet dwa razy dziennie to była norma, a teraz dużo gorzej. Po świętach po tym obżarstwie to myślałam że zagazuje wszystko wokół. Masakra.

Odnośnik do komentarza

Buziak81Witamy, teraz już po półmetku, więc wszystko będzie już dobrze.
majowa86,ruda.n,mamoolka Jestem po dwóch poronieniach i teraz jestem na zastrzykach całą ciążę na clexane i to zwiększa ryzyko krwotoku. Ale przemyślałam, że chyba i tak się zapiszę. Grafik w szkole rodzenia przy moim szpitalu jest jeszcze niegotowy, więc i tak dopiero jutro mam dzwonić i najwyżej będziemy się przyglądać na praktyce, bo skoro to nasze pierwsze to jesteśmy raczej ze wszystkim zieloni. [/quote]

Witaj :) ja też biore zastrzyki clexane ale na mutacje genu mthfr a1298 c mimo iz badania na zespół antyfospolipidowy wyszły ok i badania inne też wykluczyły zakrzepice to ponoć ta mutacja może zwiększać ryzyko. Nie masz siniaków po nich? Mi ostatnio odkąd mam większy brzuch gorzej jest robić te zastrzyki. W ogóle mam napięta i suchą skórę na brzuchu i piersiach a smaruje ciągle :(. A jeszcze jaką dawkę bierzesz ja 40 mg, przed ciążą 51 kg ważyłam teraz prawie 55. Bo to chyba od wagi zależy jaka dawka. Ale mi lekarz żadnych przeciwskazań np do szkoły rodzenia nie dał.

Odnośnik do komentarza

Buziak ten syropek bez recepty jest i kosztuje tylko 8zł, przeczytałam o nim w necie, pytałam lekarza i farmaceuty i jest bezpieczny w ciąży nie powoduje skurczów jelit tylko pobiera więcej wody z organizmu i zmiękcza kał a mój poprostu po tym żelazie jest twardy jak kamień. Wzięłam wczoraj na noc 30ml, a dzisiaj rano na czczo 15ml i ulga, nie będę go regularnie brać tylko w razie ostrzejszych problemów

Chillwood macie jeszcze czas na decyzję o porodzie, a filmów w tej tematyce nie polecam chyba bo każdy poród jest inny i można się zrazić, ja też do pierwszego porodu szłam bez żadnej wiedzy a mimo to daliśmy radę. No ale jeśli Twój mąż wykazuje jakieś obawy odnośnie krwi itp. to lepiej przemyśleć bo potem pielęgniarki zamiast ciężarną to muszą faceta cucić :)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5smg7yp5sgjy82.png

http://www.suwaczki.com/tickers/km5suay3rq5wsl7y.png

Odnośnik do komentarza

No buziak81 podziwiam!!Ja jak wyladowalam w szpitalu i uslyszalam diagnoze,ze moze dojsc do poronienia to powiedzialam,ze albo Fifik (wtedy ktosik, bo nie znalismy pleci) albo nikt!!!Straszna mialam zalamke,ze ten moj organizm taki glupi wrrr (mialam dwa razy krwiaka).Teraz czekam pelna obaw na usg polowkowe, oby wszystko bylo dobrze.Jakos pozno moj gin Nam je robi, bo az w 22tyg.

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczyny :)
Monika2016 ja jestem w 20 tyg i też nie czuję ruchów. Tłumaczę sobie że to przez łożysko, które jest przodujące i że może trochę się podniosło i teraz jest z przodu ale niepewność pozostaje. Dzisiaj odebrałam wyniki moczu i wyszło mi że mam kwaśny odczyn i obecne ciała ketonowe. Glukoza nieobecna. Czy któraś z was miała podobnie? Wizytę mam dopiero w poniedziałek

Odnośnik do komentarza

majowa86
Oby buziak,bo ja to juz jestem przewrazliwona..z jednej str.boje sie porodu,a z drugiej juz bym chciala miec zdrowego synka na swiecie <3
<br />
Ja to odliczam dni od wizyty do wizyty i też nie mogę się doczekać aż przytulę córeczkę, musimy się jakoś cierpliwie wspierać i czas zleci.

Kasias85 też miałam ciała ketonowe w moczu ponoć w ciąży jest to często spotykane lekarz kazał więcej mięsa jeść i żelazo przyjmować i faktycznie ostatnio nie miałam tych ciał ketonowych.

Odnośnik do komentarza

Buziak81Też biorę 40 również ze względu na mutację MTHFR ale heterozygotyczny c.677c>t. Inne wyniki też w normie. Moja hematolog twierdzi, że przynajmniej moja mutacja zwiększa ryzyko poronienia o 25%, Twoja też zwiększa, ale nie wiem na ile procent. Co do dawki to mam badaną homocysteinę i jak na razie mi nie zwiększają, ale mogą jeszcze zwiększyć.Ja już przytyłam 10 kg, więc może mi zwiększą, ale badania będę miała dopiero 10 stycznia. Siniaki są i chyba nie ma na nie rady. Mniej mniej bolą nad pępkiem i tam tez siniaki są mniejsze, ale robię partami, czyli 60 dni dół brzucha, potem 60 dni góra by się miało czas zagoić i jest ok. Każdy lekarz chyba ma inne podejście co do profilaktyki i mój lekarz chyba dmucha na zimne co do szkoły rodzenia.
Majka1982 Do tej pory mój mąż nie miał omdleń, ale właśnie jak zaczęliśmy oglądać ten program to ledwo na to patrzył i sam doszedł do wniosku, ze nie wie czy da radę, a to tylko dziecko było wprost po urodzeniu, więc nie wiem...:) Jeszcze trochę czasu mamy, ale chyba wolę z Nim rodzić, tylko by mnie za rękę trzymał i tyle.

http://www.suwaczek.pl/cache/32a5239a22.png

Odnośnik do komentarza

chillwood
Buziak81Też biorę 40 również ze względu na mutację MTHFR ale heterozygotyczny c.677c>t. Inne wyniki też w normie. Moja hematolog twierdzi, że przynajmniej moja mutacja zwiększa ryzyko poronienia o 25%, Twoja też zwiększa, ale nie wiem na ile procent. Co do dawki to mam badaną homocysteinę i jak na razie mi nie zwiększają, ale mogą jeszcze zwiększyć.Ja już przytyłam 10 kg, więc może mi zwiększą, ale badania będę miała dopiero 10 stycznia. Siniaki są i chyba nie ma na nie rady. Mniej mniej bolą nad pępkiem i tam tez siniaki są mniejsze, ale robię partami, czyli 60 dni dół brzucha, potem 60 dni góra by się miało czas zagoić i jest ok. Każdy lekarz chyba ma inne podejście co do profilaktyki i mój lekarz chyba dmucha na zimne co do szkoły rodzenia.
.

Też mam mutację heterozygotyczną ponoć lepiej niż homozygotyczna wiesz coś o tym? ech jeszcze ponad 4 miesiące niepewności

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...