Skocz do zawartości
Forum

ah ta czkawka


Rekomendowane odpowiedzi

mam jescze jeden problem, mianowicie chodzi o czkawke, moje utrapienie. po karmieniu jas zazwyczaj dostaje czkawke, przystawienie go do piersi nic nie da bo on jest tak najedzony ze juz nie chce nawet łyczka. ciepło go otulam ale to i tak nie pomaga. po 30 minutowych mękach czkawka przechodzi samoistnie. jednak nie chce by zawsze tak dlugo sie meczyl, zwłaszcza ze po kazdym czknięciu denerwuje sie strasznie jak mały niedzwiadek.co mam zrobic?

Tak szczęśliwie mijaj

Odnośnik do komentarza

Sara_Sz
mam jescze jeden problem, mianowicie chodzi o czkawke, moje utrapienie. po karmieniu jas zazwyczaj dostaje czkawke, przystawienie go do piersi nic nie da bo on jest tak najedzony ze juz nie chce nawet łyczka. ciepło go otulam ale to i tak nie pomaga. po 30 minutowych mękach czkawka przechodzi samoistnie. jednak nie chce by zawsze tak dlugo sie meczyl, zwłaszcza ze po kazdym czknięciu denerwuje sie strasznie jak mały niedzwiadek.co mam zrobic?

czkawka zazwyczaj sama przechodzi , niestety taka uroda okresu noworodkowo/niemowlecego :yes:

http://www.suwaczek.pl/cache/a58d0abe3d.png
http://www.suwaczek.pl/cache/7f7b513cb8.png

Odnośnik do komentarza

Mam ten sam problem. Będąc jeszcze w ciąży Młody miał ze 3 -4 napady czkawki dziennie, po porodzie to samo. Teraz ma już 11 tygodni i czka mu się tak mniej więcej 2 razy dziennie, a przystawienie do piersi nic nie daje, bo nie chce ssać. Czekam aż sama przejdzie.

Odnośnik do komentarza
Gość myszka19842

:Całus::Całus:Witam!!!!!!:Całus::Całus:
Ja Daje Małemu Troche Ciepłej Wody Z Cukrem, Albo Na łyzeczce Troszke Cukru W Ostatecznosci Podałam Ostatnio Na Smoczku Miodu Tak Sobie Cumlał Smoka, Aż Przeszło!!!!!!!!!
Polecam U Mni Działa!!!!!!!!!!!
I Co Wazne Sie Sprawdza!!!!!!!!!!:Psoty::Psoty:

Odnośnik do komentarza
Gość myszka19842

witam was wczoraj przeczytałąm cos takiego o cukru:
Cukier jest substancją uzależniającą i może być równie odurzający, jak alkohol.

Cukier zakłóca równowagę chemiczną organizmu: powoduje deficyt chromu i miedzi oraz przeszkadza we wchłanianiu wapna i magnezu, co może przyczyniać się do powstawania osteoporozy. Cukier może osłabić fizjologiczną homeostazę wielu układów w organizmie człowieka ponieważ ma potencjał wywoływania nieprawidłowych procesów metabolicznych u normalnie zdrowej jednostki i sprzyja rozwojowi chronicznych, zwyrodnieniowych chorób. Osłabia system immunologiczny i przeszkadza mu w obronie przeciw infekcyjnym chorobom. Wpływa także na podniesienie ogólnego poziomu cholesterolu, trójglicerydów oraz wzrostu poziomu „złego” cholesterolu i obniżenie „dobrego” cholesterolu.

Obfita w cukier dieta może powodować wzrost wolnych rodników i oksydantów, przez co przyczynia się do utraty elastyczności i funkcjonalności tkanek, może powodować przedwczesne starzenie się a zmieniając strukturę kolagenu powoduje szybsze starzenie się skóry.

Cukier karmi komórki rakowe. Odkryto jego związek z rozwojem raka piersi, jajników, prostaty, okrężnicy, trzustki, dróg żółciowych, płuc, woreczka żółciowego i żołądka. Na oddziałach intensywnej opieki: ograniczenie cukru ratuje życie. Karmienie dożylne słodzoną wodą może spowodować odcięcie dopływu tlenu do mózgu. Cukier może powodować śmierć komórek.

Poprzez obniżenie ilości witaminy E we krwi cukier osłabia wzrok i może powodować powstanie katarakty i krótkowzroczności.

Cukier jest wrogiem numer jeden pracy jelit i powoduje alergie pokarmowe. W znaczący sposób przyczynia się do niekontrolowanego wzrostu Candida Albicans (infekcje grzybiczne). Może wywoływać wiele problemów z poziomem kwasowości przewodu pokarmowego m. in.: zakwaszenie przewodu pokarmowego, niestrawność, złą przyswajalność u pacjentów z dysfunkcjami jelit, podwyższenie ryzyka choroby Crohna oraz owrzodzenia jelita grubego.

Cukier może powodować zakwaszenie śliny i przyczyniać się do zniszczenia zębów i paradentozy - powodować choroby dziąseł.

Cukier ma swój udział w powstawaniu otyłości, ponieważ ciało przerabia od 2 do 5 razy więcej cukru, niż skrobi w tłuszcz. Wywołuje wysokie ciśnienie u ludzi z nadwagą.

Wysokie spożycie cukru może powodować istotne skrócenie trwania okresu ciąży wśród młodocianych i jest związane z dwukrotnie większym ryzykiem urodzenia noworodka o niskiej wadze. Cukier może powodować toksyczność krwi podczas ciąży.

Cukier odwadnia noworodki i może przyczyniać się do powstawania egzemy u dzieci, a także wywoływać senność i obniżać ich aktywność. Może mieć działanie odwrotne – powodować gwałtowne podniesienie się poziomu adrenaliny, być przyczyną nadaktywności, niepokoju, trudności z koncentracją i chorowitości u dzieci. Rafinowany cukier w diecie obniża wydajność uczenia się, niekorzystnie wpływa na wyniki w nauce, ponieważ podwyższając wzrost częstotliwości fal delta, alfa i theta w mózgu negatywnie wpływa na sprawność myślenia.

Cukier powoduje bóle głowy, włączając w to migreny oraz może powodować depresję. Obniżenie spożycia cukru może podnieść poziom emocjonalnej stabilności. Na rehabilitacyjnych obozach dla młodzieży, gdzie stosowano dietę o niskiej zawartości cukru, zaobserwowano 44% spadek antyspołecznych zachowań.

Wysokie spożycie cukru zwiększa ilość produktów końcowych jego przetwarzania (AGEs) (cząsteczki cukru przywierają i ten sposób niszczą białko w organizmie). W dodatku może zakłócać przyswajalność białek, zmienić ich strukturę i całkowicie zmieniać sposób ich działania w twoim ciele. Cukier może uszkadzać strukturę DNA. Cukier obniża wydajność enzymów.
wiecie i jestem przerażona!!!!!!!!!!
jak cukier może miec taki wpływ na organizm!!!!!!!!!!!!!!!!!
kurcze chyba zaczne ograniczac cukier!!!!!!!!!!!!!!!!
bużka dla was

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...